Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

26.05.2009 11:56

Otazky a odpovedi pro zkousky na mysliveckou straz

Pozadal me jeden myslivec ktery ma delat zkousky na mysliveckou straz zda bych se nepoptal kde sehnat odpovedi ke zkusebnim otazkam. Pokud by nekdo vedel dejte vedet diky.

aja308
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 14.05.2008 18:18
Bydliště: Severní čechy

16.06.2009 21:05

Re: Otazky a odpovedi pro zkousky na mysliveckou straz

Ahoj, já jsem je také před cca 10 lety scháněl a sehnal jsem slabou brožuru vel A5 - A6, se kterou jsem hrdě nakráčel na školení před zkouškami na ustanovení mysl stráže a přednášející mi ji doporučil zahodit, neboť už polovina obsahu neplatí - bylo to asi 3 r staré !!! Takže doporučuji (nakladatelství) Venator, zakoupit zákon o myslivosti s komentářem, kde je pod par 12 - 16 kompletní výklad. Sori za tu délku . . .

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

16.06.2009 22:16

Re: Otazky a odpovedi pro zkousky na mysliveckou straz

Jo koukal bych ale který demagog psal výklad, ono totiž někteří "vykladači zákonů se podobají vykladačům z karet, zejména pak "právní a střelecké poradny" na myslivosti mohu obzvlášť nedoporučit.....

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

27.07.2009 16:07

Re: Otazky a odpovedi pro zkousky na mysliveckou straz

Fox> Já bych je naopak doporučil, mnohdy jsou lepší než Trnky brnky s Dikobrazem dohromady :D :D

Vojtech
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 07.08.2007 9:08
Bydliště: Praha

13.10.2009 17:37

Re: Otazky a odpovedi pro zkousky na mysliveckou straz

Snad to sem patří. Co musím udělat/zařídit pro to, abych se stal myslivcem ? Snad to není jinde, čtu forum pravidelně. Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

13.10.2009 19:53

Re: Otazky a odpovedi pro zkousky na mysliveckou straz

Tak dekuji vsem za tipy, dotycny jiz ma zkousky uspesne za sebou (odpovedi nakonec stejne nesehnal)...


Reklama

Uživatelský avatar
$emtex
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 493
Registrován: 24.05.2009 19:14
Bydliště: lounsko

13.10.2009 21:37

Re: Otazky a odpovedi pro zkousky na mysliveckou straz

4 Vojtěch: http://www.loveckeforum.info/


Tady se dozvíš víc :wink:

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

13.10.2009 23:13

Re: Otazky a odpovedi pro zkousky na mysliveckou straz

Proč stručně neodpovědět?

vojtěch> Musíš složit zkoušky z myslivosti. Pokud nestuduješ školu, kde je myslivost předmětem výuky (i třeba volitelná nebo nepovinná), tak musíš absolvovat kurz, který pořádají okresní myslivecko spolky, kde se můžeš i přihlásit. Kurzy, pokud se nepletu, mají oprávnění pořádat i další myslivecké organizace, jako Asociace prof. myslivců a měl snad i Safari club, ale nevím přesně a jak aktuálně, neměl jsem proč to zjišťovat detailně.
Po kurzu a roční praxi adepta někde v MS složíš zkoušky z myslivosti, na základě osvědčení o zkoušce si uděláš lovecký lístek (na okresním úřadě). Zbraně jdou bokem, ZP a tak, to tady asi není třeba vysvětlovat. V tu chvíli jsi myslivec, ale to neznamená, že můžeš jít jen tak lovit. Lovit můžeš v honitbě, do které máš povolenku. Tu vydává myslivecký hospodář té které honitby. Buď musíš být členem MS, které má tu honitbu v pronájmu, nebo, pokud máš peníze, si můžeš pronajmout honitbu vlastní, a nebo, pokud jich máš o něco méně, si koupit povolenku do revíru někoho jiného, řada MS prodává povolenky, bay mělo peníze. Povolenka se dá koupit celoroční a na všechnu zvěř dle plánu lovu, a nebo jen na konkrétní zvěř a omezenou dobu, tedy např. na jelena III. věk.třídy, pak se jedná o tzv. poplatkový odstřel. Stačí takhle?

Vojtech
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 07.08.2007 9:08
Bydliště: Praha

14.10.2009 11:26

Re: Otazky a odpovedi pro zkousky na mysliveckou straz

Výborně, děkuji za odkaz a vyčerpávající odpověď, potřeboval jsem vědět kde začít. Snad se jednou zadaří.

Obsah fóra / Střelectví / Myslivost a lov

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník