Doogs
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 16.10.2006 15:12

07.03.2009 12:09

Já jsem už vlastnil za posledních deset let, čtyřiadvacet pistolí, věhlasných zbrojovek a nechal jsem se taky zblbnout glokem, vlastinil jsem čtyři, a to v 9mm, .40sw, .45acp a nakonec jsem se vrátil k čezetám ( celkem mám sedm kousků ). Pistole mají nastříleny desítky tisíc ran a vše v pohodě.Vlastním od loňska i policejní kompakt, v době nákupu měl údajně patnáctset ran já už přidal další čtyřiapůl tisíce a je stále jako novej. Vadí mi glorifikace gloků a házení špíny na ČZ. Já si proto stojím za tím, že géčko je krumpl a ČZ je velice dobrá zbraň a nejsem žádný sváteční střelec.

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

07.03.2009 12:26

Doogs píše: Já si proto stojím za tím, že géčko je krumpl a ČZ je velice dobrá zbraň a nejsem žádný sváteční střelec.


Já mám ČZ75 ve velký oblibě. Střílet z ní je pro mě potěšení, krásně mi sedí v ruce, hezky ukazuje na cíl a je prostě fajn. Nicméně - Mlock, ač je hnusný, plastikový a tak dále, ji na poli služebních pistolí pobije. Proč? Je lehkej, snadno se nosí, hodně vydrží a je spolehlivej.
Pro mě jsou CZ srdeční záležitost, ale prostě se nedivím vojákům a policajtům, co mají tu zbraň jako nářadí, že chtějí Mlocky. Glock není miláček, je to prostě krumpáč, co si na nic nehraje.

Chtěl bych, aby CZUB vyrobila něco, co by bylo lepší než Glock, ale mě se zdá, že ta P07 má oproti Glocku jedinou podstatnou výhodu, což je ten DA/SA systém a oproti Phantomu má jen lepší hlaveň.

Pokud je moje zdání nepodložený, rád se poučím, ale rád bych slyšel nějaký konkrétní údaje.

Pokud jde o spolehlivost ČZ75, moje mi závadila jako divá do výměny hlavně, od té doby (asi tak 5 - 6K ran) je to v pohodě, ale teď mi zase občas začal jiný problém a to je zaražení náboje na půl cesty do komory při přebití, nicméně pořádné vyčištění to napravilo. Tak či onak se ale obávám, že věci jako válení v bahně a písku by udělaly ČZ75 větší problém, než Glocku. Nejsem znalec přes výrobní technologie, ale mám pocit, že kvalitnější hlavně by ČZ určitě prospěly.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

07.03.2009 12:49

Doogs píše:Vadí mi glorifikace gloků a házení špíny na ČZ. Já si proto stojím za tím, že géčko je krumpl a ČZ je velice dobrá zbraň a nejsem žádný sváteční střelec.


Hmmm, vadi mi mi glorifikace jedne znacky a hazeni spiny na jinou a proto si stojim za tim, ze ta jina je krumpl a ta jedna je dobra zbran :-)
Sorry, ale nejak postradam logiku...

Vadi ti, kdyz nekdo bezmene jednu znacku pomlouva a jinou chvali? Nedelas totez naopak?
Nebo tvrdis o CZ, ze je dobra, protoze dost jinych dela opak? A ne proto, ze by byla fakt dobra?

Nemel jsem asi tolik zbrani co ty - CZ jsem vystridal za posledni 4 roky asi 6, Glocky 4 (raze 9 a 40). A kazda z tech zbrani ma proste svoje pro a proti - nic vic, nic min. Svym zpusobem jsou to krumply vsechno, ale co bychom za 15 az 20 tisic chteli. Hlavni strileci zbran mam Shadowa, nahradniho G17. Shadow se moc hezky chova pri/po vystrelu a dobre padne do ruky, G17 zase verim, ze vydrzi skoro vse a ze me prezije.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

07.03.2009 13:17

Doogs:
Až Brod vyzbrojí aspoň půlku toho co Glock budu věřit , že je to dobrá pistole.Nebo jinak CZ 75 a její odnože by byly kokurence schopni kdyby se vyráběli s dobrého materialu a na kvalitních CNC centrech.Že Brod používá stroje co tam nechal strýček Hitler se taky dost odrazí na kvalitě.Ale zas co kus to originál.Ukaž mi závěr jiné Evropské pistole krerá je na vnitřeních plochách dojebaná bruskou , frézou a jsou na dílech neojehlené groty.Rozdělej 20 pistolí CZ 75 , HK , Glock , Sig a třeba Berettu.Díli od každé zamíchej v kýblu a slož 20 funkčních pistoli.Garantuju ti , že nejméně u poloviny CZ 75 nedostaneš ani hlaveň do závěru.(Montáž 3 kg kladivem se nepočítá).A to se nebavým o tom jak se ti potká spoušťové táhlo a kohout.Tenhe postup jsme zkusili u CZ 75 , HK a Glock.U CZ 75 bylo rozděláno 18 zbraní , HK 12 , Glock 17 18.
U CZ 75 SPOLEHLIVĚ NEFUNGOVAL ANI KUS.U ostatních všechny.Čm to asi bude? :lol: :lol: :lol:

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

07.03.2009 13:51

glock1719 píše:Garantuju ti , že nejméně u poloviny CZ 75 nedostaneš ani hlaveň do závěru

Tohle je jedna z věcí která se dělá u cz na míru, ke každému závěru se ručně dopasovává hlaveň v toleranci 1-3 setiny, je na tom postavena přesnost zbraně. Nicméně jednou z podmínek výběrového řízení byla zaměnitelnost jednotlivých dílů při rozebrání X kusu zbraní a CZ v tomto prošla. Prostě se u těchto zbraní zpřesnili tolerance. Pokud půjdeš a vezmeš např. libovolné CZ75 tak to samozřejmě nepůjde.
Až bude CZ dělat všechny zbraně ze špičkových materiálu tak zas budete nadávat na cenu. CZ je výrobně komplikovaný, strojírensky přesný výrobek vyžadující odborné spasování a nelze jej srovnávat z výrobkem který je téměř celý výliskem a složí ho cvičená opice. Výsledná funkce je bohužel stejná, jen se na těch co si jej koupí víc vydělává. Škoda, že se nemůžou všichni podívat na exkurzi do zbrojovky (kolik se tam investuje do nových strojů), možná by jim to došlo a ještě větší škoda že si nemůžou projít krok za krokem celý proces výroby, pak by možná pochopily rozdíly a přestali by srovnávat nesrovnatelné. (Pochybuji, že většina co tady kritizují drsnosti povrchů, tolerance aj. dokáže vzít do ruky pilník a vůbec něco manuálně stvořit)
Naposledy upravil PatrikV dne 09.03.2009 17:58, celkově upraveno 1

topa77
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 26.05.2008 7:17

07.03.2009 14:06

PatrikV: nezbývá než souhlasit. Abych se přiznal, mně je celkem jedno, jestli je uvnitř něco dojebáno, pokud to nemá na vliv na funkci, bezpečnost, přesnost apod. Můj soukromý názor je, že při konstrukci každé pistole ( CZ75 x Glock ) se kladl důraz na něco jiného a tomu se podřídily postupy a konkrétní řešení. Glock má být zřejmě konstrukčně jednoduchý, spolehlivý i v krajních podmínkách a jednoduchý na obsluhu a je, ale za cenu menší přesnosti a horšího chodu spouště. U ČZ 75 ( i když ne absolutně vždy ) je preferována přesnost, co nejlepší chod spouště, lepší úchop :twisted: , což má, ale za cenu možná větší náchylnosti k nečistotám např. Jde o to co kdo preferuje, a podle toho si vybere. Jak bylo psáno rallyové auto na okruhu formuli jedna neporazí a stejně naopak :) ale ani jedno není proto horší než druhé. Na špatný kus narazíte všude a agentura jedna paní povídala moc spolehlivá není.


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

07.03.2009 14:32

PatrikV ona je to trochu jinak.To co prezentují jako výhodu zakrývá fakt , že to jinak vyrobit neumí.Proto raděj každou hlaveň ošmidlí pilníkem.Je to draší , hůř to vypadá.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

07.03.2009 14:51

Je vidět, že strojařině moc nerozumíš. Pro ty co to nedokážou pochopit nabízím trochu jiné srovnání. Vemte si taková dřevěná a plastová eurookna. Na dřevěná potřebujete velmi drahé vybavení, stroje a hlavně odborníky, kdežto plastová okna dokáže po zaškolení u výrobce profilu a nevelké investici vyrábět kdokoli. A máme špičkové a odfláknuté výrobky z obou kategorii. Setkání se zmetkem na obou stranách dotyčného znechutí na celý život a velmi těžce se nechá přesvědčit o opaku. Dřevěná eurookna si vybere jen ten kdo je chce z přesvědčení i za cenu vyšších nákladů, nutnosti péče a rizika poškození, plastová zase ten kdo chce mít vše bez starosti a nemá peníze na dřevěná. Ideální je kombinace, sám mám okna dřevěná ale tam kde hrozí riziko poškození z důvodu vyšší vlhkosti jsem dal plastová. Rovněž tak to řeším u zbraní, na každodenní nošení a nepříliš náročné použití si koupím plast a na kochání a pro špičkové výkony si pořídím kov. Najdou se i snahy slevnit za cenu kompromisu dřevěná okna na úroveň plastových, ale né vždy stojí výsledek za to. Stejně tak u zbraní. A pokud si myslíš, že to dokážeš lépe než lidé ze zbrojovky tak tě rádi uvidí ve svém kolektivu a nechají se odborně poučit.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

07.03.2009 15:19

Už jsme OT , ale donedávna mě strojařina živila celých 10 let.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

07.03.2009 15:47

Tak pak nechápu jak můžeš napsat, že někdo honí setiny pilníkem jen proto, že to vypadá hůř a je to dražší. Tento týden jsem stál vedle stroje a mluvil s člověkem který na magnetce dopasovával hlavně do závěru. A pokud jsme OT věřím, že zdejší moderátoři to dají rychle do pořádku.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

07.03.2009 16:19

Tak mi prozrad co se na hlavni dopasovává na magnetce.Vždyť tam není prakticky rovná plocha.Pokud vím tak na magnetve se brousí plocha.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

07.03.2009 17:28

Jak se říká, to že něco neznáš ještě neznamená, že to nejde. Obrázek
V přípravku na stojato se dopasovává konkrétní hlaveň k závěru a tento rozměr je důležitý pro přesnost dané zbraně a zvětšené vůle ukazují na opotřebení střelbou. U nové zbraně je vůle 1-3 setiny mm, čili neznatelná.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

07.03.2009 17:46

Jo dík už to chápu.Byl jsem ted v práci máme tam 40 CZ 75 s to opracování nic moc.Nejevý se to jako broušené.Je to nechci říct dorýpané , ale broušené to nevypadá.Tím nechci říct že není.
Naposledy upravil glock1719 dne 28.12.2011 10:17, celkově upraveno 1

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

07.03.2009 18:42

Přece jen jsou tyto plochy velmi namáhané, takže se broušený povrch velmi rychle ojede, zvlášť když se tam dostanou nějaké nečistoty.

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 473
Registrován: 02.01.2009 13:29

08.03.2009 2:03

Myslím, že se diskuze točí už někam jinam...šlo myslím hlavně o to jestli nová číza přináší něco novýho, lepšího nebo jen dohání ztracenej krok s ostatníma. Taky nevím, proč by klasická služební číza měla být součástkově nezaměnitelná, když ambice na zvláštní přesnost není třeba. A když odbočíme od Glocku, tak takovej HeklerKoch je myslím dostatečně přesnej a výborně zpracovanej a zaměnitelnej jak vidíme je taky. Nejhorší je, že i když by člověk měl dost peněz, skvěle zpracovanou čízu asi nedostane...

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

08.03.2009 3:09

Kdyby clovek mel dost penez, veme ji k Zendlovi. Ale to se uz opravdu dostavame nekam uplne jinam. :wink:

Uživatelský avatar
Milan N.
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 334
Registrován: 24.07.2006 13:37
Bydliště: Brno

08.03.2009 19:39

Topa77: zkousky s baterkama se provadely na strelnici policejni skoly v Brne a byli u toho i lide ze zbrojovky. Merenim se zjistilo, ze na ramech jsou rozmery listy mimo toleranci. Mnozstvi zavad je zase z policejni skoly. Neni ani jedna trida v ktere by alespon dve pistole nemely nejakou funkcni zavadu. To ze se zbrane neposilaji do Brodu a zavady si policajti ani nezapisuji do dnicku, ktere se k bouchackam davaji, je jina vec...a cele je to stejne OT, tohle je o p-07, tak na to prosim reaguj pres PM.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

09.03.2009 16:03

Tak jsem zjistil, že po střelnicích v republice cestuje sestava zbraní CZ UB vč. DUTY kde je možné si ji půjčit a vyzkoušet, právě by je měly mít v Plzni - Leiko, pak Brno - Gunclub, pak Ostrava - Corrado, možná by to kluci z GC mohli zajistit taky na nějakou akci.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

09.03.2009 17:59

Mandis HK je zpracovaný ještě líp jak Glock.Až moc do detajlů.U Glocka Najdeš pár ostrých hran.Na HK jsou všude radiusy a krásně vše začištěné.

topa77
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 26.05.2008 7:17

09.03.2009 19:37

Milan N.: a já jsem zase slyšel že dle VTÚVM Slavičín 0,05-0,1 % závad na 15.000 výstřelů, tak ti nevím :(

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků