Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

19.01.2008 0:23

Souhlas s Hungrym, pokud te nezastavi, ze jsi ridil tak nemaji pravo cokoliv delat, klidne muzes byt ozraly na plech a spat v aute a jeste si k tomu zatopit motorem. Porad se nedopustis zadneho prestupku. Ono sednou za volant neni to same co ridit a stejne je to s nosenim/drzenim zbrane. Je to zjevne zneuzivani moci danemu cloveku sverene.

Uživatelský avatar
Kendziro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 392
Registrován: 19.01.2007 17:58
Bydliště: Praha

19.01.2008 0:32

alfonss píše:A jak si vysvětlíte kontroly myslivců před honem, nebo během honu, kdy jim dávají dejchnout a oni tu zbraň nemají nabitou?


To je nošení - držení je, když zbraň nemáte nabitou a máte ji v uzavřeném obalu.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

19.01.2008 0:56

Kendziro: ...spousta myslivců přijíždí na hon s puškami ve futrálech... a po honu je tam vrací... A navíc některé kontroly probíhaly až po honu, v hospodě, kdy flinty byly ve futrálech...

Uživatelský avatar
Kendziro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 392
Registrován: 19.01.2007 17:58
Bydliště: Praha

19.01.2008 2:42

HUNGRY: Pak záleží na okolnostech. Pokud policajt řekne "dýchněte mi do trubičky" a myslivec dýchne, pak je to legálně košer - zákon praví, že se musí podrobit dechové zkoušce, pokud zbraň nosí; ale nikde se neříká, že to nemůže udělat dobrovolně. Může to odmítnout, a policajt pak nemůže ani prd (a pokud si něco zkusí, tak je to žalovatelné), ale pokud při této zkoušce něco nadýchá, tak to lze použít - zákon praví, že pod vlivem nesmíš zbraň nosit ani s ní jakkoli manipulovat.

P.S. Samozřejmě, pokud měřili až v hospodě, tak se navíc dá odvolat na to, že dotyčný pil až po uložení zbraně.

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

19.01.2008 10:51

To je prave to kouzlo pouzdra. Nemanipulujes se zbrani, ale s pouzdrem ve kterem je zbran. Je to sice hodne vratka teorie, ale je to tak a pak uz zalezi jen na soudci ;).

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

19.01.2008 19:33

Kendziro: Bude rozdíl, zda zaní:
"Dýchněte mi to trubičky."
"Dýchněte mi to trubičky!" nebo
"Dýchnete mi to trubičky?"
Nelíbí se mi, když po mne úředníci chtějí věci, které nemají oporu v zákoně... :(


Reklama

Uživatelský avatar
Kendziro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 392
Registrován: 19.01.2007 17:58
Bydliště: Praha

19.01.2008 21:18

IHA: Přesně. A já si myslím, že zkoušení podobné vyčuranosti by Ti u soudu vyneslo odměnu v podobě stejného flastru a navíc soudních výdajů. Ale jestli si myslíš, že ne, klidně do toho jdi :-D

HUNGRY: Hele, mám na to takový ošklivý názor, že "práva, která neznáš, nemáš, a dobře ti tak".

Chtít po Tobě může cokoliv. I já po Tobě můžu chtít cokoliv. Ty akorát nemáš povinnost to poslechnout. Kdyby mne v situaci, kdy zbraň nemám přímo u sebe, nějaký policajt slušně požádal, abych mu dýchnul, tak to klidně udělám. Kdyby mi ale zkoušel kategoricky zavelet "Dýchněte mi do trubičky!", dostal by obdobnou odpověď ve stylu "Víte, kam si ji můžete strčit?". A nemůže Ti NIC, protože v momentě, kdy Ty nemáš povinnost se té zkoušce podrobit, tak Tě o to může požádat, ale nemůže Tě k tomu nutit.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

19.01.2008 21:28

Ken.: Ano, souhlasil bych plně, kdyby náš právní řád byl srozumitelný a jasný. Bohužel, ani lidé se speciálním vzděláním, se v něm nevyznají...

Zákon, pokud je mi známo, platí mj. tehdy, je-li to, co požaduje, reálné. A proto klauzule, že neznalost zákona neomlouvá, pomaličku přestává platit... A toto tvrzení není z mé hlavy...

A co se týče tvrzení Iha, tak i já si myslím, že nabitá zbran v uzavřeném futrále znamená, že můžu být klidně pod vlivem alkoholu. Pokud by tomu tak nebylo, pak bych si ani doma nemohl dát panáka, protože mám neustále k dispozici zbraně...
Ale myslím, že to už se dostáváme do flame a mimo téma, takže bych v tom nepokračoval... Hlavní je používat zdravý selský rozum...

shi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 09.05.2007 19:24

20.01.2008 0:35

Kendziro píše:Chtít po Tobě může cokoliv. I já po Tobě můžu chtít cokoliv. Ty akorát nemáš povinnost to poslechnout.


Možná jsem úplně mimo a chápu to špatně, ale jak tak koukám do zákona o policii, tak pokud má policista podezření ze spáchání přestupku, tak má povinnost provést zákrok. Takže pokud mě vyzve:" Jménem zákona! Dýchněte do trubičky", tak mám povinnost uposlechnout jeho výzvy, tj. do trubičky dýchnout.

viz zákon o policii, par.9 odst 3 http://zakony-online.cz/?s32&q32=

Uživatelský avatar
Kendziro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 392
Registrován: 19.01.2007 17:58
Bydliště: Praha

20.01.2008 1:36

Není nic snazšího než jej informovat, že nemáš zbraň v režimu nošení ani s ní nemanipuluješ, tedy i kdybys v sobě alkohol měl, tak přestupek nepácháš. Pokud na Tebe potom vyštěkne "Držte hubu a foukněte!", máš právo to prostě neposlechnout. Jestli to uděláš, nebo poslechneš, protože policajti se musej poslouchat, to už je na Tobě. Viz debata o připosranosti českého národa.

Uživatelský avatar
Kendziro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 392
Registrován: 19.01.2007 17:58
Bydliště: Praha

20.01.2008 1:41

Hungry píše:A co se týče tvrzení Iha, tak i já si myslím, že nabitá zbran v uzavřeném futrále znamená, že můžu být klidně pod vlivem alkoholu. Pokud by tomu tak nebylo, pak bych si ani doma nemohl dát panáka, protože mám neustále k dispozici zbraně...


Počkej, podívej se pořádně na definici držení a nošení. Držení je, když máš zbraň na veřejnosti vybitou a ve futrále, anebo doma v jakémkoli stavu. Všechno ostatní je nošení.

Tj. doma si klidně můžeš dát panáka, i když máš přístup ke zbrani, právě proto, že je to doma. Akorát na ni pak nesmíš sahat :-)

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

20.01.2008 2:08

To jsme si trochu nerozumneli ja mel prave na mysli drzeni, kdyz si das panaka. Tudiz zbran ve futrale vybita. Manipulujes se zbrani nebo ne? Je to otazka definice manipulace. Na zbran zjevne nesahas. Problem vykladu zakona.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

20.01.2008 2:13

Tak tak... za manipulaci by mohla být brána i manipulace s futrálem. Mohla, nemusela.
(imho praktické riziko tam taky hrozí - že se někdo zlije jako dělo a futrál i s kvérem nechá někde v lokále :P ale to už bychom se dostávali do jiných promilových rovin)

Uživatelský avatar
emde
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 21.01.2004 8:56
Bydliště: Praha

20.01.2008 16:32

V případě jakékoliv pochybnosti o tom, je-li policista v právu či nikoliv se lze podívat do odborné literatury. Pro tento účel se hodí např. TYROLSKÉ ELEGIE od Karla Havlíčka Borovského, které s sebou obvykle nosívám. :D

Jaroslav Zima
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 600
Registrován: 09.11.2006 14:22

20.01.2008 16:53

Ad všichni- jedna věc mi připadá typická .Kdejaký nadutý úředník po nás šlape, jak se mu zlíbí, ale my se nedáme, my si hlavně pořešíme zda pít,či nepít s futrálem či bez .Aby ná brzo nezůstaly jen ty futrály pánové .

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

20.01.2008 17:21

Řešíte pí**viny, jak obejít chlast při používání zbraní a Kreml se mezitím hlasitě chechtá, jak nám to natřel a teprve natře. Pokud manipuluju se zbraní tak nechlastám a mám pokoj. Daleko víc mě znepokojuje zvůle toho člověka ve věci nábojů z Multiagra a jsem zvědav, co se v tom jeho psychopatickým mozku ještě narodí. To dusno s fangličkama na střelnicích je jistě jen ouvertura.

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

20.01.2008 19:35

bohužel máš pravdu :-(

Uživatelský avatar
Kendziro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 392
Registrován: 19.01.2007 17:58
Bydliště: Praha

20.01.2008 19:38

Tak co navrhujete s tím udělat?

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

20.01.2008 19:48

Obávám se, že jednotlivec moc nepřitlačí. Alespoň co se velkých ryb jako AK týče.
Co se menšího pruzení týče - trvat na svých právech (čehož podmínkou je ta práva sám znát + znát pravomoci úředníka), případně žádat písemná odůvodnění.

Větším věcem může našinec dopomoci asi jen členstvím v LEXu a případným zasílaní připomínek na ně. (členství v LEXu není jen podpora finančním příspěvkem, ale hlavně průkazná voličská základna stojící za nějakým názorem/požadavkem/připomínkou,...)
Nebo urgence přes nějakého politika, bohužel moc těch rozumných co se týče zbraní neznám (ostatně i jinak jich moc není).

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

20.01.2008 21:10

HARP.: ad diskuze stran alkoholu... Můžeš se na to podívat i tak, že alkohol je jen ilustrační problém, dosadit se dá lecos jiného a podívej se na reakce lidí... Když začneš pozvolna utahovat, tak nakonec je uškrtíš aniž by se bránili... Nebudeme bazírovat na svých právech, dyt je to jen drobnost, co když bude hůř...
Je to styl moudřejší ustoupí, na kterémž je založena světovláda hlouposti...

Takže souhlasím s MarKem.

A ani mne tak neděsí, cože AK vymyslí za buzeraci, děsí mne ten princip, na kterém stále ještě může... Pak at mi někdo vyládá o demokracii a právním státě... :evil: :evil: :evil:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zřizování a provoz střelnic, manipulace a chování na střelnicích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků