Dyakon
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 23.02.2010 15:16
Bydliště: Jižní Morava

23.02.2010 15:30

Výměna hlavně u CZ (75,97,...)

Zdravím,
rozhodl jsem se poladit svou CZ 97 B a uvažuju o výměně hlavně za lothar walter u pana Zendla. Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s těmito hlavněmi, taky na to jak dlouho to u Zendlů trvá a co ta sranda může přibližně stát?

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

23.02.2010 15:48

Re: Hlavně lothar walther od Zendla

No nevím jestli p Zendl děla hlavně z LW , když sem ja nechval dělat hlaveň do G34 tak to trvalo cirka 3 měsíce ale to by rok 2006 , ale tet si jeden kolega tady z forá chtěl udělat hlaveň do G 17 a byl u p Zendla odešel z nepořízenou .

Dyakon
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 23.02.2010 15:16
Bydliště: Jižní Morava

23.02.2010 15:55

Re: Hlavně lothar walther od Zendla

No podle jeho stránek dělá, ale nevím jak je na tom s vitížeností.

http://www.zendl.cz/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=2&Itemid=5

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

23.02.2010 18:16

Re: Hlavně lothar walther od Zendla

Nevim jak na 97ku, 75ku jsem mel doma zpatky za 2 mesice a to mi krome hlavne delal lak, spoustak, miridla a nejaky drobnosti.

Ale komunikoval jsem vyhradne s Tomasem Zendlem (synem) Antonina.

Dyakon
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 23.02.2010 15:16
Bydliště: Jižní Morava

23.02.2010 21:11

Re: Hlavně lothar walther od Zendla

mohl by si mi prozredit cenu abzch měl aspoň rámcovou představu, např.: jestli se i zdopasováním pohybuju v řádech tisíců, destitisíců ...

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

25.02.2010 15:11

Re: Hlavně lothar walther od Zendla

Maji ji na webu :-)
Ja platil 11.000 vcetne DPH a to mi k hlavni delali vic veci (spoust, miridla, lehke pasovani, rozsireni sachty, lak)


Reklama

popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 590
Registrován: 08.12.2006 19:31
Bydliště: Jihlava

24.02.2014 16:47

Výměna hlavně CZ 75 + hlavně obecně

Ahoj, jakou hlaveň by jste volili pro "svojí čízu"?
Na trhu se nabízí více možností, nejjednodusší se zdá sehnat u puškaře klasickou a nechat dopasovat a zkušebna=2500+500+1500,- plus poplatky a čas. Dále se dají sehnat různé hlavně od různých výrobců a puškařů alá Zendl, Martínek, zajít do CZUB, atd. Dále je otázka jestli dát klasickou hlaveň 12,7 nebo nechat dopasovat 14 mm půměr, ala tactikal... Jaké mate zkušenosti, popřípadě co by jste doporučili a co ne.
Jedná se mi o problém kdy mám u čz vypadanou hlaveň mezy drážkami vývrtu a je znát rez a nejsem si zcela jist bezpečností a dlouhodobou životností, počítám nastřilet +\- 500 ran na měsíc a nechci ji škádlit až do konce její životnosti, střílím celoplášť, přesnost je dostačující.

Uživatelský avatar
Milan N.
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 334
Registrován: 24.07.2006 13:37
Bydliště: Brno

24.02.2014 19:21

Re: Výměna hlavně CZ 75 + hlavně obecně

Dokud se nezhorsi soustrel, tak nemas problém! Takze do te chvile je vymena hlavne vyhozeni penez. Pote se o tom necha uvazovat. Pro normalniho strelce je pasovani silneji hlavne do standardni cezety taky nesmysl. Klasickou petasedmu to presneji ani rychleji strilet nenauci...
Bezne opotrebena ("vypadana") i zrezla hlaven se neroztrhne. Materialu je tam porad dost. Takze strilej a za usetreny peniz na hlaven si radeji kup patrony.

popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 590
Registrován: 08.12.2006 19:31
Bydliště: Jihlava

25.02.2014 0:28

Re: Výměna hlavně CZ 75 + hlavně obecně

Jasně že budu střílet dokud to nebude létat naplocho... Počítám, že bych asi neměl střílet olovo, kvůli zanášení a jediný problém je ten, že zbraň je neprodejná a neprojde zkušebnou.(čož ani jedno neplánuji) Mohl by mi někdo dát erudovaný výklad, v čem je hlaveň průměr 14mm lepší oproti 12,7? Myslel jsem, si že bych sehnal druhou hlaveň a nechal si ji na mířenku, vyrezlou bych flákal FE-košilku přebíjenky na gongy, něco co nevyžaduje velkou přesnost. Je nějaký vnímatelný rozdíl mezi hlavní tactikal/shadow a klasickou tenkostěnou 75? Co si myslíte o Čínské hlavni NZ 75/85? Tyto zbraně jsou překvapivě velmi přesné, určitě přispívá konstrukce, ale priorita přesnosti bude asi v hlavni. Kde by se dala sehnat čínská hlaveň? Popřípadě za kolik? Díky za odpovědi a diskusi.

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

27.02.2014 10:28

Re: Výměna hlavně CZ 75 + hlavně obecně

Tady mas jednu hlaven za peknou cenu.
http://www.zbranesalas.com/?p=productsM ... e%F2-cz-75

popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 590
Registrován: 08.12.2006 19:31
Bydliště: Jihlava

28.02.2014 15:04

Re: Výměna hlavně CZ 75 + hlavně obecně

Koukal jsem na ní, Řehák mají hlavně Norinco, jen mi odmítl říci cenu, pistoli Norinco NZ75/85 jsou přesné, v cenové hladině ve které se pohybují jsou co se týče přesnosti bezkonkurenční, tak jsem si myslel že bych zkusil, norník. Ale tato cesta bude asi schůdnější.
Jenže ono to prý nebude jen o koupi hlavně, dále je potřeba dopasovat do pistole a zkušebnu a tím se to prodraží.

Uživatelský avatar
Melounek001
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 22.09.2017 13:27

18.06.2019 9:48

Re: Výměna hlavně CZ 75 + hlavně obecně

Dobry den

Mam zrejme podobny problem jako kolega tak jsem si dovolil reagovoat na toto vlakno. Nechal jsem si zrenovoval svou CZ75 a udajne mam vyrezlou hlaven a je nutna vymena. Je pravda ze hlaven predchozi majitel moc necistil a je to znat. Je tam rez mezi drazkami vyvrtu, ale netusil jsem ze je to v az tak spatne kondici ze by se mela menit hlaven. Prosim vas pekne mohli byste se podivat na fotku a rict mi svuj nazor? Je to moje prvni zbran a radeji necham at se na to podivaji lide kteri maji neco odstrileno. Podle mne to neni takova hruza. Fotka neni nic moc tak kdyztak jeste vecer pridam dalsi. Jinak strili to porad dopredu a strely dopadaji normalne rovne (ne naplocho). Soustrel na 15m / 3cm. Dekuji Honza

Obrázek

obrazek: https://melisjan.rajce.idnes.cz/FCB1010 ... 193659.jpg

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

18.06.2019 11:08

Re: Výměna hlavně CZ 75 + hlavně obecně

Osobně si nemyslím, že při výměně hlavně se ti soustřel zlepší. Kdysi jsem měl P08 s daleko horším vývrtem, pole a drážky sotva viditelné a střílela na flek. Otázka je, co od toho čekáš. Já na tvém místě bych v klidu střílel dál a nevyhazoval zbytečně peníze. Je to podle mě estetická vada, která nemá vliv na výsledky v terči.

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 505
Registrován: 11.11.2009 21:36

18.06.2019 12:15

Re: Výměna hlavně CZ 75 + hlavně obecně

Já na tom taky nic hroznýho nevidim, takhle mám zaprasenou hlaveň když tak čtvrt roku nečistim.Zkus to pořádně prolejt konkorem a vzit mosaznym kartáčkem.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

18.06.2019 12:56

Re: Výměna hlavně CZ 75 + hlavně obecně

Ahoj. Přesně, v první řadě hlaveň pořádně vyčisti. Kup si normální mosazný kartáček pro 9mm Luger, před tím prostříkej konkorem a nech to tak dva dny reagovat, pak vydrbat tím mosazákem a vytřít hadříkem provlečeným na výtěráku a toto opakuj, dokud ti z toho nepůjde hadřík hezky čistej. Pak sem dej fotku laufu focenou od komory a od ústí.

Ale pokud nemáš pokousanou od koroze komoru tak aby se do ní zadírala po výstřelu nafouklá nábojnice a brzdila tak závěr a pokud nemáš vyžraný přechodový kužel tak že ho již vidíš daleko od komory a pokud není poškozeno ústí hlavně a jeho sražení, tak by i takzvaně "matnější" vývrt něměl být překážkou ke 100% funkci zbraně a i přesnost ještě zdaleka nemusí být v kopru.

Rukama mi již prošlo mnoho starých zbraní, které již prošly min dvěma válkama, něco odstřílely, koroze si na nich taky již smlsla, ale zatim u žádně mi nic nešlo na plocho, jen to chce si pohlídat komoru, přechoďák a ustí.

Uživatelský avatar
pekoz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 342
Registrován: 30.04.2008 10:48
Bydliště: na východ od Ostravy

18.06.2019 12:58

Re: Výměna hlavně CZ 75 + hlavně obecně

kolega mě předběhl takže jenom krátce:
Naložit na pár dní do oleje - klidně ten Konkor. Pak ten kartáč - prodává se i nerezový.
Dlouhodobě asi ne ale na jednorázové pořádné vydrbání je dobrý. Možná by stálo za to použít i nějakou chemii na rozpuštění zbytků mědi /olova pokud na to majitel kašlal. No a střílet.
Vliv to bude mít akorát možná při případném následném prodeji (estetický).

Uživatelský avatar
Melounek001
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 22.09.2017 13:27

18.06.2019 17:35

Re: Výměna hlavně CZ 75 + hlavně obecně

Dobry vecer

Diky vsem za odpovedi a ujisteni taky mi prislo ze to neni zadna hruza holt predchozi majitel byl malinko cunatko, ale to co je videt na fotce je hlaven po cisteni ono ta rez tam trosku zapracovala takze hladke to uz nikdy nebude. Soustrel neresim spis jsem to tady napsal aby bylo jasne ze ta rez na presnost nema vliv. Nekde tady na foru jsem cetl ze pokud jsou vypadane drazky muze dojit k pretaceni strely proto jsem psal ze strely chodi rovne drazky tam jsou celkem ok. Se zbrani soutezit urcite nebudu je to na rekreacni strelbu.

Kazdopadne diky moc za reakce myslim ze s tou cistotou to uz asi nevylepsim ale zkusim to na 2 dny hodit do oleje a prodrbat treba to bude jeste lepsi.

Pridavam fotky od komory a od usti. Je to vyzrane ale nikde zadne praskliny nebo neco hlubsiho.

https://melisjan.rajce.idnes.cz/Nastenka/

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

18.06.2019 20:43

Re: Výměna hlavně CZ 75 + hlavně obecně

Jednu p08 mám mnohem v děsivějším stavu.Porádně to vyčisti a při střelbě používej jen pláště ne olovo.Pokud to bude chodit špatně nová hlaven .Ale tohle ještě bude vodit dlouho.

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků