Uživatelský avatar
boruvky
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 24.06.2009 9:10
Bydliště: Třeboňsko

24.06.2009 9:20

Browning Buck Mark 22LR

Jsem čerstvý majitel této zbraně.Koupil jsem ji na střelbu do terče.Je od pána,který ji pouze jako novou vyzkoušel a pak vyčistil a uložil do sbírky.Měl bych několik dotazů.Snad mi pomůžete s odkazy,nebo s radou.

1:jaké mi doporučujete střelivo

2:mohu koupit weawer lištu a kolimator,má to smysl?
Odkaz: http://zbrane-odznaky-military.sbazar.c ... 50607.html

3:mam zamykací kufr z hliníku,dá se do něj sehnat někde ten vlnitý molitan na vyříznutí obrysu?

4:na konzervaci zbraně i pažbiček je lepší používat nějaký konkrétní olej?

5:mam sice dřevěné pažbičky,ale dá se na buckmarka sehnat něco víc vykrajovaného co víc padne do dlaně?

6:existuje nějaký šikovný puškař v Jižních Čechách?Třeba i na rytí a zlacení.

7:existuje i vícekapacitní zásobník,než 10 ti ranný?

Budu vděčný za každou radu.

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

24.06.2009 9:40

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus


Uživatelský avatar
boruvky
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 24.06.2009 9:10
Bydliště: Třeboňsko

24.06.2009 9:46

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus

Zrovna jsem to prohlížel.Je to ten samý člověk,co jsem dával odkaz do otázky.Nejsem si zatím ještě jistý,jestli ten kolimátor vlastně chci.I když tu možnost bych chtěl vyzkoušet,ale chtěl bych spíše kolimátor jako mají třeba ČZ na IPSC chycený na hleveň více ve předu a z boku.Nevím,nechám si poradit.

Uživatelský avatar
boruvky
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 24.06.2009 9:10
Bydliště: Třeboňsko

24.06.2009 10:20

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus

Tady jsem snad konečně přišel na to jak vložit foto.Je to tahle verze.Prý se verzí dalo sehnat několik,včetně i jiných hlavní.

Obrázek

Uživatelský avatar
boruvky
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 24.06.2009 9:10
Bydliště: Třeboňsko

28.06.2009 17:43

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus

Takže pistol dnes odzkoušená na střelnici.Přesnost je bezvadná.Vystřílel jsem pouze 200 nábojů všelijakejch značek a nezasekla se ani jednou.Opravdu to není mlsná pistolka a hlavně je opravdu přesná.Začínám přemýšlet o jiné mušce,nebo o optice.Ta světlovodná co mám se mi jeví jako silná.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

30.06.2009 11:19

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus

na otázky 1,3,4,6 najdeš odpovědi v patřičných vláknech


Reklama

Uživatelský avatar
boruvky
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 24.06.2009 9:10
Bydliště: Třeboňsko

06.08.2009 23:51

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus

Měl bych dotaz.Během střelby se mi povoluje šroubek pod hledím.Prý se na to používá nějaký tmel proti povolování.Nikde jsem neuspěl,tak se ptám tady.Víte někdo o takovém tmelu?Samozřejmě se musí šroub nadále povolovat(při čištění),ale ne samovolně.Měl by jste někdo nějaký nápad?

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

07.08.2009 8:50

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus

Skus tento přípravek : Loctite 222 , ja používám Loctite 243 sním sem velmi spokojen .

Uživatelský avatar
Jirka_C
 
Příspěvky: 176
Registrován: 22.01.2007 19:31
Bydliště: Praha

09.08.2009 18:12

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus

Problem s povolovanim spolehlive vyresi krouzkove gumove tesneni. Je tam na to dost prostoru a mas po problemu.

Uživatelský avatar
Mara
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 162
Registrován: 27.04.2007 16:39
Bydliště: střední Čechy

17.09.2009 12:16

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus

Střílím s Buckmark Standard sportovní disciplíny už pár let. Jedinou úpravou jsou na míru dělané dřevěné anatomické střenky (později doplním fotky). Tou pistolí běžně střílím v SP15 140 bodů a víc. (t.j. mezinárodní pistolový terč, 25m, jednoruč, 15 ran), největším omezením jsem já sám :-).
Ohledně kolimátoru nebo optiky: co s tím chceš střílet? Leda tak nějakou "rekreační střelbu". Tu světlovodnou mušku bych vyměnil na normální "plnou" černou (pokud chceš střílet i sportku) - na papírový pistolový terč je to lepší.

Problém s povolováním šroubku na horní liště mám taky, zkoušel jsem "modrý" Loctite, ale problém je v tom, že by se musel spoj před lepením odmasit, aby to mělo smysl. Rozebírat se to musí čas od času při větším čištění (než je jen protažení hlavně a vyčištění čela závěru), olej se tam dostane.... Řeším to tak, že sebou nosím imbus a občas šroubek dotáhnu.

Jirka_C: zaujal mě nápad s gumovým těsněním: jaké a kam ho dát?

Uživatelský avatar
Mara
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 162
Registrován: 27.04.2007 16:39
Bydliště: střední Čechy

18.09.2009 14:29

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus

Tady jsou fotky "custom" sportovních střenek.
BBM 1.jpg

BBM 2.jpg

Uživatelský avatar
boruvky
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 24.06.2009 9:10
Bydliště: Třeboňsko

27.09.2009 20:22

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus

Pažbičky moc hezké,hned bych je bral.Kdo je dělal?Co to stálo?Jakou velikost máš ruky?Šroubek jsem vyřešil takovou zvláštní plastickou gumou.Je to guma pod cokoli,co nemá klouzat a má se přilepit a dát zase odstranit. Jmenuje se BLU-TACK.Zatím jsem to nerozebíral,ale při dnešní střelbě se nepovolil.Při utahování jsem vymodeloval miniaturní o kroužek a dal jej mezi podložku a šroubek.Tak by to mohlo fungovat i s tím miniaturním gumovým kroužkem.Máme tady prodejnu s technickou gumou,tam je jistě budou mít,ale bohužel je otevřeno jen v týdnu a to jsem pryč.Napadlo mě ustřihnout slabej kousek z gumičky na ventýlky,ale nenašel jsem ji.Tak jsem použil tuto modrou gumu.Šroubek jsem nechal mastný aby šla po vytočení snadno dolu a zatím to funguje.Mušku bych dal černou,ale bohužel nevím kde ji sehnat.Stejně tak bych chtěl přikoupit zásobníky,nevím kde.V Č.Budějovicích je nemaj,na netu jsem našel jen jeden za 500 a když jsem ho objednal,byl za 1500.Asi chyba.Přitom v USA stojí zásobník doslova pakatel,jen je dostat sem.Známej by je mohl přivést,ale bojí se je brát do letadla.A na to abych koupil 2 nebo 3 zásobníky po 1500Kč nejsem dost velkej blázen.

Uživatelský avatar
boruvky
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 24.06.2009 9:10
Bydliště: Třeboňsko

21.10.2009 19:55

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus

Dodnes jsem vystřílel z této zbraně podle deníčku 1000 ran a ani jedna se nezasekla.Střílím jakoukoli značku a žádný zaseklý náboj.Známý má desetiletého buckmarka,který má odstříleno více než 8000 kousků a bez problémů.Jednou se mu sekla při podání a to při nábojích,které jsem koupil já na zkoušku ¨VELOCITOR¨ 1435 FPS 40 GRAIN.Já vystřílel všechny koupené VELOCITORY a vše v pořádku.Je pravda,že soustřel byl s tímto nábojem malinko jinde.Tahle pistolka není vůbec vybíravá.Viděl jsem v akci masquito,nebo jak se to píše a žádná sláva.Skoro nový a ze sta ran dvě NEDAL.

Uživatelský avatar
boruvky
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 24.06.2009 9:10
Bydliště: Třeboňsko

25.10.2009 19:43

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus

Prosím měl by někdo návod,nebo zdokumentovanou rozborku zborku?Mam jen tu knížečku s pár obrázky a nechci mít překvapení,až rozeberu tu mou potvoru do mrtě.

Uživatelský avatar
Nylix
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 129
Registrován: 05.12.2006 16:27
Bydliště: Brno

26.10.2009 21:17

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus

Není důvodu se obávat. Nemá to až tolik dílů. Sám jsem BuckaMarka měl několikrát rozloženého a poskládání proběhlo v pohodě. :P

Uživatelský avatar
boruvky
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 24.06.2009 9:10
Bydliště: Třeboňsko

31.10.2009 17:19

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus

Ještě jsem se k uplnému rozebrání nedostal,ono se to v těle pod pažbičkama ani moc nešpiní.Čistím hleveň,závěr,díly závěru,čela a zásobník po návštěvě střelnice,zbytek zatím ne.Jinak odstříleno 1550 kousků,převážně standart a hv a je tu první selhač (standart).Bylo to samozřejmě nábojem.Nevyšel ani po pootočení a ani po rozhození náboje a ůdery pěkným kamenem.Buck mark zatím naprosto spolehlivý.Už mi přišel zásobník navíc,tak začne asi trochu akčnější střelba.
Pokukuju teď po G26 na nošení a obranu domova.Jen se nic moc drží.Moje polovička nechce slyšet,něco blekotala o komodě do obýváku,ale myslím že po vánocích to bude ideální doba.Bude už po uklízecích honičkách a stresech a to bude ta správná doba k překvapení :twisted: .Jen jsem četl,že dost praskaj závěry a vodicí lišty.Špatný špatný.

Uživatelský avatar
boruvky
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 24.06.2009 9:10
Bydliště: Třeboňsko

02.12.2009 20:12

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus

Na zdejší radu jsem konečně našel čas a koupil kroužky 1mm silný s dírou 3mm.Vložil jsem ho pod hlavu šroubu,ale ještě nad podložku.Během celého střílení se šroubek závěru nepovolil,bohužel při rozebrání se kroužek rozpadl.Takže jsem dal až pod podložku kroužek 1,5mm silný a zase s dírou 3mm.Vypadá to,že to bude lepší,bylo tam víc místa a asi i po dotažení na krev bude gumička jen nalisovaná a měla by být po rozebrání v pořádku.To musím ještě testnout příští střelbu.Dám vědět.

Uživatelský avatar
boruvky
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 24.06.2009 9:10
Bydliště: Třeboňsko

15.02.2010 22:08

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus

Věděl by někdo o pouzdře na tuhle zbraň?Potřeboval bych na střelnici nějaké asi podpažní pouzdro,spíše svislé vzhledem k rozměrům.Nejde mi o časté nošení.Jde mi o to,abych na střelnici nemusel při střídání pořád uklízet kufr a dávat zbraň vedle stolku.Chtěl bych ji taky občas vzít sebou na procházku do lesa.Lítá tu v okolí rys a nerad bych ho potkal jen s nožíkem na houby.Asi bych ho s touhle ráží jen pěkně n a s r a l ,ale byl bych s tímhle trochu klidnější.Zvuk to s velocitorama vydává slušnej. V prodejně jsem projel všechny pouzdra dvakrát,ale nikdy nesedí.Dneska mi volali,že mají další várku na vyzkoušení,ale prý ani jedno není přesně na tuto velikost.Měl by někdo z vás nějaký TIP?

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

17.02.2010 4:14

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus

při setkání s rysem radši z plna hrdla řvi, ceň zuby, zvedni ruce nad hlavu a otoč ruce ke zvířeti dlaněma s pokrčenýma a roztaženýma prstama. bude tě pravděpodobně považovat za většího predátora. hlavně to nedělej na koně.

Uživatelský avatar
boruvky
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 24.06.2009 9:10
Bydliště: Třeboňsko

04.04.2010 21:42

Re: Browning Buck Mark 22LR SE Plus

Setkal jsem se s nepříjemnou odezvou na část mého příspěvku,kde píši o rysovi.Na vysvětlenou,nejsem zastánce jakéhokoliv střílení mimo střelnici a navíc ještě na živou zvěř.Bylo to myšleno v sebeobraně mé osoby,či jiných osob v sebeobraně při napadení zvířetem.Jestli je to rys,medvěd, pes nebo vlk není podstatné.Tady se toulá rys.Nechci rozebírat ráži 22LR při sebeobraně,to je zbytečný.Při jakémkoli napadení bych neváhal zbraň (třeba 357magnum) použít na jakoukoli zvěř.Prosím ochranáře rysů o odpuštění,rysa ukecám,vtipama rozesměju,svážu a donesu ho o kus do lesa dál.

Další

Obsah fóra / Krátké zbraně / Malorážky, flobertky, vzduchovky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků