Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

11.10.2008 22:55

Hanaka ctu kdyz se chci zasmat misto dikobrazu. :-)

Jinak jde o to co clovek od te munice chce. kdyz budu sportovne strilet, tak musim vyzkouset co mi lita dobre z flinty a nakoupit od te serie bednu (je to stejne jako s malorazkovym strelivem) jenze za to dam dardu a nakonec stejne skoncim u prebijeni.

Kdyz chci lovit, tak testovat moc nemohu, a vetsinou RWS, Norma, Lapua, Hornady strileji dostatecne presne (pro myslivce strileji lepe nez myslivec sam - samozrejme ze existuji vyjimky) a tak je to o vyberu strely a jejiho ucinku na zver.
pokud ale lovce neni spokojen at s presnosti (strili daleko) nebo s chovanim strely, tak stejne skonci u prebijeni.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

13.10.2008 12:50

alex245 píše:
Hungry píše:Myslím, že porovnávat tyto dvě značky bude jako se dohadovat, co je lepší, zda BMW či MERCEDES...
...


BMW tj jasný ,


BAN t.j. jasný

pufr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 236
Registrován: 10.07.2007 10:16
Bydliště: západně od Prahy

13.10.2008 13:24

Zpět k tématu.
Jednou jsem (asi před osmi lety) podlehl okamžité nabídce a koupil 100 ks "virgin cases" - nevystřelených nábojnic od RWS v bílých krabicích se zeleným potiskem. Co se týče hmotnosti, tak víc než třetina nábojnic vážila na setinu gramu stejně!, ostatní se odlišovaly v řádu setin gramu a v prizmátku pod soustružnickým "budíčkem" - indikátorem (s přesností 0,01 mm) byla excentricita nevystřelených nábojnic rovněž blízko nule - cca 0,01 až 0,03 (a hlavně se v prizmatu "nehoupaly" - měly už před prvním vystřelením téměř absolutně rovnou stěnu pláště nábojnice - a to je poměrně neobvyklé - většina nábojnic se před 1. vystřelením nedá v podobných přípravcích měřit vůbec).
Víc jsem už RWS nábojnice nekupoval, neb mám dobrý zdroj na Sako a Lapua, ale myslím, že RWS jsou velmi kvalitní nábojnice.
Hotové náboje zkouším jen zřídka a RWS snad ještě nikdy - takže nevím :?

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

13.10.2008 17:20

Shiva píše:Hanaka ctu kdyz se chci zasmat misto dikobrazu. :-)

....


Vždyť já jsem - pokud se nemýlím - napsal to samé. Ano, je pravda, že hodně čeksých myslivců střílet (moc, dobře) neumí. Tímto se omlouvám těm vyjímkám mezi námi (já si taky nemyslím, že se nemám co učit...) ale to je už trochu od tématu, i když s přesností souvisí - ano pro většinu lovců a naprostou většinu loveckých situací bude střelivo zmiňovaných firem přesností převyšovat přesnost střelby.

Předchozí

Obsah fóra / Střelivo / Puškové střelivo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků