kOkOi
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 11.11.2007 22:36

12.03.2009 12:49

Taky sem se po 456 dival a tady ta nabidka se me nezdala hned po poznamce ''asi deset zájemců, stále aktuální''. V pondeli sem stavoval v Boskovicich pro broky, tak sem se zminil ze shanim nejakou malorazku a vcera uz sem mel komisni 456 za 3000 doma.

Uživatelský avatar
Willy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 26.03.2006 1:06

12.03.2009 17:53

No tak mne se tato příhoda dotkla asi nejvíce. Počítal jsem s touto malorážkou (pokud by nebyla v nějakém děsném stavu) už jako s hotovou věcí. Aby ale prodejce po takovéto době najednou zjistil, že k tomu má také pouzdro a neprodá to za méně než 5000,- jako celek je přinejmenším podivné a vyvolává to podezření, že když sem prodejce podával inzerát tak ani ještě nevěděl co bude prodávat protože to v té době ještě nevlastnil. Volal mi včera někdy kolem poledne že už má ZKM doma a nechá to jedině za cenu jak píšu výše. Na mojí otázku jestli tedy za pouzdro chce těch 1500,- Kč navíc mi odpověděl že teda vlastně jako neví ale že mu ostatní nabízí za pušku nejméně 4000,- Kč a že tedy jedině vcelku za 5000,- Kč. No když mi tohle řekl tak už z principu jsem se s ním slušně rozloučil a řekl mu že nemám zájem. Tolik tedy k celému příběhu.
Nejvíc mne na tom celém ale štve ta drzost s jakou to udělal a argument že je to přece burza. Nevím jak kdo jiný ale já byl zvyklý že na burze byla cena vždycky stanovena a nelicitovalo se o ní a když tak spíš dolů než obráceně. Na burze se nepřihazuje ani nelicituje, to se dělá na aukci a je lepší si takový prodej nechat na jiné servery jako je aukro nebo e-bay. Myslím že takovéto praktiky tady není dobré trpět, držíme si pak mezi sebou nespolehlivé jedince a to se nám nemusí vyplatit nikomu.

Uživatelský avatar
tazator
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 297
Registrován: 13.07.2006 16:15
Bydliště: Lanškroun

12.03.2009 18:05

Willy: máš pravdu - pokud tu něco nabídnu za tu cenu co píšu tak prodávám a spíše prodám levněji, nebo něco přihodím navíc za tu cenu nabízenou - je to nečestné! Je to hnus velebnosti...

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

12.03.2009 20:39

Nesolidní prodej

Já jsem již pár kusů zde prodal i koupil. Pokud jsem nakupoval, vždy prodávající po dohodě pár dní počkal na vyřízení papírů a stejně a já jsem počkal, někdy i měsíc(i déle) na vyřízení papírů kapujícím. Takže vždy vzájemná solidnost a ještě se dá seznámit osobně s dobrými (stejně postiženými) lidmi. Ale prodej této malorajdy mi připadá nesolidní, to může prodávat na Aukru , a třeba taky utřít nos.

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

12.03.2009 21:21

Já jsem se tady bohužel už s něčím podobným setkal :cry: Nebudu nikoho jmenovat, ale je to takové " čecháčkovství " a nelíbí se mi to. Na druhou stranu toho člověka trochu chápu, podle množství příspěvků je nový a nesetřídil si jak to tady chodí, prostě jen použil burzu a podle ohlasu usoudil, že by mohl vydělat víc, než si myslel. Možná to ani není střelec a možná tu ani nic neprodával :wink:

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

12.03.2009 21:34

Ano, mas pravdu, take jsem to tak pochopil. Ale aspon to mohl resit tak, jak jsem nastinil o neco vyse. O nejake omluve za omyl jsem se bohuzel nic nedocetl. Postavit se k tomu celem a omluvit se bych plne pochopil, ale tohle mi spis pripadalo jako jednani konskeho handlire. :wink:

A vubec, velka vetsina z nas spolu navzajem souhlasime, dalsi rozpitvavani uz asi nema cenu.


Reklama

Uživatelský avatar
urquell
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 29.10.2007 17:02
Bydliště: Západní Čechy

12.03.2009 21:58

Přesně proto jsem navrhoval dát to napříště do pravidel burzy, pokud je to konsenzus.

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

13.03.2009 1:26

no pokud nekdo nabidne vetsi cenu za preskoceni poradi tak mi na tom nic divnyho neprijde, je to kseft, tak jak nekecame lidem do toho z ajakou cenu prodavaji i kdyz je prepiskla tak nekecejme i kupujicim do toho kolik nabizeji

ale jen do PM, opravdu je to tu burza ne aukce

zmena ceny jiz dohodnutyho kseftu je uz svinarna
ale takovy veci bych do pravidelk necpal - pokud se nekdo chova jak debil tak casem narazi

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

13.03.2009 1:59

Promin, ale nesouhlasim. Predstav si, ze jdes do kramu, ktery ma za vylohou urcitou cenu. Maji posledni kus, o ktery si reknes, nacez se za Tebou vynori nekdo, kdo prohlasi: "Prodejte to mne, dam Vam o 500 Kc vic!" Nacez prodavac Te posle do p.dele a proda to jemu.

Porovnavat to s nekecanim do prehnane ceny je nesmysl. Proti prehnane cene, at jiz v krame, nebo tady, mam snadnou obranu - nekoupim to. Ale proti handlovani, k tomu jeste "za oponou" (PM), obranu nemam.

No nic, kdyz se na to divas takhle, prosim. :?

Uživatelský avatar
Wojtyla
 
Příspěvky: 514
Registrován: 28.06.2006 13:24
Bydliště: Praha

13.03.2009 10:22

zvyšování ceny dohodnutýho kšeftu je samozřejmě svinárna, nadruhou stranu do pravidel bych to nedával, ten člověk narazí sám. Je jasné že kupujícího to naštve. Spíš bych byl proaby se zveřejnovali Nicky takovejdle špekulantů abychom si na ně dávali bacha...tedy "černá listina burzy" kam by se napsalo vysloveně neseriozní jednání...

pro mě vyřídit si nákupku znamená vzít si dva dny volno z práce... a to pak VÁŽNĚ naštve.

taky se mi stalo že jsem prodal kver a po zaplacení mi kupující řekl že by dal i mnohem víc....ale to je prostě halt ten podělanej život...

Uživatelský avatar
Missak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 901
Registrován: 09.07.2006 17:20
Bydliště: Přerov

13.03.2009 17:44

PiDiBi: a co když budu první za inzerovanou cenu, ale někdo mě přeskočí v pořadí tím, že nabídne víc. Já se to nedozvím, jelikož se ti dva domluví přes PM, ale přitom by mi nevadila ani tá vyšší cena. a jsem v háji a naštvanej. Tady souhlasím s jomekabim. To je přijatelnější (a normální) varianta, že si na začátek nasadím vyšší cenu. pokud se nenajde kupec v nějakém časovém horizontu, tak jdu s cenou dolů.
Myslím, že už se tu jednou někdo řešil, kdo dal nízkou cenu, potom zjistil, že mohl dát výš a veřejně ji zvýšil. tenkrát od vás (myslím moderátory a možná i od tebe) dostal kapky, že se to nedělá. Přitom je to serioznější než tento případ, protože zájemci měli šanci reagovat.
cenu do burzy udat musím, tak by měla být brána jako nejvyšší možná. taky mi už občas někdo něco vyfoukl před nosem (a já PaFovi taky :) ), ale nenapadlo by mě prodávajícímu nabídnout více za přeskočení prvních v pořadí.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

14.03.2009 11:38

Osobně si také myslím, že zvýšení ceny "po uzavření obchodu" je nefér. Do pravidel bych to nedával, je to věco osobní cti a charakteru... Ale pokud se někdo s takovým jednáním setká, měl by se s ostatními podělit, aby věděli a dali si bacha.... :?

Uživatelský avatar
Willy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 26.03.2006 1:06

14.03.2009 14:47

Jo to si myslím že není špatný nápad a je od začátku zřejmý o co jde a všichni v tom mají jasno.

popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 590
Registrován: 08.12.2006 19:31
Bydliště: Jihlava

14.03.2009 15:29

Mě by zase tolik neštvalo, že se někdo pokusí přeplatit. Zvlášť u 456, kde tuším není potřeba nákupní povolení. Prostě pokud chci prodat kdo dřív přijde...
Jiná věc je u toho, když někdo vyřizuje nákupní povolení. To je slušností počkat do dohodnutého termínu a cenu dodržet.
Jako prodávajícího mě naštve, když si někdo zbraň zarezervuje a už se neozve. Nejlépe ještě na toto a ostatní fóra bouchne odpověď, beru vážný zájemce, máš sz... a potom to vypadá jako že zbraň je šmejd a každej další zájemce, co tři týdny čekal začne brutálně stahovat cenu...

Uživatelský avatar
Willy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 26.03.2006 1:06

14.03.2009 16:05

Vždyť ani nemusí jít o vyřizování nákupky. Já jsem třeba odmítnul jinou nabídku na malorážku že tuhle už mám jako první zamluvenou. Ta druhá nabídka byla také za 3500,- Kč, tak jsem ji poslal dál ať si užije někdo další. Teď mám díky "solidnosti a spolehlivosti" prodejce kulový. A to k naštvaní a chuti dát někomu jednu do zubů stačí.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

15.03.2009 4:01

Jasne, k tomu se uz asi fakt neda rict vic, nez uz bylo receno.

popundekl: Ano, to je taky k nasrani. A takovy "zajemce" by taky mel byt verejne oznacen jako nesolidni.

PiDiBi: Aukce neni blby napad. Ta je verejna, takze vidim, kdo nabidl vice a je na mne zvazit, jestli chci prihodit, nebo ne. A kazdy prodejce by tak mel moznost se rozhodnout, jestli prodat za pevnou cenu v burze, jako dosud, kde ma vzdy moznost slevit, nasadil-li moc vysokou cenu, nebo jit do aukce, kde sice muze ziskat dobrou cenu, ale riskuje, ze bude muset prodat za treba absurdne nizkou cenu.

Uživatelský avatar
rozmer
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 15.11.2008 14:01

15.03.2009 16:06

456

Zdravím Vás všechny uživatele tohoto skvělého portálu!

Jsem ten, který způsobil tento rozruch a tímto se Všem postiženým omlouvám!!!

Došlo k tomu nedopatřením, kdy jsem zareagoval po zprávě "STÁLE AKTUÁLNÍ"!
Po prodeji mi došlo, že jsem souhlasil s nabídkou 4500,- za kterou jsem později koupil, ale o 5000,- nebyla ani zmínka, tudíž......

Cítím se provinile a ještě jednou se omlouvám!!!
Rozhodně bych nechtěl být na černé listině!

Každopádně bych také přivítal možnost aukčních pravidel!
Díky za pochopení!

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

15.03.2009 22:15

Trochu z jiného soudku - co by stálo kdybych chtěl mít inzerát stále nahoře na očích tak jako 4mike? :D

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

15.03.2009 22:22

Asi být moderátor. :D

Uživatelský avatar
vladow
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 42
Registrován: 15.11.2007 19:25
Bydliště: Plzeňsko

15.03.2009 23:06

S většinou toho, co proti mému jednání bylo řečeno, souhlasím. Ano burza není aukce. Nebudu se ničím obhajovat, prostě to nebylo správné.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Přečti si pravidla!!! / Pravidla diskuzního fóra, navod k registraci, chyby, návrhy, zlepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník