Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1302
Registrován: 29.12.2006 23:12

17.12.2008 18:22

Fandaks:
Kuželová zátravka.

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

18.12.2008 4:41

Nedalo mi to a zacal som riesit problem, preco :?: nedrzia 4mm kapsle na org. pistonoch Starr, ktore maju vonkajsi priemer na vrchole presne 4,00mm a 3mm od vrcholu 4,05mm, takze uhol je minimalny. Problem je v tom, ze 4mm kapsle nemaju vnutorny priemer 4,00mm, ale 4,14mm. :!:
Takze je jasne, preco nedrzia. Vyriesil som to jednoducho. Vyrobil som si pripravok a kapsle som zkalibroval tak, ze maju vnutorny priemer 4,01mm.
V tomto pripravku sa daju dokonca zkalibrovat aj kapsle 4,7mm tak isto na 4,01mm.
A je to! :wink:

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

18.12.2008 10:43

Tak,to jsi vyřešil opravdu perfektně,musím se přiznat,že,tohle by mne nenapadlo.Možná,taky ,proto,že nemám se zápalkami problém.A nemusel jsem to řešit,tak,jako ty.A dávat na origo revolver nové pistony,je opravdu ta poslední možnost.
Používám pouze naše SB.Pravdou,je,že jsem si musel vybrat z většího množství,nových pistonů,ty,na kterých zápalky dobře drží a osadit je na všechny pere.
Neustále jsem utvrzován,v tom,že,se sem posílá šmejd.Z jednoho balení 6-ti kusů pistonů,jsem vybral 2 ks dobrý.
:evil:

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

18.12.2008 11:52

já bych netvrdil, že se sem posílá nějaký extra šmejd. Ono to prostě bude tím, že továrně vyráběný předovky tyhle maxi tolerance mají. Vždyť se stačí podívat, kdo je vyrábí. U Pedersoliho mě nejvíc trudí to, jak se všude chlubí tím, že vše navrhují pomocí PC a vyrábějí na NC a přitom si to nejsou schopný vůbec seřídit. Mám Pedersolku pistolku křesadlovou z doby, kdy podniku vládl starý pan Pedersoli a pak ten samý typ vyrobený již pod patronací Beretty a můžu říct, že je vidět ohromný úpadek řemesla. Ořezávání costů světem vládne.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1302
Registrován: 29.12.2006 23:12

18.12.2008 18:01

"Kalibrování" zápalek pro originál PeR je také cesta.Zvlášť když chceš zachovat 100% originalitu zbraně.Pistony jsou ale tak trochu spotřební materiál a možná se nahrazení novými v budoucnu nevyhneš....

Pro repliky je ale volba jasná.Najít zápalky které sedí,koupit několik sad pistonů a z nich vybrat ty nejlepší nebo vyrobit pistony na míru.Mě se jeví jako nejlepší a snad i nejlevnějsí řešení pistony na míru.Taky se dají zápalky různě deformovat aby držely.Kalibrování ale bude elegantnější řešení.
Další řešení je kužely pistonů galvanicky pokovit.Přinejmenším se zvětší jejich průměr a zápalky by měly držet.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

18.12.2008 18:26

navíc třeba vrstva TiN je i zdrsní, takže budou držet líp....


Reklama

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

18.12.2008 21:38

staM:
piston ma zivotnost zbrane, podla toho kto sa ako stara o svoje zelezo. Ja mam zatial vsade original pistony a nieje na nich vidiet stopy po opotrebeni. Pokial niekto cvaka naprazdno, tak mu moc nevydrzia.
Nejake pokovovanie a pod. nadrabanie pistonu u org. kusu je ciganska robota. Bud to vymenim za nove, alebo necham org. ak je to dobre a funkcne. Upravil kapsle nieje az taky zasah do originality zbrane. Ked uz nevedia vo vyrobe dodrzat tolerancnu odchyku kapsli, tak to treba po nich dorobit doma. Ak je raz napisane ze je to 4-ka, tak nech ma 4,00mm.

mick
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 19.03.2008 22:35
Bydliště: praha

05.01.2009 22:29

my s kamarádem zápalky kalibrujeme na Remingtona asi šestnáct let!do plocháčku se vyvrta patřičná díra,malinko se musi dopilovat jehlovým kulatým pilníkem aby byla trochu kuželovita.zápalky se namáčknou otevřením do plocháčku a následně se tyčkou vytlačí zpět.udělal jsem jich takhle stovky ani jedna mi při vytlačování neexplodovala.musí se tlačit ,ne klepnout!dokonce jsme dělali pokus,že jsme nabitý válec na několik hodin ponořili do sklenice s vodou.Všechny komory šly odpálit!!!ty zápalky na konusu pistonu krásně těsní!samozřejme musí těsnit i střela,ale to snad nemusím říkat.také neznám nějaké padání odpálených zápalek do mechanizmu.to se spíše někdy stane-po více výstřelech-že zápalku musím z pistonu seškrábnout.ale to je taky vyladěním bicí pružiny.o tom se tu toho psalo také dost.chce to prostě zkoušet a porovnávat.
... jo ještě taková samozřejmost-kvalitní pistony a jeden jako druhý ...

navry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 269
Registrován: 29.03.2009 14:58

07.09.2009 21:06

Re:

Peggy píše:Bacha taky na to, že každé zápalky 4mm mají ve skutečnosti mírně odlišný průměr. Velice dobře mi na revolveru seděly např. již zmíněné CCI, zdály se mi o tloušťku plechu menší než naše S&B. .



Poněkud pozdní reakce.
Mě na PeRe Colt 1851 od Piety zápalky CCI zlobí hodně.Většinu nelze nasadit na piston úplně.
Kohout je při první ráně narazí a odpálí až dalším úderem
Předchozí Remingtony které jsem koupil se zbraní chodily bez chyby.Proto si myslím že problém je v zápalce.
Ale s minimem zkušeností se mohu mýlit..

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků