Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

07.04.2010 16:04

Re: Grand Power K22

Já nemám tušení, po pravdě jsem v životě měl v ruce jen P22 a to bylo jen na okouknutí, takže zásobník jsem nezkoumal.
Ta K22 mi ale přijde dost velká na to aby i jednořadý zásobník byl schopen pojmout víc než 10 patron.

No, nechám toho, protože vím o dvaadvacítkách prd.

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

17.12.2010 14:20

Re: Grand Power K22

Pánové co říkáte na tohle, ocelovej závěr , životnost cca. 100tisíc.Chci do ní jít,pak poreferuju :-))

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil kraken dne 09.01.2011 4:01, celkově upraveno 3

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

17.12.2010 16:16

Re: Grand Power K22

No vidíš jedno zaměněné slovíčko :wink: Nějak na té K22 X-Trim furt vidím rám plastový. :lol:

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

22.12.2010 23:11

Re: Grand Power K22

Takže nákup téhle krásky jsem si bohužel rozmyslel. X-trim je drahá :-(

Uživatelský avatar
Adrian_SK
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 25.12.2012 22:22
Bydliště: Rožňava (Slovensko)

01.02.2013 22:01

Re: Grand Power K22

Zaciatkom roka sa chystaju do predaja aj nove ramy pistoli s oznacenim MK12. Ktovie, ci sa uvazuje s tymto inovovanym ramom aj pre K22. Uvazujem o nej, zrejme si to pojdem najprv pozriet na zivo do showroomu vo Zvolene.
http://www.tacticaldc.eu/kontakt.php

Uživatelský avatar
kloony
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: 08.07.2008 15:36
Bydliště: Ostrava

19.01.2016 18:29

Re: Grand Power K22

Nemáte někdo verzi MK12? Jak je spolehlivá, atd... ? Můžete poreferovat ...
Tady jí celkem chválí https://www.youtube.com/watch?v=6zgZe_RW8Yo
Pokud by byla tak dobrá, jak o ní mluví ve videu tak jí beru :)


Reklama

Uživatelský avatar
Adrian_SK
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 25.12.2012 22:22
Bydliště: Rožňava (Slovensko)

21.02.2016 22:05

Re: Grand Power K22

Ja ju mam a som spokojny.
Ram MK12, zaver "strieborny" v tvare "beretka"
Zbran je spolahliva, zatial bez jedinej zadrzky. Testoval som viacero druhov streliva, vsetko OK. Dokonca aj slabucke v krabici po 500 kusov sypane Lapua fungovali bez zavady. Tak som za tyzden minul tri taketo krabice. :)

Poval
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 09.07.2017 11:54
Bydliště: Praha/Stredocesky kraj

02.04.2018 18:20

Re: Grand Power K22

Zdravim,
Cca pred dvoma tyzdnami som si zaobstaral K22S na rame MK12. Zatial bola na strelnici raz. So S&B HV 36 g. zatial ziadna slava, produkovala docela neprijemne zadrzky, ked po vystrele nevyhodila nabojnicu :-( a bolo ju potrebne z hlavne dostal rucne (co je pri “velkosti” 22LR docela opruz). Na strelnici mali este S&B HV 40g, s tymi nemala problem. Zbran bola ale kupovana ako nova, tak uvidime ako sa bude chovat ked sa trosku ochodi :-). Ocenim akykolvek typ na spolahlive 22LR strelivo od ineho majitela K22S - preferably nieco pomedene.

Dik.

Poval
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 09.07.2017 11:54
Bydliště: Praha/Stredocesky kraj

09.05.2018 9:20

Re: Grand Power K22

Posielam update, pred par dnami v http://www.leiko.cz/ nasli borci na sklade 22LR od CCI (viz obrazok). S nimi funguje K22S uplne bezvadne - jedina nevyhoda je, ze je to trochu drahsie strelivo (cca 3,6KC / kus)... Mozno to bude tiez tym, ze sa trochu obehala, bude mat nastrielane cca 300 kuskov. Mozno dam zase sancu S&B ;-). Poslem update ked sa ku K22S znova dostanem.
Přílohy
cci.JPG

Poval
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 09.07.2017 11:54
Bydliště: Praha/Stredocesky kraj

14.08.2018 7:15

Re: Grand Power K22

ako bolo slubovane, posielam update. dost pomohol clanok v poslednej streleckej revue, kde su pomerne pekne rozpisane "mierne" undocumented features K22S. Pridavam len par fotiek + drobny komentar. Je fakt velka skoda, ze aby sa toto clovek dozvedel, je treba vyrazit do podnikovej predajne GP, v manuale nie je ani ciarka :(. Predpokladam, ze vsetko nizsie napise bude platit aj pre K22 X-Trim, co sa tyka drobca CP22 a K22 Target (K22 s predlzenou hlavnou), neviem...

1) vratne pruziny - so zbranou su dodavane dve, viz obrazok, standardne su nainstalovane obe. takto to ale funguje spolahlivo len s HV strelivom, na subsonic treba len tensiu (na obrazku vlavo), standard zase len hrubsiu (na obrazku vpravo) a pri HV sa maju pouzit obe naraz.
k22-vratne pruziny.jpg

2) vyhadzovac na zasobniku - original zasobnik od GP ku K22S (na fotkach ten na lavej strane / cerveny kruzok) ma naviac plastovy vyhadzovac. ako pisu v streleckej revue je to pre subsonic strelivo, ktore nema dostatocnu energiu aby potiahlo zaver/nabojnicu az ku standardnemu vyhadzovacu.
k22-zasobnik-vyhadzovac.jpg
k22-zasobnik-vyhadzovac-2.jpg

Pokial ale pouzivate HV, nie je vyhadzovac na zasobniku nutny a moze sposobovat problemy, pretoze udery od nabojnice schyta zasobnik, nie standardny vyhadzovac - rozdiel viz nizsie, vyhadzovac na zasobniku, za nim klasicky vyhadzovac cervenou, upraveny zasobnik bez vyhadzovaca - funguje len klasicky vyhadzovac, modry kruzok.
k22-zasobnik-vyhadzovac-3.jpg
k22-zasobnik-vyhadzovac-4.jpg

Pokial pouzivate len HV, nie je asi na skodu kopit par dalsich zasobnikov a plastovy vyhadzovac na nich odstranit - skusil som s parom zasobnikov na mojej K22 a zatial ziaden problem. Vyskusal som 5 roznych druhov HV streliva, S&B HV 36g pomedene, Federal 40g (Game Shok), CCI HV (Varmint-MiniMag) 40g, CCI Velocitor a CCI Stinger. Posledny menovany ma okolo 1600 fps a uz je fakt celkom poznat - ma skoro nieco ako spatny raz, samozrejme v medziach 22LR ;) .
Ostava este vyskusat kombinaciu (slabsia pruzinou && original zasobnik bez uprav) vs. subsonic strelivo a zistit, ktory zo zasobnikov bude fungovat v standard strelivom a silnejsou vratnou pruzinou ;)
Na susilkach na obrazku (maju velkost ako S&B HV 36g pomedene, CCI su napriklad dlhsie) mozem potvrdit, co pisali v streleckej revue - ak je zasunuty original zasobnik, moze byt problem s vyhadzovanim na sucho - tj. bez vystrelu, len pohybom zaveru do zadnej polohy ak je naboj v komore. Plastovy vyhadzovac je posunuty viac dopredu, nie je teda dost miesta pre komplet naboj (projektil, nabojnica) - pri vyhodeni moze dojst k jeho deformacii, bez plastoveho vyhadzovaca je to v pohode...

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

03.11.2018 18:14

Re: Grand Power K22

Mám K22S Target MK12/1, velmi kvalitně a přesně vyrobená a chodí velmi přesně, ale jen se silnějšími HV, používám .22 Aguila Super Extra 40 gr. a až mi dojdou, nevým čím budu střílet. HV 38 gr Federal American Eagle minimálně jenou z pěti ran nevyhodí nbc.
Ty pokusy s jednou pružinou jsou podle mé zkušenosti ptákovina. Samotná silnější pružina +SB Standard .22 40gr nikdy nevyhodí nbc a u té slabší pružiny ani nenabije náboj do komory. Celý problém dle mého názoru je zbytečně silná bicí pružina. Má příliš silný brzdící účinek na závěr při otevírání a při vratném pohybu brzdí třením kohoutku o závěr natolik, že s jednou silnější pružinou není schopen spolehlivě vysunout náboj ze zásobníku a zasunout o do komory. S tou slabší vůbec nepodá náboj ze zásobníku a tak ty povídačky o funkci se slabšími náboji neberu.
Chce to bicí pružinu o 10 až 15% slabší. Zatím jsem vystřelil asi 500 ran a o nějakém sednutí není řeč. Odpor a chod spouště mne ale už u nové mile překvapil.
Jedno upozornění na zradu: Pokud si nacvakáte miřidla na flek, to je dolů hledí, tak šroub hledí může dosáhnout až na úderník a zablokovat/omezit jeho funci - včerejší poznatek :!:
Jen pro doplnění ,jsem strojař, konstruktér, sportovní střelbě se věnuji skoro 50 let a dělal jsem v klubu i zbrojíře, takže vím o čem mluvím. Zatím je v záruce a tak se mi nechce do toho hrabat, ale ta bicí pružina je první na řadě :evil:

Poval
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 09.07.2017 11:54
Bydliště: Praha/Stredocesky kraj

26.02.2019 21:07

Re: Grand Power K22

Ahoj,

Len pre informaciu, moja K22s uz ma nieco cez 1000 ran za sebou. Stale pouzivam tie upravene zasobniky (viz predchadzajuci post), pruziny som nechal obe... momentalne uz striela uplne bez problemu - ak je nejaky problem, suvisi to skor so zlym uchopom, resp neumyselnym kontaktom so zachytom zaveru pri strelbe.

Je to mozno tym, ze pouzivam najvacsi hrbet/chrbat rukovate - nie kazdemu potom sedi v ruke. Uz dlhsiu dobu strielam Federal 40grain pomedene 1240 fps (kod vyrobcu 710). Maju ich napriklad v Pruhonicich (Proarms - “Náboj kulový Federal, Game Shok, .22 LR, 40GR, Copper Plated Solid”). Nechal som si na nu este v Leiku nastrelit nejaky cinsky laser (kupoval som v esako) a je z toho fakt pohodova ”hracka”...

Za mna uplna spokojnost...

Hans_FBI
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04.05.2012 22:19

04.07.2019 21:44

Re: Grand Power K22

Ahoj kamarádi!
Také přispěji pár poznatky se svou GP K22 Target 5" se závitem. Má nastříleno něco přes 700 ran převážně CCI Blazer HV 2,6 g, které této zbrani dost chutnají (bohužel někdy dojde k výstřelu až na 2. pokus). Na zbrani i na zásobnících jsem nic neupravoval a vše opravdu chodí, jak má.
Zde uvedené úvahy o různých úpravách zásobníků atd. jsem diskutoval přímo s oficiálním zastoupením GP v ČR:

Já: na vodící tyčce jsou 2 vratné pružiny; tyto 2 vratné pružiny tam musí být vždy společně, nebo je to jen pro HV střelivo a pro standardní střelivo se používá jen ta větší a pro subsonické jen ta menší pružina?
GP ČR: Musí být nasazeny vždy tak jak byli při koupi.

Já: na zásobnících v horní části je vždy takový plastový výstupek - viz příloha. Na internetu jsem se dočetl, že to snad plní funkci vyhazovače pro subsonické střelivo, jehož energie nepostačuje pro kontakt ze standardním vyhazovačem pistole. Někteří diskutující na internetu radí ten výstupek pro standardní střelivo a HV střelivo odstranit/ubrousit, protože to prý dělá závady.
GP ČR: Nechte výstupek tam kde je.

Já: při natahování cca v 1. polovině dráhy kohoutu je cítit lehké zadrhnutí. Když je spoušť zmáčklá, kohoutem lze pohybovat hladce bez zadrhnutí. Předpokládám, že je to jen kosmetická záležitost (spoušťový mechanismus se musí ochodit), která na funkci nemá vliv? Porovnával jsem to s Excaliburem a tam jsem nic takového nezaregistroval.
GP ČR: Tohoto si nevšímejte, asi jde o překlopení zádržky kladiva. X-Calibur je trochu jiný.

Já: na stránkách Qins jsem se dočetl, že je pro tento druh pistolí doporučeno, jako spolehlivé střelivo, používat HV variantu (konkrétně poměděné střelivo SB HV); lze použít i standardní a subsonické nebo se držet jen HV provedení?
GP ČR: U samonabíjecích malorážek je všeobecně známo že nežerou vše, to co chodí v jedné nechodí v druhé. Nejlepší je zkoušet různé střelivo a s čím budete spokojen tak u toho zůstat. Důležité je se vyvarovat používání střeliva mazaného voskem nebo jiným lepkavým svinstvem.

Kdo o této zbrani přemýšlí např. pro výcvik, či sportovní mířenou střelbu do 25 m, tak doporučuji.

Honza

Poval
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 09.07.2017 11:54
Bydliště: Praha/Stredocesky kraj

13.04.2022 21:27

Re: Grand Power K22

Ahojte,

na IWA 2022 Grand Power prezentoval "Taurus TX22 Competition" verziu K22 ;-) - viz obrazok

k22 optics ready.JPG

cele video je k dispozii tu -> https://www.youtube.com/watch?v=B-8NhHhGynw .

Skoda, ze sa im to nepodarilo trosku skor. Zbran vyzera byt postavena na platforme K22 TS 6" (https://eshop.qins.cz/qins-cz/eshop/15- ... S-6-MK12-4) tj. s predlzenou hlavnou. Mozno teda bude k dispozicii len upgrade.

Ak by teda niekto chcel riesit kratku malorazku optics ready, zda sa, ze okrem Taurus TX22 Competition je tu dalsia moznost. Pozeral som na stranky QINS, zatial to do CR nevozia, ale to bude dufajme len otazka casu...

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Malorážky, flobertky, vzduchovky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník