sojcik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 05.08.2009 22:58

15.10.2010 19:46

FN BABY

Chtěl bych se zeptat na Vaše zkušenosti s touto minipistolí. Hlavně chování při střelbě - přesnost, zpětný ráz, spolehlivost, životnost....Díky za odpovědi

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

18.10.2010 12:50

Re: FN BABY

Máš na mysli opravdu FN BABY nebo FN 1906? Ale ono je to vzhledem k tvým dotazům jedno. O přesnosti snad ani u těchto zbraní nebudeme mluvit. Jsou koncipovány pro střelbu na velmi krátkou vzdálenost / cca 2 metry a méně / a tam se o přesnosti ve smyslu toho slova ani neuvažuje. Spolehlivost je taková, jakou od takové maličké pistolky můžeme očekávat, IMHO je FN kvalitativně lepší, než to obrovské hejno jejích klonů.
Zpětný ráz vzhledem k výkonu náboje minimální, životnost dostačující pro účely, pro které je určena.
Nevím, co bych dál dodal. Já ji mám také, ale spíše jako raritu a pro potěšení oka. :D

sojcik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 05.08.2009 22:58

18.10.2010 18:43

Re: FN BABY

Vito: Díky za odpověď. Myslel jsem skutečně FN Baby. Ještě se zeptám, jestli jsi z ní zkoušel střílet na víc než ty 2m a s jakým výsledkem? Přece jen má na rozdíl třeba od CZ45 místo drážky mušku a mířidla. Jinak si ji chci pořídit taky spíše jako takovou kuriozitu pro radost a příp. na nošení tam, kde bych si zbraň normálně nebral (návštěva u známých, divadlo atd.), neboť by se mohla vlést i do pouzdra od mobilu.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

18.10.2010 20:23

Re: FN BABY

Má ji spolupracovník je to takový malý cvrček.Koupil ji v komisy jak nová neodraná.4as od času ji protáhnem.Na 10 m se dá trefit klasická zelená figura každou ranou.Zatím co vím žádná závada.

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

18.10.2010 22:45

Re: FN BABY

Jistě se s ní dá trefovat i na těch 10 metrů, ale ta pistole na to není. Už výkon náboje takové střelbě neodpovídá. Tím ovšem nechci dávat za pravdu různým " machrům ", kteří by se v kožené bundě před takovou pistoli klidně postavili a mají i další podobné žvásty. Ta pistolka je nepochybně smrtící zbraň a dlouhá léta se v celém světě nosila jako zcela vážný prostředek osobní obrany. Podívej se ostatně do vlákna o nábojích 6,35 Br., mám tam malý pokus s expanzními střelami v této ráži.

Uživatelský avatar
HBWanderer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 168
Registrován: 20.01.2004 15:07
Bydliště: kde končej brambory a začíná víno

19.10.2010 12:23

Re: FN BABY

Vlastním 1906 a je to skvělá pistolka. Občas ji i nosím, kdy není místo na něco většího, občas ji i provětrám. Dá se s tím trefit docela slušně, závady to nemá a když se to koupí za rozumnou cenu, tak udělá hodně užitku i radosti. Je to pěknej historickej kousek. Pořád lepší mít v ruce tohle, než nic. A na nějaké kecy o účinnosti ráže nedej. Já bych s tím dostat nechtěl... Ovšem na nošení náboje v komoře to není.


Reklama

sojcik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 05.08.2009 22:58

19.10.2010 20:50

Re: FN BABY

Vito: jo, na to fórum 6,35mm jsem se koukal, celé ho pročetl a přesvědčilo mne to, že si FN Baby koupím. Jednak pro radost z nové hračky, jednak na nošení v situacích, kdy bych si normálně zbraň nebral.
Zrovna dneska bylo v TV ve zprávách, jak šel chlap s odpadkovým košem a nachytal zloděje ve svém autě. Ten na něj vytáhl pistoli a hrozil zastřelením. Nakonec ho chytili přivolaní měšťáci a dle záběrů to vypadalo na CZ 50 nebo 70. A v batohu měl ještě samurajský meč. Nevím jak vy, ale já si při vynášení odpadků svého Glocka 19 na tepláky nenavlíkám, kdežto FN Baby není problém do kapsy strčit. A jestli střela 6,35mm, jak píšou, projde zlatými stránkami, tak to na obranu stačí. Se šestinásobným průstřelem plic, byť jen ráže 6,35mm, se samurajským mečem ohání přece jen hůře...
Každopádně FN Baby rezervována, nákupko by mělo zítra být vyřízené a příští týden si pro Baby jdu. Co nejdříve vyzkouším a pak poreferuju.

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

19.10.2010 21:37

Re: FN BABY

Sojcík: Pokud od této zbraně nebudeš chtít víc, než k čemu je určena, určitě nebudeš zklamán. Když už ráži 6,35 Br., tak určitě belgickou FN. Spolu s americkou variantou Colt 1906 jsou první tohoto druhu a bezpochyby nejkvalitnější. Inu pan Browning byl na zbraně chytrá hlava........

zdeny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 634
Registrován: 02.02.2009 19:45
Bydliště: brno

21.10.2010 19:36

Re: FN BABY

FN Baby jsem měl-a ne jedinou.Na 5 až 7 metrů se s tím dá úplně v pohodě trefovat desítka na pistoláku,s oporou i na 10 metrů(několikrát vyzkoušeno) S FN 1906 je to horší,ta mířidla jsou opravdu nic moc,ale je zase míň vybíravá na střelivo.Do Baby se mě osobně osvědčilo většinou vše jiné,než tuzemská produkce střeliva,např Geco.FN1906 polykala vše.No a komfort střelby je u 1906 o hodně lepší,bejbyna má docela ostrý hrany,ale je zase lehčí a menší....jinak dobrá volba :)

sojcik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 05.08.2009 22:58

25.10.2010 18:32

Re: FN BABY

Tak už je doma :D Koupena v komisi za 3.600,-Kč a dostal jsem k ní plastovou krabici, vytěrák a krabičku s 25 náboji SB. Už jsem ji byl i přihlásit a na Inspektorátu kroutili hlavou co to je, že to ještě neviděli a mysleli si, že si z nich dělám srandu a přinesl jsem zapalovač :)
Zdeny: jelikož jsem ke zbraní dostal i náboje SB, chtěl jsem se zeptat, co ti dělaly náboje SB za problémy? A jestli máš zkušenosti s Magtechami této ráže?

zdeny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 634
Registrován: 02.02.2009 19:45
Bydliště: brno

25.10.2010 21:34

Re: FN BABY

U SB problémy s podáváním nábojů ze zásobníku.Když je plnej zásobník,jdou blbě ven-doporučuji vyzkoušet-mají malinko větší rozměr osazení u zápalky(než např Geco) nebo alespoň tomu tak bývalo.Magtech nevím,zkoušel jsem ještě třeba PMP,Federal a bez problému.

sojcik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 05.08.2009 22:58

25.10.2010 21:50

Re: FN BABY

Zdeny: díky, zítra vyzkouším tu krabičku co jsem dostal ke zbrani a uvidím.
Jinak fórum navštívilo přes 450 lidí, ale do diskuze se zapojilo minimum z Vás, takže bych řekl, že zbraň neznáte a bylo to spíše ze zvědavosti. Proto zkusím vložit fotky FN Baby ať máte představu, jak tato smrtící zbraň vypadá :wink:
Přílohy
Baby 10 Kč.JPG
Baby na ruce.JPG
Baby+Wenger.JPG

sojcik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 05.08.2009 22:58

26.10.2010 20:48

Re: FN BABY

Tak jsem ji dneska vyzkoušel. Střelba vcelku příjemná, rána to není velká (ale předtím jsem dal pár válců s revolveru ráže .357Mag, takže pak už nemělo velkou ránu nic :) . Zpočátku to lítalo různě po terči, ale další zásobníky už se to lepšilo a soustřel nakonec nebyl špatný. Problém dělal vzpříčený náboj ve výhozím okénku, který byl dost často. Na vině bude buď střelivo (měl jsem náboje SB a to celkem staré - ještě tu šedočervenou krabičku, ale může to být i rozměrem nábojnice jak uvádí Zdeny), nebo mi taky přišla dost slabá pružina v zásobníku. Zbraň taky ležela několik měsíců v prodejně v komisi a když uvážím, že majitelkou byla 61 letá dáma, tak ležela nečinně asi i roky někde doma v trezoru :roll:
Před další střelbou tedy zbraň rozeberu, pořádně vyčistím a promažu, vlezu do zásobníku a natáhnu pružinu a pořídím nové náboje zahraniční výroby. A to by bylo, aby se nábojnice nepřestaly příčit :wink:

zdeny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 634
Registrován: 02.02.2009 19:45
Bydliště: brno

27.10.2010 16:56

Re: FN BABY

Kup pořádný patrony a bude vše ok.Pružinu zásobníku bych moc nenatahoval....Jinak je to přesně ta závada jako u mě.A potom jsem nabyl Geco a paráda,nikdy žádná zádržka ani nic jiného.I přesnost je podle mě mnohem lepší a zpětný ráz takovej plavnější :D

sojcik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 05.08.2009 22:58

27.10.2010 20:00

Re: FN BABY

Zdeny: ok, vyzkouším a uvidím. Nevím sice jestli v Praze seženu zrovna Geco, ale něco jiného než SB mít budou. Jinak vyčištěno, promazáno, (pružina natažena :( ), tak už jen koupit nové střelivo a uvidíme, co to bude dělat.

sojcik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 05.08.2009 22:58

18.11.2010 22:16

Re: FN BABY

Tak dneska jsem vyzkoušel FN Baby s novými náboji. Koupil jsem krabičku Magtechů a výsledek stejný jako s SB :( Ládoval jsem po 5-ti nábojích a vždy na 5 ran jedna zádržka (vzpříčený náboj). Tak nevím, jestli je to náboji, nebo je něco na zbrani v nepořádku. Ještě zkusím koupit něco jiného než SB či Magtech a uvidím. Pokud by to nebylo náboji, jak se dá ještě něco upravit pro zlepšení na této zbrani než se případně odnese k puškaři (promazání, vyleštění apod)?

Uživatelský avatar
rotwajlerdick
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 517
Registrován: 09.04.2010 20:11
Bydliště: plzen

19.11.2010 21:22

Re: FN BABY

ahoj,mam jak duovku tak brw.1906 a problem sem mnel se zasobnikem,pasuje do obou zbrani a nemakal ani v jedne.trapil sem se s vyvodkama a vysledek nikde.koupil sem jinej a bylo to.pak jeste se mne uzvejk u duovky vytahovac,koupilů sem v bvs za 200kc jinej a bylo to.od te doby makaj,s duovkouz malaj napraskal nez dorostl na vetsi hodne ran a uz vubec zadny problem.jo a este to muzes skusit natahnout a vyhazovat riucne zdanaboje vyletavaj energicky,udernik plni funkci vyhazovace.kdyby byl ojetej-kratsi tak by to mohlo byt take ono.

sojcik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 05.08.2009 22:58

19.11.2010 23:05

Re: FN BABY

rotwailerdick: díky, vyzkouším všechny možnosti a uvidím jak to dopadne. Pak dám vědět, v čem byl problém.

zdeny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 634
Registrován: 02.02.2009 19:45
Bydliště: brno

20.11.2010 8:21

Re: FN BABY

Nic bych zatím neupravoval.Zkusit Geco.....Pokud by i s nima opravdu nefungovala,tak je ta tvoje Baby zralá na puškaře,ale nemyslím si to.

Uživatelský avatar
rotwajlerdick
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 517
Registrován: 09.04.2010 20:11
Bydliště: plzen

20.11.2010 9:32

Re: FN BABY

to sem psal.skouset dalsi naboje jsou vyhozene prachy.to by musela byt nova a musela byt hodne fest.jinak prekontrolovat zasobnik-nebo pujcit od nekoho jinej:prekontrolovat udernik,slouzi i jako vyhazovac,navic se v zaveru musi pohybovat volne:prekontrolovat drapek vytahovace a zda neni mrtva pruzinka pod nim,musi behat volne a klast trochu odpor.tuto vsechno zvladnes sam bez jakychkoliv zasahu,pokud to nepomuze,musi mazlik doktorovi :lol:

Další

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků