majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

05.07.2010 17:06

Re: Reklamní lišta navrchu

urquell: Ano, jsi pánem svého počítače a rozhoduješ o tom, co si na něm budeš nebo nebudeš zobrazovat. Fakt je ale ten, že Střelectví je komerční produkt, který Ti poskytuje určité služby a za ty služby platíš tím, že je spolu s obsahem zobrazena i reklama. Jestli se na ní díváš či jestli se na ní "chytíš" je byznys odborníků na marketing. Základ je ale, že se zobrazuje všem. Pokud ji blokuješ, tak čerpáš určitý produkt a neplatíš za něj = kradeš.

Dagobert, g-relax: Ne, není to to samé. Netvrdil jsem, že musíš na ty banery koukat či si něco z nich koupit.

Uživatelský avatar
urquell
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 29.10.2007 17:02
Bydliště: Západní Čechy

05.07.2010 17:10

Re: Reklamní lišta navrchu

Dobře, Střelectví je komerční produkt. Já jsem v tom případě zákazník. Nikomu nebráním vysílat si reklamu jakou chce. Nikdo mě nemůže nutit ji konzumovat. Na bannery nekoukám.
Krádež by byla, kdybych si objednal/požadoval/konzumoval službu bez plnění protihodnoty. Což nenastává. A krádež je nějak definované právně, není-liž pravda. Nekoukat na bannery mezi to asi nepatří.
Tak kde je problém?

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

05.07.2010 17:23

Re: Reklamní lišta navrchu

majsner: Jsi papežtější než papež. Přečti si příspěvek admina Petr Král, který zastupuje provozovatele Strelectví.cz. Nemá nic proti blokování reklamních bannerů, tak o co Ti vlastně jde? A už nám přestaň naznačovat, že jsme zloději.

Uživatelský avatar
Kurt
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 419
Registrován: 17.11.2007 16:48
Bydliště: CR

05.07.2010 17:48

Re: Reklamní lišta navrchu

Trochu se bojím, že když se tu teď přiznám k tomu, že při reklamních pauzách v TV chodím močit, budu označen za zloděje. :roll:

Za mě: všeho moc škodí, tahle reklama mne přinutila k aktivaci AdBlocku. Kdo seje vítr...

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

05.07.2010 18:02

Re: Reklamní lišta navrchu

Kurte - kolik lidí tady o reklamě v televizi zůstane klidně sedět a spokojeně kouká? Kolik lidí si na internetu pozorně prostuduje na stránce, kterou chce vidět, všechny reklamy a poctivě na všechny klikne? Já bych se zrovna tohoto nebál. Chápu reklamní banery po straně, chápu i Mitonskou lištu nahoře, ale okno, které mi skáče přes půl obrazovky je šílenost.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

05.07.2010 18:32

Re: Reklamní lišta navrchu

Chlapy a co když to sem jen blbě zadal nejaký inteligent s Mitonu?


Reklama

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

05.07.2010 18:38

Re: Reklamní lišta navrchu

Kurt: Nejsi sám, který takto zneužívá reklamní přestávky. Člověk si na to zvykne a potom ho zaskočí, když sleduje pořad bez reklam.
glock1719: Tomu nevěřím, že by si Miton takto zvyšoval sledovanost stránek. Majsner určitě kope sám za sebe. Jinak lišta nahoře mi vůbec nevadí, je to standardní "rozcestník".

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

05.07.2010 19:15

Re: Reklamní lišta navrchu

urquell píše:...Krádež by byla, kdybych si objednal/požadoval/konzumoval službu bez plnění protihodnoty....

Přesně to děláš. :wink:

Jinak navrhuji zanechat této bezvýsledné diskuse. Já jsem vám přednesl můj názor na blokování reklamy, nikdo žádné další argumenty nepřinesl, pouze pár útoků směřujících k tomu, že jsem magor, protože mi přijde normální platit za zboží. Mým cílem nebylo nikoho moralizovat. Pouze jsem sdělil svůj názor, pár potrefených hus se ozvalo, aby si ospravedlnilo to, co dělají a tím bych to považoval za uzavřené. 8)

Uživatelský avatar
Styblo31
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 297
Registrován: 28.03.2009 17:29
Bydliště: Praha

05.07.2010 19:35

Re: Reklamní lišta navrchu

Majsner - V tom případě by se mělo nějak dořešit otázka odpovědí na dotazy v tomto foru. Informace jsou zboží. Když někdo položí dotaz a dostane odpověď, měl by zaplatit. Když někdo odpoví na položenou otázku, měl by dostat zaplaceno. Dle mého názoru to je úplně stejná logika.

Pozor - nepopírám to že provozovatel-majitel tohoto fora si zde může dělat co chce. Třeba zde mít reklamy na vložky přez celou obrazovku. Je to jen a jen na jeho vůli. A je na mě, zda reklamy na vložky překousnu či ne.

Uživatelský avatar
urquell
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 29.10.2007 17:02
Bydliště: Západní Čechy

05.07.2010 19:41

Re: Reklamní lišta navrchu

Nedělám. Připojuji se na server v souladu s podmínkami provozovatele.
Argumenty byly přineseny, neříkej, že ne. Bohužel bez odezvy. Připomenu:
1. Nejsem povinen sledovat reklamy.
2. Sledování reklam není podmínkou přihlášení se na tento server.
3. Na svém počítači si mohu sledovat nebo nesledovat co chci.
4. Nikomu jsem neslíbil, s nikým jsem se nedohodl, že nějakou reklamu sledovat budu. Nelze mě tedy vinit z nějakého neplnění.
5. Nesledování reklamy nejde napasovat na krádež (termín definovaný zákonem) ani náhodou.

A rozumný člověk by vážil 2x, než bude o druhých vyhlašovat, že kradou. Hlavně dříve, než to pak "uzavře".

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

05.07.2010 20:20

Re: Reklamní lišta navrchu

Styblo31: No to snad nemyslíš vážně. :lol: K tomu se snad ani nemá smysl vyjadřovat.

urquell: Tak naposledy.

ad 1: Máš naprostou pravdu. To nepopírám.
ad 2 + 4 + 5: Ano. Slovíčkaření a hledání skulinek, co se "musí" a co ne. Já se ale nebavím o tom, co je někde napsané v pravidlech, nařízené, zakázané atd. Faktem je, že požíváš službu, jež je financována reklamou a Ty tu reklamu blokuješ = neplatíš za službu = ****** (abych Tě pořád nedráždil tím slovem :lol: ). Že to poskytovatel služby relativně toleruje, to je jeho věc. Já tu také nikoho neobviňuji z žádného porušení zákona ani nepožaduji trest. Pouze sděluji, co si o dané činnosti myslím. Definice slova krádež dle zákona je mi u zadku. Kradlo se ještě předtím, než byly zákony a bude se krást i po nich.
ad 3: Jistě, můžeš. Pokud však uznáváš status duševního vlastnictví, musíš uznat, že ne na vše se na tom svém počítači můžeš dívat bezplatně.

Základem kapitalismu je placení za službu nebo zboží. Pokud to tu někteří nepostřehli, tak experiment pánů Marxe a Engelse se v posledním století ukázal jako slepá ulička vývoje.

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

05.07.2010 20:36

Re: Reklamní lišta navrchu

Na tomhle notebooku se mi žádná reklama nezobrazuje. Nebo že už by ji odstranili?

Majsner: Ty sis ještě nevšiml, že když tady napíšeš něco, s čím většina lidí nesouhlasí, budeš hned ten nejhorší??? :)

Každopádně tahle reklama dost znemožňovala pohodlné užívání tohohle serveru, tekže jsou tím skoro všichni pochopitelně nas...-rozhořčeni (včetně mě).

Uživatelský avatar
Styblo31
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 297
Registrován: 28.03.2009 17:29
Bydliště: Praha

05.07.2010 20:59

Re: Reklamní lišta navrchu

Majsner - Tvé argumenty mají logiku, proč by nemělo být logické to co píšu já? Proč můj názor, kterej se Ti nelíbí hned shazuješ? Napsal jsem já někde že to co píšeš Ty je nesmysl? Nenapsal... Chceš snad tvrdit že informace nejsou zboží? A že reklama zboží je? Jedno zadarmo být může a druhé ne?

Uživatelský avatar
urquell
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 29.10.2007 17:02
Bydliště: Západní Čechy

05.07.2010 21:12

Re: Reklamní lišta navrchu

ad 1: fajn, nejsem povinen sledovat reklamy, nesleduji je = není problém; kdybych tím platil za službu a měl bych nějaký závazet vůči lidem, co mi podstrkují reklamu, to by byla jiná.
ad 2: slovíčkaření a skuliny? tak buďto povinnost sledovat reklamy zde na serveru platí nebo neplatí. Povinnost neplatí, vypnu sledování = není problém.
ad 3: ano, bezplatně se dívám na to, čím neporušuji žádná pravidla (autorská práva, obchodní vztahy apod.); také se nedívám na co nechci = žádný problém
ad 4: pokud by jednou provozovatel nějakého serveru pojal skvělou myšlénku, že mi vždy po kliknutí kamkoliv podstrčí jakési zdržovací reklamy a dá to do podmínek, s nimiž bych měl souhlasit, pak s nimi souhlasit nebudu a server opustím = žádný problém (toto zatím samozřejmě nenastalo, nebo v podmínkách to není)

Já, že používám službu financovanou reklamou? Nikdo mě neseznámil se způsobem financování serveru. Nevím, kdo komu za jakou reklamu platí a kolik a co se s těmi penězi děje. Myslet si mohu co chci, ale nic mi do toho není. Pokud máš nějaké zákulisní informace, sem s nimi. Třeba si provozovatel kupuje z výtěžku reklamy novou audinu nebo to posílá na sirotky do Afriky. Netuším. A hlavně z toho pro mě nic nevyplývá.

Ad absurdum: A jak dlouho bych se podle Tebe měl na tu reklamu dívat? To je ale hloupost, že ano?

Když už, tak já (i ostatní, které reklama štve) zvyšuji návštěvnost serveru a tím i jeho cenu. Ovšem do vztahů mezi provozovatelem serveru a reklamními agenturami mi opravdu nic není. A Kdybych Tě vzal vážně, tak bych taky mohl začít fakturovat provozovateli svůj čas, který jsem strávil sledováním jeho reklam, které mu nesou zisk a já tudíž za to něco chci, protože bez mého sledování by mu třeba zisk nenesly.

Zkrátka abys mohl někoho obvinit z porušování pravidla, muselo by takové pravidlo existovat. Jelikož neexistuje a provozovatel serveru nic takového nevyžaduje = není problém. Je to každého věc, chce-li reklamy sledovat či ne.
Naposledy upravil urquell dne 05.07.2010 21:27, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
Lex_Luthor
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 426
Registrován: 18.12.2006 21:26
Bydliště: Praha

05.07.2010 21:14

Re: Reklamní lišta navrchu

To co pise Styblo je pravda. Dle toho by s nim mel majsner souhlasit. Je to jen majsneruv prepsany nazor, platis za odpovedi na otazku. A to uz zase majsner popira. Nevim nevim. Nicmene ta reklama tu uz neskace, nebo se mi to jen zda?

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

06.07.2010 0:14

Re: Reklamní lišta navrchu

Plovoucí banner už se mi také nezobrazuje.

Styblo31: No pokud to chceš takto nedůstojně rozebírat, tak budiž. Současná debata byla vedena o vztahu podnikatelský subjekt versus spotřebitel. Společnost si staví živnost na tom, že poskytuje prostor pro předávání informací mezi spotřebiteli. Jako provozovatel konferenčního sálu neposkytuje zákazníkům vlastní informace, ale pouze zázemí pro jejich výměnu.

Tím, že sem přispíváš, kupuješ jeho službu stejně jako ten, co tu informaci čte. Čili ten Tvůj příměr, že bys za přispívání měl dostávat peníze, je spíš ze světa hospodských řečí, jak by co mělo být a jak by to "oni" měli zařídit. Nezlob se na mě, že to píšu takhle ošklivě, ale prostě to tak na mě působí.

urquell: Možná máš pravdu v tom, že povinnost zobrazovat reklamu není nikde napsána. Však jsem to taky netvrdil. Budu se už opakovat, ale znovu Ti připomenu, že mé přirovnání k zlodějině není od začátku vedeno jako nařčení z porušení zákona či podmínek kterékoliv služby, ale pouze a jen vyjádření toho, co si o takové činnosti myslím. Ukradení hudby nebo filmu na internetu je v ČR také v určitých případech legální, přesto si o tom myslím, že je to prachobyčejná krádež a můžeš tvrdit třeba tisíckrát, že na to není žádný zákon a že si na svém počítači můžeš pouštět co chceš, ale pořád je to pro mě krádež.

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

06.07.2010 0:23

Re: Reklamní lišta navrchu

Neber to jako vyvracení toho co píšeš, ale když se na podíváme právě na tento konkonkrétní případ z morálního hlediska, není spíš ta reklama která vyskočí přes půl displeje za hranicí slušnosti? Určitě je to v souladu se všema pravidlama a přesto to podle mě není morálně v pořádku. Sice mi nikdo nic duševně nekrade, ale v podstatě mě znásilňujou. Akorát mě z toho nebolí pr_el, ale trpí moje nervy.

Uživatelský avatar
Styblo31
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 297
Registrován: 28.03.2009 17:29
Bydliště: Praha

06.07.2010 8:39

Re: Reklamní lišta navrchu

Majsner - Jasně, nikde v regulích tohoto fora není ani písmenko že by jeho služby byly zpoplatněny. A taky tam není nic o tom že ten kdo si odfiltruje něco co se mu nelíbí (v tomto případě reklama) nemá právo toto forum používat nebo dokonce že provozovatele okrádá. A jsme u toho co píše Urquell.

Jinak, nějak nevidím rozdíl mezi tlacháním po internetovejch forech a v hospodě. Snad jen v tom že po návratu z hospody víc smrdím. :D

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

06.07.2010 10:34

Re: Reklamní lišta navrchu

Majsner: Chce mít majitel serveru peníze na provoz? Tak ať buď požádá o dobrovolný příspěvek (mnoho serverů takto funguje a každý měsíc zobrazují progress bar kolik ještě potřebují vybrat) nebo ať vyčíslí nějakou paušální měsíční sumu a já potom zvážím co dál. Reklamní bannery počítají s tím, že je lidé nečtou nebo dokonce blokují a věř mi, fakt na tom netratí. Platíš za x zobrazení a pokud ti to někdo blokuje, tak prostě zaplatíš až teprve když se podaří to x odeslat ke konzumentovi. Teoreticky by se na odběru reklamy měli podílet i roboti co sem lezou a že jich není málo - a ti sežerou strojového času a datového toku.

Uživatelský avatar
Samuraj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 440
Registrován: 05.05.2004 12:43
Bydliště: Brno

06.07.2010 10:49

Re: Reklamní lišta navrchu

majsner píše:Klasický marxistický blábol. Bojujete proti vlezlým reklamám blokováním reklamy. Asi jako piráti "bojují proti vysokým cenám softwaru" tím, že ho kradou.
majsner píše:Chceš mít informace z nějakého webu, platíš za ně tím, že máš zobrazenou reklamu. Blokování reklamy je prostě krádež, ať si to ospravedlňuješ jak chceš.
majsner píše:Pokud ji blokuješ, tak čerpáš určitý produkt a neplatíš za něj = kradeš.
Strucne: "Kradete, kradete, kradete!"
majsner píše:Já tu také nikoho neobviňuji z žádného porušení zákona ani nepožaduji trest....Definice slova krádež dle zákona je mi u zadku.
v kontextu vyse uvedenych vykriku a tohoto mentalniho veletoce nezbyva, nez se :lol: :lol: :lol:
majsner píše:Netvrdil jsem, že musíš na ty banery koukat či si něco z nich koupit.


Hele, chlape, muzes z toho jeste vycouvat se cti. Proste napis, ze ses vcera hrozne ztriskal a ty kecy jsou toho dusledkem. Vsichni se zasmejeme a bude zase fajn... :wink:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Přečti si pravidla!!! / Pravidla diskuzního fóra, navod k registraci, chyby, návrhy, zlepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků