Uživatelský avatar
cz27
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 422
Registrován: 10.12.2006 17:10
Bydliště: Jižní Čechy

30.08.2007 18:12

Walther PP

Pořídil jsem si novou zbraň, Walther PP rok výroby cca 1940. Bohužel má zbraň přebroušený a přebrynýrovaný závěr takže nemá čitelné značky. Válečná zbraň, která patrně lecčím prošla. Rád se s Vámi podělím o první dojmy. Zbraň je velmi pohodlná i do velké ruky. Kupodivu velikostně i hmotnostně je téměř shodná s cz50, i když na první dojem je menší a lehčí. Zpracování po technické stránce skvělé. Kvalita materiálu výborná. Trochu rozpaků u mne vzbudilo otevřené vedení úderníku na vnitřní straně závěru, asi do něj budou foukat plyny při střelbě. Pérka by to mohla odnášet, takže bude třeba při čištění věnovat tomuto místu pozornost. Pod ním je ještě uložen výstražník, který vede ke kohoutu. Zásobník je menší než u cz50, v zadní části zásobníku není plech přeložen přes sebe a bodově svařen, ale pěkně přivařen natupo. Při střelbě jsem byl překvapen nejvíce. Zbraň se chová klidně, příjemně. Soustřel, když jsem si dal záležet, skutečně 10cm. Doporučuji každému.

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

31.08.2007 7:04

Re.:

Milý příteli, jsem rád, že jsi s " novou " pistolí spokojen, ale dojmy, které popisuješ, jsou všeobecně známé a měli jsme je s touto zbraní asi všichni. Nějaké obavy z nutnosti velmi pečlivého čištění nemusíš mít, stačí zcela normální údržba. Že se dobře drží? No jasně, je to jedna z nejpohodlnějších pistolí. Třeba oproti mladší sestře PPK, ta už tak dobře v ruce nesedí. A že je při střelbě příjemná? Bodejť ne, při tom střelivu a pohodlném držení.
Ale ať ti dlouho slouží a užívej si!

Uživatelský avatar
cz27
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 422
Registrován: 10.12.2006 17:10
Bydliště: Jižní Čechy

31.08.2007 7:37

Walterů PP u nás zase tolik není, natož skutečných Walterů od Waltera, pomíjím poválečné výroby ve Francii firmou Manurhin. Před koupí jsem váhal, ale nakonec jsem pořídil protože to bylo za dobrý peníz (který nesdělím) a hlavně jsem tu zbraň fakt chtěl. Nakonec jsem pořídil a jsem rád, i když nebyla kupovaná na střelbu tak i dobře střílí. Běžná cena za originální válečný Walter PP se pohybuje hrubě nad 10.000Kč a stejně nejsou protože je majitel neprodá, což mě docela překvapilo. Walterů PPK je v nabídkách podstatně více, i když jsou to většinou Manurhiny. Ihned na střelnici jsem měl několik vážných nabídek na koupi, což se mi stalo pouze u jedné raritní téměř stoleté pušky, kterou mám.
Protože jsem šťoura tak jsem ještě provedl porovnání s cz50. Když už jsem to měl tak jsem to šoupnul sem, třeba to někomu pomůže.

lukasv
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 410
Registrován: 06.04.2010 21:37

20.12.2010 22:43

Re: Walther PP

VITO: hodně pozdní reakce, ale jaký rozdíl pří střelbě cítíš, PP x PPK (nemám možnost vyzkoušet, mám PP)

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

21.12.2010 13:44

Re: Walther PP

:D dovolím si subjektivně reagovat: rozdíl je patrný docela dost. Předně z PPK se díky menším rozměrům a poměrně ostrým hranám na těle zbraně (jakoby "bobří ocas") stává pro větší ruku poměrně nepříjená zbraň, hrozí i "kousnutí" závěrem při vysokém úchopu... Někomu se může zdát , že PPK i dost "kope" , každopádně po 50ti ranách toho má střelec většinou už dost... Naproti tomu z PP je o hodně luxusnější střelba. Tím ale nechci PPK nijak hanět, je to skvělej mazlík... je to o vkusu každého soudruha ...

rotmistr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 694
Registrován: 02.02.2009 13:10

22.12.2010 14:43

Re: Walther PP

jj PPK je takovej v ruce neposednej "kanon" Jinak k té dostupnosti PP je jeich hromada :D není to vubec žádná vzácnost . Pistole je pěkná pohodlná ale neni to zase nic tak extra . Tím ti rozhodně nechci kazit radost ,pistole je to přesná pohodlná designově krásná ;-)
Mam jakoby taky PP ale nade in hungary s lehkym rámem a v 9mm makarov . Mam ji na nošení a je to paráda ,dokonce je to jediná pistol s kterou přítulka chce střílet .Sběratelsky vůbec nic,ale poměr výkon,přesnost,váaha ,úchop a cena je luxusní :-)


Reklama

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 505
Registrován: 11.11.2009 21:36

22.12.2010 18:57

Re: Walther PP

No tak já jsem měl PP dva a nic moc.První byl Ulm v 22LR přesnost hrozná spolehlivost taky.Jak se do toho nedalo HV nebo namazaný náboje tak hrůza a druhej byl francouz v 7,65br , ten byl sice přesnej ale taky se furt kousal.Tak jsem se obou rád zbavil.Jinak samodzřejmě vzhledově krásná bouchačka,ale asi jsem měl smůlu na kusy.

Plíšek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 13.03.2007 18:24

22.12.2010 19:20

Re: Walther PP

rotmistr: Mě se s tim maďarem střílí líp jak s "origoš PPčkem". Kvalita pistole se teda nedá srovnat, maďar moc nevydrží, ale má kapánek jinej úhel držení a vyhovuje mi to víc než u PPčka. A koupit se to dá za dva tisíce :wink: Akorát na to nejde skoro nic sehnat ..

svata
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 104
Registrován: 14.12.2006 0:24
Bydliště: Vsetín

22.12.2010 21:00

Re: Walther PP

Plně chápu cz 27. Mám také předválečného Walthera, z roku 1935 - 36. Je to sice PPK, ale ve stejném stavu, tzn. nečitelné gravírování na levé straně závěru, přebroušeno, citlivá, ale nová povrchovka. Přes to je to mazel. Pokud se týká střelby. Chová se kultivovaně, nemám ale srovnání s PP, nestřílel jsem z něj. Pokud se týká úchopu. Se zásobníkem bez botky se drží pouze dvěma prsty. Při použití zásobníku s botkou už mi v ruce sedí daleko lépe a co do přesnosti, nevyjde na 15 - 20 m z černého na kruhový pistolový terč. Pokud je něco v bílém, je chyba v článku mezi zemí a pistolí... První foto je s origálními střenkami (od r. 1937), druhý snímek s replikami střenek (rok 1935).
Přílohy
IMGP9176.JPG
IMGP9039.JPG

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

19.04.2011 21:30

Re: Walther PP

PP Manurhin ma Zeleny sport
temer netknute, pry od rakouskych soudcu
za 5 200 korun (nebo 7 200 v akci mazlicek s krmenim - 1 000 naboju S&B) dobra volba

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

25.06.2011 18:54

Re: Walther PP


proun
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 25.01.2009 23:51

05.10.2011 20:55

Re: Walther PP

Všimnul jsem si, že se u PP objevují dva druhy hledí, tenké a širší s bíle zvýrazněným středem. To širší vypadá moderně. Má někdo praktickou zkušenost?

Uživatelský avatar
martas_v
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 314
Registrován: 04.08.2008 10:23
Bydliště: Blízko Pardubic

11.11.2011 22:50

Re: Walther PP

Prosím o radu.
Mám šanci koupit ve slušným stavu Walther PP v ráži .22LR. Ale moc informací jsem o něm nenašel. Máte ho někdo, napíšete mě sem prosím zkušenosti.
Je mě jasný, že terčovka to není, ale nerad bych byl zklamaný. Mám Walthera PP v ráži 7.65BR a jsem s ním spokojený.

Díky

Uživatelský avatar
dykmore
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.06.2009 17:49
Bydliště: Ostrava

13.11.2011 15:43

Re: Walther PP

Není moc zřejmé, na co se ptáš. Pokud na výhodnost koupě, zapomněl jsi napsat cenu. Pokud na přesnost, odpověděl sis sám. Pokud na spolehlivost, je to stejné jako u všech ostatních zbraní - můžeš narazit na dobrý nebo na špatný kus v poměru daným obecnou kvalitou výrobce.

Sám sis taky odpověděl na otázku dostupnosti náhradních dílů a příslušenství - pokud jsi o PP .22 nenašel moc informací na netu, s praktickou dostupností dílů to bude stokrát horší. Pamatuju se, že svého času byly třeba zásobníky nesehnatelné zboží.

Já jsem z kamarádova PP .22 vystřelil 50 starých Rexek a 50 SB. Rexky v pohodě, SB se mi občas vzpříčily při podávání. Dělalo to u obou zásobníků. Zbraň měla duralový rám a byla nošená, takže vypadala, jak vypadala. Jinak, momentálně leží jedna PP .22 za nehoráznou cenu u Tuzy v Brně.

...

A tady je moje malá 7,65:

Obrázek

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

13.11.2011 16:50

Re: Walther PP

Tak ještě moje zkušenost s PP v 22 LR. Shrnuto do jednoho dojmu: Pokud jsem náboje nemazal, podobně jako do sportovních pistolí, tak podávání a vyhazování zlobilo. A pokud jsem namazané náboje nechal déle v zásobníku, tak olej někdy pronikl do prachové náplně......

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

13.11.2011 18:47

Re: Walther PP

Nemám sice PP ale PPK v ráži 22LR.Pokud náboje lehce nepromáznu např WDčkem, tak asi po 30-ti výstřelech už podávání začne zlobit. Jinak bere jakékoliv střelivo. Prohnal jsem už tím tak kolem 3000 kousků.Osobně bych se nebál a šel bych klidně do toho PP. Nevím, jestli produkce z Ulmu má duralový rám, tak to bych tedy osobně nebral. Já mám oceláka. Ale jak jsem už uvedl, je to PPK

popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 590
Registrován: 08.12.2006 19:31
Bydliště: Jihlava

15.11.2011 19:42

Re: Walther PP

S Waltherem PP ve 22 - zásobník origo má pružinu vzadu, která tlačí na dno nábojů, vpředu jsou volné a klochtají. Zásobník z Beretty 87 nepasoval protože je na přední levé straně vystouplá hrana, ale z 71 by pasovat měl a možná z Bersy (tyto jsem neměl v ruce-prý jsou dobré). U Beretty je pružina zásobníku vpředu u vývodky a tlačí na střelu, navíc je zkrácen na 8, i když délkou by se vešlo 10 nábojů. Toto má dle mého dost vliv na spolehlivost zbraně. Sežeňte si lepší zásobníky a plňte 8-9 náboji. Walther PP má dost těžký rám a proto jsem používal silnější náboje, ale nepřehánět s výkonem, prý má tendenci praskat závěr(nesetkal jsem se s tím - a to ani u Margoliny kterou jsem v mladické nerozvážnosti krmil Eley shiluete:) ). Jinak pár kapek ojeje na molitan v krabičce a trochu proštěrchat náboje - na střelnici neuškodí spolehlivosti, na nošení je na prd.

Bucci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.08.2011 1:07
Bydliště: Praha

28.11.2011 19:01

Re: Walther PP

popundekl: Tak to máte docela štěstí, že jste nedopadl jak mladej Schwarzenberg s tou Margolinou. Ani do PP/PPK bych nic silnějšího nestrkal, výborně se mi odvědčily náboje Fiocchi FMC leadless /zelená krabička/ právě proto, že jsou slabší než běžné vlašimské. Zbraň tolik nekope, takže střelba je příjemnější, a dynamický závěr se šetří.

Uživatelský avatar
dykmore
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.06.2009 17:49
Bydliště: Ostrava

07.12.2011 22:37

Re: Walther PP

Sehnal jsem k Waltherovi ořechové pažbičky... původně neupravené dřevo mi kamarád namořil ve speciálním oleji, já jsem dodal terpentýnový lesk a černý imbusový šroub a pistole teď vypadá ještě víc k světu :wink:

Obrázek

Bucci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.08.2011 1:07
Bydliště: Praha

08.12.2011 0:36

Re: Walther PP

dykmore: Ta je teda v zatraceně pěkném stavu, kdes ji sehnal?

Další

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník