Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

18.05.2009 10:20

Re: Dostal jsem BAN

Souska:
Tady už se budeme bavit v obecné rovině. Nemyslím si, že je tu čistě sterilní a akademické prostředí. Nechat to tu jako chatroom je sice hezký a userpopular, ale když pak budeš něco, co jsi kdysi zahlédnul, hledat ve třech vláknech na 17ti stránkách a nakonec to najdeš (pokud vůbec) někde úplně jinde, taky se ti to líbit nebude.

GMatysek
k té hrubce. Mám za to, že mod pouze barevně zvýraznil původní hrubku, aby si to dotyčný mohl uvědomit, poučit se a opravit si sám.
ad. četníci: rozhodně tady nikdo nesoutěží v nadělování BANů, povýšení ani post o moderátora roku. Prostě tomu věnuje nejvíc času. Já tomu nedávám zdaleka tolik, takže ani má míra rozčarování není taková.

Uživatelský avatar
Souska
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 88
Registrován: 16.07.2008 8:31
Bydliště: Praha

18.05.2009 10:26

Re: Dostal jsem BAN

Neřikám, nechat to jako chatroom (to sem vůbec neřek ;) ), jen tvrdím, že příliš velká snaha o stírání uplně všeho škodí. A některý věci tady se žačínají lámat do docela brutálníh poloh - tohle nikdy nedopadlo dobře.

Co se týče toho hledání, tak to je docela řekl bych out argument :) Už teď jsou tu napomínaní za duplikace a odkazování na velmi "funkční vyhledávání (za což dostavaj lidi ban pokud na to upozorní - což je taky poněkud bizzar), a najít něco je poměrně pěkná činnost - zrovna včera sem hledal nějaký informace. Hodinu sem projížděl co dalo vyhledávání a pak to zabalil (nakonec to nebylo třeba, ten díl měnit nebudu) :). Kdybych napsal na to vlákno, počítam, že bych byl napomenut za duplikaci a nebo odkázán na hledaní že ? :)

Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

18.05.2009 10:43

Re: Dostal jsem BAN

Dyť o tom mluvím, nedá se tu pak orientovat a hledat. O tom, že byl někdo napomínán za to, že někoho upozornil na duplikování, nebo použití fce hledat nevím.

Ale neházejte to na mody, pojdme s tím něco udělat společně. Dodržujme pravidla a pak nebudou moderátorům téct nervy, bude prostor občasné hříšníky upozornit osobně a přátelsky jim domluvit.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

18.05.2009 10:46

Re: Dostal jsem BAN

GMatysek píše:4mike:-> Jenom tedy z osobní zvědavosti:
Před časem v jednom příspěvku od gewarosse mod opravil pravopisně dobře napsané slovo na hrubku. Když jsem na to upozornil (v příspěvku, protože jsem prostě netušil, který moderátor to byl), tak si můj příspěvek smazal, hrubou chybu v textu, ještě zvýrazněnou barevně, si nechal a mě dal napomenutí za OT.
Takže můj dotaz: To byla ta potrefená husa a nebo pověstná forma kolegiality?..
...


čekal bych že tu budem řešit úplně jiný případ, nicméně to vypadá na tak trochu ring volný
OK
odpovím otázkou(kami)
1/ byla Tvá reakce v souvislosti s názvem a obsahem vlákna ? či šlo o OT poněvadž to nebylo vlákno o ČJ
2/ chtěl jsi zjednat nápravu či zesměšnit moda ?
pokud A proč jsi jej na jeho chybu neupozornil PM
pokud B zřejmě jsi jen neobdržel BAN
3/ uniká mi souvislost s potrefeným ptactvem, týká se to mé češtiny ?

Uživatelský avatar
Souska
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 88
Registrován: 16.07.2008 8:31
Bydliště: Praha

18.05.2009 10:57

Re: Dostal jsem BAN

@Jimi - koukni se tu po fore :) Admix má za to banána, a imho uplně neodůvodněně - oba dva odkazy (asi "důkaz") jsou o uplně něčem jinym - upřímě, jeho ban beru jako pouhý ftip :)

Ja sem býval taky mod, vim, jaký to je, vim co je to za práci, ale ono striktní dodržování pravidel atd je pěkná věc, ale sme lidi ne roboti. Jako pro mě za mě si tu dělejte co chcete :) Ale až tu zmizne spousta lidí, tak se nedivte. Něřikám, že je všechno špatný, ale že některý reakce a akce modů sou hodně "přesčáru" (pro nezúčastněnýho pozorovatele).

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

18.05.2009 10:58

Re: Dostal jsem BAN

Souska píše:1/ Já si neodpustím jednu věcnou ze života a vlastní zkušenosti. Byl sem přítomen na několika fórech s 1000+ uživateli.
2/ a ten plevel, co se jen pta, občas něco napíše a apk se jen střílenim baví odpadne - žádnej OT, žádny kecy, žádný řešení událostí - pěknej suchej summit "docentů". Sám sem za podobnou věc jednou moh - a řikam narovinu, dneska si řikám, že sem jednal moc úzkoprse.
3/ A abych neopoměl - než se začnete radovat, že odpadaj "prudiči", tak nezapomeňte, že tohle už neni žádný fun forum, ale komerční projekt, kterej je živ z reklamy, která je úměrná návštěvnosti ...


trošku jsem to rozsekal aby na to šlo reagovat
1/ většina z nás navštěvuje i jiná fora a kdo navštěvuje i nějaká zahraniční, zřejmě mi dá za pravdu, že tolik prostoru pro balast tam zdaleka není, poněvadž se jedná o fora z jistým zaměřením a tudíž je předpokládán i obsah temat
2/ je tu snad nedostatek OT prostoru ke žvanění o čemkoliv jiném než o konkrétních zbraních a věcech s nimi souvisejícími, kde to já a kolegové nehodláme tolerovat ?
je něco k nepochopení v pravidlech, či v tom, že chceme aby mělo forum informační hodnotu ?
3/ tohle bylo je a bude funforum ikdyž má majitele, jež dokáže profitovat z toho, že se tu slízáme za jiným účelem než mu generovat halířky za přístupy


Reklama

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

18.05.2009 11:04

Re: Dostal jsem BAN

Souska
pokud hodláš debatovat, na debatu se alespoń minimálně připrav
resume zač obdržel admix BAN je v jiným vláknu a snad Tě moc nezatíží si v tomtéž vláknu nalézt kolik napomenutí tomu předcházelo
napomenuti-jedinci-t5255-80.html

Uživatelský avatar
Souska
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 88
Registrován: 16.07.2008 8:31
Bydliště: Praha

18.05.2009 11:12

Re: Dostal jsem BAN

1/ ano, na zahraničních anglických forech, kde se slejzal lidi rozumějící tomu, že všech koutů kontra český forum, kde jsou lidi co tomu rozumí a pak drtivá věčina co má střílení jako zálibu, něni extra odbornejch a chodí si pokecat s podobně postiženejma a občas se optat na pomoc, když se mu něco stane.

2/Tohle jako argument neberu, neb spousta OT neni až zas tak brutální OT, viděl sem mnohem větší prasárny

3/Tohle forum běží na majitelově serveru, doménu bude platit z jeho peněz, stejně jako provoz, správu atd. Když nebude vynášet, nebude provozovat. Takovej je internetovej kšeft, ostatně jako každej jinej (noviny, časopísky). Nevýdělečný projekty vede snad jen ČD.

ad admix - já napomenutí četl ;). A i přesto si stojim za tim co sem napsal :)

Uživatelský avatar
GMatysek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 213
Registrován: 08.09.2008 13:54
Bydliště: Praha

18.05.2009 11:14

Re: Dostal jsem BAN

4mike:-> Jiný případ ... to myslíš, jak si mě sjel za to, žes Ty něco překouknul? :D

Ale k těm otázkám.
1/ No oprava dobře napsaného slova na hrubku je snad taky tak trochu OT, nebo ne?

2A/ Těžko upozorním někoho, kdo se pod svou opravu nepodepsal.
Pokud nemažeš zprávy, tak si mojí, ve které jsem se Ti to snažil vysvětlit, přečti. (citace: Ahoj, jo sorry, v ipsc-puska-miridla-std-t5149.html jsem byl fakt OT. Ale spíš jsem čekal, že ten, kdo opravil pravopisně dobře napsané slovo na hrubku, to opraví a následně mě smázne ....)

2B/ To je přesně to, o čem tahle debata je. Asi nejen já mám prostě dojem, že nepříjemně velké procento tvých napomenutí a BANů je více o uražené ješitnosti, než o porušených pravidlech.

3/ Týká se to skutečné jen mé zvědavosti, jestli ses "zastal" svého špatného zásahu a nebo svého kolegy.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

18.05.2009 11:23

Re: Dostal jsem BAN

souska
1/ nehodlám Ti vyvracet názory
2/ v technických vláknech nejde o to jak moc je OT brutálnější než jiný, prostě tam nemá co dělat, pokud to jde, odmažu OT část příspěvku, či jej smáznu, pokud se to od autora opakuje, či je OT jeho běžnou formou příspěvku, je napomínán,
to jen na okraj takovéto osvětlení problematiky, jak to tu probíhá
zrovna dnes ve vláknu Norinco 1911 jsem smáznul 3 docela obsáhlý OT userovi Absolom
poněvadž předpokládám, že když chce někdo něco užitečnýho zjistit o výše zmíněném, nezajímá jej, nic o Renaultech či VW,
přičemž předpokládám, že se to nebude běžně opakovat a že jen ujel
3/ nadále trvám na funforu :lol: a jediný co "nás" a jiná fora se shodným zaměřením odlišuje je zdejší přehlednost obsah informací, no a že bychom strádali agonii useru si nemyslím, stačí porovnat počta registrovaných a počty přístupů, což dle mne koresponduje s tím, že majorita preferuje systém a přehlednost nad multiplikáty temat a OT znehodnocenými vlákny

valná většina napomenutých již dále napomínána není, máme i držitele BANu chodící pod jiným ID
a nemají nadále problém, prostě někdo se poučí jiný vyučí

Uživatelský avatar
Souska
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 88
Registrován: 16.07.2008 8:31
Bydliště: Praha

18.05.2009 11:29

Re: Dostal jsem BAN

Nehodlám se dohadovat, evidentně to nemá cenu.

Zrovna tebou danej příklad je brutální OT ;)

Ban na admixe je možná správnej, ale za špatnou věc - neb jak řikám, argumentace byla úplně zcestná, pokud si ho chtěl zabanovat měls jiný příležitosti ;)

Pokračujte jak uznáte za vhodný, ja sem chtěl jen přiblížit svoje x-leté zkušenosti s moderovánim for :)

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

18.05.2009 11:46

Re: Dostal jsem BAN

GMatysek

1/2A/ jestli myslíš opravu standard
tak to není má práce, je tu mnohem více svahilců než gewa a neopravuji je barevně ale černě v momentu, kdy jejich chyba či překlep má vliv na obsah příspěvku (např G1719, Markony,....) :lol:
prostě tohle forum je o zbraních a ne o výuce češtiny

2B/ neřeším jestli je to vůči mně či kolegovi, nepovažuji se za ješitu
kdo mne zná osobně možná potvrdí či vyvrátí Tvůj úsudek, mají zde prostoru dle libosti

3/ z odpovědi 1/2A/ to snad vyplývá

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

18.05.2009 11:59

Re: Dostal jsem BAN

Souska
nějak nerozlišuji level brutálnost OT ale četnost jak moc je jich potřeba vyčistit aby dané vlákno mělo informační hodnotu a neztratilo souvislost vývoje
samozřejmě za předpokladu že je příspěvek jen OT a ne horším přestupkem vůči pravidlům

P.S. předpokládám, že když Ti někdo bude obden kálet na práh tak Ti taky nebude podle gusta věčný řešení domluvou a proti pokutování pachatele nebudeš nic namítat :wink:

Uživatelský avatar
Souska
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 88
Registrován: 16.07.2008 8:31
Bydliště: Praha

18.05.2009 12:08

Re: Dostal jsem BAN

Ale jo s tim se da souhlasit, ale to je asi tak jediná věc :-)

To další zas a opět neni žádnej věcnej argument - vlastně nevim ani na co to má bejt argument ? Na admixův Ban ? Nebo na co ? V případě, že na admixův ban, tak ho nechápu - jasně jsem ti zdůvodnil, proč byl dle mě ban uplně mimo mísu (respektive za tohle, admixe pár let znám, a on by se o něj něčim přihlásil zase), ale v tomhle případě to byl přestřel. protože argumentace byla zcestná. neduplikoval, oba prezentované odkazy jsou o jinejch věcech (takže vlastně OT zě ? ;) ) - jedem vlastně o totálně jiný věci (vyčleněný vyhledávání vrámci jednotlivých kategorii, což se do fora přidává pluginem a nemá s funkčností víceslovného vyhledávání vůbec nic společnýho) - a i odpověd, že je třeba používat "AND" (nebo OR?) je trochu mimo, protože forum by mělo && defaultně vkládat mezi více řetězcové položky :)

Tot moje argumenty - doufám, že se dočkám nějakej protiargumentů (a rovnou prosim smysluplnejch - to, že by se admix o ban přihlásil dřív nebo pozdějc stejně vim taky).

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

18.05.2009 12:30

Re: Dostal jsem BAN

4mike píše:.............
zrovna dnes ve vláknu Norinco 1911 jsem smáznul 3 docela obsáhlý OT userovi Absolom
poněvadž předpokládám, že když chce někdo něco užitečnýho zjistit o výše zmíněném, nezajímá jej, nic o Renaultech či VW,
přičemž předpokládám, že se to nebude běžně opakovat a že jen ujel
.........

Promin, to ze to byl OT je diskutabilni, protoze kdyz nekdo nedokaze pochopit ze podle jednoho kusu zbrane co mel nemuze soudit ostatni, tak jsme mu to prevedl na lidovejsi vec a to je auto, taky prece kvuli jednoho krapu (ci paru krapum v jedne rade) neodsoudi celou automobilku. O to tam slo, tak ze si myslim, ze OT to nebylo, pouze principielni vysvetleni na jinem predmetu nez jsou pistole od NORINCO.
Ale dohadovat se stejne nema cenu, protoze ty proste vidis veci obcas jen cerne a nebo bile, odstiny sede mi obcas pripada ze u nekterych osob sem tam nevnimas :( Ale i tak dekuji za tvoji nelehkou praci na tomto foru, ale chce to opravdu vice nadhledu pro teto praci i kdyz tady travis denne hodiny a procitas hromadu sracek v OT.

momentalneanonymny
 
Příspěvky: 1147
Registrován: 21.06.2006 21:56
Bydliště: Slovenská republika

18.05.2009 14:50

Re: Dostal jsem BAN


Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

22.05.2009 9:16

Re: Dostal jsem BAN

Tak mi vyprsel ban. A protoze se admix resil i tady, tak to napisu sem (kdyz 4mike neodpovida na maily, tak holt na forum ;) )
Dostal jsem ban za nasledujici: vyhledavani-t9670.html
K 4mikovu vyjadreni mam tyto pripominky:
ve starým PHPBB jsi to musel zadat ve formátu náboje AND luger AND 9mm

To je sice moc pekne, ale forum ma defaultne tohle delat samo, tzn. zadam 'naboje luger 9mm' a ono to hleda s AND. To, ze ve starem foru jsi AND musel doplnit sam neni argument.
duplikuješ

Thread jsem zalozil, protoze nekdo (Pidibi) zamknul puvodni thread o prevodu. Tohle je moje chyba, uznavam, mel jsem drzet hubu
http://www.strelectvi.cz/forum/oprava-vyhledavani-t7775.html

Offtopic, uplne o necem jinem
http://www.strelectvi.cz/forum/funkce-andquot-hledat-andquot-t3210.html

Offtopic, jina ficura
Do obou kdybych napsal, byl bych OT a dostal ban taky :D
vzhledem k opakovaným prohřeškům nabízím týdenní BAN

Nezbyva mi nez podekovat za tydenni pauzu od strelectvi. Mozna by to chtelo trochu .. ja vlastne nevim ceho, jsem jen uzivatel ;) Kazdopadne jsem to pochopil, drzet hubu a krok - vzhledem k tomu, ze nejsem strojar, zbrojir ani sportovni strelec, ale (boze) ajtak, tak nemam k vetsine temat co rict po odborne strance, holt si s podobne postizenejma lidma musim pokecat jinde. Je to skoda (jen pro mne teda).

A ted se do mne pustte, do urazeneho jesitneho fracka ;)

Uživatelský avatar
Souska
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 88
Registrován: 16.07.2008 8:31
Bydliště: Praha

22.05.2009 9:24

Re: Dostal jsem BAN

Můj osobní odhad ? Argumentů, se stejně jako já nedočkáš :). Na tom zbytku jsme zhruba stejně.

Já bych dokonce měl i návrh - bud je to tu komunita podobně postiženejch lidí (my se taky v práci nebavíme jen o serverech), a tak je to neustálí pruzení, jak se tu řeší to a to a neřeší to a to, docela mimo mísu.
A nebo vysoce odbornej server, kdy při přihlášení zaveďte odbornej dotázník, přes kterej se blbec (záměrně, protože v tomhle ohledu chodim střílet, znam zbraň, vim jak to funguje, ale sám si ani neubrousim dlanovku, protože bych to pohnojil) jako já nedostane, rozešlete ho i uživatelům, a kdo nebude splnovat odbornost a nebo nějaký další znalosti (třeba jiný otázky pro IPSC střelce atd), tak ho smažte nebo zabanujte na IP, a je to.
Bud chci A nebo B.

//nastavuji svou tvář na facky, a případný ban :)

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

22.05.2009 9:44

Re: Dostal jsem BAN

admix píše:K 4mikovu vyjadreni mam tyto pripominky:
ve starým PHPBB jsi to musel zadat ve formátu náboje AND luger AND 9mm

To je sice moc pekne, ale forum ma defaultne tohle delat samo, tzn. zadam 'naboje luger 9mm' a ono to hleda s AND.

pokud Ti z nějakýho důvodu vyhledávání nejede
byl tento odkaz OK
oprava-vyhledavani-t7775.html

admix píše:
http://www.strelectvi.cz/forum/funkce-andquot-hledat-andquot-t3210.html


pokud Ti jen není jasný jak vyhledávat, je k tomu to vlákno, na něž jsem Tě odkázal
funkce-andquot-hledat-andquot-t3210.html

admix píše:Nezbyva mi nez podekovat za tydenni pauzu od strelectvi. ............ Kazdopadne jsem to pochopil, drzet hubu a krok .......do urazeneho jesitneho fracka ;)

tohle mám brát jako výzvu k věcné debatě ???

to že nejsi strojař a bůhví co ještě z Tebe na foru nečiní ani nic méněceného či naopak
ajťáků je tu podle statistiky nepřehlédnutelný množství a najdeš je i mezi modery

btw nikdo Tobě ani kolegům nebrání si v OT otevírat IT vlákna, pokud snad máš dojem, že strádáš možností nepřispívat informacemi "k věci"

P.S. jako "ajťákovi" by Ti snad mohlo být jasný, že na mail který neobdržím prostě neodpovím
čili dosud žádný nedorazil

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

22.05.2009 9:49

Re: Dostal jsem BAN

4mike: ani jedno - vim jak vyhledavat, vyhledavani funguje, ale ma logicke chyby, ktere se spatne hledaji. Proto jsem zalozil extra thread, kvuli pohodli svemu i spravcu. Zjevne jsme se nepochopili, tak bych to nechal byt.
Ad. mail - seznam muj mail prijal ke zpracovani, tim jsem ho povazoval za doruceny. Mozna bude ve spamu :) To uz jsou detaily.
A co se tyce OT sekce - osobne si myslim, ze by s ni moderatori nemeli vubec ztracet cas a nechat ji nemoderovanou, aby bylo mozne ji kdykoliv smazat.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Přečti si pravidla!!! / Pravidla diskuzního fóra, navod k registraci, chyby, návrhy, zlepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků