Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

20.09.2009 17:32

Re: KITY perkusních zbraní

třeba v tomhle případě zkratka cm znamená celý metry. Pak bych tomu rozumněl...... :mrgreen:
PS ještě taková drobná rada pro natvrdlé: Toto je veřejné fórum, které si může přečíst kdokoliv, tedy i "orgán činný v trestním řízení" a to i ten ze Slovenska, čeština je tam dokonce zákonem uznána za jazyk srozumitelný i státnímu ouřadu..... Tedy radím silně svoje střelecké schopnosti raději dokladovat fotografií terče (papírového, takový prostřílený "koňský handlíř" by asi nebylo to pravé ořechové), než historkami na pomezí SCI-FI a trestného činu.

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

20.09.2009 18:19

Re: KITY perkusních zbraní

Hungry
... dik, ze si to napisal za mna, inak by som bol zase ja ten zly a "chytrak"...
Pre neznalcov veci: do 3cm/50m rozptyl, robi zabehnuta tercovnica zo zastrelovacieho ramu s vyberanym strelivom.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

20.09.2009 18:35

Re: KITY perkusních zbraní

Násetřel je to excelentí, ale obávám se, že Deerhuntera jsi nepřekonal. Vidím to tak do 4cm rozptyl... ;) :twisted:

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

20.09.2009 18:41

Re: KITY perkusních zbraní

... je to cal.40/10,35mm ked sa berie do uvahy stredovy rozptyl, tak je to do 3cm. Ale bolo to tu uvedene len pre ilustraciu. S Deerhuterom u nas jej majitel v lige 2009 strielal 55-78b.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

20.09.2009 19:06

Re: KITY perkusních zbraní

Já jsem zvyklý hodnotit rozptyl opsanou kružnicí...

Jeden známý má Deerhuntera se kterým má nastříleno v závodě i 94b... Když se daří, tak se daří...

navry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 269
Registrován: 29.03.2009 14:58

20.09.2009 21:52

Re: KITY perkusních zbraní

Právě nad tím deerhunterem a nebo Rangerem výhledově taky uvažuji...
Ovšem u mě je nástřel otázka rukou:-))


Reklama

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

20.09.2009 22:04

Re: KITY perkusních zbraní

Tak,tak.Když se daří,tak se daří.To pak padají X i z násady od motyky.
Jinak dobře známe pána,který nás několik sezón přiváděl k nepříčetnosti Deerhunterem koupeným v bazaru.
Nástřely pravidelně 93-97 b.Původní hledí,ohromná perličková muška.
Ale ani 97 není 3 cm.
Rozptyl 3 cm je fakt tak na terčovnici,a ještě precizní nabíjeni.

Vlado
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 20.03.2007 20:39

20.09.2009 23:48

Re: KITY perkusních zbraní

OLD SHATERHAND píše: "Ja mam skladacku od ARDESi DEERHANTER a asi som fakt GUD ,alebo je vydarena trafym co chcem do cca.70m je rozpt. asi 3cm."

Tak, tak. Vase strelecke know how sa vola STASTIE. A nie pri strelbe, ale v dusi :) Strelba je
OK, odporucam este potrenovat gramatiku.

navry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 269
Registrován: 29.03.2009 14:58

04.10.2009 9:21

Re: KITY perkusních zbraní

Tak jsem své dilema vyřešil nákupem kitu deringeru Liegi .44 od Pedersoli,k tomu flintu Hawken Woodsman .50 od Ardesy.Pušku ovšem hotovou.
U kitu mě kapku překvapila dost velká nepřesnost při lícování železa na pažbičku.
Budde nutno ohřát a přihnout
K ráně jsem se ještě nedostal.Snad zítra.

Uživatelský avatar
Voux
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 293
Registrován: 14.06.2004 22:59
Bydliště: Praha 4

08.11.2009 19:18

Re: KITY perkusních zbraní

Před časem jsem stavěl křesadlovou pistoli Kentucky z kitu od Ardesy. Pistoli jsem nakonec zprovoznil, ale koupený kit byl tvořen více-méně sadou zmetků s jednou chybějící součástí. I přes podobnou zkušenost dalších střelců jsem si koupil kit perkusního derringeru Philadelphia opět od Ardesy. Tak nějak jsem doufal že přeci jen to s těmi kity nemůže být tak špatné. Následuje popis problémů na které jsem narazil po rozbalení krabice kitu a následné stavbě zbraně.

Co se týče kompletnosti sestavy kitu:
    2 součástky chybí (2 různé šrouby)
    2 součástky přebývají (šroub, kovová vložka do pažby)


Co se týče lícování dílů a sestavení zbraně:
    Díra pro osazení mušky na hlavni vyvrtaná mimo rovinu symetrie hlavně, kanálek spojující piston a vývrt hlavně není dostatečně průchozí což neumožňuje spolehlivý zážeh prachu v hlavni (hlaveň je zmetek)
    Deska spouště má na boku velký otřep (špatně vystřihnutý polotovar) a schází jeden závit v otvoru (deska spouště je zmetek)
    Šroub pružiny spouště našroubovaný "přes závit" (šroub je tím zničen)
    Jeden z čepů zámkové desky přivařen pod špatným úhlem znemožňující správnou činnost zámku (zámková deska je zmetek)
    Kohout zámku totálně mimo piston (velký problém spasovat zbraň, nutno značně přepracovat kohout a změnit jeho geometrii)

Zbraň po doplnění chybějících dílů a značných úpravách součástí (zmetků) nakonec funguje tak jak má. Nicméně mě tato druhá špatná zkušenost definitivně odradila od dalšího nákupu jakéhokoli kitu od výrobce Ardesa. Jeden chybějící díl nebo jeden zmetek v celé sestavě součástí jsem ochoten tolerovat, ale tohle už na mě bylo opravdu příliš.
Naposledy upravil Voux dne 11.12.2009 19:20, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

08.11.2009 19:32

Re: KITY perkusních zbraní

Hm, tak to já jsem získal kit pistole Pioneer. Překvapila mne solidnost zpracování a vůbec se nezdálo, že by byly některé díly zmeteky. Pistoli mi sestavil kamarád, kterého to baví. Cca 15hod to trvalo.

Ale stejně ty kity moc nemusím.

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

08.11.2009 19:38

Re: KITY perkusních zbraní

post77930.html#p77930
Toto som tu pred istym casom pisal, malo kto tomu veril, info mam od importera tohto vyrobcu, ktory od nich uz ukoncil nakup.

mathew_01
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 09.07.2010 22:45
Bydliště: Piestany

04.09.2010 12:26

Re: KITY predovkovych zbraní

Ako novopečená hrdý majitel pridám aj ja svoju ohnivú palicu. je to stavba z kitu, Hawken od Investarms. Zatial nie ej celkom dokončena, chýba povrchovka a par drobnosti, ale nemohol som odolat a nahrubo som ju zložil. Mam par otazok k povrchovej uprave.
1. pažbu chcem napustit voskom (čo som sa dopatral na roznych forach asi najlepšie riešenie)
2. čo s hlavňou? zatial je vyleštená a mam take nutkanie nechať ju ako holu ocel. Potom ale neviem čo s mieridlami. Zatial su surove, čierne by vyzerali asi blbo a leštiť ich? Nebudu sa lesknut jak psovi gulky?
Zaujmal by ma vaš nazor, čoby skúsených strelcov. /niekto tu na fore pisal, že ma takuto zbran/, vyhody, nevyhody, resp. či je praktickejšie dať ju načierniť?
A ešte jedna otazka. Najde a tu nejaky dobrý človek, ktorý by poradil v začiatkoch? Som zo záp. Slovenska, takže BA nie je problém a napr. do Uh. Ostrohu mam kúsok cez kopec.
Dik

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

04.09.2010 13:19

Re: Obrázky zbraní a příslušenství!

Na pažbu si pořiď fermež lněnou a na hlaveň zavolej p. Lundovi ze Štramberka - 605423700, stanislav.lunda@email.cz vodičky na černění , a jiný úpravy vyrábí, poradí ti co a jak.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

04.09.2010 14:04

Re: Obrázky zbraní a příslušenství!

Černit Lundovou vodičkou celou hlaveň ? Neříkám že to nejde, ale trávit čas tímto způsobem bych nechtěl. Snažší bude zjistit si v okolí puškaře a nechat to načernit mu. (a vyjde to asi i levněji.)

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

04.09.2010 14:35

Re: Obrázky zbraní a příslušenství!

Vodičku na hnědění má přímo luxusní. Není to ale levné a je to pomalé a dost pracné. Výsledek ale super. Chce se to s ním poradit a postup dodržet. Je jasné, že uvaření hlavně v Brunigalu je levnější a rychlejší, to ale asi sám neudělá, protože Brunigal nekoupí, je poněkud jedovatej.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

04.09.2010 18:50

Re: Obrázky zbraní a příslušenství!

Černění hlavně je taky vopruz, musí na to být dlouhý korýtko a vařit se to dá dost problematicky. Jedině snad napříč plynovým sporákem na dvou hořácích a i tak to vře jen nad těma hořákama.

mathew_01
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 09.07.2010 22:45
Bydliště: Piestany

04.09.2010 20:05

Re: Obrázky zbraní a příslušenství!

čiernenie nie je problem. v galvanizovni v susednom meste za to chcu 1,14Euro/kg materialu a nemaju problem prihodit to k davke, ktoru zrovna robia.
hlavne ma zaujma možnost nechat tu hlaven tak, ako je. či sa to da udržat v normalnom stave. je mi jasne, že ked bude flinta na stene a raz do tyzdna na nej utriem prach, bude takýto leštený povrch iný ako ked ju budem nosiť von a strielat a usadzat sa na nej bordel z prachu....
to hnedenie ma ale zaujmalo tiež, skusim asi popytat toho pana. časova naročnosť nevadi, netreba to mať hotove zajtra :wink:

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

04.09.2010 21:32

Re: Obrázky zbraní a příslušenství!

Lesteny povrch vydrzi roky, tak isto, ako cerneny, ale treba sa onho starat. Mam dve pusky v surovom stave, ktore pouzivam celu sezonu a po korozii ziadna stopa.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

05.09.2010 11:10

Re: Obrázky zbraní a příslušenství!

Hodně záleží na tom jak se kdo potí. Já třeba mám ruce suché tak že se můžu prohrabovat v suchém brunigalu (nebo hydroxidu sodném) a nic mi to nedělá, jiným stačí aby se jen dotkli čistého železa a už tam mají rezavý otisk prstu. Některým pod rukama rezaví i nerez. Takže já taky nemám problém udržet leštěné věci v původním stavu. Samozřejmě záleží i na způsobu uložení, rozdíl je v paneláku anebo starý neizolovaný RD. Většinou stačí povrch přetáhnout "lehce" mastnou hadrou. Ještě by měly jít použít pro zvýšení korozivzdornosti i nějaké pasivační lázně. A vyšší jistota by mohlo být poniklování.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků