nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

04.07.2004 22:36

SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Taxem si koupil dlouho flintičku, a v sobotu ráno jsem ji byl po 14ti dnech konečně provětrat.
Fotky nemám vytažený z foťáku, ale stejně na nich není nic zajímavýho.
Je to číňan, ze série co sem ArmsMoravia dotáhla pod svojí značkou ArmsSporter. Co se mě jeví, jsou to dobře vybraný díly, lauf tvrdochrom, sportovní platová rámová pažba (dost lehká bez gumový botky, takže to docela kope, ale to se doladí). Mám k tomu přesně spasovaný druhý pouzdro závěru s kolejnicí a nouzovým průhledem na mechanický miřidla.

Co jsem zkoušel, bylo na 50 metrů vstoje z volný ruky a s řemenem, a vleže z volný ruky a s řemenem. Pěkně blbě jsem si vzal pistolovej terč, protože je nastřelená na flek a na miřidla jsem díky tomu vůbec neviděl. Příště budu střílet zcela nepokrytě se povalujícího zelenýho ochmelku s kruhy nejen pod očima.
Výsledky:
stoj, volná ruka - první co jsem střílel, a než jsem přišel na to jak to držet, bylo to rozházený uvnitř 7kovýho kruhu.
stoj, řemen - to už bylo lepší, vnitřek kruhu 8.
leh, volná ruka - opět jsem teprve zjišťoval jak to držet, takže to o moc lepší nebylo
leh, řemen - to už ušlo velmi pěkně. Vertikální rozhoz na výšku krabičky cigaret (černá moucha na černým středu terče je fakt blbost), horizontální rozhoz cca 2,5násobek ráže.
Všechno s municí KoppArms, FMJ, lakovaná hilzna.

Takže až se naučím ostřit na mouchu, budu nechutnej :-) A až něco udělám s tou pažbou a pořídím nějaký sklíčko, alkajďáci těšte se a přijďte na vepřový žebírka :-)

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

06.07.2004 16:06

No myslím že s tím padsátiraným rohlíkem bys jich poslal k aláhovi víc než by jim bylo milé..... dle mého je tohle s rozumným sklem ideální sniperka pro použití v pouličních bojích, tedy ne sniper shooting ale sharpshooting..... navíc cena střeliva je taky bezkonkurenční (zatím), když to tak vemu že mě přebitá .308 vyjde na 15kč a do tohohle tovární přímo z krabičky do 4 kč tak je to pohoda.... přemýšlel jsem že si ji nechám kdybys jen maličko zaváhal :-)

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

07.07.2004 8:28

SW_FOX píše:No myslím že s tím padsátiraným rohlíkem bys jich poslal k aláhovi víc než by jim bylo milé..... dle mého je tohle s rozumným sklem ideální sniperka pro použití v pouličních bojích, tedy ne sniper shooting ale sharpshooting..... navíc cena střeliva je taky bezkonkurenční (zatím), když to tak vemu že mě přebitá .308 vyjde na 15kč a do tohohle tovární přímo z krabičky do 4 kč tak je to pohoda.... přemýšlel jsem že si ji nechám kdybys jen maličko zaváhal :-)


Ten banán sice vypadá úžasně úchylně, ale co jsem prolízal konference na netu, má ho spousta američanů a stěžujou si na nijak úžasnou spolehlivost. To by spíš byla zajímavá redukce na zásobníky z Sa58, těch jsou hromady a fungujou.

Uživatelský avatar
Dagobert
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 182
Registrován: 22.01.2004 1:14

07.07.2004 16:30

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Mám na svojí SKS takový malý čínský levný sklíčko, pod ním nouzový průhled na mířidla. No a s tím sklíčkem i s mýma volšovýma pacičkama udělám soustřel cca 5-7 cm na 50m. IMHO je to momentálně nejlepší legální zbraň bez policajtské vyjímky 8) Nemá to žádný Hermex efekt atp., munice je velmi rozšířená a docela levná, účinek víc než dostatečný. Jojo, mám tu flintu rád. :)

Uživatelský avatar
Dagobert
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 182
Registrován: 22.01.2004 1:14

07.07.2004 16:32

nekromancer píše:Ten banán sice vypadá úžasně úchylně, ale co jsem prolízal konference na netu, má ho spousta američanů a stěžujou si na nijak úžasnou spolehlivost. To by spíš byla zajímavá redukce na zásobníky z Sa58, těch jsou hromady a fungujou.


Já mám jenom třicítkový banánek, ale taky vypadá docela OK. :wink: Stejně ale používám 10kovou schránku.

Uživatelský avatar
Dagobert
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 182
Registrován: 22.01.2004 1:14

07.07.2004 16:34

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

nekromancer píše:Taxem si koupil dlouho flintičku, a v sobotu ráno jsem ji byl po 14ti dnech konečně provětrat.


Až pojedeš příště, dej vědět, taky bych tu svoji provětral. A můžeme si je i na chvilku prohodit, ať pak můžeme každý chválit tu svoji a pomlouvat tu druhou :P


Reklama

Ace
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 21.01.2004 18:29

08.07.2004 8:26

Docela bych se pridal a podival se na ty vase kousky, chvilkama uvazuju jestli ji taky nechci (teda chci, ale jestli bych ji vyuzil)

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

08.07.2004 8:49

Re: SKS - Samozarjadnyj Karabin Simonova (7.62x39)

Dagobert píše:
nekromancer píše:Taxem si koupil dlouho flintičku, a v sobotu ráno jsem ji byl po 14ti dnech konečně provětrat.


Až pojedeš příště, dej vědět, taky bych tu svoji provětral. A můžeme si je i na chvilku prohodit, ať pak můžeme každý chválit tu svoji a pomlouvat tu druhou :P


Dobota ráno? Brnknu tam a zjistim jestli nejsou závody.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

08.07.2004 8:50

Ace píše:Docela bych se pridal a podival se na ty vase kousky, chvilkama uvazuju jestli ji taky nechci (teda chci, ale jestli bych ji vyuzil)


Využil :-) Je to sobotní dopoledne strávený velmi plodně, dokonce mě to bavilo možná víc než s pistolí :-)

Ace
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 21.01.2004 18:29

08.07.2004 12:09

A kam jezdite? V sobotu bych moh, a navic mam vlastni naboje, jenom nemam nic do ceho je dat...

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

08.07.2004 13:04

Ace píše:A kam jezdite? V sobotu bych moh, a navic mam vlastni naboje, jenom nemam nic do ceho je dat...


Na Haldu. A zítra se zřejmě odpoledne vyskytnu v Březové.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

08.07.2004 19:41

NEKRO: původní majitel označil tenhle rohlík za obzvlášť spolehlivý, chce to vyzkoušet...

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

08.07.2004 20:28

SW_FOX píše:NEKRO: původní majitel označil tenhle rohlík za obzvlášť spolehlivý, chce to vyzkoušet...


to bych musel přijít na to, jak šetrně vyrazit kolík co drží schránku. ale stejně bych radši tu redukci na zásobníky od AK, protože ta jde předělat pro zásobníky z Sa58. musí se sice trochu řezat do pažby, aby se rozšířila díra, ale údajně to funguje.

Uživatelský avatar
Dagobert
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 182
Registrován: 22.01.2004 1:14

13.07.2004 12:19

nekromancer píše:
SW_FOX píše:NEKRO: původní majitel označil tenhle rohlík za obzvlášť spolehlivý, chce to vyzkoušet...


to bych musel přijít na to, jak šetrně vyrazit kolík co drží schránku. ale stejně bych radši tu redukci na zásobníky od AK, protože ta jde předělat pro zásobníky z Sa58. musí se sice trochu řezat do pažby, aby se rozšířila díra, ale údajně to funguje.

Ono existuje něco jako redukce na AK zásobníky? To by bylo dobrý mít. Přece jenom až bude nějaké větší střílení, tak zásobníků do Sa58 se bude po ulicích válet u mrtvol spousty 8)

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

14.07.2004 8:17

Dagobert píše:
nekromancer píše:
SW_FOX píše:NEKRO: původní majitel označil tenhle rohlík za obzvlášť spolehlivý, chce to vyzkoušet...


to bych musel přijít na to, jak šetrně vyrazit kolík co drží schránku. ale stejně bych radši tu redukci na zásobníky od AK, protože ta jde předělat pro zásobníky z Sa58. musí se sice trochu řezat do pažby, aby se rozšířila díra, ale údajně to funguje.

Ono existuje něco jako redukce na AK zásobníky? To by bylo dobrý mít. Přece jenom až bude nějaké větší střílení, tak zásobníků do Sa58 se bude po ulicích válet u mrtvol spousty 8)


Zrovna včera večer jsem študoval rozdíl mezi zásobníkem SKS a Sa, a šlo by to udělat taky. Plášť je širokej stejně, Sa má navíc tlustej rámeček vývodek a na zadní stěně poskládanej a bodově posvařovanej plech pláště. SKS naproti tomu má dopředu rypák na zaháknutí do závěsu schránky. Ostatní rozměry jsou stejný, takže směrodatný bude místo v pažbě. Jelikož schránka drží na pušce sama o sobě, dá se pažba klidně probrat a musí se to dát vyrobit.

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

14.07.2004 18:13

jaky jsou mzonosti pripevneni optiky na SKS? je potreba zasah puskare?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

15.07.2004 9:01

Ivoshek píše:jaky jsou mzonosti pripevneni optiky na SKS? je potreba zasah puskare?


Je potřeba koupit zadní kryt závěru s Weaver lištou.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

15.07.2004 13:23

Ještě zásobníky

Ještě mě napadlo. Všichni mi tvrdí, že zásobník se na SKS musí nasazovat, když je nataženej závěr, jinak se zkřiví. Za chvíli to jdu rozebrat a zjišťovat, ale ať dumám jak dumám, nenapadá mě důvod proč by při natahování závěru měl prázdnej zásobník vadit. Vždyť závěr tam lítá při střelbě taky, takže by se musel zkřivit i plnej zásobník, což se evidentně neděje. Takže otázka zní (zejména pro FOXe a WALTa): Máte to tvrzení o zkurvení prázdnýho zásobníku při natažení závěru nějak ověřený a podepřený, nebo je to JPP?
Ať odpovíte tak nebo onak, hádám že odpoledne to budu vědět z první ruky.

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

15.07.2004 13:30

fox: cena? jsou k sehnani? nemate nekdo jednu navic?

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

15.07.2004 13:40

Re: Ještě zásobníky

nekromancer píše:Ještě mě napadlo. Všichni mi tvrdí, že zásobník se na SKS musí nasazovat, když je nataženej závěr, jinak se zkřiví. Za chvíli to jdu rozebrat a zjišťovat, ale ať dumám jak dumám, nenapadá mě důvod proč by při natahování závěru měl prázdnej zásobník vadit. Vždyť závěr tam lítá při střelbě taky, takže by se musel zkřivit i plnej zásobník, což se evidentně neděje. Takže otázka zní (zejména pro FOXe a WALTa): Máte to tvrzení o zkurvení prázdnýho zásobníku při natažení závěru nějak ověřený a podepřený, nebo je to JPP?
Ať odpovíte tak nebo onak, hádám že odpoledne to budu vědět z první ruky.


Tak už jsem to kuchnul, a je to skutečně tak. Příčinou je to, že když je závěr vpředu, jsou vývodky zásobníku (nebo schránky) zachycený v boční podélný drážce závěru. Takže se závěrem vpředu nejde zásobník ani nasadit, ani vyndat. Takže zřejmě koupím ještě jednu schránku a začnu vymejšlet, jak z ní udělat redukci na nějaký dostupný zásobníky. A vůbec, zavírám počítač a jedu střílet.

Další

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník