Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

26.12.2013 16:13

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Prodejna v UB:

Kdysi jsem tam kupoval kvér a chtěl ho osadit tritiama. No bylo to na delší mailovou komunikaci, kdy já přesně věděl, co chci, ale prodavač se mě furt snažil přesvědčit o tom, že bude lepší kvér koupit v základu a jak s ním něco odstřílím, že se pak uvidí apod... Asi věděl, co prodává a nechtěl, abych zbytečně vyhazoval :-).

Nejspíš to pro něj byla práce navíc, zadat někde požadavek na výměnu mířidel. Nakonec mi to tam namontovali, ale byl to boj.

Nakonec jsem taky přešel na Glocka, i když kovové modely řady 75 u mě mají tu nej ergonomii. Nic mi nepadne do ruky líp. Je to škoda, že chování k zákazníkovi je takové. Potenciál by byl, ale nechce se.

Phil
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 13.06.2013 20:33

14.01.2014 23:04

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Prodejna CZUB Praha - 3x emaily, první poslaný už před měsícem a stále bez odpovědi. Prdí na vše a na všechny asi.

Prodejna CZUB Uherský Brod - odpověď za 2 dny.

Facebook - super. Komunikace promptní a na úrovni. Tací lidé když by dělali na prodejně Praha tak by to vypadalo jinak. Škoda jen, že FB musí suplovat prodejce.

Uživatelský avatar
fejfarz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 87
Registrován: 26.04.2013 9:15
Bydliště: Kladno

14.01.2014 23:10

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Já psal email na CZUB do Prahy i Brodu před časem a odpověď do dneška nepřišla. Už na ní ani nečekám :lol:

Phil
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 13.06.2013 20:33

14.01.2014 23:55

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Ona jim totiž padá do SPAMu :mrgreen:

Qwakin321
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 15.01.2014 19:08

15.01.2014 20:31

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Zdar pistolníci. I když s zbraněma od CZUB nemam až na vyjímky špatný zkušenosti. Mam spíš úsměvný zkušenosti s prodejnou v Praze. Jednou jsem něco řešil s prodavačem a když si tak povídám příšlo na řeč že když přebíjet víc ráží tak k 308 w je blízko bud 30-06 a nebo 300 WM. A to samozřejmě střelou. Vzhledem k nakupování komponentů a to hlavně střel je to supr, páč do všech těchle ráží se narve stejná střela. Po tom co jsem tohle řekl tak prodavač řekl, že to tak není a došlo i na šupleru kdy všechny tyhle patrony změřil. Jak to dopadlo víte. To bych jim asi odpustil, kdo nepřebíjí neví hold. Ale co mě doslova vytáčí do nepříčetna je jejich nepružnost. Příkladů někoolik. V prodejně v CZUB v Praze měly nebo maj nevim, CZ 550 v 338 lm. Flinta vypadá moc hezky ale co s ním. Na flintě byla luxusní oliva na klice. Můj dotaz na prodejce byl. Nedala by se koupit jen ta oliva? určitě to bude mít stejnej závyt a já si jí na flintu jen našroubuju a bude to bez problému a řešení. ... Odpověd nemáme.. nebudeme mít a nejde zařídit. To samí s tou ústovkou co na tom vystavenyn kusu byla. Výsledek, že my byla oliva vytočena a už mam jinou... Další je s desetiranym zásobníkem na cz 550(zavolejte za tři týdny, možná.. WTF ..), na zásobníky pistolí Dan weson a neposlednější legrace na cz 75 P09. O ano. Krátká duty má jinej zásobník než dlouhá... Další legrace, že jsem se tak dlouho ptal jaký má moje cz 550 stoupání v hlavni až to někdo na stránky napsal.. Jestli kvuli mě netušim. Takže asi tak k CZUB

Občas není špatné před odesláním přečíst si po sobě to, co jsem napsal. Někdy i vícekrát. Tento příspěvek na mne působí dojmem výtvoru žáka 1 stupně ZŠ. Se 3- / 4 z Čj. Kdyby nic jiného, tak se rozhodni, jestli diakritiku používat chceš nebo ne.
Grimpo

Uživatelský avatar
onevan74
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 557
Registrován: 22.06.2010 12:08
Bydliště: Plzeň

16.01.2014 21:16

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Promiň za OT ale seš si jistej, že CZ550 dělají v .338lm??? Podle mě v týhle ráži nedělají nic.


Reklama

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

17.01.2014 6:49

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Objednával jsem pro místního myslivce CZ455 syntetic v ráži .17HMR, chtěl lacinou flintu v plastu na střílení něčeho malého přes rybník. Puška by byla, ale jen v .22lr a ať si k tomu dokoupí jejich hlaveň v .17HMR a nechá si to předělat u puškaře. Na dotaz, zda by to nepředělali sami, když ty hlavně mají, tak NE a stejně by to musel koupit v sestavě puška + hlaveň.

Qwakin321
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 15.01.2014 19:08

19.01.2014 19:50

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Ano jsem si jistej. CZ 550 se dělá pro vývoz do USA i v 338 LM... http://www.cz-usa.com/products/view/cz-550-magnum-het/ dělaj to i v divnějších patronách...

Tada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 15.09.2010 18:53

04.03.2014 18:26

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Měl jsem v ruce CZ 557... Bombastický marketing, ale skutek utek. Na závěru hrubé stopy obrábění na soustruhu, velká závěraová vůle - nedovedu si představit rychlé přebíjení. V celé flintě hrkalo jak na sebe při tahání za závěr dřely neobrobené povrchy. Bez nástroje ani nevyndáte závěr... Klasika. Za americkou cenu možná dobré, za naší už asi ne.

Uživatelský avatar
Hovawart
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 23.12.2013 16:13

28.03.2014 14:31

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Máme doma CZ 70 (rok výroby 1971). Nezávadová pistole a prostě "pořádný železo". Když vezmu do ruky současnou "celoocelovou" CZ, tak to je, jak kdyby mi někdo nasral do ruky. Mám pocit, že ta "ocel" je tvrzený karton natřený na černo.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

28.03.2014 18:36

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

No z tvého přízpěvku vyplívá "Nezávadová pistole a prostě "pořádný železo"."!Zajdi do Ferony tam ti jistě věnují nějakej odřezek oceli kterej ti bohatě splní obě funkce ke kterým je vhodná 70tka a to hodit nebo doběhnout a umlátit a ušetříš za 70tku!Navíc ti odpadne rizko že by tě ten odřezek mohl při pádu zastřelit! :lol:
BTW jpp o tom ví své vzhledem k tomu že ji tu před časem nabízel za pytel brambor! :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

28.03.2014 19:09

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

JJ, něco bych o tom věděl, jak je těžké se zbavit CZ70. Byl o ni takový zájem, že ani za pytel brambor ji nikdo nechtěl :( Nakonec jsem ji směnil za lahev Ballantine 0,7 litru, v Globusu v akci za 260,- a byl jsem rád že byla z baráku :lol:

Ale vážně. CZ 70 je jeden z nejhorších krumplů, které z Brodu padali. Na to že to měla být upgrade CZ 50, tak snad jen tolik, že to bylo jen k horšímu. Měl jsem jich v ruce několik a z každé druhé byl problém vystřílet zásobník bez závady. Nepodávala, zachytávala závěr po 3-4 náboji, nevyhazovala, jedním slovem hrůza.

O tom co se dělo v terči snad radši ani nemluvím. S oblibou vzpomínám na jednu, co byla ještě se záručákem a paragonem v krabici. Majitel ji koupil v roce 81. Zbraň vystřelila před tím než jsem ji dostal přesně 50 ran. Byla úplně nová, hlaveň jako zrcadlo, mechanicky naprosto super. Na 25m byl rozptyl přes 30 cm a nedařilo se ho ničím snížit. Takhle hrozně nestřílela ani nejhorší mraska s vysypanou hlavní...

Takže asi tolik o kvalitě CZ 70. O tom jak praskali úderníky a vytloukal se závěr, případně praskal celý nemá cenu psát.

Uživatelský avatar
Hovawart
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 23.12.2013 16:13

28.03.2014 19:34

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Ballatine's je dobrá míchaná whisky, ale já dávám přednost bourbonu. U nás v Glóbusu je vinotéka, kde mají Jack Daniel's 0,7 za 499,- místo běžných 620,-.

Já jsem střílel z několika kusů CZ 50 a 70. Žádný problém z hlediska spolehlivosti ani soustřelu na 25 m nebyl. Na zelený terč se lze udržet v mezích desítky o průměru 10 cm (i když je to od čáry k čáře).

Znám osobně 11 chlapů, co měli Shadowa a všichni se toho zbavili před najetím deklarované životnosti (ten nejstatečnější to vydržel 8 tisíc ran). Což o to, pistole je to moc pěkná a pohodlně se z toho střílí. Jsem si vědom skutečnosti, že v cenové hladině, ve které CZUB své zbraně prodává, nelze co se přesnosti týče, hledat konkurenta u nové zbraně. To je jasné.

Ať si každý chválí/haní svou "oblíbenou značku", jak je jen libo. Jestli to tobě a hrstce dalších z té kopy střelců, co to také vlastní funguje i po 20-30 tisících, buď rád. Přeji ti to, jsi šťastlivec. Jak se znám, takové štěstí bych rozhodně neměl, a po 7-8 tisících by to začalo celý rachtat a bylo by po mířence.

Nejsem jediný, co má se "starym kopytem" dobré zkušenosti. Není to žádný PP/PPK, ale za 1200,- to chodí a neremcá.

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

28.03.2014 20:02

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Kolik má nastříleno ta tvoje 70?

V cenové hladině Czub jsou z konkurence lepší snad všichni

Uživatelský avatar
Hovawart
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 23.12.2013 16:13

28.03.2014 21:20

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

gunman: cca 22.000

Ne, že bych se rval za CZUB, ale myslíš, že takový Remington R1 střílí přesněji než Shadow. Já osobně o tom pochybuji.

Tada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 15.09.2010 18:53

24.04.2014 20:41

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Ano střílí, já o tom nepochybuju, zkoušel jsem to :D

JR.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 14.07.2013 9:23

08.06.2014 8:43

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Včera sem po dlouhý době navštívil podnikovou prodejnu zbrojovky v Praze. Chtěl sem montáž na puškohled. Byla mi nabídnuta od Kozapu, že prej sou skvělý a jiný ani nevedou. Kozapy nemám rád, je jedno proč, ale prodavač se mě nato hned zeptal, jestli si to instaluju sám. Já na to že jo a on že bych to prej měl svěřit puškařovi. Já na to proč? On povídá že puškař je profesionál, že ví jak na to a má na to nářadí. Logicky sem se optal, jaký že to nářadí má na mysli a čekal, že řekne třeba momentovej klíč (abych mu mohl vítězoslavně opáčit že ho mám), nebo lapovací sadu - no a on odpověděl frézu. Hned taky neopoměl dodat, že on sám cituji: střílí dost dobře - konec citace a že tedy ví o čem mluví. Tak sem začal s divokym snem, jak mi na montáž za několik tisíc korun bere frézu couvat k východu. slušně sem poděkoval, řekl že si vyberu jinou montáž, pozdravil a za posměšnýho prskání odešel do auta. Toť vše k chování a odborný úrovni prodavače. Mě už tam neuviděj a pokaždý, když na ně padne řeč, přidám tuhle historku k dobrýmu do placu.

JR

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

08.06.2014 13:40

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Chápej, že jako člověk od zdroje ví, jak jsou ty rybiny na pouzdrech závěrů z Brodu křivý, takže doporučení frézy nebylo úplně od věci :lol:

A vůbec, měl jsi štěstí, že šel náhodou kolem a rozuměl tomu 8)

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

12.07.2014 22:26

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Firma Loewe Berlin (později DWM) již u pušky 1888 garantovala plnou zaměnitelnost všech součástek bez nutnosti puškařského zásahu. Smutné, že více jak 100 poté se k tomuto CZUB nepřiblížila :(

omega
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 26.05.2008 18:45
Bydliště: Brno

13.07.2014 10:12

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Necituju tesne predchazejici prispevek! ufo

Hodně se k tomuto přiblížila brněnská Zbrojovka Brno a.s., při výrobě pušky VZ. 24, kdy také garantovala tuto plnou zaměnitelnost dílů a to díky vlastnímu továrnímu tolerančnímu systému, který se uplatňoval při výrobě této zbraně.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník