petrh
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15.09.2006 6:55

15.09.2006 7:11

Dotazy na Brokové dvojce

Jsem vlastníkem této zbraně a na spodní straně - ploše před lučíkem je zlatý nápis znějící:
PẸrnot Armer
ā Chamont
Pomůže ho někdo rozluštit?

Každá z hlavní je opatřena nápisem "JEN PRO BROKY", mohu bez obav používat střely SLUG ? (neomezoval tento nápis jejich použití jen vůči střelám BRENEKE,apod. ?)
Zahrdlení hlavní je asi jen 15mm dlouhé.

Může říct někdo něco bližšího o původu této zbraně?
Nápis na hlavni: "Hlavně Adolf Blahout v Plzni" (pravděpodobně neoriginální hlavně)

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

18.09.2006 15:42

No v době výroby této zbraně pravděpodobně existovaly pouze sférické střely do brokovnic a ty většímu zahrdlení dost vadily. Mnohem později přišly střely se stíracímí částmi (brenneke, slug, ideal a pod....) které by měly být bezpečné, ale i tak, dle výrobce to bude docela starý, možná sběratelský kus tak proč jej trápit jednotnýma střelama..... Nicméně moderní jednotné střely by neměly dělat problém.

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

26.01.2011 14:41

Re: Dotazy na Brokové dvojce

Pořídil jsem dvojku IŽ 58 v ráži 16/16 (to je vyražené na hlavni) a potřeboval bych poradit, jak zjistit délku komory. Prodejce měl v papírech 16/65, ale to se mi trochu nezdá - měl jsem dojem, že tyhle rusandy byly po válce dělaný jen 16/70.

Zkoušel jsem to poměřit z vnitřku šuplerou, ale ničeho jsem se nedobral, pač přechodovej kužel prostě nenahmátnu a šuplera o něj ani nezavadí.

Neni na to nějakej fígl jak to šikovně změřit, nebo jinak vyzkoušet?

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

26.01.2011 14:49

Re: Dotazy na Brokové dvojce

Bez problémů z ní můžeš ty 70 střílet i kdyby komora byla 65. Mám dvojku v 16 a funguje takhle absolutně bez problému několik let.

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků