nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

03.03.2010 15:05

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

Především je u palné zbraně hlaveň skoro spotřební materiál a s opotřebením se u ní počítá. A u zbraně s garantovanou 100% zaměnitelností dílů (byť v tomhle případě komplikovanou statutem hlavně jako hlavní části na povolení a podléhající registraci) je to asi totéž, jako nekoupit auto kvůli sjetým gumám (a tím nemyslím sjetým kvůli rozhozené geometrii).

Uživatelský avatar
hexagonal
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 10.10.2007 14:06

17.04.2010 19:18

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

S dovolením bych si dovolil poznámku, že osobně bych se raději podíval po bouchačce, která má hlaveň vpořádku než podstupovat byroktatickou anabázi s novou hlavní.

Nicméně třeba drolení vývrtu nepovažuju za takovou závadu, abych lauf měnil. Ovšem za předpokladu, že v tom nebudou krátery. Mně se vývrt také drolí, ale je to pouze jakoby "vopíchaný" jehlou. Na drastickou slevu bych kvůli tomu rozhodně nepřistoupil. Lítá to pořád stejně. Ten, kdo kupuje z druhý ruky, s největší pravděpodobností v nejbližší budoucnosti půjde do další, nové zbraně, takže z tý první toho určitě nenastřílí tolik, aby se mu za pár měsíců vysypala. No a ten, kdo chce tejdně solit 500 a více ran, jistě zvolí novou bouchačku.

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

17.04.2010 20:02

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

"BYrokratická anabáze s novu hlavní" spočívá v tom, že doneseš zbraň a PZ k prodejci glocků, řekneš "chcu novou hlaveň", položíš prachy, a za pár dnů/týdnů máš svou zbraň s novou hlavní, sčíslovanou s rámem. Takhle má vypadat péče o zákazníka.
(Slyšel jsem to z víc zdrojů, osobně jsem to nezkoušel, měl jsem G17, teď mám G26, na obou hlaveň jak z fabriky...)

Uživatelský avatar
hexagonal
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 10.10.2007 14:06

19.04.2010 20:09

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

No jen aby to fungovalo... Já si nechal měnit jen blbý mířidla u jednoho nejpovolanějšího, a jsem teda dost zklamán.. Moucha kvedlá (neznatelně, ale přece). Bojím bojím, jak by to dopadlo s tou hlavní... :shock:

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.04.2010 20:40

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

Kvedlá se ti ocelová , že jo? Blbě roznýtovaná a není podlepená.Práce amatera a ne profíka.

mantinel
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 30.08.2009 14:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou

20.04.2010 5:37

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

Taky jsem měl mouchu po výměně za ocelovou asi po 50ti ranách uplně volnou a to jsem si ji nechal měnit u zbrojíře,kterého všichni chválej za precizní praci,bohužel jsem udělal opačnou zkušenost. Naštěstí jsem se dotazoval co s tim u MPI a oni mouchu vyměnili za novou a pořádně ji upevnili. Jak píše glock 1719,koukli na to a rekli ze to je pekne zprasené,nebyla podlepená a prasecky roznýtovaná.


Reklama

cony
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 617
Registrován: 31.07.2006 21:26
Bydliště: Svitavsko

20.04.2010 11:29

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

Mě montoval ocelovou mouchu Řehák, podlepil ji dobře roznýtoval a ani po asi 2letech se ani nehla nebo uvolnila, minulý týden jsem ji sundával a měnil za T.F.O a chvíli mi trvalo, než jsem ji sundal.

Uživatelský avatar
hexagonal
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 10.10.2007 14:06

20.04.2010 12:58

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

Ano, kvedlá mi ocelová. A dělali mi to v Plzni v Leiku. A přitom pán říkal, že vše z MPI vozí k němu. Proto jsem jel z Hodonína až do Plzně (mám cestu zadax, takže no problem - navíc s několikadenním mezipřistáním v Pze, kde občas přebejvám), páč těm domácím rádobyzbrojířům a jejich kleštím-udělátorům nevěřím. No a vono to takhle dopadlo. Už nevím jméno, kdo přesně mi to dělal. Jinak bych mu brnknul a domluvil se s ním. Ale bohužel - říkat někomu, že jsem tam před rokem byl a dělali mi mířidla, který kvedlaj, je dost blbý. Nicméně závada, kvůli který bych od koupi ustopil, to rozhodně není. Stejně bych si, kdybych kupoval z druhý ruky, mířidla vyměnil.

Uživatelský avatar
hexagonal
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 10.10.2007 14:06

21.04.2010 10:39

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

Joezbrna: Stran té hlavně... Necro na jiném vlákně napsal: No páni, KKM a Briley jsou prakticky o 100% dražší :-O
Už někdy v tom roce 2002/2003 byly s dovozem z USA problémy, ale co tak různě slýchám, je to čímdáltím horší. Tehdy se dala většina věcí (hlavně drobných dílů) objednat přímo, teď je u spousty kravin omezení že vyvézt je smí jen dealer s trvalou vývozní licencí a pouze koncesovanému puškaři s trvalou dovozní licencí. Jednak je to děsnej oser papírově, a jednak to samozřejmě stojí spoustu peněz.

Tak nevím teda co si o tom myslet. :roll:

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

21.04.2010 11:21

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

Já měl na mysli výměnu poškozené hlavně, ať záruční nebo pozáruční, za novou origo Glock.
Když si objednáš hlaveň od jiného výrobce, tak asi sčíslovaná s Tvým starým glockem nebude, to by byla skutečně luxusní služba :lol:

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

28.05.2010 15:29

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

Mouchu jsem si nechal měnit v Leiku, drží jako přivařená už několik let denního tahání bez podlepení. Je na to origo přípravek, ten ale po několika (desítkách?) použití odchází, je z měkkého materiálu. Jestli nebude chybka v tom.
Moc bych si přál mít na střílení tolik peněz, abych zlikvidoval běžným opotřebováním hlaveň u Glocka..

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

29.05.2010 7:25

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

Nošení mouchu neuvolní.Ale střelba ano.Podlepení doporučuje a jinak nemontuje výhradní dovozce.Asi ví proč.

popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 590
Registrován: 08.12.2006 19:31
Bydliště: Jihlava

26.12.2011 2:45

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

Nefunguje mi u Glocka pojistka na spoušti. Plastový jazýček vyčnívá moc málo a spoušť lze promáčknout aniž by bylo nutné dotknout se ho. Je zbraň bezpečná? Nemyslím blbubezpečná, ale pokud budu dodržovat bezpečnostní zásady a prst mimo spoušť, většinou nenosím v komoře... nebo tato pojistka funguje i jako pádová? Dík za odpovědi a popřípadě návod na opravu. (koupit jinou spoušť mě napadlo) Spíše by mně zajímala možnost spoušť rozebrat, ale čepy na plastové spoušti jsou jednostraně zalisované a mám pochybnosti o rozebiratelnosti a následné bezpečné funkci.

Dále jsem se setkal se zbroušeným kovovým domečkem spouště, byl trochu obroušený vpředu nahoře, prý proto, aby se naproti závěru neobjevily výtluky časté u těchto zbraní. Dle tvrzení puškaře by toto nemělo mít funkci na bezpečnost. Ale myslím, že zde by patřilo "zlaté české ručičky" urazit.

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

26.12.2011 8:46

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

9 z 10 glockařů doporučují vyměnit všechny díly napadene kutilem blbem domácím :wink:

JaGr
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 10.08.2010 19:06
Bydliště: Prostějov

26.12.2011 12:24

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

Spoušťové táhlo se spouští je dle výrobce nerozebiratelné. Zkusit to můžeš, ale jde o to jestli to pak dáš dohromady a bude to fungovat. Já bych do toho nešel.

Před rozebíráním příp koupí nového táhla ještě zkontroluj jaká je spoušťová a úderníková pružina. Pokud je spoušťová od Wolfa (ta tvrdší v domečku spouště) tak to může být i kvůli ní.
Např když jsem ladil já tak spoušťová od wolfa jazýček nezaskakoval
spoušťová do wolfa a úderníková červená (silnější) vše ok.

Z hlediska bezpečnosti tahle pojistka má zabránit pohybu spouště při pádu zbraně (aby setrvačností spoušťového táhla při pádu nedošlo k odpálení náboje) musela by to být sakra prda

Ohledně přibrušování jak píše DeadMan případně zajít k nějakému gold, silver partneru MPI ke kontrole.

popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 590
Registrován: 08.12.2006 19:31
Bydliště: Jihlava

26.12.2011 15:31

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

Díky za vyčerpávající informaci, úderníkovou silnější plánuji, protože mi klasika nechce občas odpalovat zápalky SB. Začnu ní a poté případně vyměním celou spoušť. U autorizovaného servisu jsem byl, ale zjevná snaha vyměnit všechny náhradní díly, které měj jako rezervní mě odradila. Úderníkovou pružinu silnější neměl. Tvrdil že není potřeba, neboť dochází k propichování zápalky...

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

27.12.2011 8:18

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

To se divím že ti standard úderníková pružina neodpaluje SB já s tím teda problém nemám spíš by to chtělo pořádně vyčistit a pokud to nepomůže tak novou pružinu ale standard a dle mého by to mělo fungovat.

popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 590
Registrován: 08.12.2006 19:31
Bydliště: Jihlava

27.12.2011 16:20

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

Mluvíme oba o přebíjených nábojích se zápalkou SB? U málé pistolové 4,4 jsem problém nikdy neměl, ale u velké pistolovvé 5,3 od Sellieru byl problém s odpalováním u G21(zkoušeno na dvou pistolích) a Astra 100, jediná pětašťoura co je bez problému bere je Norinco.
Samozřejmě mám vyčištěno... :-)

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

28.12.2011 7:36

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

Mám G17 i G26 a nemám problém s ani jednou z nich :D ale já používám jen tovární SB nikoli přebíjené ale předpokládám že zápalky od SB jsou stále zápalky od SB ať už jsou v čemkoli :wink:

popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 590
Registrován: 08.12.2006 19:31
Bydliště: Jihlava

28.12.2011 23:55

Re: GLOCK: Na co dat pozor pri koupi?

mluvím o přebíjených, kupované nestřílím... vystřílet 10tisíc kupovaných petačtyřicítek, ty bych asi přišel na buben... :wink:

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník