Uživatelský avatar
monccou
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 227
Registrován: 17.06.2008 10:45
Bydliště: Praha

06.12.2010 22:03

Re: Jednoranové zadovky perkusné aj nabojové na BP

Pokud vím mají ho u Brýmové http://www.zbranebrymova.com/foto/81140.jpg a je to vážně eklhaft. :roll:

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

06.12.2010 22:26

Re: Jednoranové zadovky perkusné aj nabojové na BP

Pufik, to co ty myslíš, neexistuje.

Kolapsnik jr.
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 20.08.2010 12:25

07.12.2010 13:03

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Jen doplnim svuj predchozi prispevek at je to zde pohromade, jelikoz to nejlepsi cena/vykon/kvalita je zrejme Savage a to jest bezdymovy system, ve stejne pojmenovanem vlakne zde na serveru se vyskytl nazor, ze vas s tim u nas preventivne radeji nepustejo na strelnicu. Dale otazka nakupu prachu, takze z modernich inlinovek pod 10kkc zustava asi jen ta Ardesa, pac Thompson je americky vyrobek a uz tak jsou zacileni do vyssi cenove hladiny (indiv dovoz by byl 15-20kkc). Takze to zas konci u zname spanelske Ardesy (Vortek/Pursuit). Otazka jestli Ardesa v Evrope prodava i tu variantu Vorteku s CeraKote naterem, v nekterych materialech to maji jinde ne.. :mrgreen:
Edit: tak evropske webshopy to maji rozdil na vyssi upravu je cca ~ €50 (na konecnych ~ €330)

jefferson
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 28.04.2010 8:06

22.07.2011 11:19

Re: Jak nabíjíte předovky?

Zdravím,

Před nedávnem jsem si pořídil INLINE Evolution .50 a na doporučení (DAVE) licí formu DP USA 308-504. Kromě uvedeného jsem si "do začátku" koupil i několik střel (také Maxi Bullety IMHO ze stejné formy).

Koupené střely šly do pušky nabíjet bez větších problémů, tj. vtlačení střely do hlavně šlo s "odpovídající" silou. Problém nastal se střelami, které jsem odlil z koupené formy. Podle všeho je průměr u špičky střely (výrazně) větší než byl u střel koupených (tím pádem deformace špičky starterem a bylo nutné odvrtat).

Další střelu zkusil kolega nabít do Country Huntera od DP .50 a výsledek byl stejný.

Střely jsou odlité z čistého olova, mazivo do drážek je 1:1 směs včelího vosku a 100% tuku.

Máte někdo podobnou zkušenost?

Diky.

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

22.07.2011 13:01

Re: Jak nabíjíte předovky?

No, obávám se, že dojde na měření. Jednak porovnat oba druhy střel, druhak změřit kleště a porovnat s rozměrem v polích a drážkách vývrtu.

Nenapadá mě nic jiného, než že je prostě rozměr z kleští větší. Podle značení i dostupných podkladů je to rozměr .504" = 12,8mm, ráže .50" je teoreticky 12,7mm. Čili změřit a pokud je to špatně, vyměnit kleště. Co jsem našel, tak Pedersoli v Maxiball r.50 jinou velikost nedělá (jen .504" / 360gr.).

Taky jsem našel, že střelci z Ardesy Inline Evolution .50 používají kleště a střely LEE .50 REAL 320gr., přesnej rozměr bohužel není uveden ani u výrobce.

Uživatelský avatar
Fandaks
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 642
Registrován: 07.05.2006 21:43

22.07.2011 14:39

Re: Jak nabíjíte předovky?

jefferson: REAL ráže .50 by měl mít max. průměr na špici 13,1mm. Z mé kokily vypadávají Realy o průměru rovných 13mm.
Jen bych chtěl připomenout, že tady jsou ještě další zajímavá vlákna o odlévání střel a pod. Tak do nich nakoukni třeba se dovíš co potřebuješ.


Reklama

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

22.07.2011 15:24

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Jednoznačně špatná techika nabíjení a špatné mazání pro tuto střelu. Sádlo vyhoď a pořiď si Lithiovku vazelínu Castrol LMX, nebo si umíchej ricínový olej se včelím voskem (pokud se nebojíš, že se pokálíš). Tato mazadla mají výborné výsledky, zplodiny se nepřipékají, udrží hlaveň čistou a mají velikou mazivost, takže umožňují bezproblémové nabíjení i velmi těsných střel, dokonce i těch, které se mají při nabíjení ostřihnout (REAL). Střelu namaž tím co radím, vsuň ji do vývrtu kam až to jde bez použití síly a pak ji JEDINÝM KOLMÝM ÚDEREM GUMOVOU PALIČKOU zaraž do hlavně. Pokud to uděláš dobře, horní rantl střely se zařízne do drážek a střela vlivem hybnosti zajede kousek do hlavně. Pak ji posuň starterem (při mojim způsobu mazání to půjde bez deformace střely) a nakonec ji zasuň na prach a usaď jediným rázem těžkého nabijáku (mosazná tyč). Hlavně neklofcej jak datel. Pod střelu dávej tak 3 gramy prachu.

triska
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 278
Registrován: 14.04.2009 16:05
Bydliště: Kutná Hora

22.07.2011 23:16

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Střílím zejména Realem a mám i tvou kokilu od DP
Real mě vyšel výrazně lepší , na Maxibal dávám víc prachu , než píše Kentan běž až do 4 - 4,5 gramu a odzkoušej co ti půjde nejlépe.
Každopádně má maxibal širší a ploché drážky, Real je má do špičky , tedy plocha k odtlačení na posledním žebru je menší.
Z toho co popisuješ, bych se podíval spíš na lití střely a tvrdost olova , i když píšeš že je 100 % čisté.
Zkus prostě jiný zdroj olova. Viz linky o lití dle rady Fandakse.

I když zmetek - kokila může samozřejmě taky být nutno změřit - s velkým citem.
Nutno pořídit digitální či budíkovou šupleru - je to základní potřeba každého BP střelce.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

22.07.2011 23:54

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

bez vymožeností jako je digitální šupléra či digitální váhy se lze bez problémů obejít. Méně špekulovat, víc střílet :) Jediná důležitá vymoženost jsou hradla na měření rychlosti střel. Pokud se zkouší laborace a vykazuje nepochopitelné úlety, jsou neocenitelnou pomůckou (vhodné zejména pro škudlily prachem, kteří dávají prachu málo a pak si ho část znehodnotí při nabíjení.... Pokud se dá prachu o trochu víc než hlaveň spotřebuje, shoří ho vlaufu furt stejně a malý zbytek navíc je rezerva.. takové laborace pak vykazují velmi malé rozptyly v rychlostech střel). Já se vždy obešel jen s odměrkou..... typu prázdá nábojnice 9mm Luger a (1 gram) .38 special (1,5 gramu) :) Při dobrém mazání (a to sádlo na všechny způsoby fakt není) není totiž problém nabíjet i přiměřeně nadkaliberní kouli do drážek předovky tak, že se ostřihne - puška nebo pistole pak střílí jak jakákoli jiná moderní zadovka :)

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

23.07.2011 9:40

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Dávat o trochu víc prachu, než hlaveň spotřebuje: To je zajímavé, už jsi to tady svého času uváděl. Nemohl bys to prosím vysvětlit podrobněji? Předpokládal jsem, že prach shoří všechen. Ten nadbytečný vyletí z hlavně nespálený? To by pak bylo výhodnější hledat vhodnou navážku odshora, tedy postupným snižováním?

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

23.07.2011 10:32

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Vzhledem ke konstantní délce hlavně a konstantní hmotnosti st řely je průběh hoření (a tedy průběh tlaku) v podstatě furt stejný (ideálně), tedy shoří i stále stejně prachu. Zbytek hoří před hlavní a škodlivě ovlivňuje střelu. Zvýšená navážka prachu navíc působí svou hmotností ke střele a způsobí odlišný vývin výstřelu. Při nabíjení se část prachu znehodnotí od maziva. Pokud se tedy dává prachu míň jak optimum hlavně, hoří v laufu pokaždé jiné množství prachu a rychlosti kolísají. Pokud se dá optimum + rozumný drobet navíc, rychlosti jsou stálé a zbytek hořící před hlavní malý a střelu neovlivňuje. Snad to je pochopitelné.

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

23.07.2011 11:06

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Trošku tu zapadl jeden aspekt původního Jeffersonova dotazu:

Proč jedny střely šly nabíjet bez problémů a druhé ne?

Ačkoli souhlasím se vším, co bylo napsáno o mazání, přesahu a okrajování reálů a způsobu nabíjení, tím by to být nemělo. Přiklonil bych se k Triskovi stran kvality olova a určitě bych porovanal i rozměry střel.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

23.07.2011 16:55

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Kentan: Jo, zní to logicky, věřím tomu. Nerad bych byl dotěrný, ale kolik by to asi bylo navíc v ráži 45, když optimální navážka je 3,3gramu? :oops:

Uživatelský avatar
jiml
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 249
Registrován: 21.05.2007 17:07
Bydliště: PRAHA

23.07.2011 18:44

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Pánové, tímhle příspěvkem, spoustu lidí naštvu, ale nějak mě to prostě nedá.....
Že se na to nevyserete.......? Co pro Vás dělají prodejci, in-line BP zbraní?

Řeknu Vám to, nic! Jenom prodávají a chtějí vydělat na vaší blbosti a nevědomosti. In-line předovka je moderní záležitost a aby to fungovalo, tak je potřeba i moderních nabíjecích propriet, které ovšem již nejsou u českých prodejců k dispozici, pochopitelně, protože narážejí na legislativní, nebo administrativní (homologace) potíže. Dovoz zbraní (těch nejhorších shitů od f. Ardesa), jim však potíže nečiní.

No a nadšenci (včetně blbců) nakupují. In-line Ardesa, je ten nejhorší nápad, jaký jste kdy v životě mohli mít. Ty opravdové a kvalitní in-line předovky se do ČR nedováží, vysoká cena, nejsme v USA.

Rada? Kupte si repliku normální libovolné předovky, nebo i BP zadovky (Sharps, apod) a respektujte fakt, že prostě, jsme v česku!

Vůbec mě v diskusi nešetřete............

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

23.07.2011 19:41

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

jiml:
Plne s tebou suhlasim, komu neni rady, tomu neni pomoci, preto sa ohl. "inline" neangazujem, aj ked mi niektory majitelia pisu, telefonuju a prosia o radu, lebo su zufali s nastrelom. Pouzivana inline od Ardesy je v podstate nepredajna vec, kto sa jej zbavi je rad a ten co take kupi len ... no dobre.

Tavic
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 07.02.2009 19:39
Bydliště: Praha 6

23.07.2011 21:11

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

no, asi bych se měl cítit dotčený, ale jako blbec si nepřipadám.
Po perkusních začátcích jsem se dlouhou dobu věnoval malorážce a bezdýmu a po letech jsem se vrátil k předovkám - tím, že jsem pořídil z druhé ruky Ardesu Evolution .50 za docela přijatelné 3000 Kč. Na střelnici 50 m bez optiky jsem (skoro) výhradne v černém (mea culpa když ne), s rychlostí střelby cca 25 ran za hodinu a jsem docela spokojený.
Mazání klasika včelí vosk/ ricinový olej, střela maxbal, jednorázové 2g prachovničky a neznám problém.
Samozřejmě, ke konstrukci flinty mám výhrady, ale ne nějak zásadní.
Ono je to tak nějak stále jen o lidech, trotl bude mít problém i se značkovou flintou.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

24.07.2011 12:24

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Tavic píše:..... Na střelnici 50 m bez optiky jsem (skoro) výhradne v černém.....


Podle toho na jaký terč střílíš,ale jestli na pistolák 50/20 tak je to rozptyl hodně mizerný proti tomu jaký prezentují výrobci.

jiml:
Nevím proč bychom tě měli nešetřit.V podstatě jsi to trefil,jen ty poznámky okolo jsi si mohl ušetřit....

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

24.07.2011 17:21

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Jimi11: to si musíš odpozorovat/vyzkoušet u konkrétní zbraně sám. :) Nicméně podle mých zkušeností nemá u normálních ráží (tj .45 a výš) měřit navážky prachu jemněji, než v půlgramech :)
U Ardesy si každý musí uvědomit, že kvalita (nízká) odpovídá požadované (nízké) ceně. Nicméně jejich inline zbraním nelze nepřiznat jistá vtipná technická řešení a pokud někdo touží po předovce moderního vzhledu tak výměnou blátohlavně za hlaveň od Kuny a případně další výměnou pár dílů z hliníku za ocelové získá poměrně solidní zbraň. S cenou to bude ale již horší :)

jefferson
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 28.04.2010 8:06

26.07.2011 14:52

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Peggy píše:Trošku tu zapadl jeden aspekt původního Jeffersonova dotazu:

Proč jedny střely šly nabíjet bez problémů a druhé ne?

Ačkoli souhlasím se vším, co bylo napsáno o mazání, přesahu a okrajování reálů a způsobu nabíjení, tím by to být nemělo. Přiklonil bych se k Triskovi stran kvality olova a určitě bych porovanal i rozměry střel.


Dneska jsem byl u DAVE a s Ing. Pavlíkem jsme porovnávali střely a pravděpodobná příčina je legované (příliš tvrdé) olovo. Omlouvám se za mystifikaci v původním dotazu, ale zřejmě ne každé olovo pocházející z oblasti radiační ochrany je čisté a bez přiměsí.

Co se týče rozměrů střely, tak klasická šuplera naměřila toto (od základny): 12,7 mm, 12,9 mm, 13,1 mm.

Po dovolené zkusím vyrobit střely z jiné dávky olova a uvidíme.

Za všechny odpovědi na můj dotaz děkuji.

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

26.07.2011 17:16

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

No vida, vyřešeno :wink:

Přeji mnoho úspěchů !

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků