xenoyy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 311
Registrován: 11.04.2008 16:30

13.08.2016 11:00

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Stále tady ještě není někdo, kdo koupil tu krátkou verzi MP 5 K ?? :roll:

djuri
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 80
Registrován: 08.06.2010 18:17

13.08.2016 15:09

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

sirius píše:na kolik vlastne ten polymer lower prijde?


lower v eurach +- 50, dlhy prepinac okolo 25
pri piktogramovom sa komplet hybe medzi 400 a 500 vratane trigger packu

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

15.08.2016 15:13

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Jinak abych tady nevychvaloval Evo jen tak na prázdno a bez zkušenosti s etalonem třídy MP5, tak díky kolegovi ze zdejšího fora jsem měl tedy možnost komparačně porovnat POF MP5 a CZ EVO3 S1.

Nicméně výsledný dojem byl pro mě překvapením. Tedy v kontextu zdejších komentářů na „vzteklého psa EVO a o několik tříd lepší MP5“.

Začnu z ostra, dle mého tedy MP5 nemá nijak výrazně menší zpětný ráz než EVO, ale spíš jinou charakteristiku průběhu. Při rychlém sledu výstřelů na terč jsem se soustředil, na následný pohyb mířidel vůči záměrnému bodu a obě zbraně vycestovávali +/- stejně. Jen Evo spíš v ose nahoru a MP5 nahoru a do prava. Do záměrné se rychleji vracelo EVO a co se týče výsledného rozptylu v terči, tak ten byl +/- u obou zbraní stejný.

Jinak pocit (zdůrazňuji pocit) ze zpětného rázu testovaných zbraní byl: Evo – krátky rychlý průběh s rychlým návratem do záměrné a MP5 měkčí probíhající v delším časovém úseku. Hodně to ve mě evokovalo zhruba stejné vnímaní zpětného rázu jako mezi vz.58 vs. AK47 v 7.62x39.

Tudíž, suma sumarum, MP5 bude zřejmě ovladatelnější při střelbě dávkou (což ovšem není případ našich civilních semi verzí), ale při střelbě jednotlivejma stejnou rychlostí jsem rozdíl v terči nepozoroval.

No a co se týče celkové ergonomie zbraní, tak je na tom EVO dle mého a díky době svého vzniku lépe. MP5 se drží fajnově díky prostornému hladkému předpažbí, zde to ale končí. Jinak ale absence střelecké pohotovosti, úzká a poměrně těsná zásobníková šachta bez náběhu a poloha a odpor páčky pojistky, dále mizerná možnost, respektive nemožnost dorazit zásobník s náboji proti závěru v přední poloze a nutnost manuálně zachytávat závěr v zadní poloze, dále tvar mířidel (rozměrný bubínek hledí) MP5 více omezující pohled do cílové oblasti, u mě posouvá EVO vpřed.

Přesnost při střelbě z ruky (leh, stoj, klek) byla u obou zbraní na vzdalenosti 25/50m +/- stejná a spíš limitovaná střelcem, než zbraní.

Hlučnost – nepozoroval jsem nějaký zásadní rozdíl. Prostě 9 Luger, jak z pistole.

Rozborka u obou zbraní jednoduchá.

Zpracování u Eva jednoznačně lepší.

Chod spouště – u Eva o málo větší odpor, kratší dráha bez drhnutí. U MP5 menší odpor s delší a lehce drhnoucí dráhou.

Závěrem a zdurazňuji, že z mého pohledu, je rozdíl střeleckých vlastností a chování mezi CZ EVO3 a POF MP5 minimální a je jen na káždém střelci a jeho preferencích co pro něho bude lepší. V rukou běžného civilního střelce v podstatě ani jdena nemá nijak ! výrazně ! na vrch před druhou.

PS: MP5 by se mi doma v trezoru taky zamlouvala, jen kdyby nebyla tak drahá.

Toť muj názor a teď mě ukamenujte.

Uživatelský avatar
Leo6
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 21.02.2016 20:46

15.08.2016 18:01

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

tady tě nikdo kamenovat nebude, ty si něco jako Babica, ten taky nepozná rozdíl mezi cibulí a limetkou :D

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

15.08.2016 18:29

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

To nas bude asi pak ale vic.Pred tydnem jsme neco podobneho provadeli s kamosem,a dosli jsme k velice podobnemu zaveru.Navic se mi ta Mp5 sekla tak,ze to musel rozebrat :-P
A jinak se to tisickrat lepsi nekona,jak clovek mohl nabyt dojmu z predeslych textu.Kazda zbran ma svoje ...

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

15.08.2016 18:32

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Dosavadni komparace, ktere se uskutecnily s origo HaK MP5 a CZ Scorpion Evo, se stejnym osazenim, tedy Eotech, a stejnou munici, sledovalo a vyhodnocovalo se mj. i chovani zbrane, resp. pohyb zamerovaci znacky po terci, jako by byly z jineho sveta....

Je fakt umeni pri beznem drzeni a stejne munici vykazovat u obou zbrani podobne vychylky od zamerneho bodu...

Jsou taci, co nas budou vehementne presvedcovat, ze Skoda Favorit je vlastne vyborne auto, a ja si rikam, nechme je pritom...

Popravde, od Parabellum jsem podobny zaver ocekaval.... :D


Reklama

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

15.08.2016 20:57

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Jestli on by to neměl porovnávat někdo, kdo za to ještě neutavil ty prachy :D :D

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

15.08.2016 21:59

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

No tak to budu asi já. :-) Měl jsem možnost vyzkoušet oba, byť jen jeden zásobník z každé, ale ostré verze. Nevím co to bylo za verzi Hk, byla už trochu postarší. Nejsem příznivec ani jednoho a bral jsem to jen jako zajímavou jednorázovou příležitost vystřelit si z automatu. Musím ale říct, že mé dojmy byly dost podobné tomu, co napsal Parabellum. Střílí to a trefuje oboje stejně blbě a stejně blbě se to drží. Zpětný ráz žádný rozdíl. Spoušť o trochu lepší u Hk, mechanické mířidla výrazně lepší u Hk, ale na 25 metrů je to jedno. Osobně bych nedal kačky ani za jedno. Jeden je přechválený a druhý moc podceňovaný a oba nehorázně předražený. :|

Butch
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 72
Registrován: 26.06.2014 15:55

16.08.2016 10:40

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Já jsem z EVA dal jen pár ran, nepřesvědčilo mě abych si ho koupil, ale zase chápů, když si ho někdo koupí a myslím, že radost mu udělá. Z HK ani derivátu jsem nestřílel, ale objektivně se mu jedna věc upřít nedá, kolosální prodejní uspěch, uchycení se snad v kažké bezpečnostní složce světa. To i v rozvinutých zemích, ne jen rozvojových kam obvykle míří CZUB (Mexiko, Egypt..)

Triarius
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 22.05.2013 16:47

16.08.2016 13:05

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

no vidite, aku uzasnu zbran vam vymysleli sudruhovia zo Slovenska...len to vasi chlapci naprd dokoncili, ale to nevadi...civili, ktori nemaju sajnu o potrebach ozbrojenych zloziek si zaslintaju blahom a tesia sa zo svoho maznacika a ti, co to musia trpiet v robote mozu akurat skripat zubami...

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

16.08.2016 13:44

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Panove, mohl byste mi nekdo zmerit, kolik ma pakos na delku se zastrcenou sklopkou? Jedu si pro nej na motorce a napadlo mne, jestli se mi vubec vejde do kufru. Takovy koule, abych ho vezl 300 km na zadech, doopravdy nemam :D

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

16.08.2016 15:14

Samonabíjecí karabiny 9 Luger, vzájemné porovnání, výběr

Vzhledem k tomu, že se nám od roku 2008 nabízené portfolio značně rozšířilo a karabin jsou v držení řádově už tisíce, přidávám anketu (pokud něco chybí, přidáme). Zde můžete hlavně porovnávat mezi sebou, samostatná vlákna necháme pro technické info.

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 434
Registrován: 08.02.2012 15:04
Bydliště: Brno. Moravská Třebová

16.08.2016 15:21

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

nemám ho po ruce, ale nahrubo má něco přes 50cm, přinejhorším se dá ale rozdělit na 2 části, takže 50cm stačí :-)

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

17.08.2016 12:14

Re: Samonabíjecí karabina ráže 9luger,.45acp

Na upozornění (oprávněné :oops: ) jsem do ankety doplnil ještě nějaké zbraně, ovšem tím se smazaly už odevzdané hlasy. Prosím tedy, aby všichni případně poslali hlas ještě jednou. :!:

JakubDolezal
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09.08.2016 13:19

17.08.2016 14:16

Re: Samonabíjecí karabina ráže 9luger,.45acp

Ahoj, dovolím si můj první příspěvěk umístit do tohoto vlákna. Dopředu uvádím, že nejsem odborník, zbraně mám rád, doma mám 4 kousky, od všeho něco a jednou dvakrát do měsíce si zajdu nějakou ránu picnout na místní střelnici + výcvik v zaměstnání.
Měl jsem možnost srovnat Scorpíka s MP5 full auto. Empici máme v práci, scorpíka jsem koupil na jaře pro známého na slevu. Pro mě je jednoznačně MP5 lepší, ale tím nechci říct, že mě Scorp zklamal. Přesnost střelby na 25 metrů byla srovnatelná, scorp trochu víc kope. Spoušť je teda hrozně tvrdá, humpolácká. Ten plast působí dost levně a měkce. (plastovky se mi prostě moc nelíbí). Rozborka jednodušší. Přepínač mi taky nevadil. Škoda jenom prodejní politiky CZUB, těch 30 je hodně. 20% sleva mě potěšila a asi by to byl důvod, proč bych si sám pro sebe koupil scorpiona než dát o dost víc za mp5 (origo). Nemá cenu něco hanit, každé má své pro a proti. Toť názor přiležitostného střelce, snad jsem nikoho neurazil :-)

KurtCz75
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 31.08.2015 18:49

19.08.2016 7:04

Re: Samonabíjecí karabina ráže 9luger,.45acp

Nemáte někdo info, jak p.Vosátka daleko s přípravou, případně výrobou vlastních zásobníků pro V-AR 9mm? V březnu tady proběhla zpráva, že by letos měli být. Na jeho stránkách nic není.......

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.08.2016 12:33

Re: Samonabíjecí karabina ráže 9luger,.45acp

Zatím nic taky čekám

KurtCz75
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 31.08.2015 18:49

26.08.2016 10:27

Re: Samonabíjecí karabina ráže 9luger,.45acp

Včera jsem pohovořil se "svým" prodejcem zbraní a střeliva, s p.Vosátkou se zná a o zásobnících v 9*19 se bavili. Pracuje se na nich, ale jsou ohledně toho nějaké blíže nespecifikované problémy. Je tu i možnost, že až se začnou vyrábět a prodávat, tak je nebude možné použít do už vyrobených V-AR 9mm. Je tam nějaký problém s vyhazovačem, který je teď integrován na vložce. Pokud by to bylo takhle, tak to vůbec, ale vůbec nepotěší. :( Prodejce se pokusí vyzvědět víc, takže pokud se něco dozvím i já, dám to sem.

Uživatelský avatar
Leo6
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 21.02.2016 20:46

26.08.2016 10:47

Re: Samonabíjecí karabina ráže 9luger,.45acp

já kdybych var neprodal, tak už jsem měl v košíku připravený plechový zásobníky s funkční pohotovostí z usa a pomalu se připravoval na možnost vložit je do M4 plastovýho zásobníku.

Uživatelský avatar
sadrokarton
 
Příspěvky: 296
Registrován: 10.09.2006 9:22
Bydliště: Praha

26.08.2016 12:02

Re: Samonabíjecí karabina ráže 9luger,.45acp

Leo6: ještě, že jsi to nekoupil, protože ten zásobník by se do m4 nevešel. Pokud má mít podobu m4/16 zásobníku, tak myslím, že to musí být jednořadý zásobník.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků