Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

14.02.2010 14:39

Broková kozlice CZ 581

Stal jsem se čerstvým majitelem starší kozlice 581 mod.2 ráže 12-12/70. Vypadá celkem slušně. Ale nenašel jsem tady o ní vůbec nic (kromě dotazu na kulobrokové hlavně). Takže je to buď tak skvělá flinta, že není o čem psát a nebo jí nikdo nemáte? Jelikož je koupená na inzerát, nemám k ní žádný návod. Kolegové na střelnici mi samozřejmě poradili, a věřím že budou radit a napovídat i nadále, ale můžete i vy, pokud s ní máte nějakou zkušenost sem něco hodit? Zajímá mně i (a to jsem také nikde na netu nedohledal) jaká je historie celé řady, jak se liší jednotlivé modely apod.
Dík.

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

22.02.2010 20:27

Re: Broková kozlice CZ 581

Nikdo nemáte? Nevěřím :)
Dobrá, zeptám se konkrétněji: Je to původně lovecká flinta. Chci jí ale zkusit na trap. Ale nechápu jak se s ní míří. Na konci hlavně je normálně muška, ale nemá hledí. Místo něj je zhruba uprostřed hlavně další "kolík-čudlík" ale větší než muška. Takže když koukám tak abych přes čudlík viděl mušku (srovnám si jejich vrcholy do roviny, pak nadnáší. Když ale víc skoním dopředu, pak přes ten kolík-čudlík nevidím na mušku vůbec. Mám chuť ten kolík ufikout, ale zase si říkám že tam z nějakého důvodu je. Nejsem lovec tak nevím. Může mi tu někdo říct jaký je jeho účel? A jak se s ním míří?

robomaier
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25.02.2010 21:58

25.02.2010 22:19

Re: Broková kozlice CZ 581

Muška samozrejme musi byt väčšia ako "hledí" aby ju bolo vidieť... podľa toho čo opisuješ... to akosi nesedi... v strede hlavní na šíne je taký malý ďolík kde može byť hledí o velkosti 2 mm broku.. a muška original je biela alebo nerezova asi 4mm priemer.. ale to je na každom jednotlivom strelcovi...že si tam da čo mu vyhovuje... Inak to hledí tam vobec nemusí byť, je to skor len na orientáciu.. nakoľko strelci po prilícení majú mušku na šíne ...je to tréningom...a potom je to hledé zbytočné...
Ja mam okrem ineho CZ 583-4 mod 3 (z roku 1971) to je vyslovene Trapove prevedenie brokovnice Uhresky brod vyrabane v 70tych rokoch do konca 80tych. Model 581 bol jednym z prvych UB brokovníc a postupne sa zdokonaloval až po 586.. 581 ak sa nemylim ma delene predpažbie a plnú šínu... Inak sú to veľmi kvalitné a spoľahlivé brokovnice z kerstenovym zamkom... Na Trap sú vhodnejšie 76cm hlavne s chromovym vyvrtom.. Ja sam som zdedil CZ 583 po otcovi ktory s nou kedysi strielal zavodne "Bateriu". Ja osobne strielam olympijsky Trap.. (amatersky) s Beretta 686..

Uživatelský avatar
White feather
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 26.08.2008 23:36

19.09.2010 20:45

Re: Broková kozlice CZ 581

Zdravím pánové...
Potřebuji rychlou pomoc. Kolegovi praskla pažba a tak ztratil pár věcí zevnitř. Snad vše již sehnal (resp. vše... měli by snad chybět jen bicí pružiny a vodící kolíky...)-tedy má jen obě bicí pružiny, ale už nesehnal ty vodící kolíky... Nebyl by někdo tak hodný a ochotný a nedal mi jejich rozměry? Potřebuju je co nejrychleji udělat a dopasovat novou pažbu... Taky bych nepohrdl fotkou vnitřku baskule... Děkuji za rychlé reakce-spěchá!

Uživatelský avatar
White feather
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 26.08.2008 23:36

20.09.2010 21:51

Re: Broková kozlice CZ 581

Nikdo nevíte?

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

21.09.2010 3:35

Re: Broková kozlice CZ 581

zkus se obrátit na Brno rifles eventuálně na PPK (pavel kupec) mohli by to mít


Reklama

Uživatelský avatar
White feather
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 26.08.2008 23:36

21.09.2010 22:37

Re: Broková kozlice CZ 581

Tak jsem rozebral kulobrok a je to tam stejné, tak to nechám vyrobit... Asi z vyhazováku (na úderníky je super, tak tady to musí taky vydržet)

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků