frosty
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 20.02.2007 19:14
Bydliště: Bratislava

01.12.2010 23:47

stara flobertka 6mm

pred casom som kupil na aukcii staru flobertku 6 mm podla predavajuceho vyrobena pred rokom 1890.
mechanicky vyzera funkcne len je trocha hrdzava tak sa do toho musim pustit jedine co som zatial vycistil je vnutro hlavne. a teraz k veci mam 3 otazky

1 - Ako ocistim kovove casti od hrdze ( ale bez smirgla lebo to mi poradil jeden predajca v obchode ze tom mam normalne osmirglovat)
2 - ako zistim vek zbrane
3 - teraz ta hlavna makolko vyzera mechanicki OK tak s nou chcem skusit vystrelit viem ze naboj6mm flobert je v podstate zapalka ale nechcel bi som prist k urazu. Takze moze flobert naboj vyvynut taky tlak ze by v pripade poskodenej hlavne (nakolko nemam rengenove oci tak len opticky som zhodnotil stav hlavne okrem hrdze vyzera ok :) ) mohla prasknut alebo ju rozdtrhnut a v najhorsom pripade my odtrhnut pazure?

za vase odpovede vopred dakujem

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

02.12.2010 0:52

Re: stara flobertka 6mm

Tak ja si myslim ze naboj 6mm flobert pruchodnou hlaven bezne tloustky rozhodne roztrhnout nemuze... ale je pravda ze nas kantor na stredni rikaval: hosi, hosi, myslet znamena hovno vedet :wink:

frosty
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 20.02.2007 19:14
Bydliště: Bratislava

19.12.2010 19:40

Re: stara flobertka 6mm

az my je hanba napisat ale nakoniec to asi nieje flobertka ale malorazka jeden znamy puskar co mi ju daval dokopy ju isiel aj somnou vyskusat 6mm flobert tam isiel nasilu ale isiel odpalit 22lr neslo uplne zasunut to by som tam musel nasilu narvat tak sme to neskusali ale 22 short tam presne pasoval dali sme 10 ran cca na 10 metrov a bolo to relativne presne ale potom sme to radsej uz nepokusali :) a davali sme floberty tie neboli take presne ale dalo sa s tym zastrielat. Spravim foto a dam sem.

PS: Pre mudrlantov co mi yas budu pisat, ZP mam! puska je z pred roka 1890 a puskar co mi ju staval nieje ziaden garazmajster ale kvalifikovani puskar s licenciou atd. ...

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.12.2010 20:35

Re: stara flobertka 6mm

A zbraň má tormentačku a střílelo se na schválené střelnici.

frosty
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 20.02.2007 19:14
Bydliště: Bratislava

19.12.2010 21:01

Re: stara flobertka 6mm

hhh:) strielalo sa na strelnici su nanej nejake "hieroglify" ale nevedeli sme to zatial rozlustit (urcit o co ide ale vyzera to ako francuzky mozno spanielsky alebo taliansky) pospisal sa na tom "zub casu" a slova niesu kompletne :(

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé malorážky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník