Uživatelský avatar
EL PANELL
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 632
Registrován: 11.12.2006 21:21
Bydliště: Kinjapoore

21.03.2008 14:32

Nevím proč, ale mě se ze všech 1911 líbí akorát SIG a DW PM-7 :o

Bluesman: důležitý je, zda se líbí tobě a jsi spokojen, aspoň máš něco vyjímečnýho. A ty střenky, co tam máš, jsou hezký. To že tě to stálo tolik peněz je tvoje věc, má kosa taky už vyšla skoro na 30k a ještě není dodělaná :lol:

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

21.03.2008 17:42

Je pravda, ze to je na individualnim pristupu. Ja bych na to nemel cas a silu, a navic mam vrozenou antipatii ke vsemu ruskemu, cinskemu, ... Holt jsem asi moc starej. Proto jsem si koupil Spartana - sice je to Armscor, ale aspon je super slicovanej uz z vyroby a STI rucej za kontrolu kvality. Proste kazdy mame sve duvody a nejspis kazdy mame pravdu.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

24.03.2008 0:39

Hungry: Sice je pravda, ze u kompletnich custom staveb nehraje zaklad az takovou roli, ale presto to porad bude norinco :) Tohle uz se resilo s Riskmanem, ktery take sel cestou od Norinca a pomoci vsemoznych uprav a dilu se dostal az k cene Kimbera - pocitove to porad Kimber nebyl, porad to bylo Norinco...

Bluesman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 10.03.2008 2:27
Bydliště: Litvínov,Ústecký kraj

24.03.2008 3:21

Jistě,cituji:2 kusy dobrého materiálu,dobře tepelně zpracovaného(zdroj A.Zendl osobně i internetem),konec citace.Tvar a rozměry shodné s Government pistol dodávanou armádě U.S. v této podobě kolem r.1921.Na první pohled i dotek jasnej Číňan,že?Čím a kde,prosím?Po mistrovské puškařské práci a technologii+slíznutí dráždidla Made in China viz.odkazy na fotky z 18.3. No,nevím,mne se kolegové ptají:Máš s sebou toho Zendla?

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

24.03.2008 3:34

Já neříkám, že to je špatná zbraň, dokonce naopak, myslím si, že to může být skvělá zbraň. Na to jsem nereagoval. Reagoval jsem na to, že se z toho jiná zbraň nestane. Třeba to ani není žádoucí.
Jasnej číňan by to mohl být tím, že ten nápis Norinco tam stále je na obou stranách tou hroznou elektrickou jehlou, ale to jsem také nemyslel.
No a kdo to bude vědět, minimálně vždy ty sám (opět - NIKDE ve svém příspěvku neříkám, že je to špatná věc).

Uživatelský avatar
rostar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 26.04.2005 15:43

24.03.2008 4:34

Mám pár známých z východního bloku. Nosí výhradně bouchačky východní produkce tj. Makarovy,Tokarevy,Norinca,Fegy atd. V jejich ,,komunitě" jsem neviděl Glocka,Siga,H&Káčko,Paru,Kimbera ani jiné pro nás tak důležité ikony. Rozhodně to není nedostakem financí :lol: . Jedná se spíš o jistý druh patriotismu a důvěry ve ,,vlastní zdroje". Momentálně mám ve svém arsenálu mimo jiné dvě Norinca. Vůbec se za to nestydím a rozhodně nehodlám značku výrobce nikterak maskovat. Jak už jsem několikrát psal, pokud ta bouchačka střílí,přebíjí a trefuje tak není co řešit. Chci jen podotknout, že jsou prostě lidi pro které nosit číňana je naprosto v pořádku 8) Patřím k nim :wink: R


Reklama

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

24.03.2008 9:25

Myslím si že je to taky o tom, co od té zbraně člověk čeká. Já jsem od Norinca tehdy čekal asi moc, nicméně to nemění nic na tom, že i za ty prachy ten můj kus byl drahej....

glock69
 
Příspěvky: 530
Registrován: 27.12.2005 22:36
Bydliště: UH

24.03.2008 9:37

rostar, alfonss:
myslím, že jste uhodili hřebík na hlavičku.
Koupil jsem jetého norníka jako seznámení s fenoménem 1911. Má vůle jako norník, ale střílí a je to i v terči. Víc od něho nečekám a pokud kouzlu 1911 propadnu, tak asi pořídím něco lepšího. Ale teď , za ty peníze, rozhodně plní co má a proč jsem ho koupil :lol:

sarda
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: 15.07.2007 22:53
Bydliště: Most

26.03.2008 8:52

Zdar,pánové. Bluesmana a jeho kvér znám osobně,kvalita úprav je vysoko za hranicí standardu,on sám je tradicionalista,chtěl původní verzi v dobrém materiálu - což norinco je a když byly i ty peníze,rozhodl se pro vyladění. Samosebou to nejlepší,co na bídném českém trhu je. Takže jediný námět na diskuzi je,myslím, výše úhrady. Na druhou stranu,já osobně bych třeba tyhle prachy nevrazil do polymerového výlisku "made in germany",někdo jiný si bude libovat. Je to prostě věc osobního názoru.

sarda
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: 15.07.2007 22:53
Bydliště: Most

26.03.2008 9:02

A zapomněli jste na to nejdůležitější : na střelnici uvidíte dva stejné Springfieldy,stejná STI,ale určitě ne shodné Zendly. Je to individualismus,a za ten se vždy platilo,platí a platit bude. Jestli je základ z US,francie nebo z číny už nehraje takovou roli.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

26.03.2008 9:22

Nejobjektivnější hodnocení by bylo takové, při kterém by se sešli majitelé Norníků, STIček, Springů, Kimberů, Coltů, Armscorů, DanWessonů... a upnuli své mazlíky do svěráku a ukázali by, jaký mají soustřel. Tím by se ukázalo, čí má nejlepší soustřel. Pak by si začali navzájem tlouct některou z hran závěru o závěr jiné značky - který by byl otlačen nejvíc, byl by největší srágora. :wink:

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

26.03.2008 9:41

Už to vidím,jak si mlátěj miláčkama o sebe!!! :D :lol: Za chvilku,by si to,asi omlátili o hlavu!!! :twisted: :wink: Čekám,až dorazí Norek,nečekám,žádný zázrak,ale,co nejvíc podobnou zbraň klasice!
Pár kámošů,ho má,střílel jsem s tím a trefuje to dobře!Nijak to upravovat nebudu,jen spoušť dle potřeby.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

26.03.2008 14:13

Spíš bych chtěl vidět Zendlův výtvor po 80 000 ranách...

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

26.03.2008 14:16

A kdo garantuje jaký stav po 80k ranách?

Mám návrh. Udělejte sbírku na 80k ks .45ACP 230grs FMJ, já uvedu Norníka do původního stavu, a pak se spolu s ním obětuju a až to dostřílíme, tak vám dáme vědět, jak jsme na tom. :lol:

Bál bych se, že já bych padnul dřív.

sarda
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: 15.07.2007 22:53
Bydliště: Most

26.03.2008 16:20

Názor některých uživatelů potvrzuje mé životní motto : závist je hnacím motorem téhle republiky. Stradivari potřeboval ke svým majstrštykům kus pořádného dřeva,Zendl zase kus pořádné oceli. Jestli z evropy nebo asie - je to fakt jedno.

Bluesman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 10.03.2008 2:27
Bydliště: Litvínov,Ústecký kraj

26.03.2008 17:12

Jeden příměr,jedno souvětí,stačilo k rozuzlení toho,co jsem se zde snažil v dobrém úmyslu předat ohledně mojí volby i priorit a práce mistra Zendla.Otázka investice je druhým tématem této diskuse.Měl jsem za to,že co se týče nákladů,vyplynul z mých příspěvků(tím kdo je vyhledal a pozorně přečetl)jediný vzorec-t.j. pokud se vám líbí 1911-ka,kterou jsem prezentoval a chcete postupovat účelně k získání něčeho podobného,obracejte se vždy hned a trpělivě jen na fachmany.Jinak pěkných pár tisíc splachujete do kanálu.Tímto bych poté nechápal,jak mohli vzniknout nějaké negativní vášně,či téměř posměch(bez protiargumentu) Snad jen drobnou nepozorností k příspěvkům starším několika dnů.Měl jsem jen nejlepší záměr podělit se o fanouškovskou radost a sdělit špatné i skvělé zkušenosti z cesty k téhle velmi solidní pistoli.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

26.03.2008 19:31

pánové těch 80 000 (bylo to střeleno od boku) nábojů jsem napsal v reakci na Grimpův příspěvek kde by to stavěl vedle Kimberů, STI atd atd....
Jde mi totiž o to, kdo dal kdy Norincu pořádenej záhul? Mám pocit že je to jako s Llamou, majitelé pějí ódy jak je to super dobrá a laciná pistole, ale nikdo z ní pořádně nenastřílel, až co vím tak UFO jí dal trochu pokouřit a sypalo se mu to v pazourách.
Berte jako fakt, že norinco si obvykle (neberte to jako pravidlo) kupují lidi kteří mají hlouběji do kapsy, tudíž nepředpokládám že vysypou desetitisíce ran.
Pokud ta závist byla myšlena na mě.....pánové, já opravdu nemám co závidět....

Uživatelský avatar
vilda skladany
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 08.01.2006 9:24
Bydliště: chomutov

26.03.2008 20:22

Bluesmene,nebyl si stím Zendlem včera na střelnici v Chomutově?Něco podobnýho sem tam zahlíd u vedlejšího stolu

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

26.03.2008 20:55

Sarda: Primer by sedel kdyby Stradivari vzal levne cinske housle a udelal z nich "majstrstyk". Takhle to krapet pokulhava :)

Alfonss: a co teprve kdyz u tech naboju pridas na konec jeste jednu nulu ... Kazda zbran ma svoje pouziti. a Tim i predpokladanou cilovou skupinu.

Bluesman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 10.03.2008 2:27
Bydliště: Litvínov,Ústecký kraj

26.03.2008 21:45

Pro vilda skladany:Ahoj.Ano,byl jsem tam a dal pár ran.Pokud bys chtěl,klidně se přihlas,až se tam znovu objevím-můžeš ji zkouknout i zkusit na terči,jak Ti bude libo.Nejsem lakomej :) Čus

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků