Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

22.10.2008 12:06

Pušky Hass v BVS

Na netu www.bvs.cz nabízí perkusní pušky Hass. Měl jste je někdo už v ruce? Psal jsem jim dotaz, jestli je to i na střílení, protože v popisu mají dekorační předmět a zároveň ráži a perkusní systém. zatím neodpověděli.
Pokud jsou otormentované,tak by za ty peníze nebyly špatné.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

22.10.2008 12:39

To bude normalně střílecí. Může být docela slušný kauf. Za ty peníze.

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 635
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

23.10.2008 14:15

ci to nebude nieco podobne ake tie Brown Bess a Francuzke muskety Made in India, je to sice ako dekoracna zbran, ale vraj normalne sa da z toho strielat, aspon myslim salutovo, gulou neviem... niektori Napoleonisty si ich pokupili... tiez vychadzali v tej cenovej relacii... na predvadzacky to moze byt dobre...
ak to chcete na ostru strelbu, asi by som to neriskoval, je to podla vyrobcu dekoracny predmet... za tie prachy, neviem, neviem... Made in China je asi nieco podobne...

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

23.10.2008 21:47

No, nevím. Já jsem držel v ruce Bessinu, která byla vyrobena v Anglii pro Indii...

Ale na IWě jsem na razil na nějakou Indickou spol., která nabízela tento druh zbraní... Jestli je ale vyráběli, netuším...

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

09.12.2008 23:29

měl jsem to v ruce. Tormentaci to nemá, křesačky nemaj vyvrtanou zátravku, perkusy maj neprůchodnej piston. Vzhled - na bitky a zeď OK na terčový střílení nee.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

12.12.2008 0:01

Ted jsem něco zaslechl o indických "stěnovkách". Prý se to, či alespon některé, dá zprovoznit a i o tormentovat. Jen ted nevím, jestli jen na slepo, nebo i ostrou... :roll: No, terčový speciál to asi nikdy nebude...


Reklama

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 635
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

12.12.2008 8:21

ja som cital na jednom fore ze tieto zbrane si kupuju hlavne napoleonisti, sprevadzkuju ich a strielaju s nimi "slepymi" na roznych rekonstrukciach bitiek... vraj aj skusobnou prejdu... ale na ostru strelbu by som to neriskoval... neviem ci by skusobna povolila ostre strelby, skor ako expanzna zbran... pri tormentacnej davke 20g BP a guli 45 g by to asi nevydrzalo...
ale presvedcit sa by bolo najlepsie skuskou, kupte niekto a vyskusame co to spravi... :lol:

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

12.12.2008 8:43

máte poněkud přehnané informace o tom, jak zkušebna tormentuje předovky a kolik váží koule do muškety. Podle současně platné mormy na kouli dává prachu snad jen 2 desetiny hmotnosti koule, provozní dávka pak desetina ...... Pro hladkohlavňový dlouhý křesadlo naprosto naprd. Kamarád si včera přinesl nově otormentovanou pušku, tak jsem viděl protokol.

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 635
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

12.12.2008 9:51

tie navazky su z original predpisu pre skusanie ciernoprachovych zbrani podla platnej normy CIP... no a Ceska republika ako aj Slovensko su signatarmi CIP, a mali by dodrziavat normy CIP, tak by ma zaujimalo preco sa to tormentuje len na taketo male navazky...
co som pocul, tak taketo male navazky robili len u originalov zbrani aby nahodou nedoslo k poskodeniu zbrane... tak isto som cital na jednom Amickom fore ze pouzivali tiez tento vzorec, cca 1/10 hmotnosti strely pre tercovu a zabavnu strelbu s originalami...

1190
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11.06.2009 14:30
Bydliště: Rakovník

12.07.2009 12:08

Re: Pušky Hass v BVS

V poslední době jsem se začal zajímat o pušku Lorenz a také mne zaujala nabídka v B.V.S zbraně kde ji mají za 8 tisíc od uvedené firmy Hass.. někdo tady psal o ceně kvalitní repliky okolo 30 tisíc a víc.. zajímalo by mě jestli někdo nemáte zkušenost s kvalitou zámku na uvedené replice od firmy Hass.. přemýšlel jsem o její koupi a výměne hlavně za kvalitní drážkovanou, kde by po této úpravě byla výsledná cena pušky někde okolo 12 - 13 tisíc.. také se mi nepodařilo pod názvem firmy Hass nic na netu najít.. zná někdo adresu na stránky firmy?? Pokud nějaké jsou..

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

12.07.2009 14:17

Re: Pušky Hass v BVS

Ak by si si pozorne precital text v popise, mas tam jasne uvedene: vhodny dekoracny predmet.
Takze asi na strelbu to nieje. Ale mozes byt prvy, co si to kupi a vyskusa z toho aspon ranu. Ak nam potom uz nenapises, budeme vediet ze na ostru strelbu to iste nieje.
Podobne lacne pusky robia v indii a su urcene len k dobovemu obleceniu, nanajvys znesu ranu s toaletakom.

1190
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11.06.2009 14:30
Bydliště: Rakovník

12.07.2009 20:35

Re: Pušky Hass v BVS

Jo, jo.. asi to není nejlepší nápad.. :roll: sice bych to osadil jinou hlavní, takže problém s bezpečností a funkčností hlavně samotné by byl vyřešen,ale ten zámek asi není dělanej na větší počet cvaknutí..napadlo mě to jen proto, že jste tu písali o tom, jak z podobných zbraní borci střílí..

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

09.12.2009 7:39

Re: Pušky Hass v BVS

BVS zase jsou, píšou, že otormentované ...
na fotce nevypadají zle

http://www.bvs.cz/bez_zbrojaku_predovky_hass_p_carabina1854.html
atd.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

09.12.2009 10:47

Re: Pušky Hass v BVS

Otormentované jsou ty, které v BVS prohlédli a zkontrolovali, vyvrtali zátravky (to co přijde i Indie zátravky nemá) a nechali otermentovat. Všimni si dávky - 3 gramy... to je prd. Navíc to má všechno hladký vývrt. S těma Hassovkama se to má tak, jak zde bylo už nekolikrát řečeno - vhodné určení je dekorace, slepá střelba... Já ty bouchadla viděl nejen na fotce. Pro reenactory dobrý, pro střelce nikoliv (jsem oboje...). Cena odpovídá určení a provedení. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam.

Uživatelský avatar
alistaire
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 11.04.2006 12:16

22.12.2009 21:45

Re: Pušky Hass v BVS

pánové, když už se prsíte jako odborníci, tak byste měli vědět aspoň základní technické věci. I ta nejshitovější dnešní vyráběná ocel má parametry splňující a dokonce několikanásobně překračující pevnostní limity při střelbě černoprachem. Tzn. při dodržení rozměrů (minimálních tlouštěk stěn u ústí a na komoře, dimenzování závitů atd,) je pro střelbu černým prachem dostatečně bezpečná.

propírané ČSN normy znám a vlastním, jsem konstruktér s potřebným vybavením, a pro dva-tři licencované výrobce kreslím složitější věci a dělám předběžné výpočty na PC...

Věc je ale jiná, přesně jak píše Kentán. Na terčostřelbu ta inde nejni, zejména proto, že ty pušky maj laufy do vrtule, do x, do Fň a vůbec všech stran, a po zahřátí ten matroš pracuje. Prostě ani nemaj šanci trefovat, a ani k tomu nejsou určený. Jsou na parádu, střílení pro radost, ne na trefování. Tedy pokud myslíme střílením trefování, ne ricpicbarabum, což je ale vlastně taky střílení.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

22.12.2009 22:58

Re: Pušky Hass v BVS

MAO píše:na fotce nevypadají zle


Na fotce vždy vypadá (skoro) všecho dobře. :D

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků