Vrana
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 26.08.2009 20:10

14.10.2010 19:28

Re: Upozorňování od oddělení policie

Nechápu, že to vzbuzuje takovou vlnu nevole... Já na tom nevidím nic špatného.

Uživatelský avatar
kibicz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 25.04.2008 18:23
Bydliště: Cajzlograd

14.10.2010 23:00

Re: Upozorňování od oddělení policie

Je zajímavé jak si někteří spojují svéprávnost s ochotou plnit kde jaký úřední nesmysl.
Když už mi stát poskytuje tolik nevyžádaných služeb, jedna užitečná službička navíc by ho jistě nezrujnovala. (Státe, vyměním silniční kontroly za uporoznění na vypršení platnosti kdejaké bumážky, kterou potřebuji jen kvůli tobě, bereš?)

edit: Praha 4 - nechodí nic (ale tady bych se nedivil kdyby posílali rovnou URNu na ty, kterým ZP právě propadl..)

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

15.10.2010 10:22

Re: Upozorňování od oddělení policie

P4 ani P5 neposílá nic. To jsou jediné 2 oddělení, se kterýma mám zkušenost s protahováním platnosti ZP, jinde jsem nebydlel.

P.S: Když už tady nadáváte na stát, uvědomujete si význam tvrzení "stát jsem já?" My všichni se na jeho fungování podílíme. Pokud chci zavést něco, co nebylo doposud zvykem, musím pro to něco udělat. Ne jen remcat.

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

15.10.2010 10:41

Re: Upozorňování od oddělení policie

To je zvláštní, z Prahy 5 poslali upozornění na skončení platnosti mně i bráchovi.

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

15.10.2010 10:45

Re: Upozorňování od oddělení policie

No vidíš, a na mě se vys..li už dvakrát :) . Neposlali mi to ani před lety, když sem měl bydliště na P5 ani nyní, když sem se stěhoval zpátky. Ale na rozdíl od P4 jsou jinak vstřícní a ochotní. Připoměli mi to při registraci poslední zbraně, že mi bude za rok končit platnost.

EDIT: Dokonce mi odpustili, že sem nepřinesl po 2,5 letech potvrzení od doktora kvůli skupině, kterou nevyužívám a asi nikdy využívat nebudu. Jen mě slušně požádali, abych to dodal zpětně někdy v budoucnu, až tam třeba ponesu něco zaregistrovat a při příštím prodloužení ZP jen požádám o vyškrtnutí skupiny. Tomu říkám nadstandart.
Naposledy upravil PetrL3 dne 15.10.2010 10:53, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

15.10.2010 10:47

Re: Upozorňování od oddělení policie

Je fakt, že moje upozornění posílali před více než třemi lety a bráchovi před čtyřmi. Od té doby se mohl jejich přístup změnit.


Reklama

Uživatelský avatar
$emtex
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 493
Registrován: 24.05.2009 19:14
Bydliště: lounsko

15.10.2010 13:09

Re: Upozorňování od oddělení policie

4 shi: stát taky není žádná firma a účelem jeho hospodaření není zisk, ale zabezpečení svého chodu. Stát v Tobě nevidí klienta a je mu úplně jedno, jestli jsi spokojený zákazník nebo nejsi. Poplatky (jakékoliv) také nejsou vybírány za účelem zisku, ale je to pouhé zpoplatnění služby, které se Ti dostává. Vydat ZP nebo ŘP něco stojí a Ty se na tom spolupodílíš. Jestli příjdeš zase, je státu taky jedno. Naštěstí je to nastavené tak, že nemáš ZP nestřílíš, nemáš ŘP, neřídíš, nemáš OP, tak si nevyzvedneš na poště složenku s penězi. Zaplaťpánbu a to jsem ateista.

A co se týče televizní upoutávky na "Nevyměníš-nepojedeš" tak to myslím sakra vážně. Kdyby nebylo v povaze českého národa nechávat všechno na poslední chvíli, nemuselo by ministerstvo dopravy zbytečně nechávat dělat letáčky a televizní spoty. Za ušetřené peníze za lidskou hloupost a nedůslenost by se klidně mohly zavést systémy zasílání informačních sms nebo e-mailů, případně jiná bohulibá "nadstandartní" služba občanům státu. Mimochodem cena jedné sms je tak směšně nízká, že by se mnozí divili. A operátor si mastí kapsu.

shi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 09.05.2007 19:24

15.10.2010 16:01

Re: Upozorňování od oddělení policie

Stát sice není klasická firma, ale s firmou toho má společného zatraceně hodně a proto řízení státu by mělo v mnoha ohledech připomínat řízení firmy. To, že stát ve mě nevidí klienta (a současně i akcionáře), je dost zásadní chyba. Poplatky, které jsou ode mě státem vybírány, jsou sice maskovány jako pouhé zpoplatnění služby, ale ve skutečnosti to má mnohem blíž k výpalnému, protože platím i za služby o které vůbec nestojím a když platit nebudu, tak na mě vlítnou vymahači.

Kdyby nebylo v povaze českého státu přistupovat k občanům jako k rukojmím a v povaze českých občanů považovat to za normální, tak by spousta úkonů buď neprobíhala vůbec, nebo by probíhala alespoň s jistým komfortem pro občana. Spousta jiných států to pro své občany zařídit umí, jenom my furt věříme tomu, že jinak to prostě nejde.

Uživatelský avatar
$emtex
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 493
Registrován: 24.05.2009 19:14
Bydliště: lounsko

15.10.2010 20:28

Re: Upozorňování od oddělení policie

Jistě, ale to už je věc názoru :wink:

Mimochodem: Nemyslíš - zaplatíš :D :D :D

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

20.10.2010 11:26

Re: Upozorňování od oddělení policie

Tak jinak - co kdybych prisel s podnikatelskym napadem.
Zridim si SMS server a kdokoli bude chtit, zaregistruje si 2 hodnoty.
a) Platnost ZP
b) Svoje GSM cislo
Registrace by probihala pres placenou SMS za nejakych dejme tomu 10-20 Kc. Po obdrzeni SMS by jednak sla odpoved, ze SMS byla prijata a ze upozorneni prijde ten a ten den.
A jednak muj SMS server zajisti, ze 3 mesice pred koncem platnosti ZP mu prijde SMS: "Platnost Vaseho zbrojniho prukazu vyprsi za 3 mesice. Mate 1 mesic na sehnani fotek a potvrzeni o zdravotni zpusobilosti".

Vy, kdoz byste radi, aby Vam to chodilo, byli byste ochotni takovouto sluzbu vyuzivat?

Napsani jedne SMS je prece otazka 30 sekund, naklady vyjdou na stejno, jen se nerozpoctou mezi vsechny danove poplatniky, ale jen mezi ty, kdo to skutecne budou vyuzivat.

PS: zatim je to v hypoteticky rovine. Nevim, co na to ochrana osobnich udaju. Nic z toho, co se zadava osobni udaj neni, na druhou stranu bych mel pomerne slusnou databazi kontaktu na ozbrojene lidi, coz by se kdekomu nemuselo libit.

shi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 09.05.2007 19:24

20.10.2010 16:47

Re: Upozorňování od oddělení policie

cmk: Tenhle podnikatelský plán mě napadl taky, jenomže základní myšlenka služby ze strany státu je v tom, že stát už ve svých databázích všechny potřebné údaje ke všem mým dokladům a taky k platnosti STK (a ví bůh co ještě), takže já nemusím nic zadávat.

Když už si to mám sám někam zadávat, tak si to strčím do svého google-kalendáře, jenomže to neudělám z několika důvodů:
1. jedná se o události, které nastanou za cca 3 až 6 let a nevěřím, že o záznamy v kalendáři do té doby nepřijdu.
2. platnost dokladů není jasně stanovena a může se změnit podle toho co si zákonodárce zrovna usmyslí

Půvab služby zajištěné státem spočívá v tom, že:
1) stát už všechna data má a já nemusím hledat doklady
2) stát tady za 3 až 6 let bude a jeho databáze také
3) pokud stát změní platnost některého z dokladů, tak opět není problém mě vyzvat k datu podle modifikované legislativy.
4) kdyby se to navázalo na IZIP, tak můžu dostat přes SMS třeba výzvy k preventivním prohlídkám nebo na přeočkování.
5) Provázání na registr vozidel může zařídit, že než mi MP v rámci blokového čištění odtáhne vozidlo, tak mi pošle SMSku a já stihnu auto zachránit s mírnější pokutou atd.

Výše uvedené žádná komerční služba bez přístupu ke státním databázím jednoduše nezprovozní.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

23.10.2010 21:25

Re: Upozorňování od oddělení policie

Pak se ale nebavime o SMSce za padesatnik, ale dopise za 10 Kc, neni-li doporuceny.
A kdyz tu vidim, jak kde kdo lpi na tom, aby to doopravdy CHODILO, tak snad radsi doporuceny dopis za 26 (plus to vytisknout, orazitkovat, venovat tomu cas, nez se to odnese, ... ) - no naklady na jeden dopis 50 Kc.
Cislo na mobila v zadnem statnim registru neni. Maji ho nektere instituce, kterym ho das (u me napr. Financni urad).
Kazdy rok se to tyka 60.000 lidi - to jsou 3mil na nakladech. Ja bych fakt radsi, aby nejdriv meli ti policajti za co jezdit na vyjezdy, nez aby vsichni zaplatili takovouhle srandu.

Jinak predpokladam, ze se tu nebavime o lidech vyuzivajici nejake modernejsi metody planovani casu - tedy i nejakeho elektronickeho kalendare v jakekoli forme rozumne zalohovane a provazane (MS Outlook, Google calendar, mobil...) - tito nemaji problem si to zadat nebo ohlidat.

Uživatelský avatar
armytec
 
Příspěvky: 317
Registrován: 22.05.2006 17:27
Bydliště: KV kraj

24.10.2010 8:26

Re: Upozorňování od oddělení policie

jestli ted jeste nektere odd posílaí upozornění jakoukoliv formou, tak od nového roku na toto můžete zapomenout. vzhledem k rozpočtovejm úsporám se nebude moci vydat zbytečně ani koruna.Rozpočty KŘ sou tak osekaný že si to málokdo dovede představit. posílat se budou pouze věci které se musí poslat ze zákona.

Uživatelský avatar
Anorektik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 476
Registrován: 29.09.2006 15:01
Bydliště: Vedle sousedů

24.10.2010 12:44

Re: Upozorňování od oddělení policie

Já bych Vám poradil: Choďte na střelnici
Když jsem se kdysi na Leiku ptal proč se tam do toho lístku píše "Platnost ZP do:", bylo mi řečeno, že to není sice nutné, ale zato dobré v tom, že dotyčného (nebo obsluhu) trkne blížící se konec...a upozornění zdarma je na světě.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

24.10.2010 14:45

Re: Upozorňování od oddělení policie

PetrL3 to , že ti řekli nenos potvrzení.To tě jen zákona neznalí policajt podporuje porušovat zákon.
Jen si přečti co je povinen držitel skupiny D Zbrojiního průkazu.
Policajt ten zákon zněnit nemůže.
A hoši k těm propadlím zbrojákům.Kolik z vás jezdí s autem s propadlou technickou? Vždit je to to samé.Já to mám napsané na A 4 papíru uvnitř v trezoru na dveřích.Mám tam platnost zbrojáku technické na auta a tetanovku.Zatím jsem nic neopoměl. :D

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

24.10.2010 14:56

Re: Upozorňování od oddělení policie

Oni neřekli přímo, ať to nenosím, ale dovolili mi, abych ho přinesl příležitostně a nedali mi za to pokutu, což mohli.
EDIT: prostě vzhledem k nízké společenské nebezpečnosti to vyřešili domluvou a nedělali zbytečné problémy kvůli prkotině. Ale neboj, budou potrestáni (10% snížením platu).
Naposledy upravil PetrL3 dne 24.10.2010 15:00, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

24.10.2010 15:00

Re: Upozorňování od oddělení policie

Tak to jo , ale stejně zákon říká jednou za 2,5 roku nejdíl do 30 dní.Ale máš pravdu , že nebezpečnější nebudeš.Jen chudší o 300 Kč .Aspoň u meho doktora.

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků