adis
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 328
Registrován: 31.05.2006 14:16

16.02.2010 23:37

Re: Hobby pumpa

Ahoj já bych si vybral buď nového mavericka v plastu,nebo M500 ve dřevě.vycházím z toho,že remi má blbě posazenou pojistku za lučíkem-takže v první ráně musíš povolit úchop aby jsi si vůbec odjistil,je těžší než maverick.jestli se nepletu tak kapacita při délce hlavně 18,5palců je jen 7+1 x 63.5.
pár jsem jich v ruce měl a nějak mě nenadchla.
naproti tomu M500 ve dřevě nevypadá vůbec špatně,klasická délka je 20 palců,kapacita 8+1,kvalita materiálů je dobrá,hlavně předpažbí nemá tendenci vylomení v uchycení(to je problém mavericku)
jediná slabost mossbergů-mavericků je hlaveň kde dochází k vypálení komory(kroužek na konci komory,který může dělat problém při využití jiné délky náboje(magnum atd.) mám vyzkoušeno,že při použití stále stejné délky nábojů 63,5(bird-buckshot,slug) nedochází k problémům s vyhozením prázdné nábojnice,která by se mohla zapéct. ALE to se bavíme o X 1000 nábojích!
jinak předpokládám,že to dřevo je lakovaný,takže asi těžko se rozklíží,nehledě tomu,že je to z jednoho kusu :)
časem tě jistě přestane bavit bouchat sám a budeš se chtít třeba zůčastnit LOSu,nebo nějaký klubovky.
takže Mossberg 500 :D

Jura1
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 06.05.2008 14:55

17.02.2010 16:51

Re: Hobby pumpa

I já jsem se onehdá rozhodoval mezi Remintgon 870 a Maverick 88. Maverick vyhrál z důvodu, že se nesrovnatelně lépe nabíjel a i se mi tak nějak víc líbil :) . Mám z něj nastříleno cca něco přes 500 ran a zatím jsem s ním neměl problém. Používám ho na LOS. Tam je to spíše o situacích než o zbrani a myslím, že i s obyčejným Maverickem se tam dá slušně umísťovat. Jen o to předpažbí se trochu bojím, nejspíš tam dám časem nějaké z M500.

Uživatelský avatar
komisar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 411
Registrován: 09.09.2009 13:11
Bydliště: Svitavy

17.02.2010 20:45

Re: Hobby pumpa

nechal jsem podle puvodniho udelat nekolik predpazbi z duralu a o problemu ani pamatky.. :D
navic lze na nem nechat udelat i weaver dle libosti.

Předchozí

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků