Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

22.01.2011 14:53

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Už je to tu asi sedmkrát.

Gangoš
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 361
Registrován: 05.08.2010 13:43
Bydliště: Střílky

26.01.2011 10:54

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Tak mě napadlo, jak je to s nošením zbraně do muzea? Je to to samé jak pošta (takže možu), nebo něco jako soudní budova (takže nemožu)?

Tada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 15.09.2010 18:53

26.01.2011 14:45

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Jestli tam nemají detekční rámy, tak bych řekl, že platí to co pro poštu, smíš jí tam mít, ale nesmíš ji používat - analogciky s cedulkou s přeškrtnutým mobilem nebo foťákem.

Pokud mají detekční rám, dožaduje se toho, aby jí od tebe někdo způsobilý převzal a bezpečně uložil někam do trezoru, ze kterého ti bude při odchodu vydána.

Uživatelský avatar
Dagobert
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 182
Registrován: 22.01.2004 1:14

27.01.2011 16:41

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Záleží na osobě u detekčního rámu. Blahé paměti jsem vytáhl na střelnici Kapslovna kamarády nepražáky. A když jsme šli pryč, projevili přání mrknout na žižkovský vysílač nahoru do restaurace. A ejhle, dole byl rám.
Já: "Budu vám v tom rámu budu pískat"
Bezpečák: "Pročpak?"
J: "Mám u sebe zbraň, zrovna jdeme ze střelnice."
B: "Aha. Můžu vidět zbroják a papíry od zbraně?"
J: "No proč by ne. Prosím."
B: "Díky. No tak pojďte okolo a přeju dobrou chuť."

sokolik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 28.10.2010 22:17
Bydliště: Praha

28.01.2011 11:35

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

A především záleží na Tobě. IMHO si myslím, že se nějakýmu pracovníkovi bezpečnostní agentury v soukromém subjektu "chlubit" se svým ZP a PZ není zrovna nejšťastnější řešení... Vzhledem k tomu, že tuto práci zpravidla vykonávají lidé, kteří nemají ani na úroveň MP, nepovažuji za dobré dávat mu najevo kromě vědomí, že nosím zbraň i svou totožnost a místo bydliště, byť neúplné.
Rozumnější by podle mého názoru bylo navštívit jinou restauraci a na vyhlídku skočit přátelé - 1 = ty, který jsi tam už byl a tudíž podrží krochny. :)

Uživatelský avatar
Samuraj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 440
Registrován: 05.05.2004 12:43
Bydliště: Brno

28.01.2011 11:43

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Tusite, jak je to se vstupem do CEZ Areny v Ostrave na koncert?
Peprak, teleskop, nuz, ... (krochna samozrejme ne - konflikt s §60) - jsou u vstupu nejake kontroly?
Na webu v navstevnim radu nic v tomto smyslu nemaji a na maily nereaguji.


Reklama

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

28.01.2011 12:04

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

No co vim tak u cez areny vetsinou dochazi ku kontrolam, ale zalezi jak pry mas stesti.

Uživatelský avatar
Samuraj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 440
Registrován: 05.05.2004 12:43
Bydliště: Brno

01.02.2011 16:57

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

tak kontrola v CEZ arene nebyla vubec zadna...

Uživatelský avatar
lo3k
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 04.03.2011 19:22
Bydliště: Liberec

17.03.2011 22:51

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Posledni dobou bez pistole nejdu ani na dvorek.Popravde jsem zbran nosil denne a vsude pouze prvni tyden-ctrnact dni po tom co jsem dostal ZP.To me ovsem preslo,jak rikam trvalo to cca ctrnact dni.No jenze,postupem casu a predevsim vlivem migrace a tudiz i podstatnym zvysenim kriminality u nas v mestecku,jsem ochotny podridit se drobnemu nepohodli a citit se v ramci moznosti alespon trochu bezpecneji.Mozna je to jenom sebeklam,mozna vubec nemam duvod se citit bezpecneji,kdo vi?Kazdopadne - zbran nosim a nosit budu - VSUDE! :wink:

Uživatelský avatar
rabbit3278
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 02.06.2009 19:44
Bydliště: Praha

29.07.2011 21:55

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

nenašel jsem nic přes hledat tak to hodím sem. Nemůžu si uvědomit, že bych to někde četl. Mám zítra odvézt a vyprovodit kámošku na Ruzyň a přemýšlím, jestli by byl problém mít obtěžkán pásek?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

29.07.2011 22:28

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Na Letiste nosím normalne . Za rámy té stejne nepustí ani bez pistole. Pokud neletis. Tak si mszlika klidne vem.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 02.06.2009 19:44
Bydliště: Praha

29.07.2011 22:42

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

dikec, nebyl jsem si jistej jestli jsou rámy u vchodu nebo jen u odbavení :-) A zvyk je železná košile

minatrix
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 121
Registrován: 03.01.2010 12:32
Bydliště: Praha 6

18.09.2011 12:40

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Makám jako bezpečnostní pracovník na letišti (kontroluju lidi ,rentgenuju kufry atd..) Dřív se stávalo, že čecháčči chtěli lítat s kvérem za pasem na dovču. Dnes už spíš nalézáme,vypadané náboje,zapomenuté zásobníky v báglech atd.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

18.09.2011 20:51

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Moje drahá polovina odletěla před 3 lety do Tunisu se zásobníkem do G 17 v kabelce.CCa měsíc jsem ho hledal.Plným.S Ostravy.
Dom letěl jen rozdělaný zásobník ve 3 zavazadlech.Náboje skončily v moři.

Uživatelský avatar
Anorektik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 476
Registrován: 29.09.2006 15:01
Bydliště: Vedle sousedů

13.05.2012 22:42

Re: Výstřel doma po X-té

Ač nedošlo přímo k výstřelu a nebylo to doma, přesto mám čím přispět, aneb blbost lidská nezná mezí...
Bylo to nedávno, na brokových střelbách. Bylo odstříleno, se svou dvojkou jsem se odebral za střeleckou boudu, vložil vybíjecí patrony, proti stráni "vycvakal", zbraň zajistil, uložil do futrálu, ten odnesl k místu kde jsem měl ostatní věci, opřel o stěnu - a stal se držitelem. Pak se popíjelo, klábosilo, grilovalo, peklo, někdo více, někdo méně, chytaly se ryby...a já se občas, čas od času mrknul jestli futrál stojí na svém místě... Bylo nás tam asi 25, všici jsme se znali. Když se začlo šeřit, s pár posledními jsme uhasili oheň, naložili poslední auto, rozloučili se a já si šel pro věci. Vzal jsem futrál do ruky, po chvíli hledání zipu ho zezadu potevřel, a aniž bych zbraň vyndal, něco mě přinutilo otočit se do prázdného prostoru a přejet prstem po spouštích. CVAK - CVAK ! V tu chvíli mi to došlo - jezdce zipu nebyly na svém místě (na straně pažby, dvojka se totiž nejlépe zasouvá a vysouvá držením za pažbu do zezadu polootevřeného futrálu - jinak se jí tam moc nechce), což bylo to co ve mě podvědomě vzbudilo podezření. K čemu nejspíše došlo: Někdo buď obdivoval futrál, nebo flintu, nebo koukal jestli ta uvnitř není zrovna jeho a přitom mi jí odjistil, zlomil (ergo natáhl), zavřel a uklidil ! Už jenom chybělo aby mi jí i nabil ! Poučení: Opatrnosti není nikdy dost.

Zyan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 06.01.2009 14:25

14.05.2012 3:15

Re: Výstřel doma po X-té

Tak jak to tu pročítám, příště na střelnici asi radši půjdu v kevlaru :-o
A pro jistotu jsem si dal knihovnu do rohu místnosti..

LukasJ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 17.08.2011 17:52

15.05.2012 22:18

Re: Výstřel doma po X-té

Anorektiku, jo jo. A to Ti tam klidně někdo mohl hodit ostrý. Proto mám jistá pravidla. Nosím pistoli, stane se, že musím jít do hospody (pracovně). No je to jednoduchý, zásobník do kapsy, ještě sundám závěr a uložím v ho v druhé kapse. Zbytek do uzavíratelného obalu.
S dluhou jsem to nikdy nemusel řešit.

Fifa
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 195
Registrován: 03.05.2010 9:52
Bydliště: Praha

16.05.2012 11:59

Re: Výstřel doma po X-té

kdyz nechlastas (dle toho ze pracovne) tak muzes nosit i v hospode, paklize jo tak ackoliv nevim jak vystrelit s kveru se sundanym zaverem, je to furt spatne, nebot aby si se z nositele zmenil na drzitele, naboje nesmi byt v zasobniku.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

16.05.2012 12:58

Re: Výstřel doma po X-té

Fifa: Přečti si znova zákon. Stačí aby zbran neobsahovala náboj ani v zásobníku, ani v komoře/rách. Takže, když mám plný zásobník v kapse a ve zbrani žádný není, pak sprázdnou komorou splnuji to, že zbran žádný náboj neobsahuje...

Otesánek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.11.2010 16:22
Bydliště: Brno

19.05.2012 6:45

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Včera se mi taky "zadařilo". Stál jsem na zastávce a bába o berlích tam s sebou švihla před autobus. Podle toho jak se pohybovala a mluvila bych si tipnul, že byla nejspíš po mrtvici. Tak jsem položil kabelu a šel jí ještě se dvěma ženskýma pomáhat. Bába měla minimálně 80 kilo a smrděla, než jsme jí dovlekli a posadili na lavičku, málem jsem se pos..l. Autobus mi samozřejmě ujel, a jak čekám na další, říkám si, proč na mě ostatní na zastávce tak blbě čumí, když su vlastně ten skorozachránce. Houby zachránce, jak jsem se s bábou casnoval, vykasala se mi vesta přes rukojeť revolvéru a zachytila se tam, takže bylo všechno pěkně vidět :D

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník