Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

03.08.2008 14:41

22lr LH varmint

Zdravím,prosím o informaci,existuje malorážka (22lr) s těžkou hlavní pro leváky a kam pro ní?

Uživatelský avatar
Kuku
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 358
Registrován: 05.06.2007 16:23
Bydliště: Středočech

03.08.2008 15:23

Určitě existuje. Vyrábí je jak CZUB tak německé firmy jak Walther,Anshutz atd. Pokud jsi měl na mysli starší model, nějakou svazarmovskou pušku tak tam myslím žádná v levém nebyla. Já sám střílím s pravým závěrovým systémem, pažbu mám uni a nijak mi to nepřekáží. Podívej se po komisním prodeji v německu tam se občas objeví.

Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

03.08.2008 16:42

Už jsem zkoušel hledat ale nic..a UB varminty pro leváky nedělá.

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

04.08.2008 6:55

Sám jsem levák a tenhle problém řeším už více než 30 let své střelecké praxe. Levé mechanizmy skutečně dělají v omezené míře jen firmy FWB, Walther a Anschütz a to jen pro zbraně třídy Match a Supermatch, tzn. od 50 tis. Kč výše. Zbraně z bývalých svazarmovských skladů měly vždy jen pravý mechanizmus. Tahle nouze mě naučila dělat pažby - za tu dobu jsem jich udělal cca 8, něco jsem samozřejmě zmrvil a tak jsem taky předělával. Pro střelbu dle ISSF v polohách není pravý mechanizmus příliš velká nevýhoda, tedy kromě ležáku. Naučil jsem se ale za tu dobu po každé ráně pušku vyhazovat z ramena - sice jsem na střelbu potřeboval delší čas (v rámci limitu), ale zas jsem si tu polohu pokaždý dostatečně překontroloval. Je fakt, že jsem nikdy nebyl žádná špička, 580 vleže jsem střelil jen 1x v životě. Problémy nastaly, když jsem začal střílet MaO. U mizivých cílů to nevadí, tam se to dá střílet 456, na kterou jsem si vyrobil páku převádějící závěr na levou stranu, střílí se se zásobníkem a přesnost zbraně je na tuhle disciplínu dostatečná. Horší to ale je tam, kde musím používat jednoranku, protože tam času v některých položkách není nazbyt, přesnost je nutná na úrovni BR a tam mě ti, co střílí z jedné polohy a jen ládujou a mačkají, tvrdě válcujou. Už jsem měl docela vážný cukání podojit domácí kasu a koupit Anschütz 1913 v levým provedení, ale kanalizace kolem baráku je přednější a vystavila stop plánům na levou flintu. Docela mě s*re, jak se na nás leváky obecně prdí. No, zaplať Pánbůh, že tak, ve starý Spartě je rovnou házeli z Tarpejský skály....

Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

04.08.2008 14:21

...a jeden taky dost pádný důvod je,že tady se střílí tzn.soutěže dvojic na biatlonově terče na čas (každý jich má pět) a střílí se to jednorankou...leváci ůplně bez šance...

Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

08.08.2008 13:52

Harpplayer,asi mě dají 22-ku pro leváka a natočí tam varmintový lauf..co říkáš? Taky by to bylo řešení,né?


Reklama

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé malorážky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník