Iwan
Nový uživatel
Nový uživatel

17.11.2006 13:56

ČZ TT9 versus Grand Power K100

Přeji hezký den všem přátelům zbraní a střelectví.
Již jednou jsem zde žádal o radu, konkrétně jestli koupit Walther P1 nebo ne. Poradili jste mi ano, já ho koupil a jsem dodnes štěstím bez sebe. Odstříleno cca 600 ran bez poruchy, super přesnost, náramná spokojenost :D . Moc prosím o podobně dobrou radu i teď.

Chtěl bych si v blízké budoucnosti (cca. do 1/2 roku) koupit nějaký "plast" a už si pomalu začínám vybírat. Měl jsem jasného favorita v podobě Grand Power K 100. Pak mě však můj známí, puškař, řekl jestli by nebylo spíše lepší TT-čko. Je levnější, má vyšší kapacitu zásobníku a snad i o trochu lepší zpracování. To mě dost nahlodalo, bohužel tolik informací o TT jako o K 100 jsem nesehnal, tak jsem šel sem. Co vy nato?

Prosím moc, aby reagoval někdo kdo měl možnost vyzkoušet obě zbraně. Odpověď typu: "ČZ TT9 jsem nedržel, ale má mechanismus ČZ 75 a ten není nic moc, kup si K 100." je moc pěkná, ale schází ji jaksi objektivnost posouzení.

A ještě jedna prosba. Jestli někdo ví kde by se na střelnici dali tyto zbraně vyzkoušet, ať to prosím napíše.

Předem díky moc za odpověďi.

boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník

17.11.2006 14:20

Re: ČZ TT9 versus Grand Power K100

Iwan píše:...má vyšší kapacitu zásobníku...

Iwan: len v skratke - kapacita standardneho zasobniku K100 je 17 nabojov. u vyrobcu sa da dokupit zasobnik s kapacitou zvysenou na 19 nabojov. K100 pouziva zasobniky ktore bez upravy padnu do CZ75. naopak, zasobniky z CZ75 sa daju pouzit v K100 po malej uprave - v celnej hrane treba vyvrtat otvor pre zapadku zachytu zasobniku.

rostar
Častý návštěvník
Častý návštěvník

17.11.2006 15:55

Mám TT9. Jsem spokojen. Je ale třeba brát v potaz, že se jedná spíše o zbraň služební. Jako taková mně maximálně vyhovuje. Pro větší objektivnost posouzení zbraně jsem jí zapůjčoval kolegům z branže. Z mého pohledu kladně hodnotím: zajištění zbraně ve třech polohách(bezpečné nošení náboje v komoře a okamžitá použitelnost), velká kapacita zásobníků(17), slušné zpracování, příjemný a pevný úchop(alespoň pro mně), kultivované chování při střelbě (díky portu v závěru), dobře čitelné mířidla, i v mých rukách solidní nástřel, díky plastu přijatelná váha pro celodenní nošení, vzhled, zaměnitelnost kitů řáže 9mm, 40S&W, 45ACP, dostupnost dílu(vstřícné jednání ze strany CZ Strakonice) po dobu co jí mám bez jediné selhávky, bez jediného problému.
Kolegové na tom byli při hodnocení velice podobně, s tím rozdílem, že né každému seděl úchop zbraně a né každému se líbí plasťák. Dále zbrani vytýkali jednostranné zaměření: Obrana, služba. Sportovní speciál z ní asi nikdy nebude. Kohout je trochu utopený v závěru.
Myslím, že se nejdná o miláčka do vitrínky, ale o spolehlivého pracanta do terénu. Z tohoto pohledu hodnotím TTčko jako dobrou bouchačku za dobré peníze. Napiš si o info přímo do Strakonic, taky jsem tím začal. Když se sejde více zájemců, velice ochodně udělají prezentaci. R
PS: Pokud jsi z okolí Ostravy/Opavy, můžeme se sejít někde na střelnici.

4mike
saigaholic

17.11.2006 17:40

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj