mira.d
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 05.07.2009 22:36

07.07.2009 17:55

Střelba na asfaltové terče s westernovou dvojkou?

Nikde jsem to tu nenašel, tak zakládám nové téma, kdyžtak prosím o přesunutí. Ale...
je možné použít ke sportovní (v mém případě spíš rekreační) střelbě trap/skeet brokovnici se zkrácenými, nezahrdlenými hlavňemi na cca 50cm? Nebude už moc velké krytí? přece jen se tyto zbraně používají na kratší vzdálenosti.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

07.07.2009 18:27

Re: Střelba na asfaltové terče s westernovou dvojkou?

řekl bych, že na skeet by to moc vadit nemělo, na trap budeš muset bejt hooodně rychlej,bo na ten jsou obecně hlavně delší,když je to na dál, krytí bude v tom případě menší ne větší.Na rekreační střelbu budiž.

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

07.07.2009 19:24

Re: Střelba na asfaltové terče s westernovou dvojkou?

Na Skeet proč ne, ale na Trap to nebude nic moc ani na rekreačku.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

07.07.2009 19:28

Re: Střelba na asfaltové terče s westernovou dvojkou?

záleží na tom, jestli chce jen bouchat, nebo i trefovat......

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

07.07.2009 20:30

Re: Střelba na asfaltové terče s westernovou dvojkou?

Kall: Předpokládám, že by rád alespoň občas něco trefil :-)

mira.d: Pokud budeš chtět střílet Trap nebo Skeet trošku vážněji (i když stále rekreačně), tak doporučuji koupit nějakou starší kozlici (klidně ZHčko nebo rusandu), kterou pořídíš je bezproblému od 5000,- a budeš mít o dilema čím co střílet méně ;)

Uživatelský avatar
$emtex
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 493
Registrován: 24.05.2009 19:14
Bydliště: lounsko

08.07.2009 11:36

Re: Střelba na asfaltové terče s westernovou dvojkou?

Na skeet nebo lovecké kolo je velké krytí spíš výhodou, na trap velkou nevýhodou. Hodně záleží, na jakých střelnicích budeš střílet, ty "rekreační" mají ještě ručně natahované vrhačky, které jsou přeci jen trošku pomalejší (i když se dají přítáhnout, vím :P ), novější střelnice už mají vrhačky automatické a ty jsou už o poznání rychlejší. Mám kamaráda, kterému přezdíváme "westernový střelec" poté, co se dostavil na střelby v širokém klobouku a se zkrácenou hammerleskou r. 16 a trefoval. Trefoval natolik báječně, že přiváděl k šílenství závodníky s různými kozlicemi zahraniční a dražší provenience :D .
Takže moje resumé zní: Na skeet nebo lovecké kolo ano, na trap je to spíš o náhodě a rychlosti.
Jak tu už bylo napsáno MiRaSem, radši bych si pořídil starší ZH nebo rusandu a je po dilema. Ale jestli chceš po asfalťácích bouchat jen opravdu rekreačně, tak to prostě neřeš.


Reklama

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

14.07.2009 17:54

Re: Střelba na asfaltové terče s westernovou dvojkou?

Mam to za sebou. Western tak na to lovecke kolo, trap tim nejde. A to jsem mel na westernovce choke! Na holuby je to obecne spis pro srandu kralikum. Ale jedno poznas... Pokud budes trefovat a westernovkou, tak urcite ma smysl koupit kozlici. Pujde Ti to jeste lip :lol:

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

28.07.2009 10:57

Re: Střelba na asfaltové terče s westernovou dvojkou?

Přátelé, krytí borokovnice není to, jak velký je to kropáč a jak moc broky rozhazuje. Naopak, krytí se měří výstřelem do terče o průměru 75 cm na vzdálenost 35 m. Vyjadřuje se v % a říká nám kolik broků z celkového počtu broků v náboji zasáhlo terč. Krytí je poměr počtu broků, které zasáhly terč, k počtu broků v náplni náboje vyjádřený v %. Takže obeně čím menší zahrdlení, tím menší krytí, ne větší....

Jinak když někdo umí střílet, trefuje holuby i revolverem, viděl jsem, neumím :(

Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

31.08.2009 15:04

Re: Střelba na asfaltové terče s westernovou dvojkou?

Byl jsem si v pátek bouchnout lovecké kolo. Jelikož jsem ho střílel potřetí v životě a s devítiletou pauzou... no dal jsem 11 z 20 posledně jenom 7 z 20 (kozou) :D Lovecké kolo s tím jde. Na baterce je to škoda munice. Ale bylo to příjemné odpoledne.

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků