cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

06.09.2010 21:59

Re: LOS a záložní pistole

Zatimco u zaver u G26 to nejsirsi, u Kahra je to to nejuzsi :-)

Ale abych neby z a zpatecnika - ja jsem vloni navrhnul diskuzi na tema "pro jednoradaky povolit delsi lauf".

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

07.09.2010 13:44

Re: LOS a záložní pistole

CHLAPI ... Vy jste magooo ... (v dobrém).

Taky jsem kdysi nosil CZ Tactical Sport. Takovou "klasickou obrannou" zbraň. Ale to jen proto, že jsem pak s ní mohl na IPDA a když se mě s výsměškem ptali: "a tohle jako fakt nosíte?", tak jsem mohl s čistým svědomím prohlásit "Ano nosím". Ale že bych takové "dělo" nosil opravdu, dlouhodobě, rád ?? Ani náhodou. Pak jsem nosil delší dobu jednořadou 1911ku Springfield TRP. Už to bylo váhově dost. A nedovedu si představit, že bych si ještě ke kotníku k tomu šoupl "backup" G26. Bych se cítil jako debžo.

Už samo o sobě nošení dvou zbraní je "dost přes mou míru", ale je to jen osobní názor. Kdo chce, nechť si klidně dvě nosí, vždyť zákon mu to dovoluje. Ale tu druhou bych chápal KelTec, Kevin, LCP, Kahr 380. Už Kahr PM9 by se mi zdál trochu příliš... ale jak je vidno: proti gustu žádný dišputát.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

07.09.2010 17:42

Re: LOS a záložní pistole

když se řekne záložní pistole, vybaví se mi spíš prdítko typu kel-tec P32, než G26. já jsem si koupil jako záloku 1911 velikosti Officer (3,5palce lauf) ale nosim ji často jako jedinou zbraň, protože na záložku je to velký a nepohodlný. mám 7,65 jednořadou skoro 1911, čili fakt malou zbraň a nenosim ji, protože na obranu mi ten kalibr přijde nanicovatej.
vadná se mi zdá celá tahle diskuze ne proto, jakou zbraň povolit do pravidel, ale proto, že se někdo rozčiluje, že někdo má jinou krochnu, která má lepší taktický (nejsem si jistej, jestli ej to správnej výraz) ale řekněme spíš technický parametry.
los STŘÍLEJTE ČÍM VÁS TO BAVÍ
los STŘÍLEJTE PROTO, ABYSTE SE BAVILI
los STŘÍLEJTE PROTO, ABYSTE TRÉNOVALI
los STŘÍLEJTE PROTO, ABYSTE SI BYLI JISTÍ
jestli chcete závodit, je tu IPSC.

Uživatelský avatar
Missak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 901
Registrován: 09.07.2006 17:20
Bydliště: Přerov

07.09.2010 18:41

Re: LOS a záložní pistole

krampus: bohužel chybí mi tady tleskací smajlík za ty poslední věty. :!: :!:

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

08.09.2010 11:26

Re: LOS a záložní pistole

cmk píše:Zatimco u zaver u G26 to nejsirsi, u Kahra je to to nejuzsi :-)

Ale abych neby z a zpatecnika - ja jsem vloni navrhnul diskuzi na tema "pro jednoradaky povolit delsi lauf".


Honzo ! Teď už ale fakt střílíš od boku a holt dost mimo. Schválně přikládám obrázek Kahra P9 zezadu aby si čtenáři mohli domyslet svoje. Je to přejato z Kahr.com a je fakt že na tom není vidět ještě jemně povystouplý záchyt závěru. Ale ten je na Glocku (byť jen velmi malinko) také povystouplý. Takže prosím zůstaňme objektivní, ju?
Přílohy
Kahr zezadu.jpg
Kahr zezadu.jpg (8.92 KiB) Zobrazeno 19428 krát

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

08.09.2010 13:32

Re: LOS a záložní pistole

Naše OT přesunuto do LOS a IPSC


Reklama

Uživatelský avatar
MIKE82
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 156
Registrován: 03.05.2010 8:45
Bydliště: CESKE BUDEJOVICE

09.01.2011 23:20

Re: LOS a záložní pistole

Ty jo moc hezky to tu napsal krampus.

Ja stale resil co si koupit za "malou" pistol na noseni. Koupil jsem si Kevina a musim rict, ze to jsou pro me vyhozene penize. Neustale se bojim, ze ho nekde necham a kdyby slo do tuheho tak ho ani nenahmatam natoz s nim nejak ucine zakrocit. Malo naboju a jeste 38.Br nic extra. Prsty kdyz na to poskladam tak jak jsem zvyklej z velky tak se bojim, ze si je ustrelim a na 25 metru trefim vrata od chliva. Musim rict, ze na zavodech se celkem projevuje bojova/obranna hodnota zbrane. Je proste holej fakt, ze kluci s revolverama jsou v "konfliktu" dvakrat dele nez lidi s pistolema - tak proc si to kupovat a nosit to? Proc si kupovat neco s cim se neda trefit na 25 metru (kevin a jine embria) a ma to 7 naboju, kdyz existuje pistol ktera ma 14 naboju a je jeste stale dostatecne mala, ze neprekazi.
Me se libi momentalne nastavena pravidla, ktera by se proste dala nazvat kategorie SUBCOMPACT a reci, ze Glock 26 tam nepatri a snaha zalozit dalsi kategorie "embrii" je podle me navic. To bychom pak pro kaazdou pistol mohli mit svoji vlastni kategorii, aby to bylo opravdu ferove....

Pokud nekdo chce vyhravat v LOSu tak si holt koupi adekvatni nastroj. Je to jak ve vsem akorat ve strelectvi je to celkem "levne" mit kvalitni nastroj, ktery umozni mit nejaky standart. V rally atd je to malinko drazsi mit nastroj svetove urovne :-)

Za sebe dekuji autorum novych pravidel LOSu a dekuji jim, ze muzu zacit trenovat s G26 a to hodne zabavnou formou - zavody LOS.

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

13.01.2011 14:26

Re: LOS a záložní pistole

Krampus to tu sice napsal velmi hezky, ale hesla a prology jsou jedna věc ... a lidská soutěživost je věc druhá. Dokud se i na LOSu budou počítat výsledky a podle vypočtených výsledků vyhlašovat pořadí ... tak je to závod. A to je od slova "závodění" ... a závodění-chtivé povahy prostě budou hledat "možnosti a cestičky" kudy tudy k lepšímu umístění. Proto většina pravidel tomu nastavuje určité hranice, a to je na místě.

Takže je hezké si hrát na to že pokud nosím dvouranný derringer, tak bych měl střílet s ním. Idea hezká, ale všichni víme že to funguje jinak. Každý aspoň trochu ješitný chlap (takže každý chlap) nechce prohrávat, ale vyhrávat. Ale každý do jiné míry. Některý zkousne když se díky zbraňovému handicapu trochu ve výsledkové listině propadne, jiný to nesnese a hledá a hledá ... a hledá ... jak by si pomohl.

Nejčastěji doufá, že mu pomůže zbraňově se dostat "nadoraz" kam až ho pustí pravidla. Pokud jsou pravidla řídká jako tři roky nošené trenky, tak holt zkouší "kam až" může zajít. No a když mu ani tento postup nepomůže, většinou si hledá jinou divizi, která není tolik obsazená, aby ho nižší konkurence zase vynesla o pár příček výše, nebo dokonce "až na špici". Všichni dobře víte o čem mluvím ... odehrává se to jak v LOSu tak v IPSC atd... je to zábavné ale pochopitelné.

Já třeba soutěživý jsem ... nestydím se přiznat, že na závody LOSu jezdím ze tří důvodu: 1) Otestovat si sebe a své reakce 2) zaprezentovat že i malá pistolka Kahr E9 dokáže klidně porážet G26ky když se to s ní umí 3) a samozřejmě že tam nejedu prohrát! Ano jedu soutěžit ... a proč bych se to měl stydět přiznat.

Co mne na celé této debatě osobně zlobí je jiný fakt. Zkusím ho tu nějak nastínit: Přiznejme si tedy že soutěžíme. No jo, ať chceme nechceme jsou to závody a soutěžíme. A každý si ať již větší nebo menší měrou snažíme pomoci svou výbavou. (Už slyším jak se vztekáte, ale dyť jsem napsal že někteří jen menší měrou ... :D ) ... a co je mi proti srsti je když po závodech přijde střelec, který zjistil, že jsem ho i svým nedostatečně-kapacitním Kahrem přestřílel ... a on s G26kou to nemůže zkousnout ... a najednou začne tvrdit, že má 7+1 pistole, tenká, opravdu záložní pistole (říkejte tomu klidně malá pistole, nebo subcompact, říkejte si tomu jak chcete....) ... že je můj Kahr prostě mimo pravidla této divize a že mám být přeřazen. Přitom položíme pistole na stůl a G26 je tlustší, neforemnější, delší ... "ale vyhovuje pravidlům".

A to je jádro pudla: pokud jsou pravidla nastaveny špatně nebo řídce, pak to otvírá bránu spekulacím, dohadům a hádkám ... a místo reálného posuzování relevantnosti zbraní v divizi dochází jen k přetlačování osobních zájmů. A nevítězí ten co má pravdu, ale ten co je schopen prosadit svůj názor. A protože já jsem ten můj neprosadil ... tak se tu vztekám a vztekám :D :D :D

Všem střelcům se zdravým sebevědomím, kteří si nemusí takto pomáhat přeji krásný střelecký rok, a taky aby to těm "chytrákům" pořádně natřeli... třeba Waltherem PPK ... čímkoliv :D :D

Jo a vzkaz pro tvůrce pravidel LOS : Klidně si mě s Kahrem E9 (7+1) přeřaďte do té největší služební pistole na světě mezi STIčka a Sphinxy 3000 ... já se nebójim.. já se nebójim ... stejně Vám prdel natrrrchchnu ! :D :D


PRO TY MÉNĚ DŮVTIPNÉ: TENTO EMAIL BYL PSÁN S HUMORNOU NADSÁZKOU A NELZE JEJ BRÁT DOSLOVNĚ. PROSÍM NIC Z NĚJ NECITUJE A NETOČTE SE NA NĚM, KAPIŠ ? :D

Uživatelský avatar
MIKE82
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 156
Registrován: 03.05.2010 8:45
Bydliště: CESKE BUDEJOVICE

13.01.2011 17:36

Re: LOS a záložní pistole

O tom, ze Ty jezdis na LOS, aby si mohl mit nejake ceny nikdo nepochybuje :-) :-) Tvuj sportovni duch je citit vsude kolem, ale nikdo Ti tu nerika, ze je to spatne. Nam, kterym je jasne, ze na bedne nikdy nebudeme je opravdu jedno kdo je pred nama. Zvlast, kdyz vime kolik zavodu v IPSC mate za sebou. Ja ani nepopiram, ze kdyby nikdo z prvni pulky stal proti me v konfliktu tak bych nemel nejmensi sance, ale to nemeni nic na tom, ze LOS delam pro zabavu a diky hodnoceni vim jestli jsem se zlepsil nebo zhorsil - proste vyhodnoceni.

Zaroven mam radost, kdyz vidim nekoho kdo to umi paradne a ja muzu s otevrenou hubou zavidet. Jen jsem tu psal, ze mam velkou radost, ze GLOCK 26 je ofico povoleny, protoze je to pro me prinosne.

Takze sportovcum zdar a nam co se chteji zlepsovat v lidove obranne strelbe taky :-)

PRO TY MÉNĚ DŮVTIPNÉ: TENTO EMAIL BYL PSÁN S HUMORNOU NADSÁZKOU A NELZE JEJ BRÁT DOSLOVNĚ. PROSÍM NIC Z NĚJ NECITUJE A NETOČTE SE NA NĚM, KAPIŠ ? :D

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

13.01.2011 18:05

Re: LOS a záložní pistole

Kapim ! :) a držím palce :)

Sterilo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 47
Registrován: 17.09.2012 15:32

21.11.2012 12:45

Re: LOS a záložní pistole

Trochu oživím vlákno - mám rád zvláštní zbraně, proto si asi budu muset pořídit Caracal.
Kompaktní varianta, Caracal C, má délku hlavně podle zdroje informací 90-93mm. Pokud by se mi podařilo šuplérou naměřit že hlaveň je bez skluzavky je pod 91.4mm, mohl bych startovat v MPi?
Nechce se mi s kompaktem střílet proti Shadowům, fullsize ale kvůli LOSu nosit nechci...
EDIT:opravená pekelná hrubka
Naposledy upravil Sterilo dne 21.11.2012 16:22, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

21.11.2012 12:52

Re: LOS a záložní pistole

měří se vývrt + komora , jinak by to nesplnil ani G26 (měřit mimo drážku pro vytahovač)

Sterilo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 47
Registrován: 17.09.2012 15:32

21.11.2012 13:04

Re: LOS a záložní pistole

4mike, díky, přečetl jsem celé vlákno včetně diskusí kvůli G26, mám ale pocit že se od té doby změnila v pravidlech délka, takže jsem si nebyl jistý jak to aktuálně je.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

21.11.2012 16:07

Re: LOS a záložní pistole

soráč, sypu se popelem, ono už není 3,3" ale měří se snad stejně

Sterilo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 47
Registrován: 17.09.2012 15:32

13.12.2013 0:43

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Vejde se tedy i v nových pravidlech do MPi i zbraň s takovouhle hlavní?
Obrázek
Hlaveň+komora=90mm
Hlaveň+komora+skluzavka etc=93mm

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

14.12.2013 23:02

Re: LOS a záložní pistole

Udaj výrobce, pokud zavodnik nedolozi jinak.
Meri se delka hlavne vcetne komory, bez skluzavky apod... Cili porad stejne :lol:

Sterilo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 47
Registrován: 17.09.2012 15:32

15.12.2013 1:00

Re: LOS a záložní pistole

OK, diky :) stejne zatim na LOS nejezdim a asi mi je jedno v jake budu divizi :wink:

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

16.12.2013 22:36

Re: LOS (lidová obranná střelba)

a) dle nejake CSN normy se jako delka bere do uzsti hlavne na konec komory

b) zneni (casti) paragrafu je: "smí mít maximální délku hlavně 90 mm, nebo zbraně (modely nebo typy) uvedené v příloze 6. Pokud závodník neprokáže délku hlavně jinak, platí údaj výrobce".

Tedy poopravim PaFa - vyrobce si muze uvadet co chce - kdyby byl treba Glock 77 a uvadel delku hlavne 91mm, dost pravdepodobne by o spadlo automaticky do MPi, jelikoz Glock to uvadi se skluzavkou a my ctime normu CSN.

Sterilo - o jakou zbran jde? Optimalne posli foto podobne tomu, co poslal 4mike pred par lety kdyz nafotil G26 hlaven se suplerou...

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník