elephantus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 17.05.2004 13:16

19.05.2004 11:06

(ne)povinost ustupu, judikaty a soudy

Jistě, v zákoně není žádná povinost ústupu. Ale pokud se zeptáte prvního soudce, tak řekne, že střetu je nutno se vyhnout, pokud to jde za všech okolností. Pokud to šlo, a přesto vystřelíte, máte ve většině případů smůlu. A připravte se na následky (cesty na soud, popřípadě stížnost ministrovi spravedlnosti).

Teorie a praxe je strašnej rozdíl. Krizovka příjde zrovna v tu nejnevhodnější chvíli. Většinou oběť potřebuje nějaký čas na to aby zjistila, že je oběť. Tasení nebude zrovna bez chyby a pod.

Takže nejlíp je utýct. Prachsprostě zdrhnout.

Hrdinů jsou plný hřitovy...

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

19.05.2004 11:35

proc bych se mel vyhybat ja, at se vyhyba ten, co na me utoci

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

19.05.2004 11:59

elephantus píše:Jistě, v zákoně není žádná povinost ústupu. Ale pokud se zeptáte prvního soudce, tak řekne, že střetu je nutno se vyhnout, pokud to jde za všech okolností. Pokud to šlo, a přesto vystřelíte, máte ve většině případů smůlu. A připravte se na následky (cesty na soud, popřípadě stížnost ministrovi spravedlnosti).

Teorie a praxe je strašnej rozdíl. Krizovka příjde zrovna v tu nejnevhodnější chvíli. Většinou oběť potřebuje nějaký čas na to aby zjistila, že je oběť. Tasení nebude zrovna bez chyby a pod.

Takže nejlíp je utýct. Prachsprostě zdrhnout.

Hrdinů jsou plný hřitovy...
jistě, že je nejlepší zdrhnout, ale vždycky to nejde. všechno je otázka priorit. sice nemáme ideální policii, ale soudy ikdyž jsou pomalý, nejsou špatný. a judikáty v poslední době jsou na straně bránících (nejen bránících se)

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

19.05.2004 17:55

elephantus píše:Jistě, v zákoně není žádná povinost ústupu. Ale pokud se zeptáte prvního soudce, tak řekne, že střetu je nutno se vyhnout, pokud to jde za všech okolností. Pokud to šlo, a přesto vystřelíte, máte ve většině případů smůlu. A připravte se na následky (cesty na soud, popřípadě stížnost ministrovi spravedlnosti).

Teorie a praxe je strašnej rozdíl. Krizovka příjde zrovna v tu nejnevhodnější chvíli. Většinou oběť potřebuje nějaký čas na to aby zjistila, že je oběť. Tasení nebude zrovna bez chyby a pod.

Takže nejlíp je utýct. Prachsprostě zdrhnout.

Hrdinů jsou plný hřitovy...


Soudce nemuze rozhodnout v rozporu se zakonem, tady jde asi taky hodne o to, jak mas odhodlanyho a schopnyho pravnika (o to jde samozrejme vzdycky). Nicmene zde resene situace predpokladaji takove odhodlani protivnika, nebo takove podminky, za kterych neni ustup mozny (nechas jim tam tehotnou manzelku? treba by jim stacila a za tebou by nebezeli ...).

Nikdo tady myslim se netesi na to, ze bude muset svou zbran pouzit, ale kdyz uz k tomu dojde, kazdy by mel byt pripraven tak dobre, jak jen to pujde aby neznamenal nebezpeci pro ostatni.

Ohledne nebezpeci pro utocnika - ten z tebe snal veskerou odpovednost za skody jemu zpusobene tim, ze na tebe zautocil (pouze moralne, samozrejme dle zakona ne)

elephantus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 17.05.2004 13:16

19.05.2004 19:07

Těhotná manželka za zády je jiná. To už opravdu nejde zdrhnout.
Soudce by neměl rozhodnout v rozporu ze zákonem, ale zákon je bohužel napsanej blbě a jaksi jeho výklad se liší soud od soudu.
Právník je sice pěknej, ale stejně to většinou dopadne tak, že se budeš pořád jen odvolávat.
Já jsem asi moc skeptický venkovan...

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

19.05.2004 19:11

elephantus píše:Těhotná manželka za zády je jiná. To už opravdu nejde zdrhnout.
Soudce by neměl rozhodnout v rozporu ze zákonem, ale zákon je bohužel napsanej blbě a jaksi jeho výklad se liší soud od soudu.
Právník je sice pěknej, ale stejně to většinou dopadne tak, že se budeš pořád jen odvolávat.
Já jsem asi moc skeptický venkovan...


Odvolavat se budes prave v pripade, ze pravnik nebude uspesny :)

Posledni dobou jsou ovsem judikaty soudu velice priznive, takze to vypada, ze se zacina blyskat na lepsi casy ...


Reklama

elephantus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 17.05.2004 13:16

20.05.2004 6:16

Nevím, jak u Vás v Praze (typoval bych, že jsi z Prahy, oprav mne, pokud se mýlím), ale u nás na severní moravě v tomto vládne ještě krutá totalita... :?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

20.05.2004 8:06

elephantus píše:Nevím, jak u Vás v Praze (typoval bych, že jsi z Prahy, oprav mne, pokud se mýlím), ale u nás na severní moravě v tomto vládne ještě krutá totalita... :?


Judikáty jsou z Brna.... a jsou závazné pro celou republiku.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

20.05.2004 9:49

SW_FOX píše:
elephantus píše:quote]

Judikáty jsou z Brna.... a jsou závazné pro celou republiku.

tak mě nějak lehounce srdce pookřálo po týhle hlášce...

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

20.05.2004 10:12

krampus píše:
SW_FOX píše:
elephantus píše:quote]

Judikáty jsou z Brna.... a jsou závazné pro celou republiku.

tak mě nějak lehounce srdce pookřálo po týhle hlášce...


Praha je sice legislativní a správní centrum ČR, ale Brno je justiční (ústavní soud, nejvyšší soud, ombudsman)...

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

20.05.2004 10:36

SW_FOX píše:
krampus píše:
SW_FOX píše:
elephantus píše:quote]

Judikáty jsou z Brna.... a jsou závazné pro celou republiku.

tak mě nějak lehounce srdce pookřálo po týhle hlášce...


Praha je sice legislativní a správní centrum ČR, ale Brno je justiční (ústavní soud, nejvyšší soud, ombudsman)...
před ústavním soudem jsem blil, před budovou ombudsmana (mimochodem to slovo je ze švédštiny) jsem souložil, takže vím, kde tam jsou. dokonce jsem jednou nasával s předsedou ústavního soudu. docela milej chlápek. (až mi přišlo líto, že jsem mu nablil před hoknu.) vesele jsme si potykali.

Uživatelský avatar
carlos
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 21.01.2004 10:55
Bydliště: Trutnov

20.05.2004 14:02

SW_FOX píše:
elephantus píše:Nevím, jak u Vás v Praze (typoval bych, že jsi z Prahy, oprav mne, pokud se mýlím), ale u nás na severní moravě v tomto vládne ještě krutá totalita... :?


Judikáty jsou z Brna.... a jsou závazné pro celou republiku.

Jseš si jistej, že jsou závazný? Já myslel, že záleží na úvaze každého jednoho soudu.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

20.05.2004 14:05

carlos píše:Jseš si jistej, že jsou závazný? Já myslel, že záleží na úvaze každého jednoho soudu.


Kdyz rozhodne jinak, tak mu to soud vyssi instance hodi zpatky, takze kazdej radsi rozhoduje v souladu s tema judikatama

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

21.05.2004 11:04

On Fox samozřejmě ví, že judikáty právně závazné v ČR nejsou, ale v praxi hrají poměrně velkou roli.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

21.05.2004 14:19

premek píše:
carlos píše:Jseš si jistej, že jsou závazný? Já myslel, že záleží na úvaze každého jednoho soudu.


Kdyz rozhodne jinak, tak mu to soud vyssi instance hodi zpatky, takze kazdej radsi rozhoduje v souladu s tema judikatama


Ono jde taky o to, a to je to hlavní proč soudy rozhodují v souladu s judikaturou protože když jim to soud vyšší instance vrátí tak to mají znova na stole a věřte mi že je to pro ně noční můra, už tak jsou zahlcení a ještě riskovat že se jim budou vracet "vyreklamované zmetky"....

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

24.05.2004 9:52

se mě zdál příšernej sen... kráčim si po ulici někde v brně a v tmavym koutě dva maníci zkoušej znásilnit nějaký děvče. tak tam naklušu a po slovní výzvě "táhněte do píči" a jejich odpovědi "to právě chceme" jsem je smáznul 2x2rány na hrudník. pak nějakej střih, su na policii a vyslíchaj mě. je zajímyvý, že jsem se vzbudil až v pasáži u výslechu. kupodivu ten výslech nebyl nepříjemnej. jak by se asi policie chovala v takovým případě, kdyby se odehrálo, to co se mi zdálo?
jednou jsem (já blbec) šel na policii hlásit vydíračku, kterou jsem viděl z blízkosti. byla tam krochna a sranda teda přešla. tenkrár jsem já krochnu neměl, to by asi ukízeli havrani zbytky mozkový tkáně. policajti se ke mě (v první chvíli, než zjistili, že vymahač byl taky policajt) chovali hezky.

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

24.05.2004 16:36

krampus píše: policajti se ke mě (v první chvíli, než zjistili, že vymahač byl taky policajt) chovali hezky.


kdyz me jednou v 17ti zmlatili cigani na ulici tak se ke me taky chvoali policajti pekne, dokonce me odvezli i domu :)

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

24.05.2004 19:20

PiDiBi píše:
krampus píše: policajti se ke mě (v první chvíli, než zjistili, že vymahač byl taky policajt) chovali hezky.


kdyz me jednou v 17ti zmlatili cigani na ulici tak se ke me taky chvoali policajti pekne, dokonce me odvezli i domu :)
ať to zkusej znova :wink: jsem zvědavej, kdo koho kam bude vozit

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků