Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

06.07.2010 12:45

Re: Reklamní lišta navrchu

Ted si predstavte, ze ja mam nainstalovany flashblock a poustim si jen ty veci co me zajimaji. To je skoro na upaleni.

Phantom: Ale to tu preci bylo a stejne na to provozovatel prestal mit cas, ktery si ukusoval ze sveho volna. Verim tomu, ze by se nasli penize na stroj a pripojeni, ale tezko rici zda by se zaplatil clovek co by se o to staral.

Majsner: Ze ty jsi ochoten venovat svou konektivitu nejakym komercnim reklamam je tva vec, ale nenut nas ostatni utracet za neco co nechceme. Jedna se opravdu o utraceni, protoze pokud chces, aby se ti stranka s tim vsim balastem nacetla rychle, tak potrebujes vyssi rychlost pripojeni. Pokud jsou reklamy animovane, tak to zere CPU -> vykon -> energii -> zaseto zere penize. To nemluvim o nesmyslnem zatezovani aktivnich prvku, kdy pokud mas doma nejaky router, tento musi vsechny ty reklamy patricne zpracovat. Sam vim jak je hrozne, kdyz spustim firefox s ulozenymi zalozkami.

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

06.07.2010 13:58

Re: Reklamní lišta navrchu

PetrL3: V tom s Tebou souhlasím. Taky jsem v jednom z prvních příspěvků v tomto tématu psal, že čeho je moc, toho je příliš a pokud to do pár dnů nezmizí, tak půjdu jinam. Ale blokovat reklamu se mi prostě příčí. Taky nebojuji proti vysoké ceně rohlíků tím, že si je v krámě strkám pod bundu, ale že si je koupím jinde.

Styblo31: Souhlas. Tuto část urquellového příspěvku jsem nevyvracel.

Phantom píše:...Reklamní bannery počítají s tím, že je lidé nečtou nebo dokonce blokují a věř mi, fakt na tom netratí....

Reklamní banery počítají s tím, že je nikdo nečte? A reklama v TV počítá s tím, že se na ni nikdo nekouká? A k čemu do toho teda inzerenti cpou peníze? V případě té reklamy v TV si myslím, že to bude docela slušný balík.

Samuraj: Něco k věci bys neměl? :roll:


Iha píše:...ale nenut nas ostatni utracet za neco co nechceme. Jedna se opravdu o utraceni, ...

Já nikoho k ničemu nenutím. Nemusíš za to utrácet peníze. Ani nemusíš utrácet peníze za jídlo, co si pod bundou odneseš z obchodu.

To je přesně ten způsob myšlení dřívějších dob. Já já já, nenuťte mě utrácet peníze, vykonávat nějakou činnost nebo něco ve prospěch těch zlých bohatých firem. Ale jakmile se ta zlá bohatá firma brání (třeba různé protikopírovací ochrany softwaru, aktivace přes internet apod.), tak bububu, co si to dovolujou, nás, kteří si ten software nekupujeme, ale krademe ho, takhle diskriminovat. Však my na ně vždycky vyzrajeme a vždycky se najde někdo, kdo to crackne. My ty kapitalistické vyžírky financovat nebudeme!

Je vás moc, kluci. Asi zvolím včasný ústup, než mě obklíčíte a zničíte. :twisted:

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

06.07.2010 16:21

Re: Reklamní lišta navrchu

majsner píše:urquell: Ano, jsi pánem svého počítače a rozhoduješ o tom, co si na něm budeš nebo nebudeš zobrazovat. Fakt je ale ten, že Střelectví je komerční produkt, který Ti poskytuje určité služby a za ty služby platíš tím, že je spolu s obsahem zobrazena i reklama. Jestli se na ní díváš či jestli se na ní "chytíš" je byznys odborníků na marketing. Základ je ale, že se zobrazuje všem. Pokud ji blokuješ, tak čerpáš určitý produkt a neplatíš za něj = kradeš.

Dagobert, g-relax: Ne, není to to samé. Netvrdil jsem, že musíš na ty banery koukat či si něco z nich koupit.


Promin, ale myslím, že jsem tento web pomohl spoluvytvořit a to v odborných tématech. Takže se nemyslím, že máš pravdu, minimálně v tomto případě. A co nesnáším, je agresivní reklama. Tu bojkotuji všude a vždy, když je to jen trošku možné. AdBlock jsem nainstaloval až potom, zde reklama začala být otravnou a znemožnovala mi užívání serveru tak, jak jsem byl zvyklý...

Škoda, že se tu míchají dvě věci dohromady. Otravný reklamní baner <> a reklamu zde a jinde na webu obecně...

Shrnul bych to tak, že morální hranice jsou, ale platí pro obě strany. Jak pro návštěvníka, tak pro uživatele webu... Na hrubý pytel, pak hrubá záplata.

Uživatelský avatar
hetzer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 657
Registrován: 19.12.2006 15:37
Bydliště: Prostějov

06.07.2010 18:26

Re: Reklamní lišta navrchu

majsner: az mi tenhle server bude platit za autorska prava k mym prispevkum tak si tu reklamu klidne odblokuju :lol:

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

06.07.2010 18:29

Re: Reklamní lišta navrchu

Hungry: Souhlasím ve všem až na to blokování reklamy. Odpovídající prostředek pro "boj proti otravné reklamě" je podle mě přechod ke konkurenci. Jinak to míchání obecné diskuse o reklamě s vlezlou a otravnou moderní reklamou jsem taky neměl v plánu. V prvním příspěvku k tomuto tématu jsem psal, že tento plovoucí banner považuji za nepřekonatelnou věc z hlediska mého dalšího využívání služeb Mitonu.

Hetzer: Jo jo. A až Ti bude Microsoft platit za to, že používáš jeho operační systém, tak si teprve začneš kupovat licence k jeho používání. A až ti obchodní řetězce začnou platit za to, že jíš rohlíky, tak za ně teprve začneš platit a přestaneš si je v krámě strkat do kapsy, viď? Tvůj příspěvek má zhruba stejnou logiku.

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

06.07.2010 18:47

Re: Reklamní lišta navrchu

začíná s toho být debata vo hovně - buďto se všichni vrátíme k logické a věcné debatě nebo to celý zamknu a bude


Doufám , že jsem to napsal dostatečně jasně, aby to pochopili úplně všichni


Reklama

Uživatelský avatar
hetzer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 657
Registrován: 19.12.2006 15:37
Bydliště: Prostějov

06.07.2010 18:58

Re: Reklamní lišta navrchu

majsner: pletes si pojem s prujmem :D miton nic neprodava, bo nic nevytvoril, tohle forum jede na opensource a informace na foru mitonu nepatri. miton jim jen poskytuje prostor a za odmenu je muze vyuzivat :wink:

Uživatelský avatar
Proden
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 122
Registrován: 14.06.2010 20:17
Bydliště: Mladoboleslavsko

06.07.2010 19:04

Re: Reklamní lišta navrchu

že vás to ještě baví ... serte na to, reklama je v (_!_) a ego si nemá cenu honit :twisted:

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

06.07.2010 19:08

Re: Reklamní lišta navrchu

O zbraních se tu už moc nediskutuje tak každé nové téma dobré.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

26.09.2012 22:02

Re: PROVOZ FORA

Taky vám ta kokocká reklma co je nasraná ve vlaknech překrývá přízpěvek pod ní?

Uživatelský avatar
Metox007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 150
Registrován: 11.02.2011 0:25
Bydliště: Brno

27.09.2012 8:59

Re: PROVOZ FORA

me to v chromu beha normalne...reklama mezi prispevky a celkem uspesne ji prehlizim

GOD
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 15.08.2008 12:59

27.09.2012 9:13

Re: PROVOZ FORA

reklama ma sere, niekedy ide cez pravu stranu prispevku a neviem sa jej zbavit

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

27.09.2012 9:38

Re: PROVOZ FORA

Pánové když vás teda ty reklamy otravují, tak si nainstalujte AdBlock :
Do chrome,
nebo do Firefoxu
nebo do Opery
(existuje i do exploreru, ale ten nehledám, protože iExplorer osobně považuji za největší chybu v dějinách informatiky)

a nezapomeňte si do něj přihodit český filtry. Kopírují se tam odkazy těch .txt

Návod zde: http://www.planografie.cz/adblock/google_chrome.html

Hoši já neviděl reklamu už měsíce na žádném webu a hlavně se mi dost zrychlilo otevírání stránek. Provozovatelům webů to neškodí, protože stránky se jim tváří jako zobrazené a tudíž prachy neutíkají. Spokojenost na všech stranách

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

27.09.2012 13:55

Re: PROVOZ FORA

A v iPadu na to jak ?

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

27.09.2012 15:46

Re: PROVOZ FORA

zaslapat, zahrabat, zapomenout a kat se, ze sis to pustil do domu. A do FF/Chromu si poridit adBlock :)

Jinak vas, "lenochy", upozornuju, ze ta reklama aspon prispiva na chod serveru a je minimalne slusnosti na ni obcas u svych oblibenych webu kliknout, kdyz uz to nic vic nestoji, nez se ji snazit blokovat, protoze VAS otravuje. Just saying.

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

27.09.2012 16:41

Re: PROVOZ FORA

Tyjo... Ijpod... to je to vokousaný jablko?... to ještě vyrábí? To nevím jak to tam funguje, ale když už jsme u malých tabletek a fónek tak android myslím už podporu adblock má. Stačí to zadat do vyhledávače v Marketu https://play.google.com/store/search?q=adblock&c=apps

To alci.... klikej klikej.... mě už to přešlo...

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

22.10.2012 19:53

Re: PROVOZ FORA

Pro mě by byla teda mnohem pohodlnější cesta radši platit ten příspěvek na chod serveru než číst/blokovat/klikat na nějaké poťápané reklamy. Kolik takové kliknutí na reklamu hodí na chod serveru? Nebude jednodušší udělat verzi bez reklamy, za nějaké ty desetikoruny za měsíc? Prostě podle přihlášeného uživatele to bude nebo nebude zobrazovat reklamy.

Jinak ještě technická k reklamám v Opeře - ta to umí samo od sebe, stačí kliknout pravým myšítkem a je tam blokovat obsah - má to obrovskou výhodu v rychlosti, protože Opera to pak ani nenačítá, narozdíl od těch blockerů, které to načtou, ale nezobrazují - na některých stránkách a pomalejších komplech je to dokonce vidět, blikne stránka i s reklamou a vzápětí tam už není.

Alci píše:Jinak vas, "lenochy", upozornuju, ze ta reklama aspon prispiva na chod serveru a je minimalne slusnosti na ni obcas u svych oblibenych webu kliknout, kdyz uz to nic vic nestoji, nez se ji snazit blokovat, protoze VAS otravuje. Just saying.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

23.10.2012 9:52

Re: PROVOZ FORA

na chod jsme se kdysi skládali poněvadž kvalitní hosting tehdy zadara nebyl
registr. poplatky se zavedly pro redukci dětí, co nemají po večerech co dělat
% částek z registrací časem hosting pokryla, takže před odprodejem fora už sbírky na provoz nebyly potřebný

ale ted k meritu,
pokud např. vypláznu za časopis X desetikaček, tak bych si představoval, že koupím informace a ne reklamu,
v tom si asi rozumnět budem možná i přeneseně na přítomnost reklam ve veřejnoprávní TV

Tohle je online grátis, čili někde se minimálně prachy na provoz brát musí
Pokud si koupím forum, patrně jsem filantrop a nebo mne k tomu vedou komerční důvody
první důvod pominu a z toho druhého důvodu plyne přítomnost reklam, jakožto prostředků ke generování profitu
tohle je prostě jako soukromá TV, kde jsou reklamy nutným zlem

Uživatelský avatar
vlasten
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 117
Registrován: 27.11.2009 11:18
Bydliště: Praha a široké okolí

23.10.2012 10:29

Re: PROVOZ FORA

glock1719: v iPADu pouzivej tapatalk a mas klid. :D

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

21.01.2013 17:57

Re: reklamní lišty apod.

pozoruju drobnej problém, v poště kryje reklamní svislá lišta vpravo tlačítko pro odpověď.Ani když na ni kliknu nezmizí
Co s tím?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Přečti si pravidla!!! / Pravidla diskuzního fóra, navod k registraci, chyby, návrhy, zlepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků