Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

09.11.2011 17:17

Ruger New Vaquero - praskajuce prenosove paky

Browsovanim po US forach som zachytil, ze prenosove paky na Rugeroch New Vaquero su nachylne na praskanie (aj ked sa intenzivnejsie nesusi). Podla viacerych zdrojov dovodom je, ze su predimenzovane a kladivo nedopada ciastocne aj na ram ale celou hmotnostou len na prenosovu paku. Kedze mam doma dve Vakera (rocnik 2007,2009), sprava ma neprijemne zaskocila. V oboch pripadoh mam "tlstu" prenosovku a bojim sa ze mi rupne. Zvazujem bud samo domo prebrusenie pak alebo kupu nahradnych od Brownellsov. Ked porovnam paku na Vakerach s pakou na SP101 tak je zrejmy konstrukcny rozdiel. Paka na Sp101 je tenka a plocha, paky na Vakerach su na hornom konci rozsirene stvorcovym vystupkom.

Ma niekto z vas skusenost s prasknutou prenosovkou na Vakere alebo Rugri vseobecne?

linky:
http://www.cylindersmith.com/Transferbar.html

http://www.rugerforum.com/phpBB/viewtop ... +bar+pinch

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

10.11.2011 13:31

Re: Ruger New Vaquero-praskání přenosové páky a úprava spouštění

Používám Vaguera třetím rokem včetně několika kolegů westerňáků a zatím nevím o nikom, komu by přenosovka praskla. Údajně se to málokrát stalo asi před 4-5 lety. Já jakmile jsem koupil první Vaguero, tak jsem si pořídil náhradní přenosovou páku. V současné době střílím Rugery Bisley, zatím bez problémů, ale natahování kohoutů jde velmi ztuha, tak se chystám na úpravu bicích pružin = jejich zkrácení tak, aby bylo natahování lehčí a kohout odpaloval náboje. Nemáš s tím zkušenost ?
Bisley+Bowie.JPG

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

11.11.2011 19:06

Re: Ruger New Vaquero - praskajuce prenosove paky

pruziny som menil zatila iba na SP101. kupil som kit od wolffa (tusim) cez brownells. velka spokojnost. chod spuste sa citelne zlepsil.

na vakerach som zatial menil iba strenky. so spustami som spokojny. aku prenosovku si kupil? origo ruger alebo nejaku inu produkciu? chcem do foroty kupit nahradnu prenosovku od brownells ale nie je to original. vyzera to tak ze nie je ani tak problematicka prenosovka, ale jej dolicovanie s kladivom. na oboch mojich vakerach su prenosovky hrubsie ako by mali byt a kladivo vobec nedopada na ram. robi mi to vrasky. :|

Obrázek

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

12.11.2011 16:26

Re: Ruger New Vaquero - praskajuce prenosove paky

Mám origoš přenosovku, ale tlouštky (hrúbky) neměřím. Jde mi jen o to, snížit odpor bicí pružiny a t.zn. koupit slabší, ale na tom se pomalu pracuje. Již mám na obou Bisley stejné bílé střenky, na černěný jsem koupil v USA. Ten Bowie na Tvé fotce je moc pěkný.

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

14.11.2011 15:51

Re: Ruger New Vaquero - praskajuce prenosove paky

vedel by si dat tip kde si kupil nahradnu origo prenosovku? ruger k nam vozi tovar len cez vyhradneho zastupcu a zohnat cez nich cokolvek trva strasne dlhu dobu. brownells cez ktory bezne kupujem vsak predava len neoriginalny diel...

bowie na fotke je spanielska produkcia od firmy Cudeman (model 106 http://www.cudeman.com/es/catalogo/index2.php) za nejakych 70 - 80 euro. Kupoval som cez lokalneho dovozcu, mozno pojde kupit aj online za lepsiu cenu. Esteticky a na pohlad velmi pekne a cisto spracovany inak sa vsak ku kvalite viac vyjadrit neviem. Je to pre mna skor rekvizita, zatial som s nim nerubal drevo ani nepistoval zajace :)

soap
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 10.09.2009 12:39

17.11.2011 16:39

Re: Ruger New Vaquero - praskajuce prenosove paky

boris: zkus napsat do MPI http://www.mpicz.cz kdyz jsem tam poptaval dily na vaquero, rikali ze maji neco skladem, bohuzel ne to co jsem chtel. jsou ochotni a pripadne to objednaji, ale cekaci doba je 3 mesice +


Reklama

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

17.11.2011 20:46

Re: Ruger New Vaquero - praskajuce prenosove paky

Přenosovku jsem koupil spolu s R-Vaguero od kamoše před dvěma léty a mám ji do reservy.

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník