Ivan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 01.09.2004 13:45

01.09.2004 14:29

Pojistky u zbraní - pistole

A což takhle diskusi o pojistkách u zbraní najma pistolí? Zejména o mé oblíbené "zadní dlaňovce" páně Browninga blahé paměti...nebo libo dlaňovku na přední straně rukojeti?? Tu jsem v ruce neměl....

A co o "horních" manuálních pojistkách typu SW - masivní čep do dráhy úderníku, či "spodních" manuálních typu HP apod. A co převlečený DAO do SAS a ono podivné roztřepení spouště? Jde vůbec říct, které řešení je to nej.....?

Osobně považuji dlaňovku za nepřekonaný vynález!, které jako objev zdatně sekunduje automatická pojistka úderníku/plnící fkci pádové pojistky.... nebo alespoň tuhá pružina úderníku.. :idea: tedy God bless good old M 1911 A1!

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

01.09.2004 22:05

Re: Pojistky u zbraní - pistole

Ivan píše:A což takhle diskusi o pojistkách u zbraní najma pistolí? Zejména o mé oblíbené "zadní dlaňovce" páně Browninga blahé paměti...nebo libo dlaňovku na přední straně rukojeti?? Tu jsem v ruce neměl....

A co o "horních" manuálních pojistkách typu SW - masivní čep do dráhy úderníku, či "spodních" manuálních typu HP apod. A co převlečený DAO do SAS a ono podivné roztřepení spouště? Jde vůbec říct, které řešení je to nej.....?

Osobně považuji dlaňovku za nepřekonaný vynález!, které jako objev zdatně sekunduje automatická pojistka úderníku/plnící fkci pádové pojistky.... nebo alespoň tuhá pružina úderníku.. :idea: tedy God bless good old M 1911 A1!


Dlaňovka je velice dobrá pojistka, vepředu bych jí moc nemusel, raději jí mám vzadu.
Pojistky typu SW (a nové Beretty) na závěru podle mě překážejí v manipulaci se zbraní, při horním natahování závěru se velmi často neúmyslně zajistí. Navíc to zvětšuje šíři rámu, což je často kritický rozměr pro skryté nošení.

SfA (Safe Action - Glock - myslím že to jsi označil jako SAS?) není jen převlečený DAO, ten úderník je skutečně předepnutý a není tam kladivo které by do něj praštilo.

Pádovou pojistku osobně moc nemusím, jsou to další části které se můžou rozbít. Jako elegantnější řešení mi přijde lehký (titanový) úderník a tuhá úderníková pružina.

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1420
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

02.09.2004 10:16

Titanový úderník

...je s prominutím na hovno :o)
Je sice lehkeej a tvrdej, ale má špatný kluzný vlastnosti, což u úderníku....
Viděl jsem 2 u STI, který letěly do koše...právě z toho důvodu, že se "třepili"

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

02.09.2004 11:17

Re: Titanový úderník

viktorcistic píše:...je s prominutím na hovno :o)
Je sice lehkeej a tvrdej, ale má špatný kluzný vlastnosti, což u úderníku....
Viděl jsem 2 u STI, který letěly do koše...právě z toho důvodu, že se "třepili"


No já to myslel u zbraní na nošení, ne u závodních speciálů s desetitisícema ran ročně :) Springfield to používá bez vážnějších problémů ...

Uživatelský avatar
g.man
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 28.04.2004 13:34

28.03.2005 16:27

Nevím, já osobně pojistky nerad, jen to zdržuje, musí se na to myslet a navíc se to může nechtěně zajistit a pak je o stres postaráno ( i u "blbejch" závodů, natož doopravdy). Takže snad bych připustil jen tu dlaňovku u 1911 a spol. Taky proto mám glocka a kevina.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

28.03.2005 17:10

g.man píše:Nevím, já osobně pojistky nerad, jen to zdržuje, musí se na to myslet a navíc se to může nechtěně zajistit a pak je o stres postaráno ( i u "blbejch" závodů, natož doopravdy). Takže snad bych připustil jen tu dlaňovku u 1911 a spol. Taky proto mám glocka a kevina.


U 1911ky je to dost eliminovano spravnou konstrukci a drzenim - kdyz drzis spravne, neexistuje moznost, ze by se ti to zajistilo ... Kdyz drzis blbe, nemusi ti pomoct ani absence pojistek ...


Reklama

Uživatelský avatar
g.man
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 28.04.2004 13:34

29.03.2005 18:53

Souhlas. Taky proto jsem psal, že tu 1911 a spol ještě beru. Jen mi zase vadí ta váha ( pardon, hmotnost). No ale to už je zas o něčem jiným. Třeba až budu jednou velkej, tak si tu pětašťouru jen tak pro radost taky zase znova pořídím

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

29.03.2005 21:25

g.man píše:Souhlas. Taky proto jsem psal, že tu 1911 a spol ještě beru. Jen mi zase vadí ta váha ( pardon, hmotnost). No ale to už je zas o něčem jiným. Třeba až budu jednou velkej, tak si tu pětašťouru jen tak pro radost taky zase znova pořídím


U kvalitně provedené zbraně je i malá váha v 45ce zvládnutelná, třeba VIP má 700 gramů, 10+1 .45tek, zpětný ráz menší než CZ 97 ... Jo, když se to umí ... :)))

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

29.03.2005 22:13

premek píše:U kvalitně provedené zbraně je i malá váha v 45ce zvládnutelná, třeba VIP má 700 gramů, 10+1 .45tek, zpětný ráz menší než CZ 97 ... Jo, když se to umí ... :)))

a nebo takovej kimber :) dneska rano jsem se v aute presvedcoval, jestli jsem ho nenechal doma, pripadal jsem si nejak nalehko a svete div se... byl tam :)
bude mi v us chybet ...

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků