Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

09.02.2017 10:50

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Jo, tohle je celkem hnůj. :-)
Origo HK bubínek nebo celé hledí se dá velice levně sehnat z G3, jen má pochopitelně mnohem menší otvory a je potřeba je dodělat. Ale jako bonus tam pak máte i výřez. :D

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

09.02.2017 11:54

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Hnůj to je, jak jsem psal hned na úvod. Ale mně to střílí úplně normálně, mám tam teda nastavenou prostřední díru z těch tří menších a zblízka při míření to ani nevnímám. Je ale fakt že přes mechaniky jsem střílel naposledy ....poprvé :-) .

mrsmash: zkoušel jsi střílet přes všechny "díry" ? Silně Ahmeda podezírám, že tam prostě "v úkole" najebal jednu větší a tři menší díry, aniž by přemýšlel k čemu tam jsou.
Nebo to je nějaký "rychlý outsourcing na dodávku do nějaké pr..le uprostřed Evropy", protože miřidla mi přijdou z jiného materiálu a s jinou povrchovkou než zbytek.



Jinak origo "visier trommel" na MP5 jsem "v říši" někde viděl za cca 20 Euro, zkusím pohledat....

MartinRst.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06.03.2012 19:14

09.02.2017 13:08

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

pro mrsmash: já osobně bych to hledí neřešil a reklamoval

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

09.02.2017 14:46

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

k mrsmash23

Nejprve je třeba stanovit, v čem u této konkrétní zbraně spočívá problém. Pakliže je vina evidentně na straně vadného hledí, což je mj. ta nejlepší zpráva, protože vady na sestavě „pouzdro závěru s hlavní“ by nemusely být běžnými a pro zákazníka akceptovatelnými postupy odstranitelné, tak bych u zbraně v záruční lhůtě nic neupravoval, ale řádně uplatnil reklamaci: „Zbraň není řádným postupem nastřelitelná, zjevné vady vykazuje aplikované hledí“.

Pokud bude prodejce souhlasit, lze reklamaci vyřešit pouhou výměnou sestavy hledí, jeho demontáž, či montáž je dílem okamžiku.

Poznámka:
Hledí z G3 má zakomponovánu balistiku na 7,62x51, kdy se změnou pozice se rovněž mění dálka střelby v hektometrech, u hledí pro MP5 se otáčením válce mění jen velikost průhledítka, nástřel má být realizován na 25m.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

09.02.2017 15:09

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Na to je samozřejmě potřeba myslet při zvětšování otvorů. :-)
V USA vyráběné klony MP5 mají často převrtané G3/HK33 bubny (AA89, SW5...)

mrsmash23
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 17.11.2011 15:53

09.02.2017 22:45

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Díky všem za reakce. Je pravdou, že jsem se snažil o nastřelení na nejmenší dírku, která mým očím vyhovovala nejlépe. Vyzkouším ostatní a pokud nic, tak budu hledí reklamovat.


Reklama

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

09.02.2017 22:51

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Myslím, že dovozce se vyjádřil dostatečně vstřícně. "Thump up"

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

17.02.2017 9:07

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Druhá osobní zkušenost s jiným „pakošem“. Tentokrát trochu stávkovalo hledí, přes použití originálního přípravku se mu nechtělo rozvolnit do režimu výškového seřizování. Ale po pár pokusech se to podařilo vyřešit a zbraň nastřelit.

Funkce OK, střelba také, majitel byl se svým miláčkem velmi spokojen.

Jen to zpracování zdaleka nedosahuje německé úrovně, ale to musí každý rozumný zákazník očekávat.

Uživatelský avatar
Quirinus
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 150
Registrován: 17.03.2011 21:21
Bydliště: ČR

07.03.2017 16:14

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

hajnrich píše:Pánové, nechcete někdo jít se mnou do společné objednávky jedné sady 5 ks 30 ranných rohlíků v ZS? Místo 1200 vycházejí jen na 800/ks. Objednal bych to na sebe, dva (v nouzi i tři) bych si nechal a zbytek bych nějak doručil po těch osmi stovkách/ks. Jestli máte někdo zájem, napište mi do SZ.


Ahoj. Mám stejný dotaz. Najde se někdo, kdo by vzal 2-3 zásobníky za 800/ks, když koupím 5ks balení? Nebo naopak, nepřebývají někomu 2-3 kusy?

Lagardere
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 27.10.2013 10:19
Bydliště: Pardubice, HK a okolí

10.03.2017 17:56

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Jak mohu vyndat mířidla (bubínek)? Sehnal jsem si s výřezem a rád bych to vyzkoušel.

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 434
Registrován: 08.02.2012 15:04
Bydliště: Brno. Moravská Třebová

27.03.2017 9:54

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Včerejší nástřel po nastřelení kolimátoru: 25m, 5 ran (fakt jsou tam 2 soutřely), lokty opřené o stůl, kolimátor tečka 3MOA, vlastní přebíjenky - jsem spokojenej jak s pakošem, tak se svejma přebíjenkama :)
Přílohy
fotografie0150.jpg

A.K.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 30.06.2011 18:26

28.03.2017 17:04

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

vsak jo, naprosto normalni

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

10.04.2017 8:56

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

V rámci "vyváženého zpravodajství" musím přidat jeden příběh.

Můj dlouholetý kamarád si po absolutně tristní zkušenosti s Evem 3 a zejména reklamačním oddělením CZUB na moje doporučení pořídil Pakoše.

Úplně nového, provedení s pevnou pažbou, ale zbraň od narození nějaká ....nemocná. :(
Zvláštní závada..prvních 5 - 6 ran bez problému, nábojnice to nevyhazuje, jak je dobrým zvykem směrem mezi 3 a 4 hodinou, ale tak cca na 2 .
Potom 2-3 rány, kdy se nábojnice sotva odvalí z nábojiště, při dalším výstřelu následuje nevyhození, nábojnice skříplá závěrem ve výhozním okénku (závěr ji vůbec nevyhodí a nese ji zpátky směrem k hlavni), nový náboj vysunutý ze zásobníku, ale není v komoře.

A celý cyklus se opakuje. :(

V tom horším případě ( cca 5 x ze 100 nábojů) se nábojnice dostane až do spoušťového bloku, kde se zaklíní do mezery před bicí kladivo. Přisuzuji to nějakému bebíčku na vyhazovači, ten je ale bez stranového vaklu...no, malá záhada.

Také se mi zdá, že Revelliho drážky ve srovnání se všema Pakošema co jsem měl v ruce, až doslova "krájí" nábojnici. Standardní náboje , SB se "zelenou" zápalkou.

Potkali jste něco takového ?

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

10.04.2017 11:39

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

No, z dálky těžko soudit. :evil:

Prověřil bych zejména:

1. Volnost pohybu a funkci závěru včetně všech mechanismů ve složené zbrani (manipulace s náboji, bez střelby, na sucho).

2. Detailněji vytahovač (tvar drápku, odtrh, přítlak pružiny - rozumnou silou musí udržet náboj vložený do lůžka).

3. Vyhazovač (tvar ozubu, míru vykývnutí ve správném okamžiku – drápek musí vždy dostatečně udeřit na dno nábojnice, lze zkontrolovat ruční manipulací).

Nejlépe vše porovnat se zbraní stejného výrobce, která funguje bezvadně …. (u MP5 jsou u produktů různých výrobců nemalé odchylky)

4. Tady nelze vyloučit špatné provedení nábojové komory, tedy včetně Revelliho drážek (zvýšený odpor při extrakci). V takovém případě zpravidla není v silách běžného uživatele, ani zbrojíře, bez nové náhradní hlavně, zbraň opravit.

Pokud zběžná kontrola mechanismů na sucho nic hmatatelného nepřinese, tak bych zbraň s popisem závady reklamoval....

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

10.04.2017 12:29

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Pakliže opakovaně, takto závadí s běžnou "konzumní" municí, tak jednoznačně reklamovat.

Typnul bych si na zvýšené výtahové síly a patrně špatné provedení Ravelliho drážek.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

10.04.2017 12:36

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Tak prověřili jsme všechny body podle návodu DPMS v porovnání s naprosto spolehlivým vzorkem a reklamovat bude určitě. Jen mně zajímá, jestli to už někdo potkal.


Jinak trošku OT.
Stejně tak jsem jinému kamarádovi pro "jeho potřeby" doporučil CSV-9. Byl naprosto nadšený z bezvadné funkce mého "vzorku", ovšem z jeho novotou zářící zbraně při prvních 200 ranách vypadla kulička pojistky a perko pojistku zablokovalo v nerozebiratelné poloze. Hned aby vzápětí prdla jedna pružina mechanismu spouště. :-)
Takže hned dva "polibky smrti" za měsíc, asi instantní karma, nebo co :-) :oops:

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

10.04.2017 13:11

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Tak příště kamarádum doporučuj to co je podle tebe shit a snad budou spokojený :-D :-D :-D Dělám si srandu, nic proti tobě.

Jinak co bylo stim Evem, co ten tvuj kamarád reklamoval ?

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

10.04.2017 13:44

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

I moje osobní zkušenost, viz příbuzný oddíl o HaK MP5 a jeho klonech, potvrzuje, že úrovně produkce HaK u MP5 nedosahuje nikdo, a to s velkou rezervou…. :evil: Popravdě, tuto tezi jsem léta znal, ale člověk má někdy tendenci věci osobně ověřovat…. :twisted:

Dobře navrhnout zbraň, v přiměřeném čase vychytat všechny mouchy a udržet vysokou kvalitu hromadné produkce, tak to není zdaleka jednoduché….

Pokud však bude dovozce jednat korektně, nejedná se o katastrofu, každému se občas něco nepovede, záleží především na přístupu k reklamujícímu, a to platí obecně, tedy nejen pro zbraně… :-)

V případě postupného a letitého zlepšování CZ Scorpion EVO bych, na základě svých poznatků, již také neočekával iritující problémy, ale ony se dle některých uživatelů opravdu objevují… :evil:

A.K.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 30.06.2011 18:26

11.04.2017 13:25

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Petzold píše:V rámci "vyváženého zpravodajství" musím přidat jeden příběh.

Můj dlouholetý kamarád si po absolutně tristní zkušenosti s Evem 3 a zejména reklamačním oddělením CZUB na moje doporučení pořídil Pakoše.

Úplně nového, provedení s pevnou pažbou, ale zbraň od narození nějaká ....nemocná. :(
Zvláštní závada..prvních 5 - 6 ran bez problému, nábojnice to nevyhazuje, jak je dobrým zvykem směrem mezi 3 a 4 hodinou, ale tak cca na 2 .
Potom 2-3 rány, kdy se nábojnice sotva odvalí z nábojiště, při dalším výstřelu následuje nevyhození, nábojnice skříplá závěrem ve výhozním okénku (závěr ji vůbec nevyhodí a nese ji zpátky směrem k hlavni), nový náboj vysunutý ze zásobníku, ale není v komoře.

A celý cyklus se opakuje. :(

V tom horším případě ( cca 5 x ze 100 nábojů) se nábojnice dostane až do spoušťového bloku, kde se zaklíní do mezery před bicí kladivo. Přisuzuji to nějakému bebíčku na vyhazovači, ten je ale bez stranového vaklu...no, malá záhada.

Také se mi zdá, že Revelliho drážky ve srovnání se všema Pakošema co jsem měl v ruce, až doslova "krájí" nábojnici. Standardní náboje , SB se "zelenou" zápalkou.

Potkali jste něco takového ?

urcite to dela se strelivem SB? Nepouziva nahodou jiste maxxtech z Gorazde? Ty se totiz takhle chovaj ve vsech zbranich (mimo Uzi, kde zas spolehlive kulometi)
Pokud ne (mysleno nepouziva maxxtech), pisni mi PM prosim

Uživatelský avatar
Quirinus
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 150
Registrován: 17.03.2011 21:21
Bydliště: ČR

22.04.2017 19:35

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Mohl by mi někdo prosím vyfotit stejnou fotku vyhazovače u svého pakoše při totožné poloze závěru/závorníku? Je váš vyhazovač stejný jako na mé zbrani, nebo je ten "zub" delší?

Díky.

Vyhazovač.jpg

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků