Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

05.11.2008 13:47

Hetzer: ...jenze nez jdes studovat psychologii tak delas psychologisky test :)

PS: alespon tak mi to bylo receno, je to tak Jericho?

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

05.11.2008 13:57

jericho píše:............. V opačném případě je to jako když se na laboratorní váhy hodí cihla. Ano, všichni ví, která miska je těžší, to je zřetelné i tak, ale test nabízí daleko víc, miligramovou přesnost. .........

Otazkou je, zda na tyhle vahy necumi slepy ci poloslepy clovek (predpojatost, spatna nalada z toho ze mu zena nedala ci utekla s nekym kdo mel zbrojak ;) apod.), to potom muze vazit jak chce a on ma sve vlastni teorie o urceni toho co tam mozna uvidi ...

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

05.11.2008 16:18

Wolf: ...vsak Jericho jiz nekolikrat zduraznoval ze kvality psychologa jsou rozhodujici.

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

05.11.2008 17:53

Na přijímačkách se dnes dělá vpodstatě jen test studijních předpokladů, tím se vyřadí úplně blbí, pak se jde na ústní a tam si s vámi popovídají, a to docela stačí k výběru. Oni si umí popovídat. Když jsem dělal přijímačky já, tak ze 2500 uchazečů brali 40, na odvolání a přestupy z medicíny doplňovali na 60, dokončilo tak 30-40. Z nich tak 5-8 jdou do atestační přípravy, tu dokončí tak 4.
Jestliže někdo udělá atestaci, tak to mimo jiné zaručuje, že není poloslepý. On ty testy pak umí - to není posouzení na nějkých vratkých kritériích, ta jsou velmi podrobně definovaná. Není to subjektivní. Základní věci z toho umí vytěžit každý, - už to stačí třeba na ZP, ŘP, pokročilé věci - to chce ještě certifikované roční kurzy každé hlavní metody a další usilovné studium. To má tak hrubým odhadem 20 lidí v republice. Z nich někteří jsou pak ještě talentovaní od pána boha, a někteří jsou v rodině psychologů jako druhá generace. Např. dr. Krejčířová je obojí. Samozřejmě, že selhat může každý, tomu se zabránit nedá a ani to není účelem. A to se bavíme jen o diagnostice. K tomu paraelně probíhá psychoterapeutický výcvik, který trvá 5 let. Málokterá profese má tak drsné a dlouhodobé postgraduální vzdělávání. Když už člověk to všechno má, musí stále pracovat nejméně na poloviční úvazek ve zdravotnickém zařízení, a k tomu má stanoven každoroční limit kreditů,který musí nasbírat na odborných certifikovaných seminářích, přednáškami a publikacemi. Nenaplní požadavky, přijde o klinickou atestaci.

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

05.11.2008 19:29

Jak znamo psychika cloveka se stale vyviji a meni, kdo zaruci, ze dany psycholog ma stale stejny pohled a vyhodnocovani jako pri atestaci? Delaji se kazdy rok nove atesty techto lidi? Vzdyt za rok se muze stat s clovekem cokoliv a zvlaste nekdo kdo rozhoduje o mem dusevnim zdravi ci ho ma posuzovat, by mel mit jasny dukaz toho ze on sam je stale jeste normalni ...

Edit k postu nize:
Taky neni co, vsude je bordel, tak proc v tomhle by melo byt neco jinak?
Naposledy upravil wolf dne 05.11.2008 20:00, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

05.11.2008 19:40

už bez komentáře


Reklama

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

05.11.2008 20:41

Tak jsem narazil na zajímavý článek http://na-severu.blogspot.com/2008/06/s ... -synu.html teď jen nevím,jestli ty naše zbrojáčky nejsou jen prkotina,kdyby začal TOHLE někdo uplatňovat v praxi,jakpak by to dopadlo? Já osobně si myslím že tak,že ti největší psychopati by sítem prošli,protože jako psychopati na to mají a naopak vládli by nám ještě více(i když články tohoto typu považuji za canc).....

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

05.11.2008 20:52

Pojem psychopat je starý, dnes se neužívá. To co v tom článku poněkud příliš dramaticky (ale věcně celkem přiléhavě) popisují je dnes v evropě označováno jako dissociální porucha osobnosti, v USA antisociální porucha osobnosti. To jsou spíše širší pojmy, tomu co je popisováno v článku se označuje jako moral insanity nebo také jádrově psychopatická osobnost, kdy dissoc. a antisoc. jsou pojmy nadřazené. Porucha, která je při psych. vyšetření odhalena snadno a jistě. Cca 20-30% mých pacientů spadá do širší zmíněné kategorie výrazně méně do užší - tak desetina z nich, možná méně.
Liší se zejména tím, že první skupina má hluboce posunuté hodnoty (chorobně, ne jen širší varianta normy), ale je schopna empatie, vcítění, soucítění. Jen jim servat kabelku důchodkyni a u toho jí srazit na zem s nějakým tím žebrem tolik nevadí, snadno se s tím vyrovnají a klidně za půl hodiny udělají znovu. Ta užší skupina - ti skutečně nejsou schopni soucit pociťovat, jsou agresivně narcisticky egocentriční bez schopnosti empatie. Ale jsou skutečně spíše vzácní.
Naposledy upravil jericho dne 05.11.2008 20:57, celkově upraveno 1

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

05.11.2008 20:55

To asi ano,já jen měl dojem že spíš byl psychopat ten,kdo to napsal,dal jsem sem odkaz spíš proto že mi to připomíná skoro návod k honu na čarodějnice....hr na ně....psychopaty,buze*anty,zrzavý.....ten srver je celaj takovej ......všechno je SPIKNUTÍ.... :twisted:

Uživatelský avatar
Kendziro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 392
Registrován: 19.01.2007 17:58
Bydliště: Praha

05.11.2008 22:16

Jericho: Mimochodem, tu knihu Without Conscience od Hareho už docela dlouho sháním, nezavadil jsi o ni někde?

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

05.11.2008 23:35

http://www.amazon.com/Without-Conscienc ... 609&sr=1-1
Je to taková mírně jednostranná spíš populárka, soudě podle prvních 13ti stran.

Uživatelský avatar
KamikazeCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 02.08.2009 19:04
Bydliště: Brno

25.01.2012 21:40

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Je na osvedceni o zdravotni zpusobilosti nejake predepsane lejstro, nebo je jedno, jak to doktor napise? A platnost osvedceni je pul roku?

Uživatelský avatar
pandrhola
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 96
Registrován: 17.02.2010 21:21
Bydliště: Slovácko, Kyjov (Czech Republic Banana)

25.01.2012 21:47

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Samozřejmě,že ano - formuláře jsou dnes už skoro na všechno :roll:

http://www.ulozto.cz/12837468/posudek-o-zdravotni-zpusobilosti-pdf

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

25.01.2012 22:06

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Ono na to lejstro sice je, ale když jsem si ho bral na policajtech, tak bylo vždy už asi po sté okopírované, takže prakticky nečitelné :D
Myslím, že to zákon nevyžaduje, ale je to definované v příloze (teď už nevím jestli k zákonu nebo vyhlášce).

Verzi pro vyplnění na PC najdeš zde: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... -dokumenty

maja
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 19.09.2011 21:43
Bydliště: Praha

26.01.2012 0:37

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Moje doktorka šáhla do šuplíku a vytáhla si vlastní výtisk lejstra :)

Mimochodem, platnost posudku o zdravotní způsobilosti je tři měsíce. Viz zákon č. 119/2002 Sb.

§ 17
(2) K žádosti o vydání zbrojního průkazu je žadatel povinen připojit
a) posudek o zdravotní způsobilosti držet nebo nosit zbraň a střelivo nebo provádět pyrotechnický průzkum, jedná-li se o vydání zbrojního průkazu skupiny F, (dále jen "zdravotní způsobilost"),

(6) Posudek podle odstavce 2 písm. a) nesmí být starší než 3 měsíce...

Uživatelský avatar
PN
 
Příspěvky: 216
Registrován: 21.12.2006 16:20
Bydliště: Praha

26.01.2012 19:37

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Moje doktorka šáhla do šuplíku a vytáhla vlastní výtisk lejstra včetně předtištěného zbranekvalitne.cz :mrgreen:

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

26.01.2012 21:35

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Že jsme pronikli už i na různá oddělení policie jsem věděl, ale že už i do zdravotnictví... :mrgreen: :mrgreen:

maja
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 19.09.2011 21:43
Bydliště: Praha

26.01.2012 23:04

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Jen se smějte, darebáci. Ale nikdo z vás ho předtím neopravil, že to není šest měsíců, ale jenom tři :)

P.S.: A to tady můžete dělat reklamu na jedno nejmenované fórum? :D

Wotikotas
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 29.09.2007 12:09

20.05.2015 20:22

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

§ 20
Zdravotní způsobilost pro vydání zbrojního průkazu


(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny D a F je povinen se podrobit lékařské prohlídce u posuzujícího lékaře do 1 měsíce po uplynutí 5 let od vydání zbrojního průkazu.

§ 29
Povinnosti držitele zbrojního průkazu


(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny D nebo F je dále povinen do 2 měsíců po uplynutí 5 let od vydání zbrojního průkazu odevzdat doklad o zdravotní způsobilosti příslušnému útvaru policie.


Jednoznačný dotaz, co je míněno vydání zbrojního průkazu ?
Je to Datum vydání: na zadní straně zbrojního průkazu nebo je to datum fyzického vydání (předání/výměny za starý ZP) nebo je to dokonce nějak jinak ? Potřebuju jednoznačně vědět, od kterého data se těch 5 let počítá. Děkuji

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

20.05.2015 21:09

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Datum vydání je tam napsané, mě tam dokonce i napsali, kdy musím zajít na prohlídku, mám to ještě na 2,5 roku.

Mám takový pocit, že to datum vydání je shodné s datem počátku řízení o vydání ZP.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zdravotní aspekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků