Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

27.10.2008 18:23

ALFA Hunter r. 22 LR

Moje přítulkyně by si ráda pořídila dlohou malorážku. Vzhledem k tomu, že je poměrně malé postavy a nemá zrovna sílu v rukou (začínají se jí třást ruce i pří míření se vzduchovkou), chtěla by něco lehčího. Tříkilová malorážka už je prý na delší střílení moc těžká. Zatím uvažovala o CZ 452 - 2E ZKM SCOUT, ale nedávno objevila existenci karabiny od Alfa-proj. Nějak jsem o ní nikde nic nenašel, teda kromě stránek Alfa-proj. Mají tam článek ze Střelecké revue někdy z roku 2004 a pár reklamních textů.

Máte někdo tuhle věc doma nebo jste z ní už stříleli? Případně neví někdo, jestli není na nějaké střelnici k zapůjčení a vyzkoušení? Stojí za to čekat, až se někde objeví nebo se mám poohlédnout po něčem jiném?

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

29.10.2008 9:18

O konstituci střelce to není. Je to o správně zaujaté poloze a o tréninku. Ve správné poloze jsou minimálně zapojené svaly, maximálně kosti a vazy. Dřív, než budeš kupovat nějakou revolverovou karabinu pro přesnou střelbu naprosto nevhodnou, si přečti něco o metodice sportovní střelby. Teorii správné polohy podporují výsledky např. Katky Emmons, která má dost subtilní konstituci (cca 1,60 m výšky a cca 50 kg hmotnosti), přičemž vstoje bez problémů a s maximální stabilitou udrží 5 kg těžkou pušku. Je pravda, že je těžké srovnávat se s olympijskou vítězkou, ale dá se z toho velmi úspěšně učit.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

29.10.2008 12:04

Nejde mi o zbraň na nějaké sportovní výkony, ale pro zábavu. Jen jsem se snažil zjistit něco o té karabině. Zatím mi většina lidí říká to samé - není nejvhodnější. A to jsem potřeboval slyšet.

Metodiku sportovní střelby nastudovat můžu, ale to je potom už na delší dobu. Teď na to není čas. :wink:

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé malorážky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků