Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

25.04.2016 10:44

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

No tak první dojmy bez střeleb...
Po rozbalení z náhradní krabice nám s kolegou puškařem trošku vyhrkly slzy smíchy :D , slovy generála z Černých baronů: "Soudruzi nečekal jsem zázraky, ale ..."
Možná proto, že vedle na stole jsme měli novou, brilantně vyrobenou V-AR s M-Lokem..... ve stejné cenové relaci :lol:

Cons:
Už originál HK není povrchem a zpracováním pouzdra žádný zázrak, ale tady soudruzi Pákistánci opravdu předvedli co je "vojenský standard", za to by se možná styděli i v Iževsku.
Svary skutečně "rustikálnější", černý lak skutečně dost hnusný a nestejnoměrně nanesený. Po setření konzervačního oleje ale prvotní šok ustoupil. :-)
Vrstva celkem nekvalitního laku je dost výrazná a už po 1 -2 rozebráních se začal loupat, zejména na pouzdře závěru v místech kam se zasouvá hlava pažby. To samé na lyžinách výsuvné pažby, kolem zásobníkové šachty.
I když se tloušťkou laku "vymezuje vůle" mezi pouzdrem závěru a pažbou, té stejně zůstává dost výrazný "vakl"a nasazená je mírně nakřivo.
Výsuvná pažba je kapitola sama pro sebe. Kupříkladu aretační tlačítko vypadá, jako kdyby ho Ahmed, co u POF dělá veřejně prospěšné práce, natíral štětcem namočeným v černé barvě na plot. Posuv pažby chce přes vrstvu laku "rozchodit".
Botka z tvrdé gumy, odlitá na úrovni prvních výrobků z workshopu pořádaného Agenturou pro sociální začlenování. :shock: Ale funguje, no...
Ovládání záchytu zásobníku chce přes lak taky rozchodit. :-) Ústí zásobníkové šachty je vyloženě prasečina, nerovný dovnitř zahnutý plech. To bude chtít také opilníkovat.
Zásobník má v šachtě vůli cca 5 mm na spodním konci, uvidíme vliv na podávání nábojů.
Co se fakt nepovedlo je hledí. "Visier trommel" usazený našikmo, díry doslova vyrvané nějakým tupým nesouosým vrtákem. Zde i zpracování Norinca je ukázkou "hodinářské" práce. :D A objímka mušky se tak nějak také nepovedla kulatá, jako by to pobouchali kladivem.
Pros:
Po rozebrání mírné překvapení. :-) Nosič závorníku, závorník, válečky, uzamykací blok v pouzdře závěru vyrobeny s precizí už jiného století. Komora s drážkami a vývrt ...skutečně luxusní.
Zásobníky s nerezovým podavačem velmi pěkně zpracované.
Spoušť celkem slušná, žádné kladivo, odhadem tak cca 3 kg.

Předběžné resumé. Střílet to určitě bude, pozornost se evidentně věnovala jen skutečně funkčním věcem. :-) Pokud ale někdo touží po parádě, musí se to rozebrat, občas někam hrábnout pilníčkem a dát tomu jiný kabát.
Za tu cenu to chce fakt kus nadšení a fandovství. :D
Až se s tím dostaneme na střelnici zkusíme i pár fotek.

Uživatelský avatar
Kody
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 20.06.2011 21:45
Bydliště: Praha

25.04.2016 23:18

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Ze by pakistan predcil zpracovani z Lucemburska?
Fotecky by nebyly?

To jsem zvedav az to provetrate. Jak ten "seci stroj" chodi a hlavne zda seje.

MartinRst.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06.03.2012 19:14

26.04.2016 6:30

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Pákistánské MP5 určitě zpracováním nepředčí ty ..lucemburské", nepředčí ani ještě nedávno prodávané švýcarské BaT a už vůbec nepřekonají kvalitou anglické IDS. Nepředčí je z jednoho prostého důvodu, všechny je totiž vyrobili Pákistánci v POF.

A.K.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 30.06.2011 18:26

28.04.2016 21:08

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

tak mi to nedalo a vzal jsem si jednu (dlouha, pevna pazba) provetrat na strelnici. Rychlopalba na popry, gongy a skakaci terce - zcela podle ocekavani koncentrovana zabava, vystreleno ca 200 ran bez jedine zadrzky, pri rychlopalbe clovek ma pocit ze se ta flinta skoro trefuje sama. Chovani pri strelbe naprosto klidne, zadna sbijecka ala Evo apod.
Mirenka na necelych 100m - dost velke prekvapeni pro vsechny pritomne. Aneb - viz foto, obcas obrazek vyda za sto slov. Podotykam - mechanicka miridla, vzdalenost nejakych 90m. A jo, v te hlave jsou 2 serie, 3 a 5.
PS Zbran je mozne celkem pravidelne videt v akci na strelnici v Beroune, kdo by se chtel pokochat - prosim sz
Přílohy
mp5_7.jpg
mp5_5.jpg
Naposledy upravil A.K. dne 28.04.2016 21:51, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

28.04.2016 21:32

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Tak se taky přidám. Potvrzuji, "secí stroj" seje :D , a to tak, že naprosto bez chyb.
Prvních 150 ran, "Pakoš" bez zaváhání chroupe Fiocchi , Vlašky, Alsy, Limity, přebíjenky, od 115 gr po 140gr. Ogivály, komolé kužely, nemá problém ani náboje se střelami LOS, poměděné olovo CN HP s OAL 27,3 mm.

Chování HK systému naprosto exkluzivní v přímém srovnání s karabinou s půlkilovým dynamickým závěrem. Se střelami 140 gr se to chová ....jako malorážka. :-)

Z hlavně s necelými 9" díky "polouzamčenému" závěru má střela na ústí stejnou rychlost jako u dynamického závěru s 12" hlavní.

Na to co ta zbraň umí, by jí slušela spoušť s menším odporem a kratším chodem.

Kabát to má sice ošklivý jak noc před ranní šichtou v kafilérce, ale tak nějak jsem zjistil, že to asi hrozně potřebuju :-)

Tolikle jen tak ze stoje na 25 m...přebíjenky LOS FP, S 020, 1337 f/s, PF 164
Pakoš 010.JPG


Pár fotek...
Pakoš 001.JPG

Pakoš 002.JPG

Pakoš 008.JPG

Pakoš 011.JPG

Pakoš 013.JPG

Pakoš 012.JPG

Pakoš 007.JPG

Pakoš 015.JPG

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

29.04.2016 11:39

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Je to tak, kdo má praxi s HaK MP5, tak nechce měnit. Argumenty o morální zastaralosti…. Praktici vám řeknou: to jsou jen kecy. Manipulace je logická, dá se snadno nacvičit a při střelbě to nemá rovnocennou konkurenci.

„Civilní“ originál HaK MP5 A však nejde koupit, resp. ten uvolněný HaK MP5K bez páky záchytu zásobníku mě hodně zklamal… tak jsem se na „civilní originál“ těšil...

Z výkonů je vidět, že vnitřek „Pákistánce“ zjevně překonává vnější kabát. Svary sice nejsou optimální pro vzhledovou soutěž, ale po technické stránce vypadají v pořádku. Ono u vojenských zbraní je funkčnost vždy upřednostněna před designem, tedy alespoň u většiny produktů… :evil: Další výhodu vidím v tom, že v POF neodstranili pákový záchyt zásobníku, který se u MP5 běžně používá.

Ještě bych doporučil montáž lišty Picatinny na pouzdro závěru, nejlépe nízká, pro dobré přilícení (nepředpokládám střelbu s balistikou a límcem), a vhodný kolimátor, pak z toho bude to slavné „kladivo na teroristy“, jak se MP5 také někdy říká…

Střelba s MP5 je pro znalce vždy potěšením, je to droga, limitem je obvykle jen čas a munice….

Blahopřeji, opravdu hezká hračka pro rozptýlení. :D


Reklama

Uživatelský avatar
Leo6
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 21.02.2016 20:46

29.04.2016 19:10

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

otázka pro Petzolda, možná i pro ostatní, jak vá přijde tahle mp5 ve srovnání s var 9mm co se týče střelby?

Uživatelský avatar
Kody
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 20.06.2011 21:45
Bydliště: Praha

29.04.2016 22:09

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Myslim ze neexistuje nic co by se chovlalo kultivovaneji pri strelbe nez system HK MP5 (v lugru), nebo ja jsem na nic kultivovanejsiho nenarazil
Brzdeni valecky je naprosta bomba.

Jedinou nevyhodu kterou ma je ze jsem zacinal s 200 pak 300 ks a neni vubec problem vyklepat 500-600 lugru za jednu navstevu strelnice.Vubec nechci premyslet nad tim jak by se posunuly pocty pokud by byla ve full autu.

Me na rozdil od v.u. Prispevku dela problem strilet na 30m a vice - pevna miridla na to nejsou stavena a prijde mi to dost loterie kam to pujde. Pokud nekdo da na 100 m desitky smekam.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

02.05.2016 9:28

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

leo: Ve srovnání s VAR 9 s dlouhou, 12" hlavní, je jen při použití nadupanějších nábojů s cca 700 J a víc v okamžiku výstřelu trošku výhoda na straně VAR, díky celkové hmotnosti a dynamickému závěru je pocitově zpětný ráz o krapítek plavnější. Významný rozdíl je ale v momentě, kdy se závěr dostane do zadní, a zejména když se vrací do přední polohy. To každý dynamický závěr v porovnání s HK "válečky" působí trošku jako kladivo.
Akorát u takových nábojů už Revelliho drážky z komory začínají mírně "krájet" podélně nábojnice. Extrakce ale funguje spolehlivě.

Na 20 -30 m , jak už tady někdo psal, se dají s HK skutečně dynamicky po terči vykreslovat ornamenty :-) , i s mechanickými mířidly.
Opět musím pochválit kvalitu zpracování zásobníků, tak pěkný hluboký brynýr jsem dlouho neviděl a plnit se dají bez problémů lehce prsty 1 -30. To má ale bohužel výrazný vliv na vyšší celkovou spotřebu nábojů na střelnici.... :-)
No, hezký víkend jsme si užili. :-)

Jinak se POF musím trošku omluvit. Ten svrchní lak je násobná povrchová ochrana. Na železe pod ním je, zdá se, ještě normální brynýr. :oops:

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

02.05.2016 10:22

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Jaký to má vývrt? Polygon?

MartinRst.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06.03.2012 19:14

02.05.2016 11:47

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

MP5 POF má drážkovaný vývrt.
Přílohy
MA-big-11.jpg

Uživatelský avatar
Leo6
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 21.02.2016 20:46

06.05.2016 14:45

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

teď jsem trošku brouzdal netem a našel jsem dost dílů na mp5, docela se mi líbí díly od ATI, nebo origo lower od HK, jen baterka stojí origo asi 500 dolárů, nějaká napodobenina asi 60. Dále montáž s průhledem na mířidla. No dát do ní v přepočtu 10k, vypadalo by to o dost líp, si jí snad koupím :D
jen nechápu, proč ZS nedováží zbraně s plastovým lowerem od POF, stojí 40 dolarů a vypadá o mnohem líp.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

06.05.2016 20:11

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Povrchovka nestřílí :wink:

Jinak jsem zkoušel střely poteflonované olovo, komolý kužel...podle očekávání to pro Pakoše není :oops: Měkké olovo se o drážky deformuje a kousne v komoře. Nezbylo nic jiného než rozebrat, mosaznou tyčku do laufu a ťukanec.

A.K.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 30.06.2011 18:26

07.05.2016 6:25

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Leo6 píše:...
jen nechápu, proč ZS nedováží zbraně s plastovým lowerem od POF, stojí 40 dolarů a vypadá o mnohem líp.

s plastovym lowerem je ZS dovazi take, akorat jsou fullauto

zdenek.c
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 24.04.2014 22:54

07.05.2016 10:47

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Leo6 přece není problém si to, co se ti líbí koupit. Jen si holt připlatíš.
Stejně i u jiných zbraní se většinou něco potuní, poladí, nahradí...prašule to stojí navíc, ale máš co chceš :wink:

Mali
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 265
Registrován: 27.12.2009 19:27

12.05.2016 11:52

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Nevíte někdo, jestli a případně kde by se dalo z týhle pušky střelit. Uvažuju o koupi, ale chci si to nejprve vyzkoušet a prohlídnout. Díky za info

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

12.05.2016 12:04

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Ja jsem si je posledne otlapkal v Armoru na Dornychu v Brne.
Zpracovani rustikalni, jak tady nekdo rikal, ale na fci rostlinare to mit vliv nebude.

john.hawk
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.04.2008 7:49

16.05.2016 11:02

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

já jsem taky neodolal a měl jsem v ruce tu klasiku i kraťase.. za mně to bylo velmi dobré.. trošku tužší pažba bez odskoků.. ale jako jo.. dobrý..
nicméně už mám 9kovou karabinu v ideálním nastavení takže bohužel.. mělo to přijít dříve tak vo 14 let..

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 434
Registrován: 08.02.2012 15:04
Bydliště: Brno. Moravská Třebová

16.05.2016 14:30

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Někdo v Brně, kdo by mě nechal z téhle mp5ky párkrát vystřelit a ošahat si ji? Dost mě leží v posledních týdnech v hlavě a rád bych si udělal jasno, jestli začít škudlit nebo si nechat zajít chuť, případně pořídit něco jinýho. díky :)

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

16.05.2016 15:08

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Sleva samonabíjecích ze 40 a 43 na 36 :shock: K..va a jak já k tomu příjdu ? :cry:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků