Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

27.05.2010 3:00

Re: LOS a záložní pistole

Hendikep je pouze v případě že daná stage vyžaduje více než 9 ran, v takovém případě musíš přebít. Takže v případě že budeš stejně rychlí jako střelec s větší kapacitou, Ty budeš pomalejší o dobu přebití, podle toho jak rychle tento úkon zvládáš. Toť vše, žádná jiná záludnost v tom není...

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

27.05.2010 3:13

Re: LOS a záložní pistole

Jiste, ale to samo o sobe je, v podminkach sportovni souteze, handicap. Osobne bych zalozni pistoli omezil kapacitou 7+1, protoze to je kapacita vetsiny zaloznich pistoli. Ono vyrabet "zalozni" pistoli s vetsi kapacitou je sice hezke pro sportovni ucely, ale pro sebeobranne to moc smyslu nedava - kdy budu k uspesne sebeobrane potrebovat vice? Dobre, LOS je sport a vsichni si chceme zastrilet na vice, nez 4 terce, tak holt prebiju. Ale soutezit na cas s nekym, kdo ma o 2 az 3 naboje vic, nedava smysl. Nebo to aspon popira obecne zazitou definici "zalozni" pistole.

Podoykam, ze osobne mi to je fuk, protoze v teto kategorii strilet neminim. :wink:

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

27.05.2010 4:19

Re: LOS a záložní pistole

Určitě by to bylo zajímavé kdyby se záložka střílela 7+1 bez ohledu na typ zbraně. Ale handicap kapacity zásobníku by se dal hypoteticky smazat i pravidlem: ,, vyžaduje-li úspěšné vyřešení stage více než 8 ran, je střelec povinen minimálně jednou přebít,,... A nechal bych to klidně i pro velkou pistoli. Určitě by to nebylo ani proti nějakému principu LOSu. Rychlé taktické přebití patří mezi základní střelecké dovednosti a jedna s ideí LOSu je i učit se praktickému použití zbraně, trénink různých dovedností apod. V případě že by toto pravidlo platilo mazal by se i kapacitní rozdíl mezi pistolemi konstrukce 1911 a podobných s jednořadým zásobníkem oproti CZ, Glock apod. Nicméně je to i na pořadatelích, není problém jednoduše na všech situacích takové přebití nařídit i bez výslovné změny pravidel a nemusí se ani nařizovat stylem ,, začínáš s 5ti náboji,, prostě jen ,,Střelec je povinen v průběhu situace min. jedenkrát přebít dle pravidel LOS,,. Určitě to je i další oživení závodů. :-)

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

27.05.2010 11:18

Re: LOS a záložní pistole

To neni spatnej napad. Mozna to u nas na pristim LOSu zkusime. :)

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

27.05.2010 14:52

Re: LOS a záložní pistole

cmk píše:Michale, Michale...
Existuji 2 dokumenty od jedineho uradu, ktery je v CR opravnen rict: "delka hlavne teto zbrane je...".
Jeden dokument mam v ruce ja a je to e-mail z CUZZS, kde jsem se ptal, dle jake normy se meri delka hlavne a jakou delku ma tedy Glock 26. Odpovedeli mi, ze dle normy CSN ..... a delka je 83_a_neco (to cislu uz z hlavy nevim).
A pak existuje druhy dokument, dokonce ve forme papiru s kulatym razitkem. Opet od CUZZS, ktery jasne rika, ze dle pravidel LOS platnych ke dni tomu a tomu je standardni hlaven pistole G26 dostatecna kratka na to, aby spadala do velikosti "do 84 mm", tudiz do divize zalozni pistole.

I kdyby LEX chtel, s timhle nic nenadela (krome zmeny pravidel) a myslim, ze je i dobre, jak to je.
Vyrobce si jako obchodni informace muze uvadet co chce. Glock hold do toho pocita i skluzavku.
Ale je tu jedna norma, kterou se ridej oficialni mista a ta norma byla vzata jako ta spravna vykladova.
Nic vic, nic min.

Kazdopadne - od jinak zkuseneho strelce, ale v LOSu temer novacka bych cekal jaksi umirnenejsi pristup, nez zacit hlasat na forech, jaky jsou vsichni hovada a jak maj vsechno blbe a jak jen ja mam pravdu.
Nemas.


... jak o červené punčošce...: Je jedno, jaký dokument máš ze zkušebny. Měj si jich klidně 10. V pravidlech LOS není žádná odvolávka na metodiku ČSN ani na zkušebnu. Není tam nic. Takže dokumenty ze zkušebny jsou irelevantní. Souhlasím s tím, že mají určitý informativní charakter a souhlasím i s jejich logikou. Ale dokud nebudou zapracováno do pravidel, tak máš tady jenom prázdné řeči.

PS1: Byl bych rád, kdyby jste se mi představil pane CMK, abych věděl s kým "mluvím", díky. MVa
PS2: IDPA jsem střílel již před více než 6ti lety, nejsem zas takový nováček... V posledních pár letech jsem to sice nestřílel, ale ono zas tolik jiné proti praktické střelbě není. Jsou tam jen dvě odlišnosti: povinnost krytí ... a MIZERNÁ PRAVIDLA dávající možnost ke spekulacím, vlastním dokumentům, vlastním výkladům a tudíž následnému nepořádku a hádkám. Gratuluji...
Naposledy upravil BestPatron dne 27.05.2010 15:07, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
rabbit3278
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 02.06.2009 19:44
Bydliště: Praha

27.05.2010 14:52

Re: LOS a záložní pistole

jomekabi u vás to na posledních LOSech na jednom stagy bylo. myslim že na té u Stena s otočkama, kde měl každý napáskováno 2x8 a bylo 5 terčů po dvou a poper

PS: já si to dal i na 5 stagy, kde jsem nemohl trefit gong a jeden plnej nestačil :o


Reklama

Uživatelský avatar
rabbit3278
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 02.06.2009 19:44
Bydliště: Praha

27.05.2010 15:09

Re: LOS a záložní pistole

no nevim bestpatron, ale právě jsi vmetl lidem do obličeje, že není v pravidlech jasně danné jak se měří takže nemůžou říct že je G26 záložka, a přitom se tu oháníš tím, že protože to není v pravidlech jasně dané, tak G26 určitě nesmí být záložka.
Oháníž se tu tvrzením, které sám odsuzuješ, což mi přijde kontraproduktivní.
jinak máš pravdu, v pravidlech to není, ale mezi střelci LOS se obecně dohodlo, že délka hlavně se měří bez zkluzavek a další výlisků a nikdo neměl potřebu kvůli tomu měnit stanovy a pravidla, prostě se to takto přijalo mezi širokou střeleckou veřejnost a ty s tím máš prostě problém.
a tvůj příspěvek typu pravidla říkají 3,3 glock má 3,46 a moje má 3,6 to jako chceš aby i ta tvá byla uznána jako záložka?
to se za chvíli najde někdo kdo bude chtít střílet s 3,61.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

27.05.2010 15:25

Re: LOS a záložní pistole

Ve vsech streleckych disciplinach pro kratkou zbran mas nejake rozdeleni zbrani. Dejme tomu VPi a VRe treba. A nikde pravidla neresi, co znamena slovo "Pistole" v pojmu "velkorazna pistole". Vsude resi ten zbytek (raze, vykon, ...) a slovo pistole je definovano jak zakonem, tak normami.

A uplne stejne je to s pravidly LOS. Je pouzit termin "delka hlavne", tento termin ma jednoznacnou normu CSN a neni treba ten termin dale rozsirovat. Uz je proste jasne a pevne dan tou normou.

To bys za chvili zacal resit, co je jeste papir a co uz drevo (pro papirove terce), ze cerveny kriz na neterci vlastne neni cerveny, ale svetle fialovy, apod... Snad rozumis, co tim chci rict...

Jinak - tady je ten, co byl s Tebou ve squadu na CNC, mel ze vsech nejvic zavad a na prvni situaci (c.11) si vystrelil kdyz nechtel a pak dostal reshoot kvuli blby kyvce :-)

Obratim to a polozim par prikladu a otazek.

V dodatcich pravidel IPSC pro kratkou zbran je napr. u Openu receno:
"Minimalni raz strely/delka nabojnice" - a ted mi v pravidlech ukaz, kde je tam definovano, co je delka nabojnice.
"Maximalni rozmer zbrane" - a ted mi ukaz, kde je definovano, co je zbran? A co je "maximalni rozmer" Vzdyt prece sachta, miridla a bobrak zbran nejsou, zbran je jen zaver, lauf a ram.

To vsechno jsou veci, ktere jsou proste jasne, vseobecne platne. Stanovene uz nekde jinde necim jinym.
A nevsiml jsem si, ze by to nekdonekdy resil.
A prave proto, ze LOS je LIDOVA obranna strelba se Lex snazi nemit pravidla na 60 stranek. Aby si je kdokoli behem 10 minut dokazal precist a porozumnel jim.

Ano, obecne v definici delky hlavne ta veta odkud kam se to meri byt muze... Ale musi? A mela by?

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

27.05.2010 15:25

Re: LOS a záložní pistole

rabbit3278 píše:no nevim bestpatron, ale právě jsi vmetl lidem do obličeje, že není v pravidlech jasně danné jak se měří takže nemůžou říct že je G26 záložka, a přitom se tu oháníš tím, že protože to není v pravidlech jasně dané, tak G26 určitě nesmí být záložka.
Oháníž se tu tvrzením, které sám odsuzuješ, což mi přijde kontraproduktivní.
jinak máš pravdu, v pravidlech to není, ale mezi střelci LOS se obecně dohodlo, že délka hlavně se měří bez zkluzavek a další výlisků a nikdo neměl potřebu kvůli tomu měnit stanovy a pravidla, prostě se to takto přijalo mezi širokou střeleckou veřejnost a ty s tím máš prostě problém.
a tvůj příspěvek typu pravidla říkají 3,3 glock má 3,46 a moje má 3,6 to jako chceš aby i ta tvá byla uznána jako záložka?
to se za chvíli najde někdo kdo bude chtít střílet s 3,61.


... bože to jsou kidy o ničem... Na tohle už odepisovat nebudu.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

27.05.2010 15:35

Re: LOS a záložní pistole

rabbit > co ti mam rict na to, ze kdyz jsem prejimal za poradatele zbran Bestpatrona, tak jsem i pokladal vyslovnou otazku: "Je ten Kahr fakt zalozka? Mame tu omezeni 3.3 palcu" a prisla jednoznacna odpoved "Jo, to ma kratkej lauf".
Aspon ze ma Bestpatron tolik odvahy, ze to na sebe s klidem praskne. To budiz pricteno ke cti :-)
Pri zavode nikdo protest nepodal, tabulku tedy predelavat nebudem. Aspon zkusenost pro priste - budu si brat supleru a mene pouzivane zbrane hold budu merit.

Co se tyce omezeni kapacity - ano, trestejme lidi za to, ze se uci nosit moderni spolehlive zbrane a srazejme je na uroven nekterych zastaralych, nizkokapacitnich, ale stejne velkych, aby nekdo nahodou nemel pocit, ze by s lepsi zbrani vyhral. A zrovna u ty zalozky.
O co je G26 mene nositelnejsi nez Walther PPK?
Proc by mel byt jednorady zasobnik podminkou?
Polozte si vedle sebe STI LS a G26 - je snad ten G26 prostorove vyraznejsi?
Je G26 hure nositelnejsi nez Taurus 905 (5r 2" revolver), ktery bez problemu spada do ZRe?

Proc si proboha my samy strelci chceme permanentne delat vetsi pakarnu, omezeni, zakazy a prikazy, nez je nebytne nutne?

BestPatron
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 21.10.2008 13:39

27.05.2010 15:49

Re: LOS a záložní pistole

cmk píše: ..... A prave proto, ze LOS je LIDOVA obranna strelba se Lex snazi nemit pravidla na 60 stranek. Aby si je kdokoli behem 10 minut dokazal precist a porozumnel jim....


K tomu už jenom toto: Nechej pravidla poloprázdná a nedefinující a jediné čeho dosáhneš není "jednoduché porozumění", ale "nefunkčnost díky nejistým výkladům" toho kterého onoho johoho soudruha... :)

Právě díky nedokonalým pravidlům se obsahová náplň tříd posunula tam, kde původně být neměla. Ze služební pistole je "supersport" a ze záložní pistole je díky G26kám vlastně kompaktní služební pistole. No a pokud by někdo chtěl střílet opravdu záložní pistoli, tak by se musela vytvořit nová třída ... něco jako "mikropistole", ať už by ji pak pravidla definovaly jakkoliv, ve své podstatě by to konečně byla "OPRAVDOVÁ ZÁLOŽNÍ PISTOLE" :) (Kam by samozřejmě můj Kahr E9 nesměl, ale to je OK, já mám i PM9ku :) :) :) )

Uživatelský avatar
rabbit3278
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 02.06.2009 19:44
Bydliště: Praha

27.05.2010 16:01

Re: LOS a záložní pistole

no tak bestpatron říkat kydy na slušně podanou reakci na tvůj názor je na tobě. Zrovna tak ti můžu napsat ať tu přestaneš kydat o něčem co už je jasně rozhodnuto, ale proč to dělat, forum je o komunikaci a stavění názorů jiných proti mým.

k tomu omezení kapacity: to je samozřejmě nesmysl, každý když si jde koupit zbraň si asi řekne jasné požadavky co na ní má a u mě to byla nositelnost ale i kapacita, tudíž mam dvouřadej na 15. Ale na druhou stranu se mi přebití při řešení docela líbí, protože je to příjemné spestření stage. Já osobně jsem začal s LOS protože mě to oproti statice na stavu baví a né abych stál na bedně

mě osobně přijdou pravidla LOS srozumitelná a pokud něčemu nerozumim, nebo si nejsem jistý, zeptám se rozhodčího, odtoho tam je, nebo dam dotaz sem na forum

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

27.05.2010 16:38

Re: LOS a záložní pistole

BestPatron píše:Právě díky nedokonalým pravidlům...


To je bod A) ktery ty beres jako Axiom, ale neni to pravda. Ano, pravidla maji svoje diry. Ale stanoveni delky laufu to proste rozhodne neni. Na to existuje norma a vubec neni nad cim diskutovat.

ze záložní pistole je díky G26kám vlastně kompaktní služební pistole


No vidis - a sam tady pouzivas nove pojmy, ktere nedefinujes a jeste je nepouzivas spravne :-)
Kompaktni sluzebni pistole je:
CZ 75 Compact (P01)
Glock 19 (23, a dalsi)
HK USP Compact
...

Glock 26 je SUBcompact - http://www.glock.com/english/popup_pistolsizes.htm

Jinak ti nic nebrani usporadat BestPatron Cup v LOSu. Pokud bys chtel, aby to byl Poharovy zavod, musis dodrzet pravidla a divize, ale nikdo ti nemuze branit, abys udelal tzv. SKUPINU - tak jako se vyhlasuji zeny, zacatecnici apod... tak muzes vyhlasit "true-backup gun" :-) A pro tuto skupinu si udelej pravidla jaky chces. Do Poharu se zapocitaj vysledky z toho, kam ta zbran patri dle pravidel, ale jestli si jako patou skupinu vymyslis true-backup a zapocitas do ni koho chces (treba laufy do 3.8" a zaroven jednoradaky max 7ran), tak to neni problem.

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

27.05.2010 21:31

Re: LOS a záložní pistole

No napad povinneho prebiti ve stage by se mohl ujmout. Na urovni stavecu, ne zmenou pravidel! Prebiti je dulezita dovednost a proveruje nejen rychlost ale i bezpecne ovladani zbrane.

Ja bych chtel do pravidel prosadit z informacnich duvodu uverejnovani celkove vysledkove listiny zahrnujici vsechny kategorie s uvedenim typu zbrane, kterou strelec strilel. Nejde mi o nic jineho nez o info, pro zajemce o konkretni zbran by to taky bylo zajimave. A sehrat dohromady par dni po zavodech dohromady ty 4 tabulky by zase nebyl takovy problem.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

27.05.2010 22:27

Re: LOS a záložní pistole

Tve prani budiz splneno pro nejvetsi zavod, ktery se zatim kdy konal (110 lidi).
Udelal jsem jenom jednu malou zmenu - pro to spolecne poradi jsem vymazal Milose Mullera, kteremu se timto verejne omlouvam, nicmene nas tam prestrilel o tolik, ze paklize ten soubor "dohromady" bereme z testovacich a porovnavacich ucelu, tak na tu ukazku je to takto vhodnejsi.
ZDURAZNUJU - Neni to zadny oficialni soubor, nic neznamena, davam to sem jen jako zajimavost.
Pokud Vam nekomu prijde, ze treba 3. a 4. misto v ZPi ma opacne poradi, tak vezte, ze je to spravne.

Spolecny soubor je na: http://idpa.ic.cz/2010/0417celakovice/dohromady.pdf

PaFe - pocitas s tim, ze jakmile prosadis do pravidel tuto zmenu, donutis tim nekoho k praci navic. Jsi ochoten krom pozadavku "aby to tak bylo" i "plnit, aby to tak bylo"? :-)

Uživatelský avatar
rabbit3278
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 02.06.2009 19:44
Bydliště: Praha

27.05.2010 22:48

Re: LOS a záložní pistole

tabulka super, ale myslim že aby to mělo vysloveně nějakou informační hodnotu, chtělo by to spíš aby bylo na závodě třeba 5 střelců, co bodou střílet Pi,ZPi,Re,ZRe. To by bylo pak zajímavé porovnat. Ale díky cmk za zajímavé porovnání a doufam že už máš na další závody nachystanou šupleru :D

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

28.05.2010 1:12

Re: LOS a záložní pistole

rabbit3278 píše:jomekabi u vás to na posledních LOSech na jednom stagy bylo. myslim že na té u Stena s otočkama, kde měl každý napáskováno 2x8 a bylo 5 terčů po dvou a poper

Ja vim, vzdyt jsem vsech pet stagi vymyslel. :)
A bylo to zajimave, priste udelame povinne prebijeni na vice stagich. Ale na vsech asi ne, to bych nastval notoricke kropice. :D

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

28.05.2010 7:14

Re: LOS a záložní pistole

Zařadit povinné přebití do pravidel je pěkná blbost, to jsem se opravdu nějak unáhlil a rychleji psal než myslel. Důvod celkem výstižně napsal Honza když píše :
"Co se tyce omezeni kapacity - ano, trestejme lidi za to, ze se uci nosit moderni spolehlive zbrane a srazejme je na uroven nekterych zastaralych, nizkokapacitnich, ale stejne velkych, aby nekdo nahodou nemel pocit, ze by s lepsi zbrani vyhral."
Nicméně stává se už tak nějak zvykem že na LOSech bývá jedna situace se střelbou jednoruč, jedna za pohybu apod. takže jedna až dvě s přebitím čas od času bohatě postačí :wink:

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

28.05.2010 8:52

Re: LOS a záložní pistole

Povinný přebití v záložce rozhodně blbost není,rozhodně by se tím zpřístupnila divize pro víc lidí, který by měli šanci uspět. A o to přeci jde ne? Dostat do závodu co nejvíc lidí i těhle menších divizích. Aspon by se nestávalo že v záložce skončíš nejhůř třetí :)
Rovněž omezení nabíjených nábojů na 5 v divizi ZRe by bylo ku prospěchu protože dneska si na většině pozic s 5ti ranným revolverem neškrtnou a velmi často se tahle divize ani nevypíše.

edit: nestřílím ani jedno ale velkou pistoli 1911SS takže by mi to mělo bejt asi volný :oops:

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

28.05.2010 13:24

Re: LOS a záložní pistole

No tak to je další blbost :roll: když už má někdo revolver na 6 nevidím důvod nabíjet 5 vis důvod co psal CMK o pistolích a já to cituji hned nad tebou.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník