strelec.58
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29.07.2010 13:10

29.07.2010 23:36

"Utopene brokovnice"

Od mojho priatela, ktory robi v nadnarodnej poistovacej spolocnosti a po poskladani ciastkovych sprav zo zahranicnej tlace, mam podozrenie, ze Beretta pri transporte brokovnic do USA utopila viac ako 6 kontajnerov zbrani.
Zbrane v USA odmietli prevziat a boli vratene do Europy, kde udajne boli predane mimo europsky trh.
Mam ale podozrenie, ze niektori predajcovia na SK tieto zbrane predavaju.
Osobne som tomu neveril az do chvile, kedy som zistil ceny z velkoobchodu Nitra.
>Ceny boli nasledovne : Beretta 686 E Trap za cenu 1420 euro
Beretta 682 Gold E za cenu 2390 euro
Ceny su v porovnani so zahranicim tak nizke, ze mam podozrenie, ze sa jedna o "utopene zbrane".
Ak mate nejaku znamost o uvedenom prosim napiste !

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

29.07.2010 23:50

Re: "Utopene brokovnice"

No pokud se to solidně vyčistí, železu nemůže nic moc být, pažby asi dali nové.... asi bych neměl obavu :-)

dokdok
 
Příspěvky: 60
Registrován: 21.01.2008 2:23
Bydliště: ZSL kraj

30.07.2010 10:20

Re: "Utopene brokovnice"

No neviem SW_Fox, mam zbran s podobnou historiou Moosberg 500 A. Na povrchu je pekna, bola kupovana z druhej ruky a raz ma na strelnici privitali ........ aj ty mas tu potopenu ....... V prvom momente som nechapal, o com je rec, potom mi to vysvetlili.
Zbran som pozrel doma, zobral som lupu a na skrytych miestach mala ozaj vela hrdze. Ocistil som to a
striela to pekne a aj presne.
Problem, resp vyhoda je , ze Moosberg stal 180 euro - takze to nevadi.
Na solidnej brokovnici , by som sa toho asi uz bal .................
Dalsi problem je ze sa objavia za 3-4-roky na trhu a ked to je pravda, nikto nerozozna, ktora bola utopena a ktora nie.
Inak o moosbergoch som potom vedel, ze boli potopene. O berettach som tuto zmienku prvu pocul na fore.

strelec1
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28.12.2009 22:13

01.08.2010 15:06

Re: "Utopene brokovnice"

Čo sa týka tej 686 tak to je asi taká normálna cena preto že to je uplne základný model čiže nič moc.Porovnatelná s čz 581 alebo baikal.682 tá už je čosi vyššie ale málo.Sú tam rozdielne zúžené hlavne čo je na trape lepšie.Ale zámky spúšťový mechanizmus atď. je to isté.

strelec.58
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29.07.2010 13:10

02.08.2010 19:57

Re: "Utopene brokovnice"

ad.strelec1 :
Suhlasim s Tebou o rozdieloch na zbraniach. Povedal si ze cena je normalna. 1420 euro, pre toho kto chce strielat trap je urcite dobra.
Problemom je ze je prehnane nizka oproti cenam na internete a oproti cenam za ktore sa predavali este pred rokom.
Sledujem jednu 686E Trap z Novych Zamkov. Pred rokom ju inzeroval ako rocnu za 1600 euro, dnes vysla na e- zbrane za cenu 1450 euro.
Ten pan nevie, ze velkopredajca ju ponuka novu za 1420 euro.
Tato cena je prehnane nizka a zda sa mi ze zapada do informaciach o " utopenych a repasovanych brokovniciach".
Druhym problemom je, ze ak kupim zbran a po roku, jej cena je o tretinu u velkopredajcu mensia, tak to svedci o nenazranosti velkopredajcov, lebo v case normalneho zivota ceny premrstovali.
Ja som z toho zmateny a mam podozrenie, ze je za tym nejaky podfuk.
Preto som zacal diskutovat, aby som zistil nieco nove.

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

02.08.2010 20:21

Re: "Utopene brokovnice"

strelec.58 píše:Druhym problemom je, ze ak kupim zbran a po roku, jej cena je o tretinu u velkopredajcu mensia, tak to svedci o nenazranosti velkopredajcov, lebo v case normalneho zivota ceny premrstovali.


....trosku OT: kolko je podla teba primerana percentualna marza predajcu?


Reklama

strelec.58
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29.07.2010 13:10

13.08.2010 7:13

Re: "Utopene brokovnice"

To lovec_1 :

No, neviem kolko je marza predajcov, ale myslim si, ze s 20 % by mohli byt spokojny. Co ty na to ?
A okrajom,pozeral som si Tvoje prispevky a vidim, ze sa vyznas - naozaj si nepocul nic o tych udajne utopenych zbraniach ?

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

13.08.2010 9:52

Re: "Utopene brokovnice"

Medzicasom sa mi ziadna taka nedostala do ruk, to ale neznamena,ze je to vylucene. V tomto biznise ma uz asi nic neprekvapi.

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků