Uživatelský avatar
Jarda CZ
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 11.10.2005 13:46
Bydliště: Praha

28.02.2006 11:58

Mosin 1891/30

Ahoj, prosím o radu.
Vyhlídnul jsem si u jednoho prodejce( www.bvs.cz) tuto pušku.
Na jejich stránkách jí popisují takto :
Opakovací puška se zásobováním schránkou. Původní ruská produkce z let 1937-1944. Celopažbená s kovovou botkou. Zbraň s tormentační zkouškou.
Je potřeba si dát na něco pozor ?
Myšleno zvláště u tohoto typu, případně jaké máte zkušenosti s tímto prodejcem ?
díky moc
Jarda

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

28.02.2006 12:51

Re: Mosin 1891/30

Jarda CZ píše:Ahoj, prosím o radu.
Vyhlídnul jsem si u jednoho prodejce( www.bvs.cz) tuto pušku.
Na jejich stránkách jí popisují takto :
Opakovací puška se zásobováním schránkou. Původní ruská produkce z let 1937-1944. Celopažbená s kovovou botkou. Zbraň s tormentační zkouškou.
Je potřeba si dát na něco pozor ?
Myšleno zvláště u tohoto typu, případně jaké máte zkušenosti s tímto prodejcem ?
díky moc
Jarda


Zeptej se primo Arese. Ten ji ma.

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

28.02.2006 13:12

V BVS jsem kupoval Buckmarka ve slušném stavu a za velmi slušné peníze. Co jsem tam koukal ceny mají dobré, ale stav zbraně a případné záludnosti na ní musíš ohlídat sám.

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

28.02.2006 16:01

Ááá, vidím že mě Andy naprášil :) No, já osobně jsem si hlavně hlídal to, aby nebyla ve špatným stavu. Jelikož jde o takhle starou flintu a předpokládám, že s ní hodláš střílet, tak hlavně jukni do hlavně a mrkni, jestil nemá vydutí, nebo drobnou povrchovou korozi, nádech vývrtu do oranžova až červena zase svědčí o častém střílení střelami potaženými tombakem. Já tu svou koupil ve velice slušném stavu. Hodláš ji kupovat v obyč provedení nebo ve sniperském?

Uživatelský avatar
Jarda CZ
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 11.10.2005 13:46
Bydliště: Praha

28.02.2006 17:43

ARES píše:Ááá, vidím že mě Andy naprášil :) No, já osobně jsem si hlavně hlídal to, aby nebyla ve špatným stavu. Jelikož jde o takhle starou flintu a předpokládám, že s ní hodláš střílet, tak hlavně jukni do hlavně a mrkni, jestil nemá vydutí, nebo drobnou povrchovou korozi, nádech vývrtu do oranžova až červena zase svědčí o častém střílení střelami potaženými tombakem. Já tu svou koupil ve velice slušném stavu. Hodláš ji kupovat v obyč provedení nebo ve sniperském?

Děkuju všem za příspěvky.
Je podstatnej rozdíl mezi oběma verzema, nebo pouze v optice ?
J.

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

28.02.2006 18:08

Jako sniper verze byly ozančovány standardní kusy, které vykazovaly nejnižší vůle z výroby a nejvyšší přesnost. Označovaly se vyražením dvou písmen do míst, kde je vyražený rok výroby .. jak budu doma tak na to juknu abych nenapsal blábol ... ale vím že když se zhoršila jejich přesnost, tak je i odznačovali a předělali zpět na standardní verzi bez ohnuté kliky a montáže


Reklama

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

28.02.2006 19:31

ARES píše:..., nádech vývrtu do oranžova až červena zase svědčí o častém střílení střelami potaženými tombakem. ...

IMHO to o ničem nevypovídá, mohlo se z toho střílet poměděnými střelami s ocelovým pláštěm, střelami s tombakovým pláštěm nebo třeba bronzovou střelou (pokud se vůbec dělaly v této ráži). :-)

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků