PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

14.12.2008 23:02

No jak znam ty lenochy (sorry - vztazeno pouze k treninku s MaO) z Otrokovic, tak bych moc nepredpokladal, ze by to predem nejak spesl trenovali. Mam dojem, ze Hungry sunda malorazku z koliku akorat kdyz tam ma klienta a pak na zavody, Pepa nekdy vypada, ze ani nevi, kudy se do teho strkaju naboje a Foxe jsem mimo zavod s .22 LR taky nevidel. :lol:
Jenomze tim holt ziji, strileji z kde ceho vcetne jinych druhu presne strelby, berou to na pohodu, tak si nedelaji nervy a tu svoju noru holt dokonale znaju, no!
Treba kdyz se pak mezi ne nekdy vecpu kamkoliv na bednu, udela mi to stejnou (teda trochu mensi) radost nez prvni misto. A taky tam vozi vybornou tunakovou pizu :lol:

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

14.12.2008 23:11

Jéééééžiš, já jsem to nepsal jako kritiku bezvadný party v Otrokovicích. Tam je to v pohodě. :D :D :D A že ti hoši umějí střílet, to je bez diskuse. :shock:

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

14.12.2008 23:34

bude nanejvýš vhodné se oprostit od osobních útoků a invektiv - předpokládám že zde jsou soudní lidé a pochopí to

platí to pro všechny bez výjimek OK

Uživatelský avatar
rimfireBR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 177
Registrován: 02.10.2007 20:14
Bydliště: Mnišek pod Brdy

15.12.2008 8:53

:twisted: já bejt MIK27 tak podle toho co tu vidím se vys.ru na celou malorážku a jdu raději lítat c RC modely. :cry: :cry: ale neboj MIK27 Voni jsou většinou OK jen tady to vypadá že KO 8) 8) Jinak doporučuji Bleiker .22LR p. Varga Ti určitě poskytne osobní přístup a neodolatelné obchodní podmínky. No a s tímhle strojem můžeš střílet : MAO, Otrokovice, BR :lol: , Olymp. discip. prostě Vše :D :D :D :D :D
:shock: :evil:

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

15.12.2008 9:18

opravdu jsem měl původně pocit že hcete pomoci při výběru zbraně - pokud si chcete něco dokazovat tak se sejděte na střelnici nebo si roztrhejte zbrojáky, ale tohle NENÍ O TOM JESTLI TO IMITUJE NEBO NEIMITUJE práci odstřelovače. tak to už laskavě vemte na vědomí a vratte se k tématu

MIK27
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 02.12.2008 23:40

15.12.2008 10:28

Shiva píše:Nekolik malych upozorneni a poznamek.
Odstrelovaci puska JE takticka puska. Myslim ze uz jsem slyslel spravnou definici soutezi tzv. odstrelovacich pusek (jak maloraznych tak velkoraznych) nikde nefiguruje slovo odstrelovacka ale velkorazna (malorazna) puska s optickym zamerovacem. Prosim neplette dojmy s pojmy. Staci zajet na zavody do Holesova ci vedle do Rakouska. Zadna omezeni treti nohy ci pytliku pod pazbou apd.
Nabijeni ze zasobniku VZDY poskozuje naboj a proto budou jednoranove zbrane vzdy presnejsci nez zbrane se zasobnikem. Otazka je samozrejme jak moc je to pro strelce rozhodujici. Jakou presnost opravdu od zbrane vyzaduje. Stejne precisne vyrobene dve zbrane, jedna jednoranova a druha se zasobnikem, vzdy bude jednoranova strilet presneji.
1. tuhost zaveru je vetsi
2. naboj podany ze zasobniku je vzdy vice ci mene poskozeny (a to nemluve o OAL musi byt takova aby se naboj vesel do zasobniku)
o semiauto nema cenu mluvit. tam je poskozeni naboje jasne a dalsi aspekt je ten, ze kvuli zarucene funkcnosti samonabijeni, je komora tak volna a munice musi projit kalibrem (jinak se zaver zacne sekat) ze neni mozne munici vyladit tak aby strilela lepe nez munice vyladena do stejne kvalitne vyrobene zbrane se zasobnikem o jednorance ani nemluvim.
Jednoranove zbrane s vyladenym strelivem strili bezne do 0.1 MOA. horsi presnost je zpusobena povetrnostnimi vlivy a chybami strelce.


Je tuhost závěru u jednoranek opravdu větší? Co jsem se bavil s puškařem tak mám jiné informace.. Měla ba být stejná..


Reklama

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

15.12.2008 10:55

U malorážek je prakticky stejná, výjimku tvoří zde již zmíněný Bleiker, ale to je malorážka z trochu jiného světa jak konstrukčně, tak cenově. Nevěřím (ikdyž možné je vše), že by někdo za "malou odstřelovačku" postavenou na bázi Bleiker s pažbou Grünig+Elmiger chtěl dát 150 tis. a víc. Každopádně užitná hodnota ve srovnání s cenou by v této disciplíně nevyvážila vynaloženou částku - viz srovnání F1 na hobby závodech v rallye.
Každopádně u velkorážních pušek velmi pravděpodobně závěry jednoranek budou tužší a budou mít přesnější uzamykání, ale to už je jiná písnička, na kterou nemám tak dobré noty, abych ji byl schopen bezchybně zpívat.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

15.12.2008 10:59

PaF píše:No jak znam ty lenochy (sorry - vztazeno pouze k treninku s MaO) z Otrokovic, tak bych moc nepredpokladal, ze by to predem nejak spesl trenovali. Mam dojem, ze Hungry sunda malorazku z koliku akorat kdyz tam ma klienta a pak na zavody, Pepa nekdy vypada, ze ani nevi, kudy se do teho strkaju naboje a Foxe jsem mimo zavod s .22 LR taky nevidel. :lol:
Jenomze tim holt ziji, strileji z kde ceho vcetne jinych druhu presne strelby, berou to na pohodu, tak si nedelaji nervy a tu svoju noru holt dokonale znaju, no!
Treba kdyz se pak mezi ne nekdy vecpu kamkoliv na bednu, udela mi to stejnou (teda trochu mensi) radost nez prvni misto. A taky tam vozi vybornou tunakovou pizu :lol:


Pravdu díš, náčelníku! Na trening moc času nemáme. Posledně jsem sice prostřílel cca 300,- den před závodem, ale jen proto, abych skonstatoval, že Eley mi nechodí lépe než obyč Federal Champion... To mne stálo tolik času, že jsem vůbec nestihl otestovat 100 a 150m, kratší vzdálenosti pod 25m jsem testoval těsně před závodem, velmi na rychlo...
Navíc jsem na závodech bylo po oslavě šedesátni (ne mých), ale i tak jsem necítil nejlépe... :lol:

Harpplayer píše:Jéééééžiš, já jsem to nepsal jako kritiku bezvadný party v Otrokovicích. Tam je to v pohodě. :D :D :D A že ti hoši umějí střílet, to je bez diskuse. :shock:

Harp: Z toho si nic nedělej, mi jsme z porad zvyklí... :lol:

Docela mne mrzí, jak se tady do sebe pustili dospělí lidé... Se Shivou jsem se zatím osobně nesetkal, pouze jsme měli nějaké telef. jednání, ale přišel mi vždy korektní a přátelský, ochotný. A na jeho obranu musím konstatovat, že na MaO se byl určitě minimálně 1x podívat...

Co se týče výběru vhodné zbraně, udělal mi Sidewinder v jednom ze svých příspěvků radost, když napsal, že došlo ke změně v pravidlech a je vysoce pravděpobné, že se bude dát úspěně účastnit i s ZKM 456, kterou stále, i po přečtení tohoto fora považuji za nejdostupnější vhodnou zbran pro takovouto soutěž pro širokou střeleckou veřejnost. Proto ji doporučím každému novém zájemci, i když dnes s dovětkem, že pokud by chtěli/mohli investova více peněz, jsou i lepší zbraně...
Naposledy upravil Hungry dne 15.12.2008 11:05, celkově upraveno 1

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

15.12.2008 11:13

MIK27 píše:Je tuhost závěru u jednoranek opravdu větší? Co jsem se bavil s puškařem tak mám jiné informace.. Měla ba být stejná..

Pan puskar by si mel precist par praci od Billa Calfeeho. Tato problematika je siroce propracovana v USA.
Neni rozdil mezi zaverem do velkoraze ci malorazky (samozrejme pomerove). Je preci jasne ze zaver se sachtou na zasobnik nebude tuzsi nebo stejne tuhy jako zaver bez sachty.
Nerikam ze u bezne strelby je to neco co nekdo z nas postrehne.
Mam svuj nazor na kvalitu znalosti domacich puskaru. :-(

sportovec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 16.08.2007 18:51

15.12.2008 12:18

Mik 27 : prejdeme od slov k cinum. Mam doma tyto malorazky - Suhl, 453, A1913 a R10/22T. Kdyby jsi mel zajem si z techto zbrani zastrilet, tak Ti to rad dopreju v Praze - Sedlec. Ukazu Ti nase terce - polozky . Posoudis si pak sam co a jak :)

Uživatelský avatar
Kurt
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 419
Registrován: 17.11.2007 16:48
Bydliště: CR

15.12.2008 13:27

Vadí mi, že to zde někteří zavádíte do příliš osobní roviny, ono to ty ostatní nějak nezajímá, že se nemusíte - zvlášť když třeba potřebují poradit s výběrem vybavení. :?
Shiva: pokud je jedna z tvých výhrad ta, že se střílejí statické položky a tedy jsou ve výhodě terčovnice, pak věz, že od příští sezony (alespoň tak jsem to pochopil ze stránek MaO a dalších informací) je střelba v polohách součástí každého závodu. Takže tato výhrada by měla pozbýt platnost (střílet se bude s oporou vsedě i vstoje) .

MIK27
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 02.12.2008 23:40

15.12.2008 14:16

rimfireBR píše::twisted: já bejt MIK27 tak podle toho co tu vidím se vys.ru na celou malorážku a jdu raději lítat c RC modely. :cry: :cry: ale neboj MIK27 Voni jsou většinou OK jen tady to vypadá že KO 8) 8) Jinak doporučuji Bleiker .22LR p. Varga Ti určitě poskytne osobní přístup a neodolatelné obchodní podmínky. No a s tímhle strojem můžeš střílet : MAO, Otrokovice, BR :lol: , Olymp. discip. prostě Vše :D :D :D :D :D
:shock: :evil:


V pořádku, jsem zvyklej.. Podívej se na téměř každé motorkářské forum a každej jel nejrychleji, má nelepší čas na okruhu a má nejlepší mašinu či stáj.. Ale díky ti za ohledy brané na nováčka zbraní co "neplyvou" jen 6m plast :)

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

15.12.2008 15:18

zatím nejkokrétnější nabídku a řek bych že hodně nadstandartní zde učinil sportovec. Takže být tebou tak ji využiju a to rozhodnutí ad final bude stejně jen na tobě

oupi
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 481
Registrován: 14.09.2006 14:21

15.12.2008 15:23

Můžu Ti nabídnout k vyzkoušení SM-2 a MC-12. Kladno a okolí, příp. Praha.

MIK27
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 02.12.2008 23:40

15.12.2008 18:09

oupi píše:Můžu Ti nabídnout k vyzkoušení SM-2 a MC-12. Kladno a okolí, příp. Praha.


Díky moc Oupimu a Sportovci, jejich nabídku rád využiji.

Uživatelský avatar
rimfireBR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 177
Registrován: 02.10.2007 20:14
Bydliště: Mnišek pod Brdy

15.12.2008 18:24

to SPORTOVEC : moc rád bych si někdy odzkoušel toho RUGERA budeli nálada a chuť PLEASE :wink:

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

15.12.2008 20:35

co ma ma toto spolecneho s vyberem malorazky? zalozte si jiny thread, treba strelba pozatezi pro seniory, kdyz uz nekoho napominam, tak to sam dodrzuji.
jsem ted na tyden mimo komp a tohle jiz pisi z iPhonu uprostred krusnych hor kde je signal velice sporadicky a slaby. takze za tyden nashle

Uživatelský avatar
rimfireBR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 177
Registrován: 02.10.2007 20:14
Bydliště: Mnišek pod Brdy

15.12.2008 21:29

se ke mě doneslo, že se tu rozdávají BANÁNY a jednoho asi vyfásnul sportovec PROČ? nevíme ale cca poslední 2 str je tu na BAN cca každý včetně borců s modrou lajnou :twisted: :twisted: jinak jsem viděl, že na vedlejším foru o zbraních někdo prodává ZKM tuším 452 pro Mao jak stvořená :wink:

MIK27
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 02.12.2008 23:40

15.12.2008 21:34

No, a když jsem u těchle ZKM - je vhodnější 452 či 456? Nebo Brno Sport (nevim označení)? Jsou v nich velké rozdíli?

Tomáš Ťopka
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 217
Registrován: 05.05.2007 14:51
Bydliště: Praha

15.12.2008 22:08

Tak Sportovec skutečně dostal BAN. Nevím sice proč a tedy když už,tak jak to že sám?! Taky si myslím,že když už ho dostal,tak by to měl tady admin oznámit.
Naposledy upravil Tomáš Ťopka dne 15.12.2008 22:19, celkově upraveno 1

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé malorážky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků