Uživatelský avatar
Dagobert
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 182
Registrován: 22.01.2004 1:14

23.09.2010 11:25

Re: Opravdu dost dobré čtení....

Jo není to špatné, lehce nadstandardní splatter. Včera jsem to dočetl a je to opravdu taková malá pocta Kulhánkovi a jeho upírským sériím. Jinak mně to přišlo hodně prvoplánové a někdy zbytečně vulgární a krvavé jen pro krvavost. Na druhou stranu Kotleta má větší smysl pro humor a lepší a sušší hlášky a některá přirovnání mě rozchechtala na docela dlouho.

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

23.09.2010 11:53

Re: Opravdu dost dobré čtení....

Však v recenzi v Pevnosti už bylo uvedeno: Na žádost bachařů přidáno více sexu, na žádost spoluvězňů přidáno více mrtvých policajtů. :lol: Ty hlášky a přirovnání, bezkonkurenční.

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

01.10.2010 9:42

Re: Opravdu dost dobré čtení....

V antiku jsem narazil na „Zlaté město“ od Lena Deightona. Je to akční čtení o špiónech v Egyptě v době kdy tam byl Romelův Afrika Korps. A z novějších mě dostala „Cesta“ od Cormacka McCarthyho. Od doby co jsem četl „Den Trifidů“ jsem na nic takového nenarazil, snad jen „Potomci lidí“ od P. D. Jamesové. Nespojovat si to s filmem, to byla neskutečná hovadina, která s knihou neměla téměř nic společného.

Uživatelský avatar
dydla
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 648
Registrován: 16.12.2004 14:18
Bydliště: Kolín

01.10.2010 11:35

Re: Opravdu dost dobré čtení....

" Cesta" je úžasná, zkus "Krvavý poledník " - ještě teď mi běhá mráz po zádech :D .

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

03.10.2010 17:33

Re: Opravdu dost dobré čtení....

po několika letech vzpomínání, komu jsem půjčil stopařova průvodce jsem si ho včera komplet koupil.

Uživatelský avatar
Otík
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 398
Registrován: 30.10.2006 23:25
Bydliště: Kladno

06.10.2010 18:59

Re: Opravdu dost dobré čtení....

V návaznosti na Eladrinovy příspěvky o šifrování si dovoluji doporučit knihu kdysi obávaného hackera, dnes uznávaného bezpečnostního experta. Hodně čtivá kniha je mimo jiné také o tom, že mnohdy není šifra tím nejslabším článkem řetězu:
Kevin Mitnick - Umění klamu

A pokud byste chtěli něco o vztazích partnerských i mezilidských, pak vřele doporučuji cokoliv od mého velkého oblíbence, psychiatra Miroslava Plzáka. Nadčasové čtení, psané s nadhledem, jedinečným stylem a košatou češtinou... Skutečná lahůdka je např. "Othelón aneb manuál o žárlivosti", "Manželské judo", příp. pro filosoficky založené jedince lahůdkové "Tušení o lidské duši". Velmi praktická úvaha pro dnešní dobu je "Obrana proti zlu"... (Po dvanácti letech spokojeného manželství s radostí konstatuji - díky, pane Plzáku, měl jste ve všem pravdu! :wink: )


Reklama

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

07.10.2010 13:35

Re: Opravdu dost dobré čtení....

Jo, Mitnick a sociální inženýrství, to je opravdu hodně dobré čtení.
V zásadě potvrzuje poučku, že propustka, na kterou se dostanete kamkoliv, jsou špinavé montérky a brašna s nářadím (oblek s kravatou a "důležitá" lejstra v ruce apod.)

Uživatelský avatar
armytec
 
Příspěvky: 317
Registrován: 22.05.2006 17:27
Bydliště: KV kraj

07.10.2010 20:10

Re: Opravdu dost dobré čtení....

tak nám vyjde nová knížka pana Pratcheta info zde:
http://www.discworld.cz/knihy/113-Nevidani_Akademikove

byť je to novinka věřím že to bude kvalita jako ty ostatní.

Tank Hill
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30.08.2009 22:45

08.10.2010 21:42

Re: Opravdu dost dobré čtení....

Chuck Palahniuk. Přečet jsem od něj zatím Strašidla (v orig. Haunted) a Zalknutí (v orig. Choke) a začíná se mi líbit víc a víc. Pro ty, co neráčí znát, je tenhle pán autorem knihy Klub rváčů a také poměrně legendární povídky Guts neboli Střeva, která ve znamenitém překladu F. Fuky koluje českým internetem (povídka je i v knížce Strašidla).
Rovnou uvádím, že Palahniuk si sice dost libuje v nechutnostechj (jako v Guts), ale aspoň mně to nepřipadá samoúčelný. Je to takovej mix bizarních historek a "informací ze zákulisí", který rychle a jasně dokážou přiblížit čtenáři, jak pošahanej dokáže bejt svět, kde žijeme (anebo aspoň kde žije pan autor).

brukev
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11.04.2010 9:13
Bydliště: Zlínský kraj

10.10.2010 9:36

Re: Opravdu dost dobré čtení....

Steven Pressfield: Poslední z Amazonek
Opět velmi čtivý a poutavý román z antického řecka. Po Ohnivé bráně a Souboji s bohy další dobrá kniha.

Uživatelský avatar
kibicz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 25.04.2008 18:23
Bydliště: Cajzlograd

10.10.2010 20:14

Re: Opravdu dost dobré čtení....

Gustav le Bon - Psychologie davů

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků