Qer
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 17.10.2006 8:27

17.10.2006 8:49

plynovka vs. ostry qer

Takze doteraz som nosil plynovku 8mm, dva krat som ju musel pouzit a v oboch pripadoch bola zastavovacia ucinnost 100 percent po prvom vystrele. Chel by som si kupit na obranu nieco ostre kedze plynovka uz dosluhuje, ale tu je jadro problemu: ak by som v tych dvoch pripadoch pouzil ostru zbran, bolo by najmenej o dvoch ozratych 17 (odhad) rocnych mladikov na zemi menej a ja by som mal znovu problemi so sudmi a naklady na advokatov. Pred par rokmi som pouzil v ukazkovej NO (prepadli ma s pouzitim zeleznej tyce) noz, a trvalo tri roky kym ma zbavili obvynenia z ublizenia na zdravi a nechcem to znovu zazit...
Viete nieco poradit? Neexistuju napr. plynove naboje v razi 9mm luger?
Napr. v komore by som nosil plynak, ak by nemal prvy vystrel dostatocny zastavovaci ucinok tak strielam dalej z ostrymi...

Uživatelský avatar
solory
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 311
Registrován: 14.07.2005 13:02
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

17.10.2006 9:00

neviděl jsem, nešlyšel jsem, i slepé 9L je problém (už jen ta cena), brokové to samé a to nemluvím o zachování samonabíjecí funkce pistole.
Pro tyto účely jedině revolver, prví rána slepák, druhá plyn, třetí klidně gumová kulička... bez problémů, co si doma uděláš nebo koupíš, funguje.
Do 9L nejde vrazit plynová 9tka, nedorazí závěr = nevystřelí (CZ75b a 9mm CS)
někdo na mně vytáhnout plynovku tak neváhám s vytažením ostré takže s plynovkama opatrně, člověk nikdy neví, nadruhou stranu, bouchnout si z plynovky a zahnat tak útok je super a bez problémů s policajtama a ZP.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

17.10.2006 9:28

Jojo přesně tak, když tak do revolveru na první ránu dát plynový, ostatní už poctivé náboje. Nevýhodou je že se ti může nepozorností otočit válec, přeskočit komora a první ranou, vědom si toho že mu nemůžeš (a nechceš) ublížit, mu ustřelíš hlavu..., doporučuju spíš nosit normální kvér a méně vyhrocené situace řešit sprayem, doporučuju Sabre Red, obsahuje mnohem víc dráždivých látek než standardní výrobky na trhu.

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

17.10.2006 9:33

Prostě něco méně smrtícího a postupně přitvrzovat: sprej - teleskop - bouchačka :twisted:

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

17.10.2006 11:00

Jen aby se k tomu obrance dostal. Osobne si myslim, ze to co jde vyresit sprayem ... jde i rukou. A kdyz jde o zivot.. nebudu tahat teleskop ale bouchacku. Proto ji nosim.

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

17.10.2006 12:21

Proto ten smajlík ;-) Ono ve většině případů není moc času ani na to tahání pistole, natož abych přemýšlel, jestli je to na pistoli nebo stačí vyhmátnout od opasku obuch.


Reklama

Qer
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 17.10.2006 8:27

17.10.2006 12:31

SW_Fox , Finson, spray je o nicom utocnika skor rozdrazdis a ked je ich viac a su ozraty tak nemas sancu. vid pripad z augusta u vas v cechach ked borec musel po pouziti sprayu este strielat...teleskop detto. Kamosa tiez prepadli a ked vytiahol noz tak sa zacali z neho smiat.... Plynovka ma zvukovy aj vizualny efekt a v prvych sekundach utocnici zdrhaju co ti dava cas (vlastne skusenosti)...ten je najdolezitejsi preto by som to chcel vyuzit aj u mojej buducej zbrane. Revolveri sa mi bohuzial nepacia, tak musi byt nejake riesenie aj pre pistole, o cenu nejde. Taktiez vlacit aj plynak aj deviatku a potom sa rozhodovat co skor vytiahnut je blbost...

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

17.10.2006 13:17

Jak uz se psalo jinde, muze to mit i opacny vysledek. Utocnik ze strachu o svuj zivot muze zagresivnit utok a utocit se snahou te zneskodnit.

Uživatelský avatar
armytec
 
Příspěvky: 317
Registrován: 22.05.2006 17:27
Bydliště: KV kraj

17.10.2006 13:26

ono jde taky o to jakej sprej. kdysi jsme nějakej zkoušeli a ten byl na houby. jinej zase člověka pěkně zmorduje. teď je asi nejlepší na trhu sabre red( tak nějak se to píše-snad),
osobně si myslim že plynovka tě jen dostane do průšvihu. :
podobnost se zbraní- koleduješ si o odplatu z olova, ve většině případů s tim musíš zacházet jako s ostrou aby ses vyhnul problémům. je velmi mnoho případů kdy efekt z plynovky nikoho nezastavil ale spíš je ještě ročertil. ( když zjistí že je to to nejlepší co máš trak si začnou troufat). ne plynovku nechat tak na střílení rachejtliček když si někdo nechce kupovat signálku pro mě jasně převažují nevíhody.

Qer
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 17.10.2006 8:27

17.10.2006 13:47

Armytec z casti suhlasim preto si plynovku nechavam len na strielanie svetlic. Ale ako pisem vyzsie tu na SK ta napadne najcastejsie partia podgurazenych teenagerov ktorych vystrel plynovky zazenie, pre ten druhy pripad chcem mat zvysok nabojov ostrych ... Rozhodne vsak nechcem znova sediet tyzden vo vysetrovacke za tazke ublizenie na zdravy alebo nebodaj smrt nejakeho soplosa... raz stacilo...

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

17.10.2006 17:05

Já bych tohle řešil takhle - ruka v kapse, v ruce kvalitní pepřák, připravený k okamžitému použití bez rozmýšlení. Pak připravená pistole pokud by to nestačilo (sprej ti SNAD dá kratinký čásek k posouzení situace, zda je potřebná střelba). Případně ještě teleskop na ty podnapilé "méně nebezpečné" jedince co mají jen chuť se prát - s pepřákem v očích a teleskopem přelomenou nějakou kostí si dají pohov.
Ale jako se vším - chce to s věcma, na které se spoléhám, trénovat. A za druhý - počítat s tím, že útočník nevyložil všechny karty rovnou a může mít další zbraň, mnohem nebezpečnější než se původně zdálo.

floky
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 24.08.2006 17:12

17.10.2006 17:06

všetko ma svoje plusy a aj minusy...treba si vždy rozmyslet kam idem a podla toho sa aj pripravit...ked sa chcem ist ožrat s kamaratmi nebudem tahat ostru buchačku ale vezmem teleskop....naopak ked sa partia ludi niekde na chate večer bavi strelbou rano na hriby taham glocka + jeden nahradny zasobnik

ale hold niekedy ma človek proste smolu

otazka či plynovka alebo ostra: jedine ostra, ak nie ostra, tak teleskop

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

17.10.2006 19:01

Já teda nevim, ale tahat s sebou sprej, teleskop a ještě bouchačku mi přijde trochu podivný. Prostě mám bouchačku a když něco nejde vyřešit holýma rukama tak je na místě vytáhnout zbraň a ne přemýšlet kterej že ten obrannej prostředek použít.

Uživatelský avatar
cybernetic
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 18.03.2006 18:17

17.10.2006 19:54

mne to divné nepripadá.Ťahám so sebou rez.zásobník,baterku,čoskoro pribudne teleskop a OC spray

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

17.10.2006 20:00

Mě to prostě přijde ujetý (můj čistě osobní názor) tahat s sebou tolik obraných prostředků.
Tahám buď pistoli s 13 nábojema nebo revolver s 5 nábojema a myslím že nic víc nepotřebuju. Do války se nechystám.

floky
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 24.08.2006 17:12

17.10.2006 20:34

niekdo to taha proste pre radost 8)

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

17.10.2006 20:49

Tak to potom jo :wink:

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

17.10.2006 20:55

Mně to přijde celkem ok, ty tři věci jak jsem psal.
Sprej na neustálou pohotovost v ruce v podezřelém prostředí a k užití "bez přemýšlení" (lepší chlápka, co se ptá v temné ulici na čas blbým způsobem jen posprejovat, než zastřelit).
Teleskop hlavně na ty věci který nedokáže plně udělat sprej, ale použití pistole by se těžko obhajovalo.
Pistole při ostrém přímém nebezpečném útoku (schválně nepíšu "poslední možnost", protože když to bude situace vyžadovat, je samozřejmě lepší vysrat se na sprej a tasit ostrou.

Ale jen můj názor.

buml
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 144
Registrován: 24.06.2006 18:28

17.10.2006 21:01

Ja akorat nevim, kam bych vsechny ty veci naskladal a s nima se do auta poskladal :) Mam na opasku vlevo plnej nahradni zasobnik, mobil, vpravo bouchacku a uz mam problem si poradne sednout. Kam bych dal ten instantni klacek mi neni jasny :?:

mmako
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 93
Registrován: 07.10.2006 22:59
Bydliště: Praha východ

17.10.2006 21:52

Správný čtenář časopisu Zbraně a náboje má přeci v kapsách kromě toho obuchu a spreje ještě nůž s alespoň 12cm čepelí a taktickou svítilnu, tak co se tady řeší?

(pardon, nedalo mi to...:-)

A po dnešních zprávách (už jsem ten případ registroval dřív, ale připomělo se to) už vůbec - když sebou někdo do porodnice táhne nunčaky, tak jeden vobuch taky unesete...

Ale abych se vyjádřil k původnímu tématu - kombinace nábojů je strašný risk, že jednou bude něco jinak (jiné pořadí nábojů, pootočený válec atp.) Souhlasit lze s tím, že co vyřeším sprejem, můžu většinou vyřešit rukou nebo jinak...

Další

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků