SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

19.03.2006 13:39

Díky moc jek bude hezky zkusím to..

Uživatelský avatar
Jonny
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 24.02.2006 9:15
Bydliště: Rakovník

20.03.2006 9:28

Pokud budeš tak hodný, tak mi také pošli návod na
prochy78@seznam.cz

Díky

benpet
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 52
Registrován: 09.04.2005 15:59
Bydliště: Brno

20.03.2006 16:21

me taky prosim na, Diky.
Naposledy upravil benpet dne 04.01.2013 13:53, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

20.03.2006 17:02

Re

sikula: děkuji za navod

Uživatelský avatar
xHonza
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 843
Registrován: 14.03.2005 15:31
Bydliště: Praha a les

20.03.2006 20:36

Také se připojuji k poděkování. Vypadá to opravdu dobře.

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

20.03.2006 23:08

nemohu se nepřipojit k díkům, je to fakt velice zajímavé ... budu to muset vyzkoušet


Reklama

Uživatelský avatar
Jonny
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 24.02.2006 9:15
Bydliště: Rakovník

22.03.2006 13:17

Také děkuji za zaslání.

skautik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 29.04.2005 11:14

22.03.2006 18:30

ja take, vapada to dobre :)

yossarian
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 04.10.2005 13:15
Bydliště: České Budějovice

22.03.2006 19:55

samozrejme i ja dekuji

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

22.03.2006 21:24

Panove, tusim, ze nekdo prisel na pomedovani strel nejakou dobrou metodou. Ukážete prosím nejake vzorky cloveku, ktery ma uz misto krve v těle plovouci olovo a dokonce kvůli tomu uvažuje přestat střílet pistoli?

reloader
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 377
Registrován: 27.12.2005 21:16
Bydliště: Brno

05.04.2006 16:06

Zajímalo by mě pomocí čeho jsi tam dělal dírku ze spodu.Při větším počtu docela pracné.Chvíli jsem přemýšlel nad možným přichycenín střel ke katodě a napadlo mě, že kdyby se udělaly díry do plechu (tloušťku plechu bych volil větší než je na obrázku) a do nich by se usadily střely.Zbytek plochy plechu bych natřel spec. barvou proti vylučování mědi.To že špička střely nebude poměděná by zas tak vadit nemělo, budou to takový polopláště.Chtěl bych poprosit Šikulu jestli by to mohl vyzkoušet, zdali to bude fungovat.
ObrázekObrázek

sikula
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 16.03.2006 14:18
Bydliště: Polička

05.04.2006 21:49

poměďování

Nevím jestli kalibruješ střelu před poměďováním, záleží na průměru ze kterého vycházíš. Pokud kalibruješ, protlačuješ střelu otvorem, který je asi o 0.02 mm menší než je průměr střely před poměďováním. Používáš-li protlačovací trn představ si na jeho čele hrot a ten vytlačí důlek na dně střely. Já neodlévám do kleští a proto je můj postup odlišný a potíkáte se s problémem jak ukotvit střelu k elektrodě se kterým jsem se taky potýkal. Ty hroty na desce vydrží asi 6000 ks a pak potřebují výměnu. Pokud bych měl kleště, zkusil bych je upravit tak, aby ten hrot byl na straně špičky kleští a při odlití vznikl ve střele důlek, měl bych prostě strelu HP. Je jen otázkou času až dostanu nějaké kleště do ruky a prostě si nějaké udělám, abych měl hrot ve střele po odlití a průměr střely byl takový abych je nemusel kalibrovat. Ten nápad s deskou bude funkční pokud dostatečně ochráníš desku před poměděním, i já desku natírám silikonakrylátovým lakem, abych při výměně hrotů nemusel odbrušovat spoustu vyloučené mědi o kterou se mi dříve rozpustí elektroda. Je potřeba zajistit, aby nedošlo ke zkratu mezi elektrodami a proto bych volil spíše ceslu jednostraného plošného spoje. Ta gumička ne hrotech ochraňuje hrot proti poměďení a zvišuje jeho funkci asi dvojnásobně. Případně bych skusil neodstřihovat nálitek od střely a využít třeba ten k uchicení na elektrodu třeba tím, že na spodní stranu jednostrané desky napájím matičky a z horní strany desky přes otvor nálitkem našroubuju střelu do matičky. Po pomědění odstřihnu.
Nyní řeším problém jak k jednotlivým příspěvkům přiložit třeba foto, jelikož nevlastním web. stránky nemohu využít možnosti vložení odkazu. Pokud je nějaká jiná možnost budu rád za každou radu.
[/img]

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

05.04.2006 23:52

pro vkládání foto zkus tohle: http://resize.like.cz/index.php

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

06.04.2006 2:18

Přemýšlel jsem,že střely s tupou špicí bych jen položil na dotykové plošky...

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

06.04.2006 2:25

A co se týče zdroje,řešil bych to tak,že bych požil trafo o výkonu tak do 20VA,do primáru zařadil tyristorovou regulaci,která se dá koupit tak za 500kč jako stavebnice(nedávno jsem s ní nahrazoval regulaci bimetalem u Lee pícky),sekundár bych navinul nový pomocí zkoušky,napětí tak kolem 3 V Šikulo,kolik je potřebné napětí?......Usměrnit a vyfiltrovat není problém...Možná by šlo použít trafo ze staré trafopájky,ale připadá mi moc velké a kupovat zdroj a předředit žárovku se mi nelíbí,ale pokud ho použijete k jiným účelům proč ne pak by šla adaptovat třeba nabíječka autobaterií...takže:Kolik je pracovní napětí,mezi elektrodami?

reloader
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 377
Registrován: 27.12.2005 21:16
Bydliště: Brno

08.04.2006 21:55

pro vložení obrázků sem si na www.webzdarma.cz zaregistroval web a tam sem si nahrál obrázky a tady ve fóru sem dal vložit obrázek napsal ten svůj web http://prebijeni.kvalitne.cz/med.jpg a je to.

střely kalibruji, ale aji kdybych střely protlačoval trnem tam si myslím, že tam dostatečnej důlek neudělám.Odlívat bez odsekávání u kleští (LEE) co mám nejde.Teď začínám řešit zdroj (trafům rozumím asi tak jako koza petrželi tak budu rád každou radu).
Jaké napětí používáš?Jaká proudová hustota je tak optimální?Co mám knížku tak tam uvádí 0,5-6A/dm2 a při míchání ještě vyšší..Chtěl bych poměďovávat 100 střel 9mm luger.Anoda trubka průměr 18mm délka asi těch 23mm, když sem spočítal povrch tak vnějšek mě vyšel 13dm čtverečnejch a vnitřek 12,2dm.Celkem cca 25dm takže při proudové hustototě 2A/dm bych potřeboval zdroj na 50A.Jaký trafa jdou udělat co se týče proudového rozsahu?

Docela zajímavý poznatek mi poslal Laďas, ten si nechává pomědit střely v galvanovně a ti to prej nasypou do bubnu a má je poměděný kompletně.Tohleto technický řešení by mě docela zajímalo.zkusím mu napsat jestli by to tam nemohl vyblejsknout.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

09.04.2006 8:54

Informace ohledně trafa bys mohl získat třeba tady:http://4um.ocguru.cz/index.php
ale trafo 50 A předpokládám na malý napětí, to bude finanční palba, asi bude nutnej toroid, a usměrnit to taky nebude jednoduchý sehnat diody na takovej proud.

sikula
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 16.03.2006 14:18
Bydliště: Polička

09.04.2006 9:51

zdroj na poměďování

Napětí na elektrodách je velmi nízké, s ohledem na skutečnost, že odpor lázně je velmi nízký, dá se říci, že se jedná o zkrat. V e svém zdroji používám trafo 230/9V/100VA. Po usměrnění dostanu 12 V pro napájení chladícího ventilátoru a dále přes stabilizátor 7805 napětí pro napájení motorku pro míchání elektrolitu. Reguleci proudu zajišťuje impulzní regulátor.
http://eos.ges.cz/peosc.asp?menu=rejstr ... ULY&stav=0
Co se týče hustoty produ je třeba vycházet spíše ze struktury vyloučené mědi. Čím větší hustota tím hrubší struktura což v případě střel není příliš vhodné, s narůstajícím proudem poroste i teplota lázně a může nastat problém s jejím chlazením. Osobně bych doporučil začít s hodnotami proudu na 1A/25 střel a pak se dát cestou snižování nebo zvyšování dle výsledné struktury. Náklady na zdroj se nad hodnotou 5 A budou pohybovat v cenové relaci 1A = 1000 Kč, ale to už jsme někde v komerčním využití . Trafo z pájky je sice relativně vhodné pro své nízké napětí, ale méně vhodné z hlediska polovodičové regulace protože polovodiče součástky (komparátory apod) konstruovány od 5 V. Je třeba vzít v úvahu dlouhodobou zátěž zdroje, což obyčejné trafo z pájky nezvládne. Co se týče ukotvení střel na elektrodu samotné položení střely na vodivou část elektrody stačit zřejmě nebude. Jiná věc je jak někdo zmiňoval poměďování v bubnu. Jedná se dle mého názoru o dva souosé horizontální bubny, do vnějšího se nasypou střely a z vnitřního se uvolňuje měď. Oba budou měděné nebo kombinace měď a mosaz. zaplaven bude pouze 1/3 , budou se otáčet a střely se budou neustále převalovat a postupně poměďovat. Střely pak budou lesklé a jakoby trochu oťukané. Měď se pak bude vylučovat samozřejmě na i vnější plášť bubnu mimo střely. Nikdy jsem to neviděl. ale mohlo by to takle být. Co se týče trafa zkusil bych upravit toroidní trafo které se dá běžně koupit v prodejně elektroinstalačních materiálů a z něho odvinou sekundární vinutí pro snížení napětí. Já jsem si nechal vyrobit standarní trafo za cca 400 Kč dle parametrů výše. Zkuste pro ukotvení střel vužít jednostranou pertinaxovou desku na ní vyleptat síť pro uchycení střel do vyvrtaných otvorů připájet části dutých měděných nýtků a do nich pak kotvit za šopičky střely. Pro střely kuželovité stačí v nýtku vytvořir kužel pomocí záhlubníku nebo nabroušeného vrtáku. Všechny vodivé části pak opatřete krycím lakem, kromě kontaktních ploch pro střely, čím budete pečlivější tím větší životnost elektrody dostanete.
Díky zá náměty jak vyřešit vkládání fotosouborů.

reloader
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 377
Registrován: 27.12.2005 21:16
Bydliště: Brno

10.04.2006 13:46

trochu sem projížděl net a našel sem toroidní trafa. http://www.bvelektronik.cz/vyprodej.htm
Tor. transformátor v krabici IP56 - TT-03050
prim:230V
sec: 12V
200VA
rozměr krabice:200x150mm
Cena 530 Kč

proud 200/12=16,66A pro usměrnění Můstkový usměrňovač 25,0A v provedení D34

a pro regulaci Stejnosměrný impulzní regulátor 7....20V, I= 3,0A / stavebnice.
S přídavným chladičem lze odebírat proud až do 15A.

šlo by to tak udělat?

sikula
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 16.03.2006 14:18
Bydliště: Polička

10.04.2006 21:18

zdroj

To je dobrá cesta, ale pozor na skutečnost, že to toroidní trafo má napětí 12 V při zátěži, naprázdno bude mít téměř 14 V, vynásobíš-li 1.4 dostaneš napětí po usměrnění 19,6 V, přidej zákmit při zapnutí a seš ve špičkách nad 20 V což znamená proražení MOS FET tranzistoru. Proto jsem použil trafo s napětím 9 V. Přes prodejce elektroinstalačních materiálů, dodal Elektrokov Znojmo za cenu 380 Kč. Pokud to je možné ubral bych závity na sekundáru toroidního trafa asi o 1/4. Stavebnice umožňuje osadit dva paralelní trazistory, je potřeba aktivně chladit (chladič+ventilátor)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Výroba střel a příprava nábojnic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků