momentalneanonymny
 
Příspěvky: 1147
Registrován: 21.06.2006 21:56
Bydliště: Slovenská republika

01.08.2006 12:27

Elektronicke "popry" na puskove naboje - odkial ?

Ja by som navrhoval nezaoberat sa poppermi na standardny naboj vz. 43, pretoze tie odrazy su svinske aj bez makkeho Fe jadra, a ja osobne sa drzim zasady neohrozovat svojim konickom okolie - su zname pripady z praxe,kedy aj obycajny .22 LR projektil sposobil vo velkej vzdialenosti na absolutne nepredpokladatelnej drahe vazne zranenie.

ja by som to skor riesil ako armadne terce sklopky - teda tenky plech a senzor narazu prepojeny so sklapacim mechanizmom. Thiessen ci ako sa to pise robi take nieco na terci je ale specialna hmota, ktora ma tusim vydrzat asi 3000 ran a stoji asi 40 EUR, cena zariadenia aj s ovladacom atd. je tusim do 2000 EUR.

Ale myslim, ze sikovny el.tech. a mechanik take nieco urobia podstatne lacnejsie, aj ked to nebude mat taky dizajn ako T. ale urcite rozumnejsiu cenu

Videl som amatersku aplikaciu - hruby plech zaveseny volne a senzor narazu prepojeny na male svetielko a fungovalo to na pistolove strelivo.
Mozno by to fungovalo aj s tenkym plechom bez sklopky - teda len zacne svietit svetlo, ak trafim zaveseny terc.


Takze inspiracia pre niekoho so zlatymi rukami na novy vyrobok pre strelcov.

ALEBO KDE TAKE NIECO ZOHNAT A NEPLATIT ZA ZNACKU ALEBO NATO KOMPATIBILITU ?????

Obsah fóra / Střelivo / Střelivo ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník