Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

17.05.2012 20:34

Re: Odpaleni naboje u neuzavreneho zaveru zbrani typu M16/AR15

Vede se tu vzrušená debata o tom co je a není možné ale celkově jsou informace mírně řečeno mizrné. Jediné co víme je ze dvou mizerných fotek, jedné s krejčovským metrem a o druhé autor tvrdí že neodpovídá skutečnosti :?: Jestli někdo kdo umí zacházet se šuplérou změří vystřelenou / nafouklou nábojnici, komoru a závěrovou vůli tak se možná dobereme výsledku. Jinak si tu plácáme játra naplano.

zbrojir
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 03.01.2012 17:01
Bydliště: Brno

17.05.2012 20:47

Re: Odpaleni naboje u neuzavreneho zaveru zbrani typu M16/AR15

Pro jan@hrdonka.net:
To ne. Jen mi nepřijde podstatné to rozebírat, jelikož není jasně prokázáno kolik to vlastně je. Podle té fotografie hrát na to jestli je to 5mm nebo 4,4mm....
A taky jsem chtěl říci že by to na výsledném faktu nic moc nezměnilo. Nechápu co se snažíte dokázat. Když je podle vás na vině komora zbraně, proč se to neprojevuje u jiné munice?? Odpovězte si sám sobě.

Pro sided:
Souhlasím. Mně spíš příjde že i když se jasně prokáže to že to tak není, stejně si někdo rychle najde něco nového a na to pak otočí téma. Trochu nekonečný příběh... Začalo to na téma "Odpaleni naboje u neuzavreneho zaveru zbrani typu M16/AR15" ale kde to skončí je ve hvězdách....

S pozdravem
Petr Vaďura

Uživatelský avatar
stifter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 142
Registrován: 07.04.2008 21:23

17.05.2012 21:07

Re: Odpaleni naboje u neuzavreneho zaveru zbrani typu M16/AR15

....... a byl tak vytrvalej, že se moh stát ministrem. (Josef Švejk)

MartinRst.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06.03.2012 19:14

17.05.2012 22:42

Re: Odpaleni naboje u neuzavreneho zaveru zbrani typu M16/AR15

Musím se k tomu postavit jako chlap a uznat ,že moje teorie s výstřelem z neuzamčené komory AR15 byla kravina .Názorně mi to dnes všechno vysvětlil kolega ,co dělá u jednoho výrobce AR15 a musím uznat ,že problematice fakt rozumí ,halt praxi ničím nenehradíš .Na mou argumentaci ,že přeci není možná u nové moderní zbraně taková deformace nábojnice ,mi odpověděl : ..... a nebylo vono to L... ?Voni tam snad maj ve výrobě dřevěný měřidla ,my vod nich braly hlavně ,tam si s milimetry hlavu moc nelámou .Podle jeho názoru je to vyduté vyšším tlakem náboje a větší závěrovou vůlí .No a pak taky říkal ,že používají ve firmě .223 SM jako etalon podprůměrného střeliva a když jim AR15 střílí na tohle střelivo ,tak pak už chodí na všechno střelivo .S vydutou nábojnicí ani vypadlou zápalkou se prý zatím nesetkal ,ale stěžoval si na časté uvíznutí nezaškrceným krčkem .
Omlouvám se všem účastníkům této diskuze ,že jsem ji z neznalosti věci rozpoutal .Uznávám ,Luvíčko je prostě moderní civilní puška a .223 SM mizerné střelivo ,pro takovou zbraň nevhodné .

MartinK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 188
Registrován: 19.04.2012 2:08

18.05.2012 0:01

Re: Odpaleni naboje u neuzavreneho zaveru zbrani typu M16/AR15

Tedy jak od začátku tvrdil zbrojíř, měl pravdu. Problém je v munici a nikoliv v pušce. Když před touhle municí varuje NATO všechny svoje spojence, asi na tom něco bude. Závěrem je pro mě, že SMka už nebudu kupovat a jejich střílení je opravdu na vlastní nebezpeční. Je vidět že mnohdy cena není všechno. Na úplný závěr za sebe v tomhle vláknu (pokud nebude nějaká novinka) že ta debata alespoň pro mě byla opravdu zajímavá.

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

18.05.2012 5:46

Re: Odpaleni naboje u neuzavreneho zaveru zbrani typu M16/AR15

samozřejmě, že je problém v munici, puška u které se v komoře nafoukne náboj do tohohle tvaru
SM 5.56.JPG

je naprosto v pořádku

stejně tak mi to vysvětloval výrobce jedné opakovačky, kterou jsem od něj koupil. nábojnice z ní vypadávali tak vyduté k jedné straně, že nešly přebíjet, ale problém byl samozřejmě v nábojích. že má komora rozměr značně nestandartní jaksi odmítal uznat


Reklama

MartinRst.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06.03.2012 19:14

18.05.2012 9:59

Re: Odpaleni naboje u neuzavreneho zaveru zbrani typu M16/AR15

Munice je velmi důležitá a její funkčnost ve zbrani je pádný argument .Na předvádění zákazníkům (nejedná se o sportovní střelce ) máme v bednách střelivo různých výrobců různé kvality ,některé náboje mají ji lekou korozy .Před střelbama se s tou směskou naplní zásobníky a pásy .Když pak zákazník vidí jak z HK33 lítaj 5,56 nábojnice povrchově korodované mořskou vodou(výrobce špatně zabalil střelivo na přepravu ) ,ze SIG542 .308Norinca co ježeli pět let v kotejneru na slunci v Adenu a nebo z Arsenalu 5,45 vykopané před patnácti roky po Sovětech v Milovicích ,ví přesně co kupuje .Žádní profesionálové ,si tu nikdy nekoupil zbraň ,která by tu směsku nesežrala .

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

18.05.2012 14:54

Re: Odpaleni naboje u neuzavreneho zaveru zbrani typu M16/AR15

MartinK:
On Ti to mezi řádky napsal gunman, takže nemá cenu to dál pitvat, za mě můžu říct, že bych se tou komorou asi na tvém místě začal zabývat, minimálně v tom rozsahu, že bych nechal proměřit její rozměry a závěrové vůle...

MartinK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 188
Registrován: 19.04.2012 2:08

18.05.2012 15:18

Re: Odpaleni naboje u neuzavreneho zaveru zbrani typu M16/AR15

Nepitvám nic, jsem MartinK ne MartinRst.... :) Navíc jsem to dal proměřit a všechno bylo v pořádku.

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

19.05.2012 7:30

Re: Odpaleni naboje u neuzavreneho zaveru zbrani typu M16/AR15

Pokud by MartinK souhlasil, můžeme se pokusit do této diskuse zatáhnout výrobce Luvo - p. Luxíka. Bylo tady naznačováno, že kvalita jejich výroby je hodně špatná (dřevěná měřidla), tak by nám k tomu třeba něco řekl on.

hrd
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 639
Registrován: 08.02.2009 20:25
Bydliště: Praha

19.05.2012 8:24

Re: Odpaleni naboje u neuzavreneho zaveru zbrani typu M16/AR15

ze mě ministr nebude, já to vzdávám; jsem ochoten osobně vysvětlit, ukázat, proč když puška udělá závadu s jedním typem střeliva, neznamená to, že je automaticky v pořádku nebo že je jedno, jestli je nějaký rozměr o milimetr delší, ale sem do diskuze už ne; v každém případě díky, min. 2x jsem se výborně pobavil

zbrojir
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 03.01.2012 17:01
Bydliště: Brno

21.05.2012 18:27

Re: Odpaleni naboje u neuzavreneho zaveru zbrani typu M16/AR15

Pro MartinRst.:
Jsem rád že debata na téma "Odpaleni naboje u neuzavreneho zaveru zbrani typu M16/AR15" je konečně vyřešena a vážím si toho že jste uznal chybu.
Je sice krásné, že jsou zbraně které si poradí i s horším střelivem (vámi zmíněné HK G33) a jsou tedy "spolehlivější", ale to je zcela irelevantní, jelikož u každé zbraně je něco za něco, nic dokonalého neexistuje. Zbraně typu AR-15 si ale určitě zákazníci nekupují kvůli extrémní spolehlivosti ale pro zcela jiné vlastnosti této zbraně a to pro jejich ergonomii a chování při střelbě.

Pro gunman:
Pokud by takto vypadali i jiné nábojnice vystřelené s této zbraně tak se můžeme bavit o tom že je na vině zbraň, ale pokud je to jedna a ještě kdovíjaká, tak to zbraní asi nebude. To že vám výrobce "jedné opakovačky" (jak zmiňujete) řekl, že je to náboji i přes to že se to dělo pravidelně u "normálních nábojů" tak to je samozřejmě nesmysl a problém byl zcela jistě v komoře nebo závěrové vůli zbraně. (můj názor)



Odmítám řešit žabomyší války, kydání špíny a snižovat se na úroveň těchto lidí kteří tímto způsobem jednají.
Je třeba si uvědomit jednu věc, chybu ve výrobě může udělat jak tuzemská tak i americká či jiná firma vyrábějící tyto zbraně (vlastní zkušenost). Pokud ovšem budete reklamovat zahraniční, nedej bože americký výrobek, těžko můžete čekat to že zbraň někdo pošle zpět do zbrojovky, tam ji opraví a pošlou zpět a pokud ano tak to bude trvat hrozně hrozně dlouho. Většina dovozců se reklamaci snaží vyřešit sama v tuzemsku svépomoci a nebo kooperací. V lepším případě vrátí zákazníkovi peníze nebo vymění celý kus. V horším případě zbraň nějak "zbastlí" a vrátí zákazníkovi jako opravenou a tak se to třeba i mnohokrát opakuje (vlastní zkušenost). V případě firmy Luvo se reklamace předloží přímo výrobci a ten ji v co možná nejkratším čase vyřídí ke spokojenosti zákazníka.

S pozdravem
Petr Vaďura

Předchozí

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků