Uživatelský avatar
dejment
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 104
Registrován: 03.07.2011 19:01
Bydliště: Podkérkonošsko

13.11.2011 2:19

GP X-CALIBUR

Nějaké zkušenosti?? Nebo to je tak žhavá novinka, že to ještě nikdo nemá?

emrivan
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 03.09.2007 13:18

14.11.2011 11:36

Re: GP X-CALIBUR

Zdar. Mají ho v GUNCENTER v Otrokovicích, ale jako zboží, ne na zapůjčení. Na osahání je to moc pěkný, kráseně sedí v ruce, pěkný zpracování, trochu připomíná zbraně STI - ostatně spolupracují. Jen těch 26tis. je docela dost, i když jestli se v praxi osvědčí jako závodní speciál, tak moc to zase není. EM

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

14.11.2011 11:43

Re: GP X-CALIBUR


Uživatelský avatar
dejment
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 104
Registrován: 03.07.2011 19:01
Bydliště: Podkérkonošsko

14.11.2011 23:58

Re: GP X-CALIBUR

To je fajne, že to maj v otrokovicích, mám to jen 200 km abych si to vošáhnul, no nic, teď budu mluvit pravdu : kdyby mi z toho nechali vystřelit krabičku ( 50 ks ), a sedělo by mi to, tak bych ji hned vzal, a ani bych ji nechtěl vyčištěnou. Vyčistím si ji sám

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t= ... c&start=60
tady už sem byl v sobotu, ale držet to v ruce zkusit ji v akci, to je dobrá zkušenost a obzvlášť, když o ní uvažuju na koupi. Sice jsem měl vyhlédnutou jinou, ale s ní je problém s dovozem , přeci jen Springfielda dovézt je asi problematičtější. Ale todle je přeci jen "LADĚNÝ TERČOVÝ SPECIÁL" tak mám velký zájem, proto taky scháním info - jakékoli, ale hlavně objektivní.

romanf
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 11.01.2009 21:14
Bydliště: Bratislava

15.11.2011 20:48

Re: GP X-CALIBUR

v ruke sa to drží ako každá kačena v ráme Mk7. Vyváženie je vďaka dlhšiemu záveru a laufu trošku viac "na čumák".
Spúšť a celkové chovanie pri streľbe je jedna báseň. Moc som z toho nevysypal, ale keby som potreboval nejakú hračku na IPSC, mám vybraté

Uživatelský avatar
dejment
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 104
Registrován: 03.07.2011 19:01
Bydliště: Podkérkonošsko

15.11.2011 22:11

Re: GP X-CALIBUR

Myslel jsem si, že úchop bude stejný, ale přeci jen je delší a má odfrézovaný závěr ( odlehčený ) takže rána bude malinko jiná než u klasické kačenky na rámu MK7.
Díky za příspěvek


Reklama

pistolnik9mm
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 74
Registrován: 11.05.2008 8:02
Bydliště: Mam

11.05.2012 6:52

GP-X-Calibur

Cafte strelci a fandovia značky GP.Skusim sem napísar pár mojich postrehov s GP-X-Calibur.Zbran mam skoro dva mesiace,za tu dobu padlo cca 1500nabojov.Boli to nove SB,MFS,prebijane laboracie zo strelami 125,147,153grn-EPRX.Zbran slape absolutne bez problemovo,dokonca ju nehavam trapit aj 300 a viac ran bez čistenia.Za tu dobu som nezaznamenal poruchu sposobenu zbranou!Teraz ku samotnej zbrani.Ram MK7 si myslim ze sa ozaj prisposobi každemu,nakolko vymenne gripy rukovate su rozne,mne najviac sedi grip.č3.Ram je pevny,krasne opracovany,ziadne banany a krivuje zname u rakuskych zbrani,taktiez ziadne vyduvanie plastoveho ramu ako maju priklad zbrane czub.Skusenejsi určite vedia o ake zbrane sa jedna Vypuštanie zasobnika je rozširene,lahko ovladatelne,dokonca pri mensej uprave sa daju prisposobit aj 18ranove zasobniky s SP-01.Spuštovy mechanizmus je niečo uzasne,cely chod spuste aspon u mojej zbrane je 3-4mm,po zresetovani spuste mam maly asi 1mm mrtvy chod,potom jemne namačknutie a zrazu cvak.Prepad po vystrele je takmer nulovy.Dvojcinna spust je zrovnatelna s klasickou K-100.Hlaven zbrane je tak hruba ze uchvati mnoho strelcov,zaroven je vyrobena s kvalitnej ocele kde vyrobca ruči vysokou zivotnost.Konečne nemusim riešit dilemu,kedy mi začnu miznut drazky v hlavni alebo kedy mi na sutazi rupne zachyt zaveru po 8-10tis.Zaver je lahky s vyfrezovanymi otvormi,uzamykanie hlavne v zavere je aj po mnoho ranach bezproblemove.Ked sa toto vsetko spoji a ku tomu sa na zbrani pridaju stavitelne mikrometre Eliason+svetlovodna mucha vznika dokonala zbran.Obrazec mieridel je jasne viditelny,mieridla su po rychlej strelbe hned zrovnane.Pri skusani vela strelcov na akciach su ohlasi len pozitívne.Pri strelbe s novymi nabojmi je zdvih zbrane minimalny,dokonca sme pri laborovani strelami EPRX-153grn dali navazku prachu S-020 na 3,3grn a zbran vykazovala faktor 134 a to sa zbran takmer nezdvihla :!:Presnost na 15m je asi taka ako strelec,ja to nedokazem,ale kolega da na danu vzdialenost 5ran do velkosti 2eurovej mince. Na zaver len tolko ze konečne je na trhu zbran konkurencie schopna inym....specialom.Za seba mozem povedat len tolko ze po prejdeni na X-calibur sa moje vysledky pokial si dam trochu zalezat posunuli značne hore.Prajem firme GP vela uspechov a nech sa jej nadalej dari vyrabat pre nas tak kvalitne zbrane ake ma.Zaroven by si mali pani tam hore uvedomit čo doma mame . S pozdravom pistolnik-Balistik
_________________
K-100 X-CALIBUR,CZ-45.
http://www.streleckyklubtr.estranky.cz

glock.19
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 05.11.2008 13:14

22.09.2012 19:46

Re: GP-X-Calibur

jak už jsem psal investoval jsem do XC éčka a nelituji. Důvody mého výběru skvělý úchop super váha a spoušťák ten mě úplně dostal. Zatím jsem s něj vysypal asi 400 kousků - bez problému. Za ty peníze se jedná o úplně hotový speciál, který ostatní značky nabízejí v řádech desítektisícovek výš. Z mého pohledu se jedná o super pistoli a GP přeji jen tak dál !!! :?

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

25.09.2012 15:13

Re: GP X-CALIBUR

tak to vas mozno potesim - na svete su uz protoypy rozsirenej a predlzenej kovovej paky poistky na ktoru sa bude dat lepsie "odkladat" palec podobne ako u upravenych 1911.

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

25.09.2012 15:59

Re: GP X-CALIBUR

a delsi a sirsi ovladani zachytu zaveru? :) nenatahovat to zaverem, tak spustit zaver palcem ovladaci ruky je nic moc :)

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

25.09.2012 19:24

Re: GP X-CALIBUR


Dave7
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 23.12.2011 0:28

13.01.2013 19:01

Re: GP X-CALIBUR

Nedávno jsem ji viděl v ProArms, úžasná krásná fantasticky zpracovaná zbraň, fakt bomba, to samé i ve .22lr, ale ta cena je u obou dost šílená.

glock.19
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 05.11.2008 13:14

12.02.2013 20:00

Re: GP X-CALIBUR

Možná drobná reakce k té ceně. Zkuste si nakonfigurovat něco podobného jako je XC u jiných značek a potom zas ta cena jeví úplně ale úplně jinak. Sam jsem to zkoušel a XC mi vyšlo jako relativně "levná" zbraň v porovnání s jinými už v "základu". :)

Rendo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 11.05.2010 12:02
Bydliště: Svitavy

07.04.2013 12:04

Re: GP X-CALIBUR

Jak jsem se dočetl ve vedlejším vlákně tak XC lze mít spoušť kromě SA/DA také jen v SA. Můžete mi někdo říct jestli je tam nějaký výrazný rozdíl nebo vzít SA/DA a nevymýšlet si. Mám to na závody, zatím střílím Glockem a ač je to výborná pistole mám pořád problém s jeho spouští a tak jsem se rozhodl pro změnu.

pistolnik9mm
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 74
Registrován: 11.05.2008 8:02
Bydliště: Mam

08.04.2013 11:02

Re: GP X-CALIBUR

Najlepsie je ist do SA/DA,aj dvojcinka je uplna pohoda.Mimochodom mam s kolegom v teame uz nieco vyše roka Xc a vypalene nieco cez 5tis vystrelov bez problemov,mal som xy glockov,shadowa a xc mi dovoli palit rychlejsie a presnejsie.

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků