Libor110
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14.08.2011 14:21

12.12.2011 15:34

Re: CZ 100/110

Takže ještě jednou - pro jistotu - ani slovem jsem nezmínil mazání :cry: - uvádím, že zápalník je potřeba vyčistit :lol: .
Otvor je určen k čištění od zmíněného nalepeného karbonu. Je sice pravda, že návod k použití (v části čištění zbraně) přímo nezmiňuje čištění prostoru zápalníku tímto otvorem, ale o to důrazněji mi ho zmiňovali při koupi pistole na prodejně. To mi samozřejmě nikdo nemusí věřit, takže něco konkrétnějšího - z návodu k použití:

V části návodu "závady, jejich příčiny a odstraňování" je položka popisující selhaný náboj, němž je přímo uvedeno, že příčinou může být mj. zanesení prostoru zápalníku nebo jeho nesprávné mazání (použití nesprávného lubrikantu, který např. při nízkých teplotách tuhne). Jako řešení návod doporučuje rozebrání celého systému úderníku, jeho vyčištění a použití mazadla, které při nízkých teplotách netuhne - čili dokonce zde autoři návodu doporučují mazání (SIC).

V návodu k použití je samozřejmě rozebrání systému zápalníku popsáno, takže se předpokládá, že ho uživatel může udělat.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

12.12.2011 16:45

Re: CZ 100/110

Tak to je v návodu u Glocka , ale u této zbtaně je to stejné .Díra není k mazaání a zápalník nemá plavat v oleji.A to pokud to prostříkneš tak plave.

Libor110
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14.08.2011 14:21

12.12.2011 17:32

Re: CZ 100/110

Je pravda, že i Glock má na závěru podobný otvor, ale, ale v návodu ke Glocku není ani zmínka o účelu zmíněného otvoru a již vůbec ne zákaz tam stříkat čisticí prostředek. Na druhou stranu - přinejmenším dle ústní tradice - Glock je koncipován v podstatě bezúdržbově. Rozebírání zápalníkového systému výrobce Glocku rozhodně nepředpokládá a kromě základního rozebrání (hlaveň pružina, závěr, rám) zakazuje jakékoli další rozebírání. Ohledně čištění je tam pouze velmi krátký a nic neříkající odstavec, kde také není zmíněno, kam se má či nemá stříkat čisticí prostředek. Pouze se doporučuje použití specializovaného čisticího oleje. Nikdy se mi nestalo, že by po použití Brunoxu některá část 100-tky plavala. Brunox je tak řídký, že prostě vyteče.
Jiná věc je, že standardní ČZ-75 jsou na přemazání i nedomazání docela citlivé (tak se to traduje - a moje zkušenost to nevylučuje), jenže to není případ 110-tky, kde jsem s mazáním nikdy problém neměl (ona ta 110-tka má skutečně všechno udělané jinak).

mysak230e
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 07.09.2011 13:44

12.12.2011 17:35

Re: CZ 100/110

Tak to zadrhávání v prostřed chodu vyřešeno. Na konci toho vybrání na úderníku byla malá hranka (viz obr.) Odstraněna, začištěno. Funguje jak má.
121220111275.jpg

Když mačkám spoušť pomalu, tak se přeci na konci chodu trochu pohne závěr - cca. 0,7 mm. Při rychlém zmáčknutí to nedělá nebo to neregistruju.

Myšák

Libor110
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14.08.2011 14:21

12.12.2011 17:59

Re: CZ 100/110

Je fajn, že se to takhle vyřešilo. S tím posunem závěru nevím. Zkoušel jsem to velmi pomalu a několikrát v režimu DA. Musím přiznat, že nějaký - docela malinkatý pohyb závěru tam je. Nevím, zda je to 0,7 mm spíše mi to připadá ještě o dost méně. Pokud však zbraň odpaluje bez selhačů, tak bych to neřešil. Na 110-ce jsem popsal test na "namoženst" pružiny (viz předchozí strana diskuse). Je však jasné, že na ČZ 100 se test takhle udělat nedá.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

12.12.2011 19:08

Re: CZ 100/110

Libor110 píše:Je pravda, že i Glock má na závěru podobný otvor, ale, ale v návodu ke Glocku není ani zmínka o účelu zmíněného otvoru a již vůbec ne zákaz tam stříkat čisticí prostředek. Na druhou stranu - přinejmenším dle ústní tradice - Glock je koncipován v podstatě bezúdržbově. Rozebírání zápalníkového systému výrobce Glocku rozhodně nepředpokládá a kromě základního rozebrání (hlaveň pružina, závěr, rám) zakazuje jakékoli další rozebírání. Ohledně čištění je tam pouze velmi krátký a nic neříkající odstavec, kde také není zmíněno, kam se má či nemá stříkat čisticí prostředek. Pouze se doporučuje použití specializovaného čisticího oleje. Nikdy se mi nestalo, že by po použití Brunoxu některá část 100-tky plavala. Brunox je tak řídký, že prostě vyteče.
Jiná věc je, že standardní ČZ-75 jsou na přemazání i nedomazání docela citlivé (tak se to traduje - a moje zkušenost to nevylučuje), jenže to není případ 110-tky, kde jsem s mazáním nikdy problém neměl (ona ta 110-tka má skutečně všechno udělané jinak).

Žádná zbraň ani Glock není bezudržbová a divil by ses kolik má Glock mazacích míst.
Pokud tonení v návodu tak je to v manualu zbrojře .Ten jsem dostal na kurzu zbrojíře.
U každé pistole výrobce dálší rozborku zakazuje.
Ono taky 100 pokud v tom nejsi kovaný doma sice možná rozděláš , ale nesložiš.Sice OT , ale Glocka rozdělám na prvočinitele a složím za max. 6 minut a to se nejvíc zadrbu s miskama zápalníku.
Ale to je pořád OT.Pokud chcete lepší spoušť tak zbraň rozdělat nebo nechat rozdělat a všechny součástky spouště co po sobě chodí se musí zaleštit.Ale pozor zaleštit ne ubírat material.Použít šmirgli 600 až 2000 pod olejem.Jsou dobré ještě jemné jehloné pilníky a nějaká opravdu rovná nejlépe broušená podložka na kterou položím šmirgl a budu oparně leštit.Leštím ve směru jak se součásti hýbou ne opačně.Je nutné zaleštit i kolíky a všechny součásky co chodí po sobě i bokem.
Tohle trvá cca 2 hodiny je to opravdu znát.Kdo tomu trochu rozumí a má cit tak může laborovat s bicí pružinou.To se chod ještě zlepší.Ale tohle moc nedoporučuju já na jedné zbrani co jsem ladil 2 pokazil.


Reklama

Uživatelský avatar
Emirates
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 23.05.2011 19:46
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

10.11.2022 18:06

Malá závada u ČZty

Ahoj,

mám drobnej dotaz. U téhle ČZty - je to ČZ100 ráže .40SW mi chybí jeden čep. Viz obrazek. Při pohybu závěrem ta věc, kterou to drží sjíždí do strany. Kde se dá ten čep koupit? Obrázek

dík

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník